ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
Tips for travelling by Coelho
    #2669528 - 24.07.2010 19:50

Шматкайки се из нета, случайно попаднах на това
Стана ми интересно, още повече че и аз имам сходни предпочитания, що се отнася до разходките до близки и по-далечни места.
Та ако искате в тая темичка да обсъдим как обичаме да пътешестваме - какво ни харесва да правим, какво ни е интересно, кое ни дразни и пр.

Ясно е, че вече е ставало дума за това в един или друг пост, аз например съм споменал в друга тема че предпочитам "не чак толкова и само известните туристически забележителности, музеи и галерии, а по-скоро интересни места с уютна и характерна атмосфера, стара архитектура, хубави изгледи, стари градчета и малки кръчмета"

По-натам ще споделя и други неща

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
Re: Tips for travelling by Coelho
    #2669543 - 24.07.2010 20:40 [Re: Natural]

Наурале, написано е някак си много сложно, като да се спазват правила. Аз си имам две правила, които са всъщност свързани.
Единственото ми ограничение е че си взимам двупосочен билет и трябва в пределен ден и час да бъда на еди-кое си летище на път за в къщи.
1. Никога нямам ясна идея кои места да посетя, къде и колко да остана.
2. Никога не резервирам хотел, дори за първата вечер.

Интересно колко ли мнения в тази тема ще са споделяне на това кой към какво се придържа или ще бъдат само разсъждения кое е "правилно", вълнуващо и екзотично. Светът е пълен с хора мечтаещи да посетят Амазонка, Хималаите, Борнео или западна Монголия (неорганизирано!!!) но винаги стигат до Малдивите, гръцки остров/полуостров или в оня египетски курорт на Червено Море

Редактирано от hasp (24.07.2010 20:55)

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2669552 - 24.07.2010 21:06 [Re: Natural]

Цитат:

Ясно е, че вече е ставало дума за това в един или друг пост, аз например съм споменал в друга тема че предпочитам "не чак толкова и само известните туристически забележителности, музеи и галерии, а по-скоро интересни места с уютна и характерна атмосфера, стара архитектура, хубави изгледи, стари градчета и малки кръчмета"

И аз така. Но обикновено си планирам пътувания , запазвам си хотела, поне за първата дестинация до която сте стигам , и колата под наем, ако сте ми трябва такава и после откривам нещата, и запазвам хотел за следващия етап от пътуването.

Не харесвам пътувания от точка до точка , или с чартър и all inclusive... и там и пиене и ядене на корем и седене на едно място.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2669559 - 24.07.2010 21:24 [Re: hasp]

Цитат:

Наурале, написано е някак си много сложно, като да се спазват правила.

E, аз не го възприех чак като правила , по-скоро като съвети...

Цитат:

1. Никога нямам ясна идея кои места да посетя, къде и колко да остана.

аз пък гледам да събера колкото може повече инфо предварително и , слава богу, в днешно време с нета и доста по-лесно.

Цитат:

2. Никога не резервирам хотел, дори за първата вечер.

Винаги си осигурявам спането - дали хотел, дали на гости при приятели

Сега се сещам, че от съветите на Коелю има един който не стои така при мен - аз се опитвам да разгледам колкото може повече неща за единица време - не за друго, ами понеже рядко имам възможност за по-дълги престои, или да пътувам по-често - къде по финансови причини, къде поради липса на време
Което не значи, че като се почуствам някъде добре - не оставам ей така просто да си пия бирата и да си се кефя и да зяпам хората на някой площад, или някой готин залез над морето.

