ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » История

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Што значело да си Грк
    #2612125 - 22.04.2010 23:23 [Re: MakedonecMKD51]

Цитат:

Цитат:

Аз не споря с теб, че елините и македонците са различни народи.

3начи има напредок кај тебе во поимањето на тоа кои се Македонците, а кои Хелените. Дoсега, барем официјалната ви историја и политика, тврдеа дека Македонците биле Хелени, што е наполно неточно, т.е. таквиот став е производ на националниот романтизам во Западна Европа од истите оние луѓе кои ја створија Грција.

Цитат:

Не смятам обаче, че Александър е говорил лошо елински.

Татковскиот јазик на Александар беше многу пораширен отколку хеленскиот. Кога тој зборуваше, Хелените не го разбираа...“

(Quintus Qurtius Rufus, De rebus gestis Alexandri Magni 6.9.37)

Пелазгиските гранки - Етолците, Акарнанците и Македонците не биле Хелени. Сите тие зборувале на еден ист јазик - не-хеленски.“

(Titius Livius, Lib. XXXI, 29, 15)

Цитат:

Описанията не са на Александър, а на негови съвременници, по въпроса за ОИ, доколкото си спомням, не е бил допуснат един от предците му със същото име.
Поздрав.

Еден Македонец по име Александар I бил “допуснат“. Тој го фалсификувал своето потекло и затоа бил наречен филхелен т.е. пријател на Хелените, а тоа, логички, значи дека не бил Хелен.

Баш затоа што им било забрането како не-Хелени да учествуваат на Олимписките Игри, Македонците основале свои Олимписки Игри.

Еве што пишува професор Ернст Бадиан од Харвардскиот Универзитет за напорите Александар I да се придружи на Олимписките Игри:

"There were outraged protests from the other competitors, who rejected Alexander I as a barbarian -- which proves at the least, that the Teminid [Greek] descent and the royal genealogy had hitherto been an esoteric knowledge.

With the exception of the single item, no Macedonian king between Alexander I and Philip II is in anyway connected with the Olympic or any other games.“

(Ernst Badian, Macedonia and Greece in Late Classical and Early Hellenistic Times)

Господин македонски 2,много правилно говорите,ама смешното е че нямате нищо общо с античните македонци и Александър Велики,нито доказателство нито нищо,а македонците са били различни народи толкова колкото ние двамата сме с различна кръв...

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор

Регистриран: 18.03.2009
    #2615132 - 28.04.2010 11:13 [Re: MakedonecMKD51]

“Татковскиот јазик на Александар беше многу пораширен отколку хеленскиот. Кога тој зборуваше, Хелените не го разбираа...“

И това означава, че Александър е говорил лошо елински ли?

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #2619115 - 05.05.2010 01:34 [Re: bozman]

Цитат:

--- Здравей В.Конче,нека и аз да внеса малко поправки ако разрешиш.
Цитат:

Ами то не съм аз човека, който може да забрани на който и да е да си има собствено мнение. Има една умна приказка - "Търкулнало се гърнето и си намерило похлупак". Та да перифразирам - Търкулнал се македонизмът и си намерил обосновката и защитниците. За история да си говорим е едно, а за политическото явление македонизъм, чисто гръцка рожба - съвсем друго. Македонизмът като политика е тръгнал от Гърция, като задачата му е била погърчването на българите, след това са се опитали да го използват и българите - но както виждаме не много успешно и накрая сърбите - всеки за себе си, но така или иначе мисля, че е безспорна историческата истина за опитите за погърчване на българите и отпорът срещу тях дал началото на Българското Възраждане. За древните македонци, че били различни от гърците - може и да е вярно, но това няма нищо общо с картинката на Балканите както сам ти казващ след 4-ти век, защото тогава тази днешна Македония започва да се нарича България, както и населението там българи - друг е въпросът дали днешните македонци са потомци на домородни древни македонци (което е смешно и наложено политически мнение) или част от българска нация" тук на Балканите - като че много по-доказано исторически е второто. Но не винаги историческата истина отговаря на политически наложеното (както виждаме често със сила) самосъзнание. Знаем вица за слона, който след като бил пребит се "признал" за жираф.
Та така, когато запитали Иисус "Що е истина?", той замълчал. А какво да кажем ние с гайдите? Но така или иначе свидетели сме на доста новосъздадени нации от такива титани и бащи на нации като Тито и Сталин - да си ги припомним - Тито създава македонската и мюсюлманската нация - ха-ха, пробва да създаде и шиптърска нация, но безуспешно...Сталин пък създава белоруска нация, татарска нация и много още знайни и незнайни нации. Създадена е и румънската нация от французите в по-нови времена, както и белгийската нация и така нататък и така нататък.
та да завършим с Вапцаров "Какво ще ни дадеш, историо, от пожълтелите си страници?

