ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1
Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
Event photography
    #2606187 - 12.04.2010 14:37

Въпрос- никога не ми се е случвало да снимам такова, но ме помолиха и аз още не съм отказала нито съгласила, преди утре да видя какво точно се иска, как изглежда мястото и изобщо дали е по силите ми.
Най- много ме интересува осветлението- в такъв случай какво се носи?
Става дума за следното- парти за откриване на бар с басейн. Собственикът с някакви личности, които ще бъдат там, разни групи и тнт- общо взето твърде динамично за редене на осветление, тъй като предполагам и действията се развиват в различни части на мястото.
Та, какво се използва и обективи какви?

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Петьо Дилов
рекордьор

Регистриран: 01.07.2005
От: Варна
Re: Event photography
    #2606261 - 12.04.2010 16:54 [Re: Дзвер]

Класика е да си със светкавица, но добре е да не е вградената, а външна. Но за всеки случай, ползвай високо исо и снимане без светкавица.
Подходящ обктив е варио, с максимално отворена бленда, примерно 2,8. Може и твърд (не зум), но пък за сметка на това с бленда 1,4 или 1,8. Много зависи отдалеч ли снимаш. НО... Най-автентично е ако си по-отблизо (но не съвсем, за да не се изтумбят от широкото лицата на хората). Не е зле 24-70 ако сме с пълноформатна камера. Или 18-35 или пък 16-85. Добре е да си със стабилизатор на трептенията, но като пожелание.
Режими. Приоритет на блендата А и залагаме максимално отворена бленда (особено ако снимаме на естествено осветление). ISO-то... трябва да се внимава. Добре е да е високо, ама знаем каква беля прави с шума. Може и на ауто.
Принципн не е зле всяка снимка със светкавица да е придружена с 2-3 снимки без светкавица. Това се сещам, но подходът си е индивидуален и на място.
Успех, Дзвери

--------------------
Моето местенце е в pismoto.com Откъдето и да го погледне човек, лятото идва...

Лoра

Регистриран: 05.11.2004
От: веяна :)
    #2606271 - 12.04.2010 17:06 [Re: Дзвер]

най-добре едно варио с по-голям обхват и светкавица с чупеща се глава. може да дифузираш с лист хартия или салфетка ако нямаш с чупеща се глава.. ако имаш чадър може да го вземеш и да отразяваш с него

п.п. високо исо не е добра идея, щото дава много шум ако камерата не е добра.

--------------------
“A photograph is a secret about a secret. The more it tells you, the less you know.”
― Diane Arbus

Редактирано от Лoра (12.04.2010 17:08)

Петьо Дилов
рекордьор

Регистриран: 01.07.2005
От: Варна
    #2606275 - 12.04.2010 17:13 [Re: Лoра]

Да, това с дифузирането е мнго важно. Хубави съвети даде лора. В краен случай можеш да насочиш към тавана или стените.
И късмет, и много щраквания... Все ще излезе.

--------------------
Моето местенце е в pismoto.com Откъдето и да го погледне човек, лятото идва...

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1393

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.