ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Хомеопатия и Алтернативна медицина

Страници: 1
Hamilton_co
неориентиран

Регистриран: 04.07.2010
Помага ли хомеопатията при мъжки косопад?
    #2657216 - 04.07.2010 13:16

Здравейте.
На 29 години съм и от 3-4 години имам косопад. Горе на главата вече се оформя писта
Не съм пробвал нищо друго освен някои шампоани, но не помагат.От скоро чета някои неща за хомеопатията и съм изумен от постиженията й в различни области.
Искам да попитам има ли някой опит или информация за лечение на мъжки косопад чрез хомеопатия и какъв е ефекта?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
teo2

Регистриран: 01.05.2010
Re: Помага ли хомеопатията при мъжки косопад?
    #2658919 - 07.07.2010 14:52 [Re: Hamilton_co]

По принцип има продукти изцяло на билкова основа, които ако се приемат редовно всеки ден в нужните дози, тогава евентуално косопада може и да спре. Но най-ефикасният лечебен метод за борба с косопада е Натуропатията, която е наука за 100%-а природен път за: пречистване, възстановяване, профилактика и поддържане на организма в 100%-а природното му здраво състояния.
В случай че се интересувате от Натуропатията, тук ще посоча линк с списък от книги на тази тема: http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/2628211/Main/2247210#Post2628211
Едно от важните неща е храненето да бъде с натурални витаминозни храни, защото много често именно поради липса на витамини, организма страда от разните недостатъчности, което може да подхрани косопада.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2659526 - 08.07.2010 13:24 [Re: Hamilton_co]

въпросът е дали косопадът ти е за лечение, или е от генетично заложените ти параметри
в смисъл от оплешивяване няма да избягаш, освен с присаждане на коса евентуално, ако не ми вярваш, погледни лисите мъже с мангизи и власт - АКО имаше чудо, мислиш ли, че нямаше
не се коркай толкова, не е болка за умирачка и това да ти е кусура - имаше едно късметче-послание: горе главата, дори да е лиса!
но ти все пак не питай, а опитай

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

teo2

#2659770 - 08.07.2010 19:10 [Re: Си Ди]

Си Ди, ти както си тръгнала, още малко няма ли да предложиш на човека направо да се скалпира за да си реши проблема ?!

Си Ди
гаргойл

#2659795 - 08.07.2010 20:15 [Re: teo2]

Цитат:

Си Ди, ти както си тръгнала, още малко няма ли да предложиш на човека направо да се скалпира за да си реши проблема ?!

Моля?

teo2

#2659813 - 08.07.2010 20:36 [Re: Си Ди]

Имах в предвид че има и по-добри решения отколкото човек да се примири с здравословните си нарушения.

Си Ди
гаргойл

#2659855 - 08.07.2010 21:18 [Re: teo2]

Цитат:

Имах в предвид че има и по-добри решения отколкото човек да се примири с здравословните си нарушения.

аааааа - здравословни нарушения ..

сори, но май не четеш : човекът пита помага ли хомеопатията!?!?
в мнението си изрично съм започнала с уточнението, че е от значение дали косопада е в резултат от болест, т.е. ЗА лечение, или е генетично предразположение - т.е. олисява
за първото може да се намери лечение евентуално, за второто - засега няма сигурно такова, макар и да се предлагат непрекъснато "чудодейни" гребени, лекарства, процедури и т.н. - човек с едната надежда живее, така че ако му е проблем - да опита

между другото, ако предложената от теб натуропатия е панацея при всички положения, защо тогава г-н Малахов, чийто две книги си препоръчал, е плешив?

ПП ще те помоля да не тълкуваш мненията ми

за де не се получава съвсем оффтопик - ще дам линк за андрогенната алопеция с посочени възможни терапии, като хомеопатията определено не е посочена : http://www.doctorbg.com/page.php?id=15737

teo2

#2660190 - 09.07.2010 10:44 [Re: Си Ди]

Цитат:

...сори, но май не четеш : човекът пита помага ли хомеопатията!?!?
в мнението си изрично съм започнала с уточнението, че е от значение дали косопада е в резултат от болест, т.е. ЗА лечение, или е генетично предразположение - т.е. олисява
за първото може да се намери лечение евентуално, за второто - засега няма сигурно такова, макар и да се предлагат непрекъснато "чудодейни" гребени, лекарства, процедури и т.н. - човек с едната надежда живее, така че ако му е проблем - да опита

между другото, ако предложената от теб натуропатия е панацея при всички положения, защо тогава г-н Малахов, чийто две книги си препоръчал, е плешив?

