ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Философия

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
zombie
undead

Регистриран: 22.11.2005
Philadelphia vs. San Francisco - диалектическа прогностика.
    #2614346 - 27.04.2010 00:52

Не познавам правилата на бейзбола и не знам нищо за силата на отборите, но ще си позволя прогноза, базирана на диалектически анализ, основан трендовете в залагането и предпостваките, че:

а/ мачовете са нагласени

б/ мнозинството залагащи са губят

в/ банката винаги е на печалба или когато се "налага" да губи, то губи минимално

Philadelphia vs. San Francisco

Moneyline

* Philadelphia: R Halladay 1.61
* San Francisco: J Sanchez 2.40

тренд на залагане на Moneyline : 91% залагат, че Филаделфия ще победи.

Spread:

* Philadelphia: R Halladay -1.5 1.95
* San Francisco: J Sanchez +1.5 1.87

тренд на злагане Spread:

80 % залагат, че Филаделфия ще победи с 2 или повече точки аванс.

---

От трендовете и предпоставките следва, че е вероятно Филаделфия да победи, но е много малко вероятно да победи с 2 или повече точки. Залог основан на тази теза дава коефициент 1.87 т.е 87% печалба.

---

Ако наистина Филаделфия загуби или победи само с една точка аванс, обещавам да обоснова диалектиката изоткъм Жижек, Витгенщайн и Теория на играта. В противен случай ще си посипя главата с пепел от Monte Cristo N%5.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
zombie
undead

Re: Philadelphia vs. San Francisco - диалектическа прогностика.
    #2614660 - 27.04.2010 15:52 [Re: zombie]

PHI 1:SF 5

1:0 за философията.

tired

Регистриран: 15.02.2009
    #2614718 - 27.04.2010 18:26 [Re: zombie]

Чакаме анализа ))

zombie
undead

#2614750 - 27.04.2010 19:55 [Re: tired]

Налага се прогнозирам още един двубой, осланяйки се на гореспоменатия диалектически анализ и после може да го обсъдим:

Монако - Ле Манс

Противно н очакванията, Монако няма как да победи. Коефициент 1.78 за равен или Ле Манс да победи т.е. 78% печалба.

zombie
undead

#2620074 - 06.05.2010 19:27 [Re: zombie]

Монако - Ле Манс 1:1

2:0 за философията, обаче анализ не ми се отдава...май че има замесена интуиция

tired

#2620164 - 06.05.2010 22:20 [Re: zombie]

Щях да ти подшушна с тая интуиция да вземеш да пуснеш тото, обаче, намесвайки логиката, няма голям шанс да спечелиш, та няма смисъл

zombie
undead

Шофьори vs. Пешеходци
    #2620189 - 06.05.2010 22:53 [Re: tired]

То е интуиция съчетана с анализ, ама е много изтощително...по-малко се изморявам от работата си.

...

Правило ли ти е впечатление, че пешеходците гледат на шофьорите от някаква морална висота, с нюанси на презрение и обратното - шофьорите гледат на пешеходците по същия начин?

tired

Re: Шофьори vs. Пешеходци
    #2620266 - 07.05.2010 00:13 [Re: zombie]

О, разбира се. Всеки уважаващ себе си пешеходец, който довчера е псувал шофьорите, качи ли се в кола, мигом почва да сумти и да кълне бабичките, пресичащи прекалено бавно булевардите ))

zombie
undead

#2620607 - 07.05.2010 20:37 [Re: tired]

Цитат:

Всеки уважаващ себе си пешеходец, който довчера е псувал шофьорите, качи ли се в кола, мигом почва да сумти и да кълне бабичките, пресичащи прекалено бавно булевардите ))

По себе си съдя. Аз съм повече пешеходец и ми се случва да се ядосвам на шофьори. От друга страна, понеже ми се налага да шофирам 1-2 пъти седмично, понякога се улавям как се дразня от пешеходци...

Не е ли това добър пример за Paralax View според Жижек?... т.е. реалното не е че пешеходците са дебили или че шофьорите са дебили, реалното е точно съществуващия антагонизъм.

tired

#2625559 - 15.05.2010 01:02 [Re: zombie]

Имаше концерт на AC/DC тая вечер. Мойта щерка се прибра от училище и каза мама ще ме води на концерт, защото AC/DC са любимата ми група. Викам и дъще, как може да са любимата ти група, като никога не си ги чувала? Хехехе. Какво име да дадем на тези социални халюцинации? Любимата и група изведнъж се оказва че е групата, която слушат родителите или бабите на съучениците и ))) Заведох я в парка до стадиона да послуша. Доспа и се, доскуча и, но си държеше на своето, любимата и група били ))

За паралакса на Жижек не знам, много е повлиян от квантовата физика, а и мирише на един тип философски и морален релативизъм, който не ми е особено приятен.

Пешеходците не замърсяват въздуха, не газят автомобилите, в София дори по тротоарите не смеят да вървят. Определено правото е на тяхна страна.

Подобен е проблемът с конфликта пушачи - непушачи. Съпоставими ли са двете гледни точки? Едва ли. Непушачите не тровят останалите със смръднята си, не умирисват новите им дрехи и изкъпаните им коси като смрадливи порове.

Конфликтът кучкари - родители? Съпоставими ли са морално двете гледни точки?

Същата работа. Децата не заразяват кучетата с тении, не ги хапят, не акат по улиците.

Така нареченото "гражданско общество" се превърна в най-мрачната антиутопия. Най-различни малоумни групировки - на велосипедистите, на екотерористите, на старите моми, на хомосексуалистите, тормозят цялото общество с глупостите и прищевките си.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2942

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.011 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.