ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Хомеопатия и Алтернативна медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
maslinkata
неориентиран

Регистриран: 18.02.2010
психически проблем
    #2578094 - 18.02.2010 12:00

здравейте,

моля за помощ и съвет. от доста време (години) имам периодично появяващ се проблем при заспиване. Особено се засилва когато съм преуморена или притеснена, но съм забелязала че дори и при моменти на пълно спокойствие пак се появява. Като цяло не заспивам трудно, ако не беше този проблем. А той е че като си легна и се отпусна за да заспя, започват да ми идват най-различни мисли в главата, по-често напълно безсмислени, но често неморални или страшни или просто такива който не одобрявам и не искам да имам. За всяка мисъл, която ме притеснява аз започнах да си изграждам някакъв ритуал - ставам ( в седнало положение на леглото) и се моля на Господ да ми прости за лошите мисли и да ми помогне да ги премахна. В един момент се стига до 15-20 ставания, в резултат на което напълно се разсънвам, стресирам, мразя се и се ненавиждам за слабата си воля. при търсене в интернет открих с ужас че това се нарича обсесивно-компулсивно разстройство и е психическо заболяване. съвпадат доста симптоми - натрапливи мисли и и натрапливи действия и ритуали, повишена тревожност и спадане на тревожността при извършване на ритуалите и т.н. нямам хигиенни ритуали, като миене на ръцете, но при повишен стрес се явява и по-стриктното подреждане в дома (значение кое къде и как ще стои) и наи-вече двойната проверка - дали печката или котлона са изключени, дали е заклена вратата - това всъщност го проверявам всяка вечер преди да си легна , както и преди да изляза от къщи (но това винаги смятам за необходима проверка, макар често да проверявам нещо което знам че е изключено) Най-мъчителния проблем за мен обаче е заспиването вечер, борбата с натрапливите мисли преди заспиване и натрапливите ритуали, който ми провалят съня. допускам , ще ми кажете, че това е заболяване, което трябва да се лекува от психиатър и с лекарства, но аз искам да разбера какви са алтернативните и хомеопатичните методи. Преди доста години (5-6) страдах от депресия и се излекувах успешно, къде с помощта на билки и хомеопатия, къде с помощта на хубави книги, промяна начина на живот и начина на мислене, природосъобразно хранене и т.н. и мога да кажа че е чудесно чувството да се пребориш и знаеш че сам си се справил. Мисля че това може да е някакъв недоизлекуван страх у мен, ужасно силно чувство за вина, дълбоко в мен ....впрочем ...и аз незнам точно...но много ми се искам да вярвам че ще мога надвия и се справя с този проблем.
Искрено ви благодаря за всеки съвет, който мислите би ми помогнал
Целувки
Маслинка

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
anastasius ІІ
папа

Регистриран: 07.02.2006
Re: психически проблем
    #2578109 - 18.02.2010 12:48 [Re: maslinkata]

какъв е проблема да идеш при джипито си/ след като те е страх от психиатър/ и да ти предпише сънотворно?

--------------------
Die Seienden sollen nicht ohne Notwendigkeit vervielfacht werden.
Ockhams Rasiermesser

V-12
lone wolf
**

Регистриран: 30.10.2009
    #2578559 - 19.02.2010 05:42 [Re: maslinkata]

Категорично не мисля, че приспивателните (или каквито и да е медикаменти) са решение в случая. Те биха премахнали симптома, т.е. следствието, а няма да отстранят причината за него. Аз бих те посъветвал - промени така начина си на живот, че да ти се случва по-рядко да си лягаш сама И съответно да имаш по-интересни занимания преди заспиване от размишления на тема грехове

Сега по-сериозно: това, от което имаш нужда, е коренна, основна промяна на мирогледа си. Всяка религия вменява основно страх и чувство за вина у последователите си, за да бъдат те лесни за манипулиране и подчиняване. Убеждава ги, че са грешни, родени в грях, с нечисти помисли, че ще бъдат наказани на оня свят и какви ли още не идиотщини. Така че първото, с което трябва да започнеш, е да си изградиш здрав атеистичен мироглед. Изправи се гордо и кажи: "Плюя на всякакви господи и религии! Аз съм родена свободен човек и ще живея свободна! Ще крача с гордо вдигната глава, защото на никого нищо не дължа, от никого и нищо не ме е страх и сама решавам кое е добро и кое - зло!". И си го повтаряй всяка вечер преди лягане и сутрин за разсънване Изхвърли от речника си напълно думи като "грях", "вина" и "морал". Сама решавай какво искаш и как да го постигнеш. Никога не се оправдавай и никога никого за нищо не обвинявай. Включително себе си. Не слушай кой какво ти говори, не се интересувай от мнението на околните и не позволявай те да те карат да се чувстваш виновна. По-добре в устата на хората, отколкото в краката им. Покажи им съчетание от три пръста с преобладаващ среден и живей както на теб ти харесва

