ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Хомеопатия и Алтернативна медицина

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
nedka27
член

Регистриран: 14.09.2009
От: Добрич
Моля помогнете за гъбички по ноктите
    #2627623 - 18.05.2010 10:10

Здравейте, от пет години се боря с гъбички по ноктите.Ходих при дерматолог, мазах се с мехлеми и бътерфлай лак,екзодерил, пих низорал, микомакс, накрая изпих 6 опаковки Миконафин и всичко се оправи.Сега обаче нокътя на палеца отново започва да се променя, взе да побелява в основата.Направо изпаднах в паника.Знам, че тия лекарства са токсични за черния дроб и най-вероятно втори курс ще е невъзможен.Моля да ми кажете хомеопатичен продукт, който мога да започна да приемам за тези гадинки.Взех си "Сребърна вода" и "Чудото на тайгата".Моля за отговор, защото проблема не е само козметичен.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Джен

**

Регистриран: 17.06.2007
Re: Моля помогнете за гъбички по ноктите
    #2645975 - 18.06.2010 17:39 [Re: nedka27]

Преди около две години и аз пих Миконафин и се мазах с някакви мехлеми за гъбички на ноктите на краката. Знам колко е болезно. Пих ги три месеца, като всеки месец преди да отида при кожната лекарка си правех кръвни изследвания. разбрах, че гъбичките на ноктите на краката са по-упорити от тези по ноктите. Докторката каза, че самото лечение продължава горе-долу година след края на прием на лекарството.Оправих се, но за съжаление за сега медицината не знае каква е причината за поява на тези "паразити" и те могат да се появат отново.
Не съм компетентна да давам съвети, но може би е по-добре пак да отидеш на доктор.

kremia
неориентиран

Регистриран: 14.11.2010
    #2717682 - 14.11.2010 20:50 [Re: nedka27]

Аз не съм пила хапчета.Просто ме беше страх от последствията им върху черния дроб.И в крайна сметка почти всичките кремове измазах от аптеката,включително и си свалих кожата с антимико- ацида.Сега преминах на хомеопатия и взех да мажа от мехлема,който го прави г-жа В.Котева.Вече месец слагам всяка вечер и вече отдолу се подава здрав нокът.И в тази връзка искам да кажа на всички да не спират да търсят вярното за тях лечение.Ако с едно не стане,с друго ще стане.Ето ви координати на тази жена,ако някой иска да пробва от мехлема vili7973@mail.bg Прави и мехлеми за екземи и други,може да си питате.

burq11
неориентиран

Регистриран: 23.12.2010
    #2736275 - 07.01.2011 12:37 [Re: kremia]

При гъбички на краката и даже при по-тежката форма - микоза, ябълковият оцет също помага. Измиват се добре краката, подсушават се и се намазват с ябълков оцет (неразреден). Изчаква се да изсъхне и отново - до четири-пет пъти се маже. На другия ден процедурата се повтаря. И така - докато гъбичките изчезнат. Има гарантиран ефект.Разбира се оцета трябва да е натурален,не си копувай от магазин,в търговската мрежа няма натурален оцет ябълков оцет уеб страница

Редактирано от burq11 (07.01.2011 12:39)

burq11
неориентиран

Регистриран: 23.12.2010
    #2736277 - 07.01.2011 12:39 [Re: kremia]

При гъбички на краката и даже при по-тежката форма - микоза, ябълковият оцет също помага. Измиват се добре краката, подсушават се и се намазват с ябълков оцет (неразреден). Изчаква се да изсъхне и отново - до четири-пет пъти се маже. На другия ден процедурата се повтаря. И така - докато гъбичките изчезнат. Има гарантиран ефект.Разбира се оцета трябва да е натурален,не си копувай от магазин,в търговската мрежа няма натурален оцет ябълков оцет

ilian_profi
неориентиран

Регистриран: 11.12.2014
    #3232696 - 11.12.2014 23:16 [Re: nedka27]

Здравейте,
От няколко години насам като паднат температурите ми се появяват гъбички по краката, страхотно дразнене и парене. Изпробвах доста продукти предлагани в аптеките, уви без успех. Последните два пъти изчезваха докато ползвах дадения препарат и след като спра третирането-мазането, всичко се връща по старо му,все едно не съм се мазал. Тази година, открих една серия микотични препарати Микоцид 1(по силен) и Микоцид 2(по слаб), производство са на някаква Българска фирма. Разликата е осезаема, мазал съм се максимум 7 пъти и определено чувствам лекота и всичко изчезна, мажа се профилактично с по-слабия препарат. Искам да попитам някой дали ги е чувал или ползвал тези препарати? Мисълта ми е ,дали аз си въобразявам,че с такава лекота изчезнаха или има и друга причина, защото като изчезнат гъбичките не се появяват пак.
Благодаря Ви предварително.
ПС: Обувките винаги ги изпирам и ги поддържам със спрей.

