ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1
Smile@
неориентиран

Регистриран: 04.07.2010
Съвети за Неапол и Потенца
    #2657145 - 04.07.2010 10:00

Решила съм със самолет от Букурещ за Неапол, после трябва да отида до Потенца да видя мама, да се върна до Неапол, да посрещна един приятел, да се поразходим насам - натам за няколко дни и пак да се върна в Потенца. Моля за съвети всякакви - какво има да се разглежда, предпочитаме природа и селца пред музеи, как се ходи до Капри, колко струват билетите, как е най-добре да стигна до Потенца, пак колко струва, в района на Потенца какво има да се разглежда, къде да се нощува в Неапол и около Потенца? Такива работи. Трябва да е лежерно пътуване. За около две седмици цялата работа. Моля ви за всякакви полезни съвети от едри до дребнички подробности.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
Re: Съвети за Неапол и Потенца
    #2657416 - 04.07.2010 21:09 [Re: Smile@]

след като имаш роднина в Потенца тя със сигурност ще те посъветва най-добре какво и къде да видиш,естествено допускам че не се ограничава в рамките на Базиликата
единственото което знам че имат страхотна кухня,красива природа и чист въздух...
за Неапол има пускани теми,Капри,Иския и Прочида са много различни помежду си,зависи кой какво търси и какъв бюджет има.Капри е много шик и е предпочитано място за който иска да се покаже,Иския е по-туристическа,икономична и предлага много забавления,Прочида е не толкова посещавана,автентична,без навалица...,Приятно изкарване.

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Smile@
неориентиран

#2657585 - 05.07.2010 09:58 [Re: luce]

Всъщност реших да взема полет до Рим. Защото wizz air имат по два на ден, а до неапол по два на седмица. По-гъвкаво за планиране, а ме съблазни и това, да усетя рим, а после и пътуването с влак влакът е примамливо. Там няколко дни и после с влака до Неапол. И на двете места ще поостана по няколко дни, а после пак с влака до Потенца. Имах предвид, че сигурно има сума ти дребни неща, които е добре да се знаят, и всеки съвет и акъл ще е добре дошъл.

Mayte
anti-hero

Регистриран: 23.02.2009
От: Karl's Lair
    #2657824 - 05.07.2010 17:22 [Re: Smile@]

Ако минеш (и поостанеш) през Неапол, непременно се отбий до Казерта.

--------------------

the purpose of the modern American suburb is to make sure that no citizen is ever more than 500 yards from a food product featuring melted cheese.
--Bill Bryson

luce

#2658635 - 06.07.2010 22:28 [Re: Smile@]

Наполи бих го пропуснала с удоволствие,но костиера амалфитана в никакъв случай въпреки завоите.
Майте е споменала Казерта,аз ще добавя в обратна посока Амалфи,Равело и останалите приказни градчета които нямат равни по красота.
За Потенца ще ни разкажеш ако искаш,до там не съм стигала и няма изгледи да сляза в близко време.

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Smile@
неориентиран

#2659553 - 08.07.2010 13:41 [Re: luce]

Благодаря ви. Тъй като според разните мнения, които получих малко попромених плана, предвидих 5 дни в Рим, запазих стая в едно апартаментче, сега се чудя и мая около или в неапол къде да се спи и какво да се гледа. На края на трябва да се окажа близо до гара, за да продължа за Потенца. От Рим до Неапол или околностите също мисля с влак да пътувам.

Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
    #2667249 - 21.07.2010 14:01 [Re: Smile@]

Не отделяй повече от ден за Неапол. Ще ти стигне да се разходиш из Спаканаполи и из центъра. Също ще усетиш типичния южноиталиански дух из малките улички в околностите. Повече не е необходимо. Градът е мръсен, миришещ, опасен. Лесно се забелязва, че хората не приличат на евпорейци, нито на италианци, а на талянци.
Ако искате, мога да ви пусна няколко снимки.
Това е градът, който изключително много съм искала да видя през собствените си очи, радвам се, че имах този шанс и в който никога повече не бих се върнала (евентуално, до колкото зависи от мен).

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

luce

#2667293 - 21.07.2010 14:49 [Re: Elle*]

за съжаление е така както си го описала ,жалко че прилича на задния двор на Италия,а биха могли да живеят само от туризъм ,но явно така е добре за всички .

--------------------

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2437

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.