Гледай на всичко неприятно, което ти се случва, като на част от естествения ход на живота. Приемай изпитанията и трудностите като уроци, защото, както е казал Ницше, ако не те убият, те ще те направят по-силна. Научи се да контролираш страха си. Когато те е страх от нещо, не гледай да го отбягваш и да не мислиш за него. Напротив - направи го или си представи точно най-тежките последици. И продължавай да си ги представяш, докато те престанат да ти действат емоционално. Когато се изправиш срещу страховете си и преминеш през тях, ти ще бъдеш свободна.

Тренирай и натоварвай умерено, но редовно тялото си, за да поддържаш добра форма и да си готова да се справиш във всякаква ситуация. Добрата кондиция дава усещане за самоконтрол и увереност, от които ти определено имаш нужда.

И не бързай. Няма как да направиш това, което те съветвам, за три дни или три седмици. Важното е да започнеш да работиш върху себе си и да не спираш. Както казват китайците, "път от десет хиляди левги започва с една крачка". Прави каквото трябва, а резултатът сам ще се появи след време.

--------------------
Of course I'm out of my mind - It's dark and scary in there!

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2578561 - 19.02.2010 07:58 [Re: V-12]

Цитат:

първото, с което трябва да започнеш, е да си изградиш здрав атеистичен мироглед.

Здравоморалко, нещо не си разбрал - дамата иска да се справи със свой психологически проблем, а не да се превърне в кретен
........................................
Моят съвет към питащата е - не се цепете по форумите - трябва Ви специалист! Тук в 90% от случаите ще попаднете на кръгли идиоти, които егоистически паразитират върху проблемите на непознати хора, избивайки комплекси на техен гръб....

anastasius ІІ
папа

Регистриран: 07.02.2006
    #2578606 - 19.02.2010 10:22 [Re: maslinkata]

Цитат:

Най-мъчителния проблем за мен обаче е заспиването вечер, борбата с натрапливите мисли преди заспиване и натрапливите ритуали, който ми провалят съня. допускам , ще ми кажете, че това е заболяване, което трябва да се лекува от психиатър и с лекарства

Ако овладееш безсънието, ще разбереш какво още остава да се лекува.Ако още има натрапливости, има много ефективни лекарства за тях.
Правилно допускеш, че ти трябва психиатър.Иди, те/психиатрите/ определено не хапят.Дори не боли, както при зъболекар или хирург.Взъзможно е психиатърът да те насочи и към психолог.но без лекарства няма да стане.Няма нищо опасно в това.
Игнорирай ИЗЦЯЛО съветите на ви-12, защото просто са пълни глупости.Форума е пълен с хора, които напират да помагат, но повече вредят, разбира се без да разбират това.

--------------------
Die Seienden sollen nicht ohne Notwendigkeit vervielfacht werden.
Ockhams Rasiermesser

Rozsomák
жилава

Регистриран: 02.07.2008
От: Колибите
    #2578696 - 19.02.2010 13:47 [Re: maslinkata]

Понеже Тото е писал, ще ти кажа и аз.

От позицията си на бореща се с депресия, аз лично също ти препоръчвам среща с психотерапевт-специалст.
Ходя при такъв от пет години постоянно - веднъж на три седмици.
Важното е да откриеш този терапвт, който е "твоят".
Аз смених няколко, докато си намеря моята терапевтка.

Ако искаш, питай повече.

Само да ти кажа, че в кабинетите на психотерапевтите е като във филм - приятна обстановка, красиви мебели, докторите не са с бели престилки а цивилни, просто е прекрасно. И аз често се шегувам с мойта докторка - "Хайде докторе, аз сега да си почина, а пък ти да поработиш. "

Защото тяхното е колосален труд и знания. Шапка им свалям.

P.S. И както ти е писал Анастасиуса, няма нищо опасно в лекарствата - все едно диабетикът да каже, че лекарствата са му опасни.
или баба ми, че лекарствата й против високо кръвно са опасни.

Аз самата вземам антидепресанти.

Като се налага, няма как.

Работя на добра работа, пълноценен и жизнен човек съм, печеля си хляба...Лекарствата не са ми навредили, а са ме извадили от дъното.
Когато се стабилизирам окончателно, ще ги спра по схема...

