ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1
Дундьо
джинджиплякторчето

Регистриран: 05.04.2010
От: от И-БРЕ-БРЕ
Моята Джуда, какво да правя?
    #2606828 - 13.04.2010 14:04

Добре заварила на всички Вас - надявам се на истинско и взаимно забавление!
Ще опитам да съм кратка - макар и трудно , но ето и проблема ми:
Имаме си ново куче - вече тинейджърка - на 10месеца. Джак Ръсел Териер - казва се Джуда.
Няма по-енергично,темпераментно и артистично същество от нея. Може би допуснахме грешка с дисциплината още от бебе,ама беше толкова мъничка и толкова много я обичаме, че прехвърляхме на: "всичко с времето си" - ама времето си минава и някой неща стават неконтролируеми.
Един от основния ни проблем е свързан с извеждането - разходката навън. В къщи е много любвеобилна и послушна (хм, малко трудно да се каже ), може би заради ограниченото пространство, а навън е неспасяема!!!!! Започва да става страшничко. Това ни принуждава да е постоянно на каишка, обаче ай си я изпуснал, ай на мига ще е сгазена или изгубена. Навън е абсолютно неконтролируема! Нищо не помага, нито малки лакомства,нито подвиквания, пляскания с ръце,подсвиркване.....не ми допада да крещя подир нея въпреки,че и това се налага......не съм опитвала само с вестник при разходката ни 48: ......та....молбата ми към Вас е да ми дадете удачни съвети за това.
п.п Започвам да мисля за училище - за кучета - но съм чувала за доста неприемливи методи при обучението и това ме възпира за сега. Както и за "строг нашийник" - ама нейното вратле е около 7см в диаметър....а разходката ни започва да става проблем....има къде да се разхожда,на свободно широко,тревисто място,ама като чуе нещо в далечината и.......просто не е за обясняване....тя лети напред,аз я догонвам от зад.......и когато трябва да се прибираме, няма хващане - прави ме на луда калинка - усеща!!!!!
Така,че давайте съвети

--------------------
не си вири носЪ,що'т щИ висне гъзЪ

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
Re: Моята Джуда, какво да правя?
    #2607108 - 13.04.2010 22:54 [Re: Дундьо]

Училище, ама не от типа "Давам я за два месеца да ми я обучат". Има училища с треньори, в които се ходи да речем всеки уикенд. Учат първо ВАС, а след това вие кучето, за да си изградите връзката човек-куче.
Имате ловна порода, не знам дали сте се замисляли. Това са дребни, но ужасно енергични кучета. Не става без обучение, не става и без 2-3-4 часа разходка и тичане. Затова трябва да съчетаете двете заедно. Много изморяване /засега на ролков повод-5метра или тренировъчен-10м/ и постепенно след обучението вече без повод... Нооо... много тичане. Планина, други кучета, излети, какво ли не. Ловна порода е, енергията край няма...
Успех

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Дундьо
джинджиплякторчето

Регистриран: 05.04.2010
От: от И-БРЕ-БРЕ
    #2607402 - 14.04.2010 15:51 [Re: Кокерката]

Благодаря ти,Кокерка

Проверих в нета за това,което ми препоръча и намерих доста фирми в града - изненадах се - Но и таксите на са никак малки (за три месечно пансионно обучение - таксата е в повече от годишната такава - задочно обучение в Европейския колеж), но...ок - имаме си домашен любимец,на който държим и обичаме и си даваме сметка,че не можем на се справим с обучението й. Искаме да може да изпълнява основни команди като: да стои до мен,да се връща,значението на "не" - ама това,когато е навън,защото в къщи всичко е ок - .... дори изненадващо, не прави "нормалните" пакости за едно куче,камо ли за Джак Ръсел. Ако можеш да ми препоръчаш някое училище или индивидуален учител за Пловдив,ще съм много благодарна,както и за тези нужди,какъв курс на обучение да премине,освен това някак ми се иска да знам, за тази такса,все пак какво да изисквам и какво да очаквам.

п.п ако смяташ,че отговора и съветите,биха прозвучали,като реклама, моля те пиши ми на лични,за да не нарушавам правилата в незнанието си. Благодаря ти, предварително

--------------------
не си вири носЪ,що'т щИ висне гъзЪ

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2609546 - 19.04.2010 12:31 [Re: Дундьо]

Значи точно за пансионното обучение се изказах твърдо против. Ако си дадете кучето някъде и някой друг го обучи /незнайно как/ мислите ли, че то после ще слуша вас? Съмнявам се.
Именно индивидуален учител ви трябва, да обучава първо вас, а вие кучето си. За района на Пловдив имате голям късмет, баш там живее една много добра инструкторка, потърсете училище Дея. Гарантирам ви, че можете да й имате пълно доверие. Искайте да ви казва и показва основните грешки, които правите в обучение, за да премахнете тях, след това да ви покаже методите на обучение на куче и ви гарантирам че не след дълго нещата ще са променени.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2229

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.