ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
Re: аааа,
    #2623203 - 11.05.2010 13:25 [Re: Пипи^] Прикрепен файл (32 тегления)

И аз направих едно малко пътешествие по празниците, но нали не ставам за фотограф, та само една леко "пипната" по отношение на размерите й снимчица от Стобските пирамиди.

Редактирано от Dr.G (11.05.2010 13:26)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
12259

Регистриран: 17.07.2005
    #2623475 - 11.05.2010 18:28 [Re: Пипи^]

Цитат:

И любимата ми къщичка на скалите над Лакатник

За първи път виждам това в България...
Как се стига (откъде?) до тази къщичка?
Благодаря за отговора предварително!

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2623523 - 11.05.2010 19:44 [Re: 12259]

Достъпна е само от алпинисти. ето повече инфо за нея
Надявам се dark_soul да се включи, тя знае повече за нея, аз съм кашкавал турист и съм я виждала само от долу.

--------------------
Ние сме ора естете.

ШШШШ
ПЛЮШЕН БРОНТОЗЕБЪР

Регистриран: 07.02.2007
    #2623554 - 11.05.2010 20:38 [Re: 12259]

Цитат:

Цитат:

както съм казал още отдавна - от Витоша по-високо нема, от Искъро по-длибоко нема и от "Орландовци" по-далеко нема:)

Аз живея в Illinois.
За това не разбирам защо си го написал това. Форумът се посещава от различни хора живеещи на различни места на планетата. Освен това някои от живеещите в България достатъчно много пътуват... Или/и имат достатъчно много информация или знания, за да се хванат на такива закачки и да вземат отношение...

А и си мисля, че всеки/всяка (форумец/ка) влиза тук в този форум с някакви цели, които не са задължително търсене или даване на оценка на фотографски умения или снимки...

Жалко, че си пропуснал да посетиш Zion N.P. - според мен най-добрата и уникална визия в сравнение с другите места, които си изброил...
Бъди здрав!

Сори че с малко закъснение, ама последните два дни бяхбая на зор и все ме сецваха докто почвах да пиша. Така, почвам отзад напред

За Зайън - по-скоро е може би е най-доброто и/или най-красивото, но за уникално - мисля, че Гоблин вали и Биг Уотър също са уникални (дори бих казал за разлика от Зайън, защото нещата в него ги има и другаде) а за по-/най- уникално - уникално значи единствено - не може да има по- или най- . Мисля самата реакция на Спец (който ме поразхили, вж по-долу) е красноречива "не може да има такова място". Живот и здраве, Зайън и на живо ще го видя (съвсем преднамерено го пропуснахме този път, хем имаме представа от/за него - то е от най-популярните места из оня край, знаеш може би).

Аз нищо не търси тук, освен чат-чат хубави фотографии и на аванта дапрочета нещо или да си позагубя време - на 1-2 интересни неща съм попадал (освен някои снимки). Писах черно на бяло и много просто и елементарно обяснено (и с нагледни примери) защо не съм пуснал в конкурсната тема моите пролетни снимки - в отг. ми към Защото Така (защото той/тя пита така). Не знам дали не можеш да четеш, тъп ли си или си търсиш повод за заяждане (за онаа по-горе вече е ясно, че е комбинация от поне последните две). Не звучиш заядливо, за това се надявам, че може пък и да е вариант 4 - не си догледал какво е писано преди теб и си пуснал неуместен коментар - на мен също ми се е случвало

Инак за Орландовци си ми е любим лаф и използвах случая да го тикна зарад майтапа със Спец и неговото "те таково животно па нема". Лафът е нещо за забавление - прави се без конкретна идея за полза, освен докарване на добро настроение - по същия начин, по който някои ъъъ... хора се заяждат, други си разправят лафове и вицове.

Инак браво на теб, че си от Илинойс, даже май си от Чикагото, макар да не ми е по вкуса (не се сърди, никой мегаполис не ми е). Пък и е ебаси "полиса" - в неделя всичко затворено, музеите пускат кепенци у 4 следобед; климата въобще не го слагам в сметките... но съм правил няколко пъти доста приятни разходки покрай езерото и в университетския квартал (само дето и там няма един отворе кенеф, даже у инак разкошното паркче, та цял час съм търсил отворен "Старбъкс" или аналог някакъв).

--------------------
Ъпгрейдвам тухли четворки до тухли петици!

Abate
ЛЮБОПИТЕН

Регистриран: 15.03.2007
От: София
    #2623686 - 11.05.2010 23:36 [Re: nsirakov] Прикрепен файл (34 тегления)

Цитат:

хаха този щъркел гигант бе - по-голям от кравата
като правиш монтажи прави ги достоверни... иначе става смехория

Опасявам се, че ще те разочаровам, ама не е монтаж. Тоя урок още не съм го взел.
Всичко е от перспективата пич, снимката е кропната малко и са подсилени цветовете (а, забравих.... Въртяна е counter clockwise)
Ето оригинала:

--------------------
"Когато на готин човек му е кофти - това е блус. Когато на кофти човек му е готино - това е чалга"

nsirakov
Quo curre est

Регистриран: 24.10.2004
От: Plovdiv
    #2623692 - 11.05.2010 23:59 [Re: Abate]

Цитат:

Цитат:

хаха този щъркел гигант бе - по-голям от кравата
като правиш монтажи прави ги достоверни... иначе става смехория

Опасявам се, че ще те разочаровам, ама не е монтаж. Тоя урок още не съм го взел.
Всичко е от перспективата пич, снимката е кропната малко и са подсилени цветовете (а, забравих.... Въртяна е counter clockwise)
Ето оригинала:

да бе да

--------------------
QUO CURRE EST

Abate
ЛЮБОПИТЕН

Регистриран: 15.03.2007
От: София
    #2623694 - 12.05.2010 00:12 [Re: nsirakov]

Е, ти знаеш по-добре!
Няма ти пускам повече снимки, да не излезе, че само с това се занимавам - да си монтирам щъркелчета.

--------------------
"Когато на готин човек му е кофти - това е блус. Когато на кофти човек му е готино - това е чалга"

nsirakov
Quo curre est

Регистриран: 24.10.2004
От: Plovdiv
    #2623789 - 12.05.2010 08:55 [Re: Abate]

Цитат:

Е, ти знаеш по-добре!
Няма ти пускам повече снимки, да не излезе, че само с това се занимавам - да си монтирам щъркелчета.

бе лошо няма да ги монтираш.. и аз го правя

гледай сега

ако си снимал на широко щъркела трябва да ти е на 2 метра от теб, за да е толкова голям....

ако си снимал на дълго - няма да имаш тази широта и фокус в задния план....

факт

--------------------
QUO CURRE EST

Мадона на сияйните водопади
участник
**

Регистриран: 29.02.2008
От: В полите на Витоша
    #2623810 - 12.05.2010 09:54 [Re: nsirakov]

Този щъркел е софийски, което значи генно-модифициран организъм за екологични цели. Той е по-голям от кравата - награбва я за врата и я носи за претопяване в някоя пещите на Кремиковци. Единствено в софийско равно поле - сещай се - кравите също са железни... факт!

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

mego

Регистриран: 18.01.2009
    #2623815 - 12.05.2010 09:59 [Re: nsirakov]

Я да ударя едно рамо в подкрепа на Abate
Според мен снимката не е монтаж. По нашия край има много щъркели и често прелитат над главата ми и винаги се възхищавам какви големи животни са
Кравите са още по-големи животни, ама те си хапват кротко в далечината
Хубава снимка се е получила

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 23101

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.