ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1
Петьо Дилов
рекордьор

Регистриран: 01.07.2005
От: Варна
Късна есен 2009..., или как си направих "насила хубост".
    #2586772 - 04.03.2010 14:54 Прикрепен файл (67 тегления)

Ясно, че става въпрос за изминалата есен. Него ден затръгвах да снимам по тема, нещо от сорта "Черноморец и Галата". Обаче като взех да избирам с кой обектив, нещо се запънах. Добре е да взема 24-70мм, защото е доста широкоспектърен. Обаче когато го взех, поглдът ми се спря малко по-навътре в шкафа на един 70-200мм. Почти затварях вратичката вече (и в главата си - чекмеджето с решенията)... и се замислих: е то в повечето случай вземам 24-70 щото бил многоцелеви, а този, дългия, стои онеправдан и самотен. Кога ще снимам с него. А не винаги нося всичко понеже не е удобно.
И за да не се двоумя си казах така: ами я да взема 70-200. Само него. Е така, нещо като задание "Днес ще се снима с дългия, само такъв имаме... край". И като няма накъде, просто ще се съобразявам. Като трябва ще се отдалечавам, а като трябва ще снимам прословутия детайл, това е.
И тръгнах.
То пък него ден едно рядко явление да се случваше. Мъглата буквално течеше във варненския залив, по ниското, а отгоре печеше прекрасно слънце".

Обаче на Черноморец беше дста мъгливо. Но нищо, ще си измисляме истории загадъчни...

Гората на местност Черноморец. Това е известно от миналото място за опъване на палатки горе на платото, което се намира директно над плажно-скалната ивица. Ето тук една обществена горска тоалетна. Ама твърде обществена... иначе дъжд поне не вали защото си има покрив.

Искам да я покажа мъглата в самата гора, но понеже съм с обектив 70-200 се налага да хващам нещата не всеобхватно, а по-скоро диференциално... по метода "не показвам всичко, но кой как иска да си го довършва наум..."

Тъжничко е в тая гора, ама не само заради мъглата... Аууууу, ето, сега видях... можеше да отида да залюлея едната люлка, щеше да стане интересно

--------------------
Моето местенце е в pismoto.com Откъдето и да го погледне човек, лятото идва...

Редактирано от Петьо Дилов (04.03.2010 15:30)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Петьо Дилов
рекордьор

На морския бряг...
    #2586790 - 04.03.2010 15:19 [Re: Петьо Дилов] Прикрепен файл (64 тегления)

Слязох долу, на брега. Седях, седях на една скала, и тъкмо се чудех как с този обектив и в тази мъгла да направя нещо, нещо забоботи пред мене. На метри. И върви от мое дясно, на негово право (мое ляво). Гледам, взилам се - нищо. Брех, полудях направо. И се сетих... на обектива има филтър, а и лещите са с някакъв просветлен слой отгоре си, я да видим...

Ах, на батииии, къде се криели тез караконджули... Ся, можех по софтуерен път да избистря картинката, но тогава се губи усещането за мъгла и тайнственост.
Поседях още малко. Зслушан - нечуващ, загледан - невиждащ, мислещ и безидеен... тъпа мъгла ... и най-сетне образите дойдоха сами ... Ами те са си там, просто трябваше да ги зърна, тя природата сама си рисува. Първо видях на 2 метра от мене "каменния прибой" - като че, аха, да се преобърне вълнАта, но застинала във времето...

Алигаторът от Черноморец (така си го кръстих) си висеше точно отпреде. Седеше и чакаше някой лодкар да не го види в тая мъгла и да се наниже отгоре му, щото и той беше се вкаменил нещо...

Всичко си имаше това място ли, състояние ли, не знам ... всякакви твари...

Отразих с микроскопа и нещо като бактериална колония, изпълнена от кмък...

... и се заизкачвах нагоре към гората защото както вървяха нещата, току виж горе съм срещнал Червената шапчица, или някой гномче, а защо не и царевичните дечица...

В отговор, стълбата изскърца с дървената си умора, и понесе теките ми мисли нагоре по склона
(обаче като гледам каква цветова гама съм и дал, горе трябваше 100% да видя заснемане на епизод от ужас-трилъра "Седем"... как режисьора коли 27-мия оператор, а 28-мият снима с пресъхнало от динамика гърло )

Редактирано от Петьо Дилов (04.03.2010 15:41)

Петьо Дилов
рекордьор

В гората пак... детйли.
    #2586808 - 04.03.2010 15:52 [Re: Петьо Дилов] Прикрепен файл (66 тегления)

Не. В гората не снимаха "7". Но имаше възможност човек сам да си произведе единия от епизодите "Лакомията затрива чонека..."

(снимката не е режисирана с това листо отпреде, гъбката така си правеше геометрични аналогии)
---
И се метнах на късния детайлизъм...

Есенни листа...

Росата отблизо.

Хайде малко зеленко да покажа, за освежаване...

