ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
Съвети,мнения и инфо за разходка в Северна Италия
    #2629566 - 20.05.2010 12:56

Та така - решили сме една тайфа да направим разходка из северна Италия за около седмица през юли и понеже знам, че тук има много познавачи, ще се радвам на съвети и мнения.

Каква е идеята:

Самолет от София до Бергамо.
После се взимат рент-а-кари.
Маршрута е следния евентуално:
- Бергамо – Стреса 130км /лаго Маджоре/
- Стреса – Нобиало 138 км. /лаго ди Комо/
- Нобиало – Бергамо 70км
- Бергамо – Верона 115км.
- Верона – Болцано 150км
- Болцано – Инсбрук 120км.
- Инсбрук - Кортина 162км.
- Кортина – Венеция 160км.
- Венеция - Тревизо 30км.

От Тревизо със самолет за София.

Общо из Италия тоя маршрут излиза около 1100км, което за около седмица прави средно по около 180-200км. на ден, което на пръв поглед ми изглежда прилично.

Въпросите са ми следните:
- За тоя район и за такъв период от време - приличен ли е маршрута като места, през които ще се мине? Ако има идеи за друг маршрут - по възможност да не е с много увеличение на километража, защото не ми се иска да се лашкаме много по пътища, да се уморяваме и да не остава време за зяпане.
- Кои са интересните места и неща, които си заслужава да се видят?
- Най-важното - къде е подходящо да се преспива по такъв маршрут и как да се разпределят дневните придвижвания? От групата май никой не е бил в тоя район, а иначе не сме претенциозни и си представяме некви малки семейни хотелчета, може и по селца или малки градчета - все пак ще сме с коли и по-мобилни. (Разбира се, ще се опитаме да букнем спането предварително.)
- Всичко друго, което се сетите като съвет

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Marillion
Министър на истината
**

Регистриран: 19.11.2004
От: Евразия
Re: Съвети,мнения и инфо за разходка в Северна Италия
    #2629626 - 20.05.2010 15:10 [Re: Natural]

На пръв поглед маршрутите изглеждат добре. Преходи от по 200км на ден не са никакви преходи за пътищата в Западна Европа. Единствено проблеми могат да ви създадат евентуални задръствания по магистралите, но дано да имате късмет. Не забравяйте да вземете GPS с пълни карти, в противен случай рискувате да си отровите ваканцията!

Относно хотелите, лично аз предпочитам предварителна резервация. В това отношение съм леко старомоден и залагам на сигурността, още повече обикновено пътувам с детето. Съветвам те да останете по-дълго в района на Инсбрук. Въобще, пресичането на Доломитите, ще се окаже връхна точка на пътуването ви, прекрасни места с изключителни гледки! Не забравяй за кредитна карта, без нея сте загубени в "белите" страни. Приятно пътуване, а ако имаш и други конкретни въпроси - насреща съм...

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2629634 - 20.05.2010 15:33 [Re: Marillion]

знаех си, че ше помагаш , мерси

Аз, точно по причината, която споменаваш, маршрутите на ВиаМишлен уж ги давах с приоритет "Sightseeing" , а не "Quickest", та изглежда няма много магистрали, а хотелите също мислим по възможност да ги запазин предварително.
И добре , че даваш едно рамо за Инсбрук , понеже мойте хора нещо взеха да мрънкат "що па и до там да ходим"

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
    #2629638 - 20.05.2010 15:42 [Re: Natural]

много хубав маршрут,но мисля че поне 10 дена са нужни.
lago di Como -поне 2 дена за всяко, не мисля че да се спре в едно от селцата е достатъчно.те това им е хубавото че се обикалят по протежението на езерото или по вода.Препоръчвам ви да се спрете в Комо на хотел и оттам да пообиколите по панорамния път -Чернобио,Лалио(може да видите Дж.Клуни),Ленно(има приказна вила Балбианелли),стигнете до Менаджо и оттам има връзка по вода до отсрещния бряг -Варенна,много хубаво селце.А и Комо е много хубав град.
lago Maggiore - Стреза е добър избор,мои познати от БГ бяха нощували в този хотел hotel elena и отзивите са добри ,и тук за да видите островите (isola Bella,isola Madre) в езерото и Стреза - 2 дена
Bergamo -стария град не може да го пропуснете,има паркинги (само гледайте да не е през уикенда понеже е затворен за коли,има вариант с лифт но времето се удължава ) - половин ден
Болцано или Мерано -и там ще ви трябват 2 нощувки поне -ако ще ходите из планините,Кортина не е по-различно от другите градчета(само дето е известна че я посещават разните вип),
Видях Верона ,Венеция и Тревизо в програмата -навсякъде има какво да се види , ,навсякъде се чака за вход за забележителностите и се губи време.
Венеция според мен поне 3 нощувки(кой ще отиде там и няма да посети Мурано или Бурано)
За Верона стига 1 ден -ако пристигнете сутринта(ако ще пътувате от Бергамо ти препоръчвам в 7 да сте на магистралата за да избегнете задръстванията) -обаче си струва и посещение на операта...
Тревизо - много хубав град сред безброй водни канали,няма ги безбройните сергии като във Венеция(където е заприличало на базар),препоръчвам да се разгледа

