ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Моман

Регистриран: 27.07.2007
Re: Този форум "Фотография"
    #2598940 - 26.03.2010 08:13 [Re: Мадона на сияйните водопади]

Може би защото снимката вече не е анонимна. Нали има условие:

Цитат:

пп. Добавка към правилата: Снимката, която ще ни пратите, не трябва да е била пускана във форума досега!

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Мадона на сияйните водопади
участник
**

Регистриран: 29.02.2008
От: В полите на Витоша
    #2598943 - 26.03.2010 08:16 [Re: Моман]

Тази добавка е впоследствие!
Хайде сега да мислим оправдания за ръководството. Нека то ми даде обяснение.
Лоша съм. Ще им изям кокалите.

ne znaem cqlata istoriq
гад непоносима

Регистриран: 30.08.2008
От: Някъде,наполовина.
    #2598950 - 26.03.2010 08:57 [Re: Мадона на сияйните водопади]

Това беше добавено около може би час след правилата.
Не мисля,че някой ти дължи обяснение.
Темата тук е съвсем за друго.Ако ти наистина искаш обяснение,а не да се фръцнеш един вид можеше да попиташ Пагане на лични.
А пък и като искаш винаги можеш да кажеш на Абата,че си "за" него.,въпреки че точно от това се бяга.

По темата:Аз също всеки ден надничам тук.
И форумът е прекрасен точно в този си вид-с по-профи и не толкова снимки.Хубавото е,че всеки е уловил нещо,но е напълно нормално не всички да го виждаме.Тъй че-успех на публикуващите снимки тук и...радвайте ни все така.
И последно,на Лора специално,едно голямо мерси за споделените снимки.

Погледнах,явно аз съм в грешка за добавката.Но тя е точно за да се спази анонимноста.Все пак Абата добави снимките си доста по-късно след това,а и през своя ник .Тъй че...правилата важат за всички.

--------------------
Няма ситуация без изход.Това е само пауза между две хрумвания.

По-добре да забравям,отколкото да не помня!

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #2598951 - 26.03.2010 09:06 [Re: Мадона на сияйните водопади]

ако си прочела правилата, ще видиш, че има изрично условие как се предоставят снимките за конкурса и на кого

ако не я е изпратил на бележка до модератора, няма как да е включена в тоя конкурс

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

участник
**

#2598958 - 26.03.2010 09:24 [Re: Дон Кихот]

Аааа , ясно. Значи така се е получило.
Много ти благодаря, че беше искрен. Подозирах и този евентуален вариант.

На малки имена няма да се обръщам към никой, фамилиарничене не е нужно, за да се разберем.
Наистина ти благодаря, че беше искрен! Мислех да пусна бележка за снимката на този участник, знам че е зает, въобще не го познавам лично, а се съмнявах дали е удобно/неудобно да се заемам да изглаждам недоразумения.

@ не знаем историята – а на теб много ти благодаря че
отново съм наясно кой кой е в легиона

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

участник
**

#2599113 - 26.03.2010 16:50 [Re: nsirakov]

Цитат:

уеб страница

Страхотно. Черно-бялата фотография е невероятна като емоция. Някой предполагал ли е че в грохота на централна гара и на софийските улици могат да се видят такива неща?
Невероятен усет, детайл, съзерцание, страхотен музикален фон.

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

nsirakov
Quo curre est

Регистриран: 24.10.2004
От: Plovdiv
    #2599181 - 26.03.2010 20:55 [Re: Мадона на сияйните водопади]

Цитат:

Цитат:

уеб страница

Страхотно. Черно-бялата фотография е невероятна като емоция. Някой предполагал ли е че в грохота на централна гара и на софийските улици могат да се видят такива неща?
Невероятен усет, детайл, съзерцание, страхотен музикален фон.

съжалявам че те разочаровам, но светът не се изчерпва само със софия.. снимките ми НЕ са от софийските улици и гари

--------------------
QUO CURRE EST

12259

Регистриран: 17.07.2005
    #2599264 - 27.03.2010 04:41 [Re: DiStefano]

Хммм...
Аз съм от “плебеите”, които не разбират от фотография, но напоследък са се осмелявали да постнат 3 (словом – три) пъти някакви не много качествени снимки в този форум. И не съм коментирал нищо за фотоизкуството. Та затова смятам да дам обяснения за тези си деяние още веднъж, макар че твоята тема не визира точно мен...

Когато се напише в някоя интернет търсачка “Photography”, се намират към 122 милиона линкове за това понятие, а при “Photography Forum” – 33 милиона
Аз влизам от време на време точно тук, защото форумът е български и е в раздела на хобитата и развлеченията. Влизам тук, за да погледам уловения миг, който никога няма да се повтори, да видя нечия уникална гледна точка, да усетя някакво настроение или чувство, да се полюбувам на красотата и естествеността на чаровни сънароднички.

