ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » България » Национални Светини

Страници: 1
pa®tci
конникът без глава

Регистриран: 03.06.2007
От: Parc des ParТcalens
ДА СПАСИМ ДОМА НА ДАН КОЛОВ
    #2597198 - 22.03.2010 18:44

Цитат:

Фондация УСТОИ организира кампания по събиране на средства за възстановяване на къщата-музей на великия българин и непобедим шампион на всички времена Дан Колов. Кампанията е в ход от няколко месеца, но поради трудните икономически условия в страната, набирането не средства върви трудно.
Обръщаме се със зов за подкрепа към всички родолюбиви българи, които пазаят спомена за нашите велики сънародници, прославили родината ни по света!
Къщата-музий се намира в с. Сенник, община Севлиево. Постройката е в окаяно състояние и се руши под влиянието на времето и климата. В същото време, стотици почитатели на шампиона от цял свят, всяка година посещават родното му място, с надеждата да видят музея на своя кумир. За съжаление, всички те остават горчиво разочаровани...

Помогнете да спасим къщата-музей на Дан Колов!
Нека всички дадем по малко, за да направим нещо голямо!

Дарения се приемат по банков път или чрез SMS с текст "kolov" на номер 1922 за всички мобилни оператори. Цената на един sms е 2 лв. - една символична сума, с която обаче можете да дадете шанс за съществуване на паметниците на националната ни гордост.

За повече информация посетете:
Информационния сайт - http://www.dankolov.ustoi.eu
Сайтът на фондация УСТОИ - http://www.ustoi.eu
Страницата във Facebook - http://www.facebook.com/group.php?gid=308066036807

За всички въпроси, които Ви вълнуват относно кампанията, можете да се свържете и лично с мен - Александър Лазаров на е-мейл office@ustoi.eu или на тел. 0887059146

НЕКА БЪДЕМ ИСТИНСКИ БЪЛГАРИ И ЗАПАЗИМ ПАМЕТТА НА НАШАТА РОДИНА!

--------------------
Outro:

*полунощ се изтърси от часовника*

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Rozsomák
жилава

Регистриран: 02.07.2008
От: Колибите
Re: ДА СПАСИМ ДОМА НА ДАН КОЛОВ
    #2597217 - 22.03.2010 19:29 [Re: pa®tci]

Едно от странните съвпадения - снощи се зачетох в книгата за него - последната, която си купи баща ми преди да умре.

Музеят на Дан Колов си струва да се види, много труд на местни историци и краеведи е хвърлен по създаването му, също и на местни млади хора, които са останали в този красив район на България.

--------------------
"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

бледоликия
бродещия бродяга

Регистриран: 15.08.2004
От: В истинния свят
Re: ДА СПАСИМ ДОМА НА ДАН КОЛОВ
    #2646592 - 19.06.2010 19:20 [Re: Rozsomák]

Село Сенник е голямо Живо село и макар че затвориха училището има много млади хора което предполага възраждането му след време. Църквата в селото е уникална построена на малък хълм, оградена с дувар който в първия момент те кара да я видиш като крепост. Самия кораб на зградата е толкова разнообразен(покривите са на няколко нива) че изглежда като малък град. Гробът на великия шампион-добрия човек е в двора и поддържан, с голяма хубава снимка.

--------------------
Да чуеш цветове и видиш звуци.....

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2502

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.013 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.