ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1
nsirakov
Quo curre est

Регистриран: 24.10.2004
От: Plovdiv
Забравени досиета
    #2595929 - 20.03.2010 00:56

От няколко дни съм в тих екстаз... толкова екстаз, че дори реших да се престраша да пиша тема в този форум

с 2 думи

намерих няколко филма
един от тях изсниман през 1987 година и забравен в чекмедже непроявен, другите от преди няколко години забравени

снимките от 1987 са със Смяна 8м, сотаналтие с Киев и Мамия.. има някоко с канонет...

не знам как бихте възприели нещата,, но отмоята камбанария това кеото виждам е като малко вълшебство...
Сякаш се връащм с машина на времето назад... забравени спомени, забравени емоции... нямам думите с които да изкажа емоциите обзели ме тези дни...магия

ето... ще покажа някой от снимките... лошото качество, лошата композиция са все за сметка ан автора..тост на мен... но за мен това са най-ценните снимки които някога съм правил...

1987

баща ми на моите години...

ех...

снимка от някаква екскурзия... нямам си и идея къде е снимано

приятели от детството...

и малко по съвременни период 2000-2005

старата либоФ

в парка

опит за арт

и още един

и една .. и аз не знам каква

а последната снимка е от лятото... и да ви кажа лично за мен много по-хубава от всичките дигиталки дето съм снимал на малкия...

--------------------
QUO CURRE EST

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
O HARA
непокорна

Регистриран: 11.04.2005
Re: Забравени досиета
    #2595934 - 20.03.2010 01:17 [Re: nsirakov]

Много сладко. Имам няколко непроявени ленти у нас правени със Смяна. Навремето ги бях научила блендите и скоростите от фотографа на близкото студио и снимах само с ръчни настройки. Дано майка ми не ги е затрила някъде.

--------------------
I am just a vision.

Uma Rojo
inner while

Регистриран: 25.04.2005
    #2596052 - 20.03.2010 11:36 [Re: nsirakov]

разбирам напълно тихия ти възторг. толкова чар има в тези снимки, ако щеш само от едрозърнестия ефект, който на идея си нямам как става, но мен ме очарова.
харесвам старите ленти било снимки, било кино. леко избелелите цветове, полъха на минало-заминало време.

снощи гледах "Здравей, бабо". много сантиментално отношение имам към този филм, пак някъде от ранните осемдесет, а лятото отивам на лов за стари снимки.

като, че исках да кажа, че темата и снимките много ми харесаха

--------------------
Трудна за отвличане.

Петьо Дилов
рекордьор

Регистриран: 01.07.2005
От: Варна
    #2596067 - 20.03.2010 12:13 [Re: nsirakov]

Страхотно
Приятно е едно такова връщане назад във времето. Носталгично. Ако се вгледате в обстановките, не бързайте, и сякаш попадате там, на самото място... нещо като бавно излизане през рамката на двуизмерния прозорец... в един четириизмерен свят с три геометрични оси, и четвъто измерение-състояние: духовно-абстрактно-мисловно... Велико!
Май ще се окаже, че апарата е средство, снимката е изказ, който от своя страна съдържа състоянието на духа. Най-голямото съкровище на този свят - подреждането на лудите хаотични, брауноворазпределени изчисления на мозъка, в мисъл, чувство и емоция...
---
Uma Roj-че, назърненият ефект в миналото се постигаше с по-чувствителни ленти. Колкото е по-чувствителна емулсията (по-високо ИСО), толкова е по-едро зърното на снимката.
М този ред на мисли, и поради чисто физични закони, и при дигиталната фотография при увеличаване на чувствителността (ISO) се увеличава назърнеността. Един отрицателен ефект -по-високата чувствителност води до увеличен шум (снежинки), особено по тъмните зони на снимката.

--------------------
Моето местенце е в pismoto.com Откъдето и да го погледне човек, лятото идва...

Редактирано от Петьо Дилов (20.03.2010 12:26)

lazy
лудичка

Регистриран: 05.10.2004
От: през 9 планини, в десета
    #2596194 - 20.03.2010 17:44 [Re: nsirakov]

Снимката от екскурзията (3) е джамията на центъра на Стара Загора. Чудя се как ли изглежда сега?
А снимките са страхотни.

nsirakov
Quo curre est

Регистриран: 24.10.2004
От: Plovdiv
    #2596334 - 20.03.2010 23:17 [Re: lazy]

Цитат:

Снимката от екскурзията (3) е джамията на центъра на Стара Загора. Чудя се как ли изглежда сега?
А снимките са страхотни.

точно за това говоря - връщане с машината на времето

--------------------
QUO CURRE EST

Редактирано от nsirakov (20.03.2010 23:23)

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 1730

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.