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #2669568 - 24.07.2010 21:58 [Re: Natural]

Винаги резервирам хотел.
И билет си имам резервиран *до там и обратно*(едно единствено изключение точно в настоящия ми частен случай)
Гледам да пътувам с градски транспорт.В много от градовете се предлагат карти,които включват не само транспорта,но и намаления (до 100%) в някои музеи и заведения.Не знам за кръчмите,но в трамвая или метрото също можеш да видиш доста от истинския живот на града.
Винаги имам карта на града с мен!
Не тичам през цялото време из музеите,но влизам в такива,за които знам,че могат да ми предложат да видя нещо от средновековието или античността.Много рядко ходя на шопинг.Сувенири не купувам,освен магнитчета,защото си ги колекционирам на хладилника.Обичам да ходя в супермаркетите да си купя вода от там и да позяпам по щандовете(женска му ти работа)

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
    #2669574 - 24.07.2010 22:10 [Re: Natural]

Разбирам го Куельо какво има предвид за музеите, но нека дам две изключения:
уеб страница
и
уеб страница
Този в Неапол беше почти празен а почти всичко ценно от Помпей е пренесено там.
Музеят в Мексико Сити се счита за най-добрият в Западното Полукълбо (колкото и условно е да се сравняват музеи, особено ако тематиката е различна) и един от трите-четири най-добри на света. Лично мнение, ако човек има три дена на разположение в Мексико Сити, два дена или два и половина си заслужава да се прекарат в този музей.

--------------------
I'm really nostalgic about the future.

Marillion
Министър на истината
**

Регистриран: 19.11.2004
От: Евразия
    #2669604 - 24.07.2010 22:57 [Re: Natural]

Перфекционист съм. Във всяко едно отношение. Не го казвам, за да се хваля. Напротив, много често този перфекционизъм ме отказва от редица начинания. Не мога да си позволя провали, мразя да губя, поради което и не поемам излишни рискове. Това, както казах, носи повече негативи от позитиви в съвременния свят, но не мога да се променя, късно ми е...

Пътешествията са моята страст. Третата, след музиката и футбола. Не мога да живея без ежегодните пътувания зад граница. Винаги съм казвал, че дори и три дни прекарани в чужбина са достатъчни, за да се презаредят батериите. Искам да посетя всички страни в света, мечтая за околосветско пътешествие и знам, че може би на старини ще осъществя мечтата си с любимия човек...

Планирам всяко пътуване до последния детайл. Не тръгвам за никъде без предварителна резервация, добре изготвен маршрут и резервен план. Събирам колкото се може повече информация за дестинацията. Тъй като обикновено пътувам с кола, това означава и пълна логистика на пътуването, включително и транзитното преминаване през различни държави и градове. Понякога липсата на информация ме изнервя ужасно. Ето, след по-малко от месец ми предстои пътуване до Истанбул за което имам пълна информация, готови резервации и начертан план за периода на престой там, вкл. таймтейбъл на туристическите фериботи по Босфора. Готов съм с маршрутите за всеки един от дните, наясно съм с пътя до Истанбул. В началото на септември ми предстои пътуване до Атина и после обратно през Солун за България. Никога не съм пътувал по-надолу от разклона за магистралата "Egnatia Odos" в посока Игуменица. Различни източници сочат, че по протежение на магистралата до Атина има твърде малко бензиностанции, но никъде не намирам смислен отговор на въпроса, къде е разумно да заредя с гориво, за да не се окажа в затруднение. Това ме побърква, абсолютно съм наясно, че няма как да се случи да остана на пътя без бензин и със сигурност притесненията ми са твърде преувеличени, но съм си такъв, когато нямам пълна яснота за детайлите...

Май добре се описах и никой от вас не би тръгнал на път с мен...

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

no_bs
Нерегистриран

#2669634 - 24.07.2010 23:53 [Re: Natural]

Оф, някой беше казал, че книгите на Coelho са за хора, които не са чели като деца. Като гледам съветите му и те някак си ми се струват тривиални до степен да са чак малко досадни.

Пътувам с малко хора, с гъвкавост в плановете и с готовност да открия интересното и забавното дори и в най-шантавите или неудобни ситуации. И винаги се получват готини и щури пътувания.

Jessica Rabbit
пътешественик

Регистриран: 21.05.2006
От: Chicago
    #2669670 - 25.07.2010 01:36 [Re: ]

кой го е казал това? много повърхностно. не съм съгласна

--------------------
"I am not bad. I am just drawn that way"

no_bs
Нерегистриран

#2669679 - 25.07.2010 02:20 [Re: Jessica Rabbit]

О, не го е казал някой известен човек. Из някой форум го бях прочела.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *
Брой показвания: 4032

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.