ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
Re: Милос
    #2664479 - 15.07.2010 22:44 [Re: Shogoun]

това за лодките, че ги прибират в къщичките ни го обясни един местен рибар..основно с ръкомахане и не бях сигурна че съм разбралa добре,мерси за инфото
тия дни ще прегледам снимките и от Санторини,може да има кандидати за раходка до там и да им е полезна малко инфо от неуморен турист като мен,още повече че има полети лоу кост и до там.
единственото което не ми хареса ,но не е толкова важно ако си за малко ,е храната - очаквах средиземноморска кухня,с много риба и морски дарове...а се оказа че рибата е рядък и скъп деликатес ,основно преобладава агнешко и козе месо(с толкова много кози и овце само един вид сирене има -прословутата фета,която ми направи впечетление че не се радваше на голям успех сред туристите ,май само аз и се радвах ).

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2664761 - 16.07.2010 10:49 [Re: Shogoun] Прикрепен файл (36 тегления)

Цитат:

Къщите в които влиза морето са рибарски (или бивши такива) и когато се развали времето през зимата ги отварят като гараж и прибират там лодките

Да, това го има по средизомнорските страни (а вероятно и по други морски места), в Испания също - ето още едни смешни гаражи ... за лодки:

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2665171 - 16.07.2010 20:09 [Re: Natural]

Няма как да не е така, 10 Бофор-а вятър не е шега работа и не е изключение, трески биха останали само, а за някои хора поне в миналото рибарската лодка е била единствено богатство и поминък

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2665180 - 16.07.2010 20:29 [Re: luce]

Ще се радвам да видя отново Санторини и през твоя поглед. Можеш да обогатиш миналогодишната тема http://forum.all.bg/showthreaded.php/Cat/0/Number/2446344/page/ .
Силно се учудвам, че не сте доволни от храната . Освен ако поради кризата наистина рибата и морските дарове се предлагат рядко, защото е факт че са скъпи. Не знам за къде говориш, ние бяхме за кратко на Санторини и особено внимание на храната не обърнахме, но примерно в Родос можеш да намериш каквото ти душа иска (на съответната цена ). А за сирената не мога да си го обясня, в супер да влезеш ще намериш над 30 вида гръцки сирена, да не говорим за всякакви вносни. Почти всяко място - област или остров си имат някакво типично сирене(кашкавал), което има име запазена марка и е характерно и се произвежда само на определено място, дори се приготвя по различен строго определен начин. Едни са за пити и баници, други за гювече, трети за сандвичи, тостове, четвърти за готвене и спагети и така нататък Избора е огромен, но предполагам, че за туристите в туристическите заведения може и да няма от всичко...
А, и забравих да кажа, че котките са запазена марка на Кикладите .

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
    #2665198 - 16.07.2010 21:57 [Re: Shogoun]

да и мен ме учуди не дотам морката кухня,но мусаката спаси положнието,прекрасна е - много повече ми харесва от българката,но е въпрос на вкус.Мнението ми е на базата на таверни ,не супермаркети,но не е толкова важно,все пак не е ваканция тип ол инклузив в хотел с басейни и ресторанти,където храната е от голямо значение.

За Санторини - много ми хареса и твоята разходка и снимки , ще пусна и моето впечетление

А за котките това е рая,те са част от пейзажа -вечно спящи по ъглите и не отказват милувки на никого .

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 4316

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.011 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.