ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
nousha
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
Re: Този форум "Фотография"
    #2595817 - 19.03.2010 19:18 [Re: DiStefano]

Ако проблемът е само в името, то и форум "Поезия" не трябва да се казва така, но като не ми харесва, не го гледам. Този форум тук ми харесва точно така, както си е - с многото снимки, фото-разказите на Петьо и Минаващ, например, "опитите" на който реши да показва (като последните неща на Дзвер), малко фукащите се "наши снимки", професионалните снимки чат-пат. Не ми харесва, като се изпадне твърде много в заяждания, но това е болестта на форумите.
На мен така ми харесва и не виждам защо трябва да има още един фото-форум/фото-култ/девиан и т.н.
Не ми харесва да има линк, харесва ми да виждам по 20-30 снимки. Аз не пиша тук, но чета/гледам по няколко пъти на ден, затова се изказвам, в случай, че някой попита от де се взех

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2595873 - 19.03.2010 21:55 [Re: nousha]

Присъединявам се към мнението ти. Този форум е приятен, защото има от всичко, ако беше само професинално ориентиран, нямаше дор и да надничам.
Харесвам както по-професионалните снимки, така и разходките, за жалост понякога има хора, които изпразват картите си тук и става малко(много) досадно, но какво да се прави, хора различни, с различно възпитание и форумна култура

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Liyla
curious
**

Регистриран: 23.02.2008
    #2595902 - 19.03.2010 23:32 [Re: Nadin]

ама той ДиСтефано май не каза професионални, а просто подбрани.
само играя адвокат на дявола; наистина май нямам страна в "спора"

--------------------
mmm taste the rainbow

O HARA
непокорна

Регистриран: 11.04.2005
    #2595933 - 20.03.2010 01:12 [Re: Liyla]

Съгласна съм с Дзвер, Ноуша и Надин. Имам профили във Фото Форум и Фото Култ, но там не учавствам в дискусии, само поствам снимки. Тук се чувствам уютно и ми е приятно да общувам с потребителите. Може да има и джънк, но къде ли няма?! Насила хубост не става. Виждаш какво е положението с опитите за конкурс тук. Ми не се получава. Самата насоченост е друга. Защо да се разваля нещо, което очевидно се харесва във вида, в който е? Има си модератори, които биха могли да местят неподходящи теми в кошчето или в други подфоруми. Така ще се разчиства.

--------------------
I am just a vision.

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2595968 - 20.03.2010 08:27 [Re: DiStefano]

Цитат:

Поздрави на всички от форума!

Имам два въпроса/предложения.

Аз не съм поствал нищо тук, но искам да разбера нещо:

1. Нали има специализирани (и безплатни сайтове) където да си слагате снимките (picasa, flickr...). Защо всеки пълни тук по 10-20 снимки и то с доста посредствено качество?

Цитат:

Защото именно тук няма да го закопаят с иронични подмятания, както обикновено се случва из специализираните български фотофоруми, където доморасли корифеи колят и бесят от последна инстанция. Т.е. - мястото е свободно от подобни напрежения и участниците в него могат да публикуват без притеснение, разчитайки на дружелюбни коментари. Това, според мен, е качество, а не недостатък, защото в България е бъкано от сърдити недооценени гении, а трябва да има местенца и за обикновените хора

2. Не е ли по-добре да обсъждаме самата фотография като техники, новини, изкуство(?) и пр., с по една-две снимки за илюстрация? (ама подбирайте ги поне малко)

Цитат:

Това предложение е разумно. Можеш да пуснеш такава тема - ще е приятно!

Иначе тук започва да прилича на онлайн семеен албум с P&S камера (с някои изключения).
Цитат:

Пак ще се повторя - не е зле да има и места за "семейни" албуми. Така хората без излишно самочувствие получават шанс за изява, макар и на любителско ниво. Това е ценно.