Инсбрук - стига се за около час от Болцано и гледката е уникална,а старата част на града много приятна.

p.s. за Венеция да допълня нещо(за мен поне приятно ) -така наречените бакари -типичните венециански барове/таверни -незабележими на пръв поглед,но не е трудно да се намерят.Има всякакви типични току що приготвени храни продружени с традиционния спритц(бяло вино,битер и мин.вода-типичния местен аперитив).Обикновенно са малки,тъмни,пълни с хора с чаша спритц или вино в ръка...безброй бутилки вино наредени на цяла една стена....непременно отидете

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Редактирано от luce (20.05.2010 16:00)

Marillion
Министър на истината
**

#2629642 - 20.05.2010 15:50 [Re: Natural]

Имай предвид, че дори и с приоритет "Sightseeing", не ви мърдат и отсечки по магистрали, а направлението Милано-Бергамо-Бреша-Верона-Падуа-Венеция, както и прохода Болзано в отсечката Тренто-Болзано-Инсбрук, са едни от най-натоварените пътни артерии в Северна Италия, да не говорим, че голяма част от северноевропейския туристически поток преминава по това време по тези места. Не само, че давам едно рамо за Инсбрук, но бих предложил дори и разходка в участъка между Инсбрук и Кемптен (Германия) или част от Тиролските Алпи, където дъхът ти спира и на места забравяш да шофираш от изумление. Дори само едно "але-ретур" до границата с Германия, което ще отнеме около три часа с почивки в планината с изглед към високопланинско алпийско езеро, си заслужава и ще ти остане спомен за цял живот..

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

Marillion
Министър на истината
**

#2629650 - 20.05.2010 16:04 [Re: Marillion]

Луче, ме подсети за хотели. По тези малки градчета за където сте се запътили не съм спал, но ако все още не сте се ориентирали за хотел във Венеция, ви препоръчвам ето този. Намира се в Местре, пред хотела има спирка на автобус, който за едно евро и за половин час, ви стоварва в стария град. Хотелът е много чист и изцяло реновиран наскоро с чудесна централна климатична инсталация, много прилични цени и най-важното - безплатен паркинг и изключително добро местоположение за пътуващи с кола!

--------------------

luce

#2629658 - 20.05.2010 16:12 [Re: Marillion]

да за трафика и аз потвърждавам че магистралата А4 е най-натоварената(казват в Европа),преди офиса ни беше в Милано и всеки ден изминавах тази отсечка от Бергамо...в 6 сутринта бах на магистралата за да стигна поне до 8.30 в Милано....(50 км),проблема на тази магистрала е че влизаш и не се знае кога ще излезеш ...сега е разширена но пак има голям трафик.
Най-добре е да се пътува в почивните дни когато е забранено на камионите да се движат

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

burgasblacksea

**

Регистриран: 28.01.2010
    #2629676 - 20.05.2010 16:32 [Re: Natural]

Ех, че хубаво маршрутче сте си спретнали! Леееекичко ви завиждам

Едно предложение само - защо първия полет да не е до Малпенза? Така няма да загубите време до първата дестинация, а и ще спестите нерви. Виждам, че сте се ориентирали към Wizzair, които кацат в Бергамо, но Easyjet пък имат полети до Малпенза, а и цените им са горе-долу същите, ако не и по-ниски.
Така ще избегнете и задръстванията (наистина адски) по А4, а Бергамо така или иначе го посещавате на път за Верона.
За всичко останало - местни забележителности, места за посещение, за спане и пр., мисля, че luce ще даде най-добрите съвети.

--------------------
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.

luce

#2629680 - 20.05.2010 16:42 [Re: burgasblacksea]

със сигурност ще дам повече инфо (до няколко дена като имам повече време), между другото подобен маршрут баха правили мои познати от америка...ще проверя къде точно бяха и какво видяха.

--------------------

burgasblacksea

**

Регистриран: 28.01.2010
    #2629692 - 20.05.2010 17:00 [Re: luce]

Цитат:

ще проверя къде точно бяха и какво видяха.

Така както са си замислили маршрута, едва ли е толкова важно да повтарят точно стъпка по стъпка. Все ще им е гот

--------------------
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9289

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.