ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
Милос
    #2657440 - 04.07.2010 21:50

Milos е точно както си представях автентичен гръцки о-в,незастроен с огромни хотели,няма много туристи,всичко е така както винаги е било,спокойно и
сякаш e друг спрял свят,който няма и не иска да има нищо общо със съвременния

ето инфо за връзки по море - boats

Адамас е пристанището на о-ва,и най-оживеното градче където са концентрирани барове,ресторанти и магазини.Доволна съм че избрахме да нощуваме tuk и то малко извън центъра,където общо взето е доста шумно по главните улици(според мен е по-добре да се избегнат хотели които гледат на главнатa улица или пиацата)
Има безбройни плажове,всичките различни и много красиви,а морето е приказно,най-много ми хареса Проватас -с фини златисти камъчета,тюркоазно море и с плуване се стига едно малко вълшебно местенце,кала без жива душа.Обиколка на о-ва е задължителна за да се видят места които по суша са недостъпни,просто красиво

покрай морето е много приятна разходката вечер с безброй барчета за аперитив и освен това там са много информационни места за корабчетата които предлагат обиколка на о-ва.

Antonis rooms

залеза от нашата тераса

Плака -чудесната столица на о-ва..точно както си представя човек градче на гръцки о-в.С белите улички,къщите в бяло и синьо,буганвили навсякъде,гледките които неочаквано се разкриват ,интересни са и двата музея -нац.и археологически.

тук е била съхранявана милоската венера след намирането и

на всяка цена трябва да се посети Кастро и да се чака залезът седнали до църквичката....нещо не ми се връщаше в реалния свят(този е като в някакъв филм или сън)

нагоре към Кастро

усилията си струваха

и пак надолу

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
luce

Re: Милос
    #2657448 - 04.07.2010 22:07 [Re: luce]

Клима -старата столица на о-ва,много спокойно и особено място,с къщичките в които непрекъснато влиза вода.

Мандракиа - и това е много характерно селце,пълно с цветни корабчета.Хубаво,спокойно и идеално за обяд

много бяло,много синьо и...много котки

Фиропотамос -тук оставих част от сърцето си...прекарасно място,с няколко бели къщички,цветни корабчета,църквата която приличаше на нарисувана,плажа с типичните дървета(не ми идва наум името ) и кристалното море

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

luce

#2657467 - 04.07.2010 22:57 [Re: luce]

Клефтико -стига се само по море до това чудесно място,може би най-известното на Милос ,с подводните пещери ,естествените водни басейни и острите бели скали в контраст с тюркоазеното море.въпреки многото корабчета от всякакъв вид ,не пречеха да се наслаждаваме на тази красота,обиколката беше цял ден и струваше 70 евро на човек,но само за Клефтико си струваше.
На пристанището в Адамас има безброй предложения които предлагат една и съща обиколка,само се различават в броя туристи които могат да качат и в цената.

Сиракинико -без съмнение най-оригиналния плаж с лунен пейзаж и неповторима красота.Белите скали с най-различна форма в контраст с кристалното синьото море са внушителни и трябва да се видят,по-добре сутрин когато няма много хора ,а и като се стопли после ...няма и сянка

Циградо -казват е най-красиво там,но за да се стигне е наистина нелеко , едвам се минава през тесен каньон,алтернативата е да се спусне човек по пясъка надолу,особено за по закръглените .Във всеки случай плажа е красив,особено ако духа на юг (тогава водата е винаги бистра)

връщане назад няма....кой е предполагал че има такива препятствия

ето го труднодостъпния Циградо

Полония - и тук беше много спокойно и най-вече вечер - просто няма какво да се прави.Има няколко таверни,много места за нощувки и плажа не беше чак като другите които видяхме на острова

античния анфитеатър е бил построен по време на елините и завършен от римляните.Намeрих го доста занемарен но местоположението му е неверoятно.От там се стига до катакомбите...честно казано може и да си спести човек ходенето до там под нажеженото слънце.Казват че са единствените толкова големи в Гърция и сред най-важните в света,заедно с римските и израелските...за съжаление дават достъп само до една малка стаичка която е едно нищо ,още повече че е напълно ограбена,както и всичко останало .В стените има изкопани гробници,поне входа беше безплатен

мястото където е била намерена венера

Арх.музей е малък но интересен и могат да се видят всички останки от Филакопи..или поне тези които не са отнесени в атинските музеи.

