ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1
12259

Регистриран: 17.07.2005
Движещата сила на любопитството
    #2646241 - 19.06.2010 00:45

Като се рових по снимковите си файлове, си зададох въпроса: какво ме е накарало все пак да отида там и там и да видя това или онова? Отговорих си, че това е любопитството ми.
В тази тема показвам снимки относно любопитството – не само моето. Вече съм писал в други теми в този форум -- защо снимките ми са такива. Писал съм и защо ги пускам в този форум. За сведение – те са правени само на територията на САЩ, на следните места: Everglades N.P., Grand Canyon N.P., Lassen Volcanic N.P., Death Valley N.P., Arches N.P., Yellowstone N.P., Yosemite N.P., Grand Teton N.P., Zion N.P., King Canyon N.P., Craters of the Moon N.M., Grand Staircase-Escalante N.M., Big Cypress N.P., Ice Ages National Scenic Trail, Crystal Cave (Wisconsin), Tupelo (Mississippi), Bear Lake (Idaho), City of Rogue River (Oregon), Memphis, Chicago, Green Bay, Sioux Falls, Washington D.C., St Louis, Niagara Falls.
Нарочно се опитах да ги подбера от различни райони, за да се избегне еднообразността на визията.
*
Понякога любопитството е трудно разделимо от любознателността. На долната снимка се вижда вляво група студенти да дискутират научни проблеми – това може да се определи като любознателност. Вдясно е видимо любопитството на тяхна колежка, която очаква нейната приятелка да извади нещо от раницата си за хапване.

На по-задния план на снимката са амиши ( хора, които живеят с правила от преди векове). Тук е видимо любопитсвото на всички с изключение на тези, които ги е страх от високото.

По принцип естеството на нашето любопитство, ни води към много популярните туристически места като тези:

Изненадващо любопитно е мнозинството от индийци около известните водни гледки.

На хиляди мили на Запад от мястото на предната снимка пак виждам индийци, любувайки се на вода.

Понякога любопитството е силно изразено – разглеждат ни внимателно, както този кондуктор на влакчето, който беше учуден от съществуването на европейска държава с име България. Екскурзоводката до него знае за тази държава...

На тази снимка любопитството на този човек е доброжелателно.

Понякога ни гледат любопитно с каменно лице.

Сравнете следващите снимки. Дали любопитството в гората не е същото като това в полето?

При децата любопитството и любознателността вървят почти винаги заедно. Тук двете дечица се разхождат по макета на река Мисисипи.

А тук момченцето с любопитство разглежда бебе-алигатор.

Понякога любопитството не е много определимо. Тук като че ли са любопитни не само хората, а и накацалите лешояди чакащи за някаква случка при алигаторите.

Любопитството е глупаво понякога. Тази полицейска кола е навлязла в пясъка, след което е потърсена помощ.

Любопитството понякога се превръща в мания. Това е църквата, която Елвис Пресли като дете е посещавал.

Има го дори и клозета, който вероятно е посещавал също...

Двама младежи са любопитни да видят канарата отблизо.

А тук други двама младежи (долу вдясно) гледат с любопитство вертикалния масив.

Любопитството понякога е взаимно. Макар че пише по книгите, че черните мечки не ядат хора, аз предпочитам да стоя по-нависоко и достатъчно далече от тях.

Но много често любопитството е едностранно.

Любопитството може да е опасно.

То може да е много опасно.

А може и да е много глупаво опасно.

Любопитството си е винаги форма на любознателност, която понякога трябва да се ограничи до определено ниво или разстояние.

Или която любознателност може да се удовлетворява с предупреждения и разяснения,

с географски карти

с исторически факти

или с научни факти

А дори и с помощта на схеми и макети.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Мадона на сияйните водопади
участник
**

Регистриран: 29.02.2008
От: В полите на Витоша
Re: Движещата сила на любопитството
    #2646339 - 19.06.2010 10:34 [Re: 12259]

И още малко за любопитството:

Curiosity killed the cat

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 1784

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.