Не бих искал да засегна никого, но истината ми е по-скъпа.
Цитат:

"Истината" винаги е интерпретация. Особено в света на духовните знаци.Нормално е да цениш своята, само внимавай да не се самообикнеш прекалено И не е зле да приемаш тази на другите, когато няма драматичен сблъсък на двете.Мисля, че в случая такъв просто няма, защото нищо не пречи във форума да съжителстват както предложените от теб "фотографски" теми, така и наивно-милите изяви на снимащи хора беа претенции, изпитали нуждата да споделят своите малки находки и вълнения! Мисля, че най-важното, все пак, е да се запази именно този дух на необременено споделяне, което е основното качество на този форум, Което никак не изключва и подобряването му с теми за фотографска техника, конкретни съвети за снимане в определени ситуации, композиция, работа със светлината. Хубаво би било, ако всичко това се прави с уважение към обикновения фотолюбител, който няма претенцията да става световен майстор, а просто иска да направи снимките си по-добри с помощта на по-подготвени приятели във форума

Знам, че са риторични тези въпроси, но нали не е форум "Снимки", а "Фотография".

поспаланко
фантазьор

Регистриран: 25.04.2006
От: USA
    #2596431 - 21.03.2010 05:16 [Re: DiStefano]

И аз мисля, че форумът е добър в този си вид, както се каза по-горе насочеността му е такава. Нормално е да изскачат подобни теми от време на време, всички сме различни и възприемаме нещата по различен начин, на един се харесва едно, на друг - друго. Не може да се очаква форума да се харесва на всички, дори и да се въведат горепредложените промени, пак може да се намерят хора, на които нещо да не им харесва.

Поздрави!

--------------------
Runners don't rule, and rulers don't run

Петьо Дилов
рекордьор

Регистриран: 01.07.2005
От: Варна
    #2596916 - 22.03.2010 11:00 [Re: поспаланко]

Прави сте. Убедихте ме. Нека пък така да си остане форума. Всяко нещо на тоя свят си има очарование ..., естествено и недостатъци, които като че ли подсилват очарованието...

--------------------
Моето местенце е в pismoto.com Откъдето и да го погледне човек, лятото идва...

nsirakov
Quo curre est

Регистриран: 24.10.2004
От: Plovdiv
    #2596921 - 22.03.2010 11:05 [Re: Петьо Дилов]

да остане жалко че по-рядко ще влизам

--------------------
QUO CURRE EST

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #2596959 - 22.03.2010 12:04 [Re: Петьо Дилов]

хм... какво се оказа... че за нуждите на форумите на all.bg няма нужда от промяна на форум Фотография явно голяма част от тези, които го ползват, го харесват и в този му вид

може би е нужна малка промяна на отношението на част от тези, които желаят да го ползват
не ме разбирайте погрешно - ако има тук такива, които искат да показват изкуството фотография, мисля че всички ще ги приветстват с "добре дошли" - всеки обича хубавите снимки, качеството, изкуството и не е нужно да си специалист, за да оцениш истински добрата фотография

моля всички, които по-сериозно се занимават с това да не престават да показват своите творения тук
и да не се "сърдят", че се налага да "съжителстват" със "семейните албумчета" на останалите, които искат също да се изживяват като снимкаджии /таквиз като мен например /

ако някой има още какво да каже по въпроса темата е отворена

@Лара - очакваме да видим нещо и от твоите опити и не бъди скромна вземи пример от Бубу

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

Петьо Дилов
рекордьор

Регистриран: 01.07.2005
От: Варна
    #2596970 - 22.03.2010 12:29 [Re: Дон Кихот]

Прав е Донът. ... И нека не забравяме, че тука сме не в някакъв факултет или изложбена зала, това е ФОРУМ на ХОРА, които си говорят (и показват) за фотография. Кйто иска по-професионално, който иска - албумно. В крайна сметка остава общуването. Важното е да се уважаваме, и да приемем, че всеки има право на свой вкус и виждане. Просто трябва да преразгледаме отношенията си. Който има да показва, да показва. Друг да казва коквото мисли, но да не обижда. Трети да пита каквото не му е ясно, а който знае отговора, да казва.
Честита Пролет, хора!
... както и да го гледаме, все идва лято...

--------------------
Моето местенце е в pismoto.com Откъдето и да го погледне човек, лятото идва...

Редактирано от Петьо Дилов (22.03.2010 12:30)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 5468

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.087 seconds in which 0.067 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.