ПП ще те помоля да не тълкуваш мненията ми

за де не се получава съвсем оффтопик - ще дам линк за андрогенната алопеция с посочени възможни терапии, като хомеопатията определено не е посочена : http://www.doctorbg.com/page.php?id=15737

И от къде си толкова сигурна?!, ти къде си видяла примерно Исус Христос да е казал че за определена болест няма лечение?!, но не е ли именно Той, който е излекувал всеки болен до 100% и то без да се е видяло да има неизлечима болест за Него. Маловерието не помага, а изневерието е още по-зловещо, така че по-Добре не бързай да втълпяваш неизлечимост. Натуропатията е алтернативен път за профилактика и лечение на всякакви болести, но не е толкова ефективна в сравнение с Лечението на истинският Бог, което Исус е показал. Плюс това в натуропатията има две основни направления: първото е съвсем автентичното на старата школа на натуропатите от преди над 100 години, а второто е "мешавицата" т.е. множество добавени за посдледните 100 години други методики т.е. това вече не е чистата Натуропатия. Иначе автентичната Натуропатия на старата школа е най-Добрата медицина открита от човеци за цялата човешка история. Има възможност косата да бъде съхранена, и дори възстановена, при автентичната Натуропатия, и дори и с подходящ набор от билкови продукти. Вие жените как си поддържате косите?, а когато мъжете страдат от косопад, тогава сякаш някакъв механизъм ви кара да ги "претупвате", вместо да споделяте с тях (за) методите, които самите вие използвате успешно. От дългогодишен опит съм разбрал че няма такова нещо като генетично или болестно оплешивяване, но че всяко оплешивяване е в следствие от определени влияния на определени "нечисти духове"/"бесове". Никъде не съм казал че човек трябва да чете книгите на тема Натуропатия без правилното им Проучване и Разбиране, защото обикновенно те са само суров материал, а за да успее човек да извлече полза от тази наука обикновнно първо (ще) трябва да се научи, за което е нужен Здрав Разум, или както един от последните по-автеннтични Натуропати(Пол Брег) е казал че именно Разумът е водещият при Натуропатията - трябва да разгадаеш много неща, които обикновенно никъде ги няма представени в готов(-ият им) вид и пълната им форма, но трябва много да проучваш природните принципи, което усъвършенствуване може да продължи до края на живота. Така че, Натуропатията не може да лекува Съвършенно като истинският Господ Бог, но автентичната Натуропатия на старата школа е най-Доброто средство за профилактика и лечение от всички човешки методи, защото е най-Добрият алтернативен път от всички алтернативни направления.
Малахов може да е оплешивял преди да започне да се занемава с Натуропатия, защото преди повече от 20 години в СССР(сега вече Русия и др.) нямаше такива неща като Натуропатия и чак след падането на комунизма започнаха да се появяват книги на тази тема - например времето когато първите чуждестранни книги на тази тема бяха издадени в България беше през 1997-1998 година, а благодарение на разни хора и на Лидия Ковачева аз още през 1995-1996 започнах да се занимавам с Натуропатия. Така че, ако нямаш практически опит в това отношение, тогава по-Добре не бързай да заключаваш и даваш съвети на другите.
Аз вярвам в истинският Господ Бог, и никога не допускам нищо друго, та ако ще и натуропатията, да ме отклонява от Съвършенната Вяра в/Истина на истинският Господ Бог, но когато не се намира друго спасение/изцеление, и при нелечение уврежданията и/или смъртта са потенциално възможни, тогава никога не пропускам възможноста човека, без значение добър ли е той или зъл, грешен или безгрешен, да бъде излекуван чрез някое или някои от негреховните направления, макар и всички те да са алтернативни.
Човешкият Живот е най-ценното нещо в Вселената - а волята на истинскияг Бог е именно: да има Вечен Живот за всички човеци.

burborina
неориентиран

Регистриран: 22.08.2014
    #3195140 - 28.08.2014 11:15 [Re: Hamilton_co]

Според мен не губи ценно време, а отиди при специалист. Колкото по-рано, толкова по-голям шанс има да ти се помогне. Ето и една клиника dhibulgaria.net където консултацията е безплатна. Успех в лечението!!!

Редактирано от Nadin (29.08.2014 16:39)

Maret2
член

Регистриран: 28.04.2016
    #3356387 - 31.05.2016 13:27 [Re: burborina]

За жалост косопада е наследствен по майчина линия. Няма отърване просто е ген. Това, което можеш да се опиташ да направиш е да забавиш малко процеса. След като шампоана не помага изпробвай нещо друго. хомеопатията също не е гаранция за успех. Просто различните организми приемат и реагират по различен начин. Това, което помага на мен, може да не помогне на теб например. Експериментирай смело.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4008

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.055 seconds in which 0.041 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.