--------------------

Редактирано от Петьо Дилов (04.03.2010 16:10)

Петьо Дилов
рекордьор

Махаме се от Черноморец...
    #2586828 - 04.03.2010 16:18 [Re: Петьо Дилов] Прикрепен файл (63 тегления)

Отивам на Галата (връщам се към Варна). Тоз пък обектив така вижда плажа... кьормосун табела... ... с крадени номера...

И там има гора и рядка мъгла.

Златния залез на фона на морски залив, но на бленда 2,8 и фокусно разстояние 200мм - затва задния план се е размазал сериозно.

В Швейцария, високо в плнините и в горите можете да видите пожарогасители, ако се запали и да вземе да изгори. Тук видях такова приспособление до плажа, щот тос пясък не е обикновен, той пламва отведнъж...

--------------------

Редактирано от Петьо Дилов (04.03.2010 16:28)

Петьо Дилов
рекордьор

Изгледи...
    #2586844 - 04.03.2010 16:32 [Re: Петьо Дилов] Прикрепен файл (71 тегления)

Много хора, които са ходили във Варна не знаят този и вид, т.е. как изглежда града от Галата. От запад започва с моста, който свързва центъра с квартал Аспарухово, оттам "Аспарухов мост" (2050м).
Това синьото в средата е плаващия док (не плаващо куче ) - това е съоръжение което един кораб-влекач завежда до повреден кораб в морето. Той плава върху водата защото е пълен с въздух, но няма собствен двигател за придвижване, затова о дърпат. И като стигне кораба заремонт, пълнят двойните му дъна с вода, той потъва и застава под кораба. После изпомпват водата, като на нейно място вкарват въздух - докът поема кораба и с влекачите го завеждат до корабостроителницата.

Малко по-надясно се вижда пристанището, западната част на града, военните кораби, района на гарата...

А най-вдясно е вилната зона и пътищата към Златни пясъци и Виница. Вижда се и телевизионната кула. (но не стига разделителната способност за да зърнем бялата Чара )

--------------------

Редактирано от Петьо Дилов (04.03.2010 16:58)

Петьо Дилов
рекордьор

Други погледи от Галата...
    #2586871 - 04.03.2010 17:00 [Re: Петьо Дилов] Прикрепен файл (67 тегления)

Стига география. Ако не сте виждали свлачище, ето това е резултатът - пред тази къща е имало поляна, сега тя е долу на плажа или даже на дъното на залива...

Слънчев почивен ден - яхти и лодки са в морето.

Едни си риболовстват или почиват във водната среда, други ги снимаме от високо на сушата.

Долу вече,па на Галата, но вече в ниското - до водата.

--------------------

Редактирано от Петьо Дилов (04.03.2010 17:09)

Петьо Дилов
рекордьор

Животните от него ден...
    #2586879 - 04.03.2010 17:12 [Re: Петьо Дилов] Прикрепен файл (69 тегления)

Подтемата "животни" започвам с Борко от Фичоза. Едно тъжно, тъжно куче . То нарпаво, снимаш, и другарите ти заграждат пътя към морето, та да не се удавиш от мъка...

Паяк до лампа, в контражур на залеза... отново една моя стара детска мечта (беше ми се присънила в минус втора група на детската ясла).

А, пък как се шашнах по едно време! Га поглеждам нагоре и виждам някакви прелетни.

То хубаво. Ама посоката им беше от юг на север, а кое време беше... Казвам си "айдеее, обърнаха се Земните полюси... ся трбва да си ходя в къщи на ръце..." А то какво било. Просто, прости пеликани. Просто си правят близки прелети България Румъния. Изглежда им стана топло него ден.

А това е едно коте, което безумно бягаше на зиг-заг по плажа на Галата. Тази снимка ми е за Гинес. Не можете да си представите каква скорост развиваше това нещо и как рязко сменяше посоката. И аз с тази оптика направо разноглед станах. Но само веднъж укпях да го хвана. Кръстих си го Флабър или Флаберина, не знам...

--------------------

Редактирано от Петьо Дилов (04.03.2010 17:26)

Петьо Дилов
рекордьор

Край.
    #2586894 - 04.03.2010 17:28 [Re: Петьо Дилов] Прикрепен файл (60 тегления)

Така приключи този късен, но топъл, есенен ден.
---
Мале,тука направо са преяли някои хора с миди...

Викам, да си ходя вече. Вече ме мързи. Как ще се влача сега? Ех, защо самолетите нямаха асансьор, та да се качиш на тях, и после да слезеш в къщи. Ами да, как ще имат асансьор, нали шахтата му ще се удари в жиците на хората. ...

(той хубаво Никола Тесла предлагал на времето да пренася електричеството безжично, ама кой да го чуе...)
Хубава вечер на всички хора, дечица, животни, птици, рокери, тенори и енергетици...

--------------------

Редактирано от Петьо Дилов (04.03.2010 17:51)

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1922

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.017 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.