ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
Круизи
    #2582554 - 26.02.2010 11:14

предлагам да се споделят тук впечетления и инфо относно круизи на всички компании,които да са полезни за евентуална организация за такова преживяване.
Мисля че е важно да се отбележи обслужването,цената на допълнителните разходи на кораба,цените и организацията на екскурзиите,какви туристи преобладават -семейства с деца,пенсионери,млади хора ..

моите впечетления (не преки защото не съм била на круиз) а от познати са следните :

-Costa Crociere е все повече като индустрия (част е от Carnival Corp) и се обръща повече внимание на елегантното обзавеждането ,и някак си казват е загубил първоначалния си облик,когато корабите са били по-малки и атмосферата типично по италиански ,персонала е от различни нации

-MSC е собстевност на наполетански корабособственик и е запазил изцяло итал.си вид -типичното обслужване,повече внимание към туриста,само италиански персонал и са по-малки корабите,което означава по-малка суматоха

-общо и за двата отзивите са положителни,но като че ли MSC е по-оценен(но е субективно)

-и на двата се плаща задължителен бакшиш, напитките,екскурзиите и допълнителните услуги се заплащат на място.

среден разход за 2 човека за гореспоменатите допълнителни разходи е около 1200 -1500 евро

очаквам споделен опит или инфо

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
burgasblacksea

**

Регистриран: 28.01.2010
Re: Круизи
    #2582679 - 26.02.2010 13:39 [Re: luce]

Ще опитам да споделя малко опит. Бил съм на 4 круиза, точно с тези две компании. 3 пъти с COSTA (EUROPA, CONCORDIA и сега с ROMANTICA) и един с MSC (OPERA). Нивото на обслужване е навсякъде еднакво - отлично! Цените са много различни - от много високи до безбожно ниски. Зависят от различни фактори - времето на резервация, маршрута, пристанищните такси, които заплащат компаниите, сезона, смяна на маршрут (тук разбирай, че кораба трябва да се премести примерно от Азия за новия летен сезон в Средиземно море) Началното и крайното пристанище са различни и има разходи за сам. билети. Тогава цените са много ниски.
За екскурзиите - тези, на кораба са доста високи. Но пък не си задължена да ги ползваш, я! Важно е за себе си да знаеш какво искаш. Оттам нататък е лесно - такси, рент а кар, шатъл бас. Възможности много. И съм сигурен, ти ги знаеш. Излиза поне 4-5 пъти по-евтино.
За туристите, преобладаващи на подобен род екскурзии - различно е. Зависи пак от много фактори, но като цяло не са от най-младежките
За персонала на корабите (включително MSC) - не са само италианци, слава богу. Те са само в ръководния персона, анимацията и магазините. Всички други са от по-бедни страни, включително и от България, като най-много са филипинците, индонезийците и латиноамериканците. Всички до един, изключително симпатични и вежливи.
За корабите - също много индивидуално. Зависи кой какво му харесва. Затова ще споделя лично моето мнение.
COSTA EUROPA - това е моя фаворит до момента. Неголям круизер, за около 1700 пасажери. Спомням си, че е построен през 1986 г. Тогава явно са били други критериите и разбиранията на компаниите за такъв вид туризъм. Отвсякъде лукс и простор (като Титаник )
COSTA CONCORDIA - тоя сякаш не е за мен. Всичко е прекалено. Брой на пасажерите около 4000. Лъскаво и шарено,че чак кичозно. Много ресторанти и барове, за сметка на пространство и въздух. А масите в ресторантите са толкова нагъсто, че щеш не щеш, научаваш чужди езици от съседните маси Абе ширпотреба, като голям MALL, ама нали така е модерно сега!
COSTA ROMANTICA - нещо като COSTA EUROPA, но по оскъдно обзаведен. При други обстоятелста, по принцип не търся лукса, но на круиз си е задължителен.
MSC OPERA - нещо средно между COSTA ROMANTICA и COSTA EUROPA.
При всички плащането на бакшиш е задължителен и варира мужду 6 и 9 EUR на човек, на ден, в зависимост от продължителността на круиза. Напитките - вода в бутилка, алкохол, безалкохолни, еспресо се плащат. Малко по скъпи са отколкото на сушата, ама нормално е. Само за водата ме беше яд - 3 EUR бутилката
И накрая пак за цените. Понякога са страшно ниски. През април се записахме голяма група пак на един круиз в Средиземно и Тиренско. Вътрешната каюта беше на цена 299, вътрешната 399, а тази с балкон 450 EUR. Едноседмичен е и този път сме с NCL.
Надявам се да съм бил полезен с написаното.
А сега май е време и да се потрудя малко

