ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Йога

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Surreal
експериментиращ

Регистриран: 13.09.2006
Практикуването на йога и секса?
    #2627855 - 18.05.2010 14:40

Занимавах се няколко години с Хата йога, сега от няколко месеца ходя на курс по Сахаджа йога и се опитвам да медитирам доколкото мога и май се получава. На този курс разбрах много неща за мен едно от който е че аз съм много активна личност и Хата йога в някои моменти ме натоварва а не ми помага.На този курс разбрах и че не е много хубаво да има човек извънбрачни връзки и подобни неща, не че преди това не съм го знаел де....
От доста години имам проблем, жена ми не иска да правим секс и аз по един или друг начин прибягвам от време на врема до такива връзки. Незнам защо не иска не искам а да знам но не става и да я махна защото имаме деца и т.н.
Искам да ви попитам хората тук от форума който се занимават с Сахаджа йога и други видове йога, кое според вас е по добре (от гледна точка на йога) да не правя изобщо секс или да подържам някава извънбрачна връзка? На някои може да му се стори доста смешен моя въпрос но това нещо си го мисля постоянно от 3-4 седмици.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Моман

Регистриран: 27.07.2007
Re: Практикуването на йога и секса?
    #2627864 - 18.05.2010 14:50 [Re: Surreal]

Защо не започнеш оттам, да разбереш причината за нежеланието на жена ти да правите секс? Може проблема (ако е проблем) да си има решение и да не се налага да заместваш секса с йога.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

teo2

Регистриран: 01.05.2010
    #2628189 - 18.05.2010 20:40 [Re: Surreal]

Пич, нищо чудно да ти се е усилил нагона заради практикуването на йога, защото в йога има едни сатанински сили познати като "кундалини" и "АУМ", които (особенно "кундалини") в същност са някакъв вид сексуални сили, които може да усилят сексуалният нагон и да превърнат дори и нормални хора в сексуални маниаци и перверзници. По принцип всяко духовно учение от индия е сатанизъм, и не е препоръчително да се следват и практикуват. А ако искаш вяра, по-добре вярвай само в Бог Отец и Исус Христос, и най-добре в нищо друго.
А друг е въпросът че много от съвременните жени, така да се каже, не са у ред, и не знаят и не могат да обичат нормално и съвършенно, относно което не ти препоръчвам раздяла или развод, защото разводът и раздялата са много жалки неща, особенно когато партньорите си имат едно или повече деца. Но ако можеш някак си да и споделиш че имаш нужда от женски ласки - например дръж се колкото се може по-скромно и смирено към нея, като малко момченце, и и споделяй за това именно по този начин - някак си дръж се естествено и достойно да те съжалява до макс, и си готов.

Atman
ветеран

Регистриран: 22.06.2007
От: връх Мусала
    #2628205 - 18.05.2010 20:51 [Re: teo2]

Много си сбъркан, пич.

Siva
йога

Регистриран: 21.01.2007
От: България Варна
    #2628963 - 19.05.2010 16:14 [Re: Surreal]

Цитат:

Занимавах се няколко години с Хата йога, сега от няколко месеца ходя на курс по Сахаджа йога и се опитвам да медитирам доколкото мога и май се получава. На този курс разбрах много неща за мен едно от който е че аз съм много активна личност и Хата йога в някои моменти ме натоварва а не ми помага.На този курс разбрах и че не е много хубаво да има човек извънбрачни връзки и подобни неща, не че преди това не съм го знаел де....
От доста години имам проблем, жена ми не иска да правим секс и аз по един или друг начин прибягвам от време на врема до такива връзки. Незнам защо не иска не искам а да знам но не става и да я махна защото имаме деца и т.н.
Искам да ви попитам хората тук от форума който се занимават с Сахаджа йога и други видове йога, кое според вас е по добре (от гледна точка на йога) да не правя изобщо секс или да подържам някава извънбрачна връзка? На някои може да му се стори доста смешен моя въпрос но това нещо си го мисля постоянно от 3-4 седмици.

Въпросът е интересен ще ви предложа моето мнение. Но понеже е многостранен ще посоча вижданията си по различните аспекти.
1. Аз се занимавам с йога от много години. Имам и източници които ползвам на ВЕДИЧЕСКИ санскрит. Познавам и използвам и много видове йога. Разделението което се е наложило сега е непознато в древните текстове. Също мисля, че съвременните видове "йога" страдат от много недостатъци, в това число и сахдажа. И че ако правилно се изпълнява хатха йога - не трябва да се получат НИКАКВИ проблеми.
2. По отношение на секса и на връзките с другия пол има написано много. Говоря в контекста на йога .
Основната теза е залегнала в изискванията на Йама от аштанга или хатха йога. Едно от изискванията на Йама е БРАХМАЧАРЙА. Според мен това е следване пътя на брамините(брахмани). А това означава без всякакви полови контакти и с двата пола!?! Причината за тази строгост се крие в следното. При полови контакти основно се създават проблеми със запаметяването, а това е доста неприемливо за тази категория хора, които трябва да запомнят големи текстове наизуст и да ги рецитират. Така, че единия от проблемите е свързан с работата на ЦНС и запаметяването.
3. Половите връзки и въобще половата възбуда се коментират и по отношение на пранайама.(Използвам "йа" вместо "я" и др.п. за което си имам причини, но това е друга тема)
В упанишадите е казано, че човек, който практикува пранайама трябва да се пази от много неща и едно от тях е всякакви жени. Тук проблема е свързан със дейноста на сърдечния мускул и на пейсмекърната система. Възможни увреждания са сърдечен колапс или спиране на пейсмекърната дейност. Но даже и да не се стигне до тези крайности почти винаги ако се съчетаят полова възбуда и пранайама има сърдечен дискомфорт и повечето разумни хора спират да правят пранайама.
4. Общо йогически аспект. С йога се стремим да анулираме вредни действия(собствени или природни) и за целта прилагаме различни техники, които правят мускулите(всички) по-тонични, нервната система по-уравновесена.(на езика на ведите- баланс на трите доша и трите гуни) Природните вредности не можем да избегнем и затова трябва да ги познаваме и да ги нулирама с йога. Докато собствените увреждащи действия може да се стремим да избягваме максимално. Едно от тях е половата възбуда и секса. По-възможност разбира се. Иначе волевото въздържане също е увреждащо.
Успехи!

teo2

#2629007 - 19.05.2010 17:22 [Re: Siva]

Сещам се за един виц на тази тема:

Пациент мазохист-психар към своят лекар:
-Докторе, проблемът ми е следният, винаги когато се бодвам с шило по тялото и вингаи усещам остра болка, и започва да ми тече кръв, и сега вече търся само онези места и точки от тялото ми където колкото и да се бода да не осещам твърде остра болка, и да не ми тече твърде много кръв...

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2630913 - 22.05.2010 13:07 [Re: teo2]

Забрави да кажеш, къде точно трябваше да се засмеем .

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

teo2

#2630967 - 22.05.2010 14:30 [Re: kapitoliq]

Цитат:

Забрави да кажеш, къде точно трябваше да се засмеем .

Това че поне не винаги се смееш на трагедиите на другите хора е добре.

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2630999 - 22.05.2010 15:50 [Re: teo2]

Така е, извинявай, на твоята трагедия ми е трудно да се смея
Е, добре де, май поизлъгах малко

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

teo2

#2631103 - 22.05.2010 19:45 [Re: kapitoliq]

Цитат:

...Е, добре де, май поизлъгах малко

И кое наричаш малко?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 19319

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.