--------------------
"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Редактирано от Розмари (19.02.2010 13:55)

БАЦО ГАЦОВ
рекордьор

Регистриран: 07.10.2006
От: България
    #2578701 - 19.02.2010 13:54 [Re: maslinkata]

Цитат:

здравейте,

моля за помощ и съвет. от доста време (години) имам периодично появяващ се проблем при заспиване. Особено се засилва когато съм преуморена или притеснена, но съм забелязала че дори и при моменти на пълно спокойствие пак се появява. Като цяло не заспивам трудно, ако не беше този проблем. А той е че като си легна и се отпусна за да заспя, започват да ми идват най-различни мисли в главата, по-често напълно безсмислени, но често неморални или страшни или просто такива който не одобрявам и не искам да имам. За всяка мисъл, която ме притеснява аз започнах да си изграждам някакъв ритуал - ставам ( в седнало положение на леглото) и се моля на Господ да ми прости за лошите мисли и да ми помогне да ги премахна. В един момент се стига до 15-20 ставания, в резултат на което напълно се разсънвам, стресирам, мразя се и се ненавиждам за слабата си воля. при търсене в интернет открих с ужас че това се нарича обсесивно-компулсивно разстройство и е психическо заболяване. съвпадат доста симптоми - натрапливи мисли и и натрапливи действия и ритуали, повишена тревожност и спадане на тревожността при извършване на ритуалите и т.н. нямам хигиенни ритуали, като миене на ръцете, но при повишен стрес се явява и по-стриктното подреждане в дома (значение кое къде и как ще стои) и наи-вече двойната проверка - дали печката или котлона са изключени, дали е заклена вратата - това всъщност го проверявам всяка вечер преди да си легна , както и преди да изляза от къщи (но това винаги смятам за необходима проверка, макар често да проверявам нещо което знам че е изключено) Най-мъчителния проблем за мен обаче е заспиването вечер, борбата с натрапливите мисли преди заспиване и натрапливите ритуали, който ми провалят съня. допускам , ще ми кажете, че това е заболяване, което трябва да се лекува от психиатър и с лекарства, но аз искам да разбера какви са алтернативните и хомеопатичните методи. Преди доста години (5-6) страдах от депресия и се излекувах успешно, къде с помощта на билки и хомеопатия, къде с помощта на хубави книги, промяна начина на живот и начина на мислене, природосъобразно хранене и т.н. и мога да кажа че е чудесно чувството да се пребориш и знаеш че сам си се справил. Мисля че това може да е някакъв недоизлекуван страх у мен, ужасно силно чувство за вина, дълбоко в мен ....впрочем ...и аз незнам точно...но много ми се искам да вярвам че ще мога надвия и се справя с този проблем.
Искрено ви благодаря за всеки съвет, който мислите би ми помогнал
Целувки
Маслинка

Депресията е психично заболяване,което не значи ,че си луд.Но едно лечение не оправя нещата,при поява на ърви симптоми отново иска се консултация със специалист и вярвай ми за добро е.Натрапливости,ритуали,безсъние и отвратни нежелани мисли се премахват,обърни си внимание докато е време.А за начина на живот и обръщане все към позитивни неща е ясно ,че е за добро,но те не лекуват ,а спомагат.

--------------------
Аз кат съм циганин ,не съм ли хора ,бе?

kratuna
старо куче

Регистриран: 30.06.2009
    #2578734 - 19.02.2010 14:32 [Re: Rozsomák]

Цитат:

От позицията си на бореща се с депресия, аз лично също ти препоръчвам среща с психотерапевт-специалст.
Ходя при такъв от пет години постоянно..

Това не звучи много обнадеждаващо, не мислиш ли?.

Rozsomák
жилава

Регистриран: 02.07.2008
От: Колибите
    #2578772 - 19.02.2010 15:17 [Re: kratuna]

Цитат:

Цитат:

Ходя при такъв от пет години постоянно..

Това не звучи много обнадеждаващо, не мислиш ли?.

Добре - ходя от пет години постоянно на всеки три седмици.
Също така редовно ходя в командировка в чужбина щото такава ми е работата. Т.е. барабар с депресията си работя интензивно.
С работа можак да си заделя някой лев, че да отида на гости на приятели в чужбина, та наистина да мога са кажа, че съм видяла страната.

--------------------
"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

kratuna
старо куче

Регистриран: 30.06.2009
    #2578783 - 19.02.2010 15:36 [Re: Rozsomák]

Цитат:

Добре - ходя от пет години постоянно на всеки три седмици.
Също така редовно ходя в командировка в чужбина щото такава ми е работата. Т.е. барабар с депресията си работя интензивно.
С работа можак да си заделя някой лев, че да отида на гости на приятели в чужбина, та наистина да мога са кажа, че съм видяла страната.

Ееее.. недей толкова да ми набираш, де.
Радвам се, че се справяш толкова добре. Даже съм убедена, че ще се справяш също толкова добре и без депресията. Що не й теглиш една...
беше опит за шегичка.. явно не ми се е получило

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7806

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.