ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Over and Out

**

Регистриран: 22.02.2005
Антарктида - от Усуайа до антарктическия полярен кръг
    #2597243 - 22.03.2010 20:45

Най-лесният начин да се види и преживее най-отдалечения и суров континент е на кораб от Усуайа през антарктическото лято - това, което и аз направих. Корабът, който аз избрах, не е круиз кораб, а изследователски (и разузнавачески) кораб поръчан от руснаците в самия край на студената война. С драстичното намаляване на бюджетите им след края на войната, сега тези кораби се издържат от туризъм като се отдават под наем на различни тур. оператори, които организират антарктически и арктически полярни експедиции през съответните летни сезони. Аз бях на "Академик Йоффе" - кораб, който горещо препоръчвам като професионализъм на екипажа, сигурност, оборудване и условия на борда - заедно с още 76 пасажери. Повече от 100 пътници означава много по-малко време за екскурзии тъй като междунар. антарктическо споразумение не позволява повече от 100 човека да акостират наведнъж където и да е в Антарктида. По-малко от 60-70 пътници означава малко корабче-черупка, с което преминаването през пасажа Дрейк в разярена буря, такава каквато ние преживяхме, ще ви се стори като двудневно въртене в центрофуга и автомивка в едно. Не че нашето преживяване беше много по-различно случвайки 9-степен буря по 12-степенната скала на Beaufort, но само мога да си представя колко по-зле щеше да бъде на по-малък, по-стар и амортизиран кораб. Освен "Йоффе" препоръчвам неговия кораб-близнак "Академик Вавилов", както и "Марина Светаева", която следващия сезон е наета от същия канадски оператор, One Ocean, с който пътувах аз и безрезервно препоръчвам. Тези препоръки ги пиша не за да правя реклама на корабите или операторите, (те не се нуждаят от такава още по-малко пък в бълг. форум) а защото ми прави впечатление, че информацията и това, което се предлага от България е страшно оскъдно (аз хвърлям едно око заради родителите си, които пътуват от Бг), а знам, че тук четат хора, които се интересуват било професионално или от любопитство. Единствените, които видях, че се предлагат от Бг, са корабите "Ушуайа" и "Орлова", които са най-евтини, но с които аз не бих пътувала. Толкова за организацията.

Сега да си говорим за "Фотография" тъй като в този раздел съм избрала да пусна темата си. Снимала съм с моя верен Никон Д80, на който повечето време беше закачен 80-400мм телеобектив. Да се сменя оптика в движение на Антарктида не става - трябва си второ тяло. Само че аз се опитвам да снимам и видео с отделна видеокамера и да жонглирам с три машини вече става крайно неудобно. Така че за пейзажни снимки си купих един компактен Canon G11. Около 1/3 от пейзажните снимки в Пикаса албумите ми са с него - имах късмет, че след първоначалната буря времето стана слънчево, снимките са добре осветени и допълнителният шум не си личи.

Мислих, мислих и обособих три подтеми в три отделни албума на Пикаса. Първата тема съм я нарекла "По стъпките на антарктическите изследователи".

In the Footsteps of Antarctic Explorers

Там са събрани снимки от изоставена база служила на британска експедиция в средата на миналия век, съвременна и функционираща украинска база, и най-съвременната, нашата си туристическа експедиция на борда на "Академик Йоффе".

Втората тема са антарктически пейзажи - глетчери, айсберги и по-малки плаващи парчета лед.

Antarctica Landscapes

Третата и най-любимата ми тема са животните и птиците. Като се започне от тромавите пингвини, чиито жестове и движения не можеш да се въдържиш да не оприличиш с човешки

и продължим с усмихнати тюлени

любопитно бебе-тюлен, което освен, че реши да полегне върху струпаните ни на едно място раници, реши и да си поиграе да надува една по една спасителните ни жилетки (това за водачите ни хич не беше весело)

и завършим със срамежливите minke whales

и кашалоти.

Ето и линк към цялата ми галерия с животните на Пикаса.

Antarctica Wildlife

Ако има интерес, по-нататък като ми дойде пак вдъхновението ще се постарая да покажа и Патагония в снимки.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Liyla
curious
**

Регистриран: 23.02.2008
Re: Антарктида - от Усуайа до антарктическия полярен кръг
    #2597255 - 22.03.2010 21:23 [Re: Over and Out]

--------------------
mmm taste the rainbow

The mermaid
дете на Пирея

Регистриран: 12.02.2005
От: Морето...
    #2597289 - 22.03.2010 22:17 [Re: Over and Out]

Каквото и да кажа за снимките ти- малко ще бъде. Точно тези места винаги са ми били интересни и са ме изпълвали с изумление. Страхотно пътешествие..
Ше има ли още снимки?

пп- сега видях линковете и в захлас разглеждам

--------------------
"Красивото и нежно име с остър ръб ... " П.П.

Редактирано от The mermaid (22.03.2010 22:46)

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2597293 - 22.03.2010 22:27 [Re: Over and Out]

Теб съм те признала за истински Пантелей Пътник! И винаги интересна дестинация
Снимките на ледовете са красиви, тези от поредицата с тюлена блажено усмихнат- 2 и 3 са...искам да съм тюлен- усмихнат и подремващ, голям закачко и сладур е!
А за бурята ти завиждам. Аз само веднъж съм била на 7 бофорт на голям кораб и усещането беше невероятно, късмет че започна след като отплавахме, щото иначе и това нямаше да ми се случи- но в средиземно море да те пръскат вълните, заливащи палубата не е като из ледовете
Благодаря ! Разгледах и другите в Пикаса.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2597316 - 22.03.2010 23:23 [Re: Over and Out]

Просто невероятна красота

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2597341 - 23.03.2010 00:14 [Re: Over and Out]

Снимките ти са пир за окото

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Защото така
Чак пък неориентиран...

Регистриран: 11.06.2004
От: Bay Area, CA
    #2597395 - 23.03.2010 04:14 [Re: Over and Out]

Не ме бива изобщо в литературния изказ (не случайно др. Ненчева ме прати на матура по литература преди 30 години...), та няма да казвам нищо за снимките (усеща ли се благородната завист???). Въпроса ми е чисто технически - как е правен geotagging-а?

поспаланко
фантазьор

Регистриран: 25.04.2006
От: USA
    #2597406 - 23.03.2010 05:04 [Re: Over and Out]

Страхотно красиво място и снимките са супер. Браво, Амазонка!

--------------------
Runners don't rule, and rulers don't run

scorpio
старо куче

Регистриран: 09.08.2001
От: Варна
    #2597558 - 23.03.2010 11:53 [Re: Over and Out]

Прекрасна ледена разходка !
Благодаря, че я сподели с нас

Заради хората като теб , няма да спра да влизам в тоя прекрасен оазис, наречен фотофорум .

Фаворити са ми айсберга и влюбената двойка пингвини.
А за глезльото тюлен , чиито очи направо говорят: "Чеки 'се нагнездя на тоя багаж, че едва ли ще имам шанс втори път " - за него просто нямам думи.

--------------------
Варна, морето, сините вълни,
вятърът в косите, голите жени...

ne znaem cqlata istoriq
гад непоносима

Регистриран: 30.08.2008
От: Някъде,наполовина.
    #2597562 - 23.03.2010 12:01 [Re: Over and Out]

Невероятни фотки!

--------------------
Няма ситуация без изход.Това е само пауза между две хрумвания.

По-добре да забравям,отколкото да не помня!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 5891

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.014 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.