V-12
lone wolf
**

Регистриран: 30.10.2009
    #3235423 - 19.12.2014 03:39 [Re: ilian_profi]

Обяснявам. Гъбичките по ноктите на краката се лекуват сравнително лесно. Но са необходими три неща - дисциплина, постоянство и известно количество финанси. Схемата е следната:

1. Купуват се обувки със система за вентилация - примерно Forestland или Geox.

2. Купуват се поне 20 чифта ЧИСТО ПАМУЧНИ чорапи. Почти всички, които имат надпис на етиката 100% памук реално съдържат поне 10-20% вискоза или еластан. Затова се отива в голям магазин, купува се от всяка марка и модел по един чифт, запалват се и се наблюдава пламъка. Чистият памук гори с равномерен пламък без пушек и почти без миризма. Като изгасне, остава обгорял край, който при стриване с пръсти се разпада на прах. Ако има синтетика, пламъкът пуши, в основата му излизат мехурчета от тъканта, мирише гадно, а след като загасне, горелият край е мек и може да му се предаде форма при стискане с пръсти, като на разтопена пластмаса. Намирате чисто памучни чорапи и купувате от тях.

3. Всички стари обувки, чорапи и домашни чехли се изхвърлят в контейнера (ако не ви пука за клошарите) или се изгарят (ако ви пука).

4. Започвате да пиете всяка седмица по една капсула 150 мг Дифлукан (флуконазол, произведен от Pfizer). Носите всеки ден по един чифт чорапи, които след това оставяте в пералнята. Като се натрупат, перете ги на 90 градуса, с излишък от перилен препарат и включен хипоалергичен режим на пералнята. Това продължава точно ЕДНА ГОДИНА, независимо че симптомите изчезват още след 3-4 месеца!

5. В началото на следващата година повтаряте процедурата с обувките, чехлите и чорапите - изхвърляте ги или ги изгаряте и купувате нови.

6. Това е - гъбичките вече са само спомен. Ако не искате да имате пак проблеми - носите САМО обувки със система за вентилация, независимо от сезона, САМО чисто памучни чорапи и ги сменяте ВСЕКИ ДЕН.

--------------------
Of course I'm out of my mind - It's dark and scary in there!

konstantin72
ориентиран

Регистриран: 21.01.2007
    #3244991 - 18.01.2015 12:37 [Re: V-12]

Цитат:

Започвате да пиете всяка седмица по една капсула 150 мг Дифлукан (флуконазол, произведен от Pfizer).

Само ще вметна:

"Флуконазол не трябва да се прилага при пациенти с анамнеза за свръхчувствителност към лекарството, някое от помощните вещества или сходни азолови съединения.
Въз основа на данните от проучвания за лекарствени взаимодействия, проведени с използването на многократно дозиране, е противопоказано едновременното лечение с терфенадин при пациенти, които получават многократно флуконазол 400 mg дневно или по-високи дози. Едновременното приложение на други лекарствени продукти, които удължават QT интервала и които се метаболизират през ензима CYP3A4 като цизаприд, астемизол, пимозид и квинидин е противопоказано при пациенти, приемащи флуконазол ](вж. точка 4.4 Специални предупреждения и предпазни мерки при употреба и 4.5 Взаимодействие с други лекарствени продукти и други форми на взаимодействие).[/url]"

Това с чорапите ме кефи.

Да сме живи,здравите умират!!!

Редактирано от Nadin (20.01.2015 04:06)

Maret2
член

Регистриран: 28.04.2016
    #3353743 - 08.05.2016 16:46 [Re: konstantin72]

Мазане с Йод. Простичко решение за гъбички по ноктите на краката. И то като лекраствените мазила изисква време. Най-добре е зимата да го правите всяка вечер преди лягане, защото ноктите покафеняват от йода. Може да се съчетае с вана със солена вода и после мазане. И двете имат ефект. За йода знам от баба си, а за солената вода от баща си

moni_monika
неориентиран

Регистриран: 08.05.2016
От: София
    #3353947 - 09.05.2016 13:37 [Re: Maret2]

Здравейте. Ще споделя един много лесен и ефикасен метод: правите вани или само натърквате на мокър крак сода бикарбонат. След това измивате. Повтаряте докато има облекчение или изчезнат гъбичките. Дано съм помогнала на някого

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 16058

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.