ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1
12259

Регистриран: 17.07.2005
Калифорнийски противоположности
    #2615367 - 28.04.2010 17:44

ПРЕДВАРИТЕЛНО ОБЯСНЕНИЕ

Моите снимки са некачествени. Такива са по принцип. Вече съм обяснил в този форум не един път защо е така. Основната им цел е да създадат някаква визия и дай Боже! да откъснат някой/я съворемец/ка от проблемите и стреса поне за малко и да създадат настроение. Все пак, този форум е част от “ Xобитата и Забавленията” в all.bg. Освен това се опитвам да подкрепя и да им благодаря, доколкото мога, на хората тук, които си отделят от ценното свободно време и пускат снимки по подобни тематики, а аз съм бил само гледач на тях в продължение на години без да съм взимал участие тук.
Приемам съвети.

Оплакванията (ако има такива) ги отнасяйте към модераторите, които могат да изтрият отделни снимки или дори цялата тема. Аз мога да изтрия снимки също при добра ваша аргументация.

Снимките съм ги правил в/на следните места в California: Eurika, Beverly Hills, San Francisco, Daly City, Death Valley N.P., Mojave N.P., Lassen Volcanic N.P., Sequoia & Kings Canyon N.P., Yosemite N.P., Redwood N.P., Mount Shasta, Lake Tahoe.

Аз живея в Illinois, но в California съм бил 6 пъти на частни екскурзии, през които съм правил и тези снимки.

МОЛЯ, ПРИ ВЪПРОСИ – ПИШЕТЕ НА ЛИЧНИ БЕЛЕЖКИ!

*

Калифорния е щата с най-мощната икономика в САЩ и според популярни информации, ако е отделна държава – би била на 8-мо място в света. В същото време е с огромен дълг, със значителна и страшна безработица и е почти пред фалит. Едно голямо пололожително и едно голямо отрицателно нещо на едно и също място... Дали самата природа там не предразполага към такъв парадокс? Ами, нека да видим някои частици от нея.
И така...
Там има едни мижави и кльощави дървета.

А има и едни величествени и дебелички дървеща.

Там има места доста под морското равнище.

А има места и доста над морското равнище.

Има неизвестни градчета с необикновени имена – Eureka (превод – “Еврика!”).

Но има и известни градчета с обикновени имена – Beverly Hills.

Има места с много вода.

Ама има места и с много сняг.

Има доста урбанизирано място, където могат да се видят диви мечки.

Но има и доста диво място, където могат да се видят хора.

Та Калифорния като че ли е вариации на противоположностите.
Това е при природата там, но при хората май не е по-различно и ще се опитам да покажа и това нататък в темата..
Та така...
Отивам например в San Francisco , където често и по принцип, според популярна информация е все навалица от туристи и просяци (надписа значи: “ Защо да лъжа, нуждая се от една бира”).

Навалица е на сушата, навалица е и във водата.

Не издържам дълго на тълпите туристи и се качвам на някакъв автобус. По едно време се сепвам и страхливо поглеждам през прозореца – дали няма да видя отвън примерно Великата Китайска Стена или нещо подобно. Ама не я виждам. Возейки се, без да искам се вслушвам в английско-китайските разговори на пътниците в автобуса и скоро научавам, че на китайски чужда жена е чу-до, а собствена – чу-ма, и респективно чужд мъж -- ах-пак, а собствен ах-мак. Хм... Китайска им работа.

Стигам някакво градче и пред някаква сграда виждам оживление. Тръгвам на там. Има някакво еротик шоу – карнавал. Бре! Нареждам се сред многото зяпачи пред сградата, защото нямам намерение да влизам вътре.

Някои от участниците в този карнавал се опитват да се правят на герои от популярни филми (тези – от “Петият елемент”).

Знам, че ще ме обвинявате, че използвам светкавица, когато трябва и когато не трябва за последващите снимки в тази тема. Ама вижте тази снимка и ще се уверите, че без светкавица на човека най-вдясно щяха да се виждат само маратонките и яката на ризата му.

Не по-малка атракция на това място е представителката на някаква местна телевизия, която е доста интересно облечена. Или по-точно е да се каже – доста интересно разсъблечена.