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

bozman
старо куче

Регистриран: 15.07.2006
От: Madrid
    #2657058 - 04.07.2010 03:16 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Цитат:

--- Здравей В.Конче,нека и аз да внеса малко поправки ако разрешиш.
Цитат:

Ами то не съм аз човека, който може да забрани на който и да е да си има собствено мнение. Има една умна приказка - "Търкулнало се гърнето и си намерило похлупак". Та да перифразирам - Търкулнал се македонизмът и си намерил обосновката и защитниците. За история да си говорим е едно, а за политическото явление македонизъм, чисто гръцка рожба - съвсем друго. Македонизмът като политика е тръгнал от Гърция, като задачата му е била погърчването на българите, след това са се опитали да го използват и българите - но както виждаме не много успешно и накрая сърбите - всеки за себе си, но така или иначе мисля, че е безспорна историческата истина за опитите за погърчване на българите и отпорът срещу тях дал началото на Българското Възраждане. За древните македонци, че били различни от гърците - може и да е вярно, но това няма нищо общо с картинката на Балканите както сам ти казващ след 4-ти век, защото тогава тази днешна Македония започва да се нарича България, както и населението там българи - друг е въпросът дали днешните македонци са потомци на домородни древни македонци (което е смешно и наложено политически мнение) или част от българска нация" тук на Балканите - като че много по-доказано исторически е второто. Но не винаги историческата истина отговаря на политически наложеното (както виждаме често със сила) самосъзнание. Знаем вица за слона, който след като бил пребит се "признал" за жираф.
Та така, когато запитали Иисус "Що е истина?", той замълчал. А какво да кажем ние с гайдите? Но така или иначе свидетели сме на доста новосъздадени нации от такива титани и бащи на нации като Тито и Сталин - да си ги припомним - Тито създава македонската и мюсюлманската нация - ха-ха, пробва да създаде и шиптърска нация, но безуспешно...Сталин пък създава белоруска нация, татарска нация и много още знайни и незнайни нации. Създадена е и румънската нация от французите в по-нови времена, както и белгийската нация и така нататък и така нататък.
та да завършим с Вапцаров "Какво ще ни дадеш, историо, от пожълтелите си страници?

--- Всичко което казваш е така Конче, но . . .такъв е света. И новосъздадените нации (както българската през ІV - ІХв.) не се впечатляват от комшиите много-много. И дали са създанени от изроди или светци в по-ново време "све" тая. Сложи ли се граница - и да няма нация, пак ще се създаде.Дори трябва да се благодарни защото сме свидетели какъв е процеса за създаване на нацията - само като гледаме работите в македонско.Е, че Македонеца от време на време е вън от историческата реалност е бял кахър. То българите като мнозинство като че ли са по-свестни и по-информирани от Макето - същата история. Дай някоя тема по история да разискваме - политиката е курвенска професия и занимание.
Поздрави.

Цитат:

Добруджа е била независимо царство през средновековието и дори е сякала монети и то собствени (нещо с което "македонците" не могат да се похвалят през средновековието)- то да не би да има нация добруджанец

--- За добружанец не знам, но ако не беше осъществено Съединението "румелиец" щеше да има със сигурност. И тогава Княжеството щеше да е в римски сандвич.И спорове "румелиец" ли е исконното или "романин" и т.н.
А за царство, Добруджа царство не е била.
Секла монети ама римски, по простата причина, че до ІХ в. е Римска провинция.И т.н.

--------------------
"Щем доказа необратимо, защо ние сме първите и най-старите жители в Европа..." Г.С. Раковски

Редактирано от bozman (04.07.2010 03:22)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  cherkezs 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4992

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.