--------------------
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.

luce

#2582693 - 26.02.2010 13:54 [Re: burgasblacksea]

добре че сподели ,аз още не мога да се наканя -не знам защо но все си мисля че е за семейства с деца и възрастни хора ...въпреки че са на мода в последните години,

p.s. разбра ли как се качват снимки??ако не пиши ми на лични(тук едно благодарско на канон )

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

burgasblacksea

**

#2582700 - 26.02.2010 13:59 [Re: luce]

Ух, не съм още, но току що получих подробни обяснения от любезната Etoile, за което много и благодаря. Ще пробвам по-късно, че трябва и да поработя сега.

--------------------

luce

#2582727 - 26.02.2010 14:27 [Re: burgasblacksea]

ок добре и дошъл сред запалените пътешественици

--------------------

no_bs
Нерегистриран

#2582853 - 26.02.2010 16:41 [Re: luce]

На круиз не бих отишла дори и да ми платят за това. Много са ми отблъскващи подобен тип преживявания - стотици хора натъпкани в един огромен плавателен съд и разкарвани насам-натам по график. Усещането за общуване с морската шир практически липсва. Не можеш да се изолираш от тълпата и то съставена от хора, с които не бих имала кой знае какви общи интереси. Просто не е за мен.

burgasblacksea

**

#2583133 - 27.02.2010 01:29 [Re: luce]

Благодаря!
Абе аз пътешественик съм си отдавна, ама форумник не бях ставал.
Да, да е жив и здрав canon! Цяла вечер се занимава и с мен и свърши страхотна работа
Ето ми и домашното, свързано с темата:

--------------------

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2585527 - 02.03.2010 19:55 [Re: burgasblacksea]

Тези чували ли сте ги :

http://vacationstogo.com/

Получих това не мейла след като се регистрирах :
Dear Mr. ...,

Welcome to VacationsToGo.com!

I'm writing to personally thank you for registering on our site and to show you the latest discounts on cruises worldwide.

Cruise lines recognize the value of selling every last cabin, even at a fraction of the regular price. But to protect the full-fare business they receive from traditional travel agents, cruise lines will not allow many of the deals you are about to see to be advertised in newspapers or magazines, or on television.

Many of the cruise industry's best deals (60% or 70% or 80% off) sell out within days or even hours of listing, and others are not allowed to be shown on the Internet. My newsletter is the only way to be advised in time to take advantage of one of these deals.

If I can help you find a cruise today, please reply to this e-mail and tell me what you are interested in and I will send you the best options immediately.

We look forward to being of service!

Alan Fox
Chairman & CEO

P.S. Some email services offer an "approved senders" list as a way to prevent important mail from being mistakenly classified as unsolicited. If your email provider offers such a feature, please add our newsletter email address (vtgmail@list.vacationstogo.com) to your approved senders list now to ensure that my newsletter gets delivered to your inbox.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

burgasblacksea

**

#2585767 - 03.03.2010 00:02 [Re: canon]

Не, не съм ги чувал. Но със сигурност не са круизна компания. Най-вероятно са агенти /търговци/. Това не значи, че не могат да предложат по-добри цени. Наистина за ранно записване или ласт минит могат да се намерят промоционални цени, като посочените в сайта. И у нас има такива агенции. Ако се интересуваш, ще ти ги пратя на "лични" да не става реклама.

--------------------

burgasblacksea

**

#2585773 - 03.03.2010 00:07 [Re: canon]

Ха, интересно! Снимката от предния ми пост изчезна. Да не би защото я махнах от сайта, в който я бях качил?
Я да опитам пак

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9335

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.