Както бе определено някъде в този форум, цял един дял в него е “чалга”, а аз влизам тук главно, заради тази “чалга”, но с удоволствие се радвам и възхищавам на достиженията на знаещите и можещите във фотографията тук...
Поради горните причини не съм видял нито една лоша снимка досега в този форум. А дори смятам, че има много форумци и форумки – “плебеи”, които мислят като мен...

Качествени снимки се правят с качествена апаратура. Едва ли някой или някоя имат вина, че поради получили се някакви обективни или субективни обстоятелства в живота им, не могат да си купят такава. В други случаи като при мен, пък се случва да се обожават малките компактни фотоапаратчета, които не тежат, не заемат място и се заменят с други подобни такива по-безболезнено, когато се счупят, паднат във вода или в халба бира например. Загубих / забравих на едно място преди време един тежък и скъп “кютук”, който ми се пречкаше по ръцете, та мога да сравнявам.

Слайдове почти не отварям, защото не ми привличат вниманието, а все нямам време да се вглеждам...

Накрая като обобщение на горнонаписаното, ще ти задам 7 въпроса придружени с “чалгаджийски” снимки (подобни на някои от тези, които вече съм поствал).

1. Дали съм имал желание и време при тази снимка да изчакам да се получат подходящи сенки, светлосенки и т.н.?
2. Какво си мислиш като я гледаш (направил съм я вътре в средата на “Death Valley N.P., California”)?

3. Дали съм си мислил за фокуса и композицията на долната снимка при наличието в този район на пуми и отровни гърмящи змии вървейки по тази камениста пътечка на ръба на пропаст ?
4. Какво си мислиш като я гледаш (направил съм я вътре и надолу в “Grand Canyon N.P., Arizona”)?

5. Колко далече или високо можеш да стигнеш ходейки с такова фотографско оборудване като на тези хора на долната снимка?
6. И да направиш същото, но без него? Снимката съм я направил съвсем в началото, почти до източния вход на Everglades N.P., Florida

7. Смяташ ли, че е нужно качество за снимка като тази например, която съм направил в Tupelo, Mississippi, чиято функция е само указателноинформационна например за последващите снимки при слайд или някаква фотоистория.

Очаквам да видя снимки и от теб. Не се притеснявай – няма да ги коментирам.
Поздрави!

При въпроси – моля, пишете на лични бележки.

Лoра

Регистриран: 05.11.2004
От: веяна :)
    #2599344 - 27.03.2010 14:57 [Re: 12259]

изкушавам се и аз да отговоря, моля да ме извините за натрапването!

Цитат:

Накрая като обобщение на горнонаписаното, ще ти задам 7 въпроса придружени с “чалгаджийски” снимки (подобни на някои от тези, които вече съм поствал).

1. Дали съм имал желание и време при тази снимка да изчакам да се получат подходящи сенки, светлосенки и т.н.? - не
2. Какво си мислиш като я гледаш (направил съм я вътре в средата на “Death Valley N.P., California”)? - мисля си, че бих се разходила там

3. Дали съм си мислил за фокуса и композицията на долната снимка при наличието в този район на пуми и отровни гърмящи змии вървейки по тази камениста пътечка на ръба на пропаст ? - не бих казала
4. Какво си мислиш като я гледаш (направил съм я вътре и надолу в “Grand Canyon N.P., Arizona”)? - че не виждам нищо

5. Колко далече или високо можеш да стигнеш ходейки с такова фотографско оборудване като на тези хора на долната снимка? - много далече и много нависоко, с почивки
6. И да направиш същото, но без него? Снимката съм я направил съвсем в началото, почти до източния вход на Everglades N.P., Florida - пак така, но може и по-добро нещо да заснемеш. не от техниката зависи дали можеш да снимаш, или не... ей това ако го осъзнаят хората няма да е зле

7. Смяташ ли, че е нужно качество за снимка като тази например, която съм направил в Tupelo, Mississippi, чиято функция е само указателноинформационна например за последващите снимки при слайд или някаква фотоистория. - за семейния албум ли става въпрос? или за артистична фотография говорим?

--------------------
“A photograph is a secret about a secret. The more it tells you, the less you know.”
― Diane Arbus

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
    #2599616 - 28.03.2010 08:54 [Re: 12259] Прикрепен файл (35 тегления)

Ха,Шиккагото, нека и аз да покажа снимка дето е познавателна, иначе камерата и аз като фотографин сме под всякаква критика! Как съм "успял" да изкривя колоната не знам, всъщност това е въпрос?

... реката е Амур, града е Хабаровск (датата не е вярна, десетина дни преди това, в Омск фотото ми падна и батериите се разхвърчаха и датата се е разбазикала, снимката е правена някъде 8-9 Юли 2007 год.) . Според пътеводителя обаче, военноплениците австро-унгарския оркестър са ги застреляли по другса причина: накарали ги да свирят руския химн а те отказали.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 5426

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.109 seconds in which 0.088 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.