Всичко е спокойно, мирно и тихо, докато не се появяват група активисти от някаква църква, които цитират светите книги и приканват идващите участници за шоуто да се покаят, да се засрамят и да се страхуват от Бог.
Човекът с плаката “Исус спасява от ада” явно има опит от предишни подобни мероприятия, защото предвидливо е сложил каска на главата си.

И то, въпреки че на другия му – отпред му плакат пише: “Страхувай се от Бога!”.

Най-голямата атракция е когато идващите за карнавала влизат в словесни битки с представителите на църквата.

Та ето и при хората, примерно на това място в Калифорния, има сблъсък на противоположностите.
За моралистите във форума ще напиша, че темата можеше да е по-разголена ако бях пуснал снимки тук на карнавални костюми състоящи се само от няколко тесни кожени лентички или от еднопластов слой боя.
*
Ще се радвам ако дадете каквото и да е мнение за тази тема, но моля, въпросите ги пишете на лични бележки.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
lessi
с рогата напред

Регистриран: 16.09.2005
От: Chicago NW suburbs
Re: Калифорнийски противоположности
    #2615383 - 28.04.2010 18:21 [Re: 12259]

Поздравления! снимките ти са прекрасни! успя да постигнеш това

Цитат:

Основната им цел е да създадат някаква визия и дай Боже! да откъснат някой/я съворемец/ка от проблемите и стреса поне за малко и да създадат настроение

Мадона на сияйните водопади
участник
**

Регистриран: 29.02.2008
От: В полите на Витоша
    #2615394 - 28.04.2010 18:36 [Re: 12259]

Много приятно разказче е станало. По-добро от предишното... което също изгледах, но не посмях да напиша коментар. Стресира ме дебело подчертания надпис.. на това отгоре и с всичките главни букви /което се възприема като крещене в нета/-

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

звездна

Регистриран: 08.04.2007
    #2615497 - 28.04.2010 21:44 [Re: 12259]

Харесват ми снимките.
Аз самата живея в Калифорния, но все още не съм ходила на местата, където ти си бил.

И понеже имам въпрос, къде е снимана снимката с многото сняг и къщичката, то трябва ли непременно да го правя на лични бележки??
Щото това изречение звучи много стряскащо.

Цитат:

vin

Регистриран: 04.12.2005
    #2615500 - 28.04.2010 21:57 [Re: 12259]

Хубави снимки:)На много познати места ме върна, а на този бъм на пиър 39 съм давал пари

12259

#2615677 - 29.04.2010 05:18 [Re: звездна]

Ами, исках да избегна чата, защото е забранен във форумите.
Но ще добавя две снимки, за да се похваля още веднъж , че съм бил в Lassen Volcanic National Park този месец (няма и да си помисля втори път да направя това! ) и мисля, че ще се легитимира отговора ми тук... Това му е Southwest Information Center. Намира се на около 250 мили на север, североизток от Сан Франциско.
Мислех тези снимки да ги пусна в пролетната тема, ама навреме осъзнах, че след това ще трябва да мина под прикритие под друг ник...
Благодаря на всички, които са взели отношение към темата.
Моля, при въпроси – пишете на лични бележки.

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #2615744 - 29.04.2010 09:12 [Re: 12259]

Цитат:

Ами, исках да избегна чата, защото е забранен във форумите.

що бе - въпросите и коментарите по темата не са чат
иначе за какво са тия форуми, колкото да си пращаме лични бележки ли

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

12259

#2616318 - 30.04.2010 02:34 [Re: Дон Кихот]

Аз нямам много време за четене на форуми, но това криво съм разбрал от някои други форуми – това пиша (сигурно имам грешно впечатление).

Освен това, много скромно е участието ми в този форум, за да се перча и разпростирам в детайлни описания и затова си вървя по пътя, който си знам и се самоограничавам предварително и без да искам съм ограничил и другите, макар че тук в този форум има много участници, които доста ми допадат – виж долната снимка.

Със сигурност в този форум ще мина двестате мнения като бройка . И то още тази година... Тематиките и условията са много благоприятни – виж най-долната снимка.

П.П. И последните две снимки са горе-долу по темата. Първата е в Sequoia N.P., а втората е в Северозападна Калифорния.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 1865

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.