Трипити -известна е с вятърните си мелници и заради гледката към залива от пиацата пред църквата

гледката от барче в Трипити - спектакъл на живо

прехвалената Проватас

от таверната изглед към Проватас

симпатично съжителство

Не бива да се отдалечава човек от Адамаc и Полония без пълен резервоар понеже нито на юг,нито на запад има къде да се зареди.Пътищата са в лошо състояние с изключения на няколко асфалитрани извън главните градове
Вятъра е постоянен спътник само че сменя често посоката и затова е най-добре сутринта да се опердели накъде да се тръгва,сев.част според местните е най-добре да се обикаля само при спокойно време.

във вътрешността

църквата Пера Триовасалас

ето инфо за хотели и стаи под наем на Милос,надявам се да послужи за евентуални туристи там

Не е лесно да се организира обиколка ,която за кратко време да предаде типичното за определено място,доста се информирах преди да тръгна,и имах голямо желание да си почина малко през деня на плажа а вечер да се забавлявам под звуците на сиртакито -най-вселата и едновременно меланхонична музика която успява да предаде очарованието на тези о-ви c белите къщички и църквички сред тесните улички,сливащите се в синьо море е небе,хората с каменни черти на лицето но c топли души,семплата храна със силен вкус и релаксиращата атмосфера ,която като че ли спира времето.

--------------------

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
    #2657470 - 04.07.2010 23:08 [Re: luce]

Не знам доколко е подходящо да вмъкна този линк, но е интересно какво ли е било на острова лятото преди 2426 години когато атиняните дощли и предложили на Милос да се присъедини към Атинския съюз? След отказа последвала обсада и зимата атиняните превзели града. Мъжете били изклани а жените и децата изселени и продадени като роби. Доколкото знам няма много археологически останки, тези които са построили Партенона са се постарали да не оставят камък върху камък на острова.
Ето линк към прочутите преговори точно преди обсадата. Текста е христоматиен пример за преговори и сериозно изучаван и проучван до ден днешен от всеки занимаващ се с политически науки и международни отношения.

уеб страница

--------------------
I'm really nostalgic about the future.

burgasblacksea

**

Регистриран: 28.01.2010
    #2657627 - 05.07.2010 11:46 [Re: luce]

Отново ни предлагаш прекрасна разходка
Удоволствие е да те следва човек в приключенията ти
Всичко след теб оставя впечатление за спокойствие и натуралност.
Благодаря!

--------------------
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2657675 - 05.07.2010 13:25 [Re: luce]

Не вливай ми в сърце отрова!

Циклади ехмм...приятно е да си помечтае човек пред перспективата да си стои лятото в града. Бяло- синьо, небе, море и пак море и небе и октоподи и...искаммммммммм!

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

no_bs
Нерегистриран

#2657804 - 05.07.2010 16:23 [Re: luce]

Чудно местенце. А снимката с кучето и магарето обира точките!

luce

#2658640 - 06.07.2010 22:38 [Re: hasp]

интересен е линка ,не виждам защо да не вмъкнеш тук
а какво е било преди толкова много години.....кой знае,според мен е било все такова ...не че има лошо,напротив, надявам се да не се промени никога.

--------------------

luce

#2658641 - 06.07.2010 22:40 [Re: burgasblacksea]

о,благодаря ти

--------------------

luce

#2658646 - 06.07.2010 22:47 [Re: Дзвер]

на теб ти е толкова лесно да отидеш по тези о-ви...имате хиляди връзки и за един по-дълъг уикенд си струва,така че не се оплаквай ами иди преди да са направили летище на всеки о-в.
все още няма нагъчкани хотели с басейни но докога ли ...има явно голям интерес и нямаше свободни места(добре че резервирах предварително).
Освен там бяхме 2 дена на Фолегандрос и 2 на Санторини(всъщност там се пристига със самолет).Общото ми впечетление е, че Санторини си заслужава 2 -3 дена заради красивите залези.Много по-скъпо е там(колегите от маркетинга добре са си свършили работата ),не можеш се размина от хора(99% италианци),за плаж и къпане изобщо не става но е много шик и потока туристи не спира.
Фолегандрос е като Милос -тих,спокоен ,даже няма нужда от наем на кола или моторче -има само една улица по която минава автобуса.Там вечер беше като среща на младежите(милано и наоколо) за happy hour - да се изфукат с тен и кой колко о-ва е успял да обиколи,но атмосферата е приятна и релаксираща

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 4314

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.