ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Re: Милано, Будапеща, Болоня
    #2623297 - 11.05.2010 15:02 [Re: Urbi et Orbi]

Според мен 2 дни е оптимално за Будапеща.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2623318 - 11.05.2010 15:15 [Re: canon]

За два дни нищо не можеш да видиш освен да се разходиш по някой от мостовете. А колко други неща има , и сгради и църкви, и открития музей и разходка по Дунава...

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
    #2623356 - 11.05.2010 15:39 [Re: Urbi et Orbi]

за Мilano вече са ти казали подробно,не знам какво да добавя повече(август града е празен -всички са в отпуск и спокойно се разхожда човек),не знам дали си идвал в Bergamo -- стария град е много интересен а в базиликите не може да не се прехласнеш,самата разходка до венецианските стени си заслужава гледката....,има и много добра пинакотека с най-известните артисти.

Bologna - бях веднъж и ми хареса много -типичен италиански град с много история и култура, piazza Maggiore и двете високи кули са символа на града.

Не може да изпуснеш комплекса
S.Stefano -невероятна архитектура - представляват 7 църкви -така наречечия Jerusalem на Bologna

Basilica di S.Petronio - всеки ден в 12.17 мин най-широкия меридиан показва точно часа с математическа точност - и това си заслужава

много ме впечатли Santuario di S.luca -символ на града-намира се на хълм и гледката е много красива -вижда се целия град.Стига се освен с кола и вървейки по портика на S.Stefano - мисля около 3-4 км..изморявящо е но е красиво и много оживено от туристи.

не мога да пропусна кухнята -това е земата на тортелините, лазанята и мортаделата...не може да пропуснеш типичната кухня,а за прекрасното гостоприемство по тия земи просто нямам думи.

между другото мога да ти препоръчам и Тorino - много интересен и красив град с втория след UK египетски музей и в момента може да се види sindone di Torino (не знама как се превежда-платното с което е бил покрит Христис),много красиви сгради и музеи--определено не е само фабриките на Фиат и за шоколад ,с които е известен, и си заслужава напълно посещението.

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2623410 - 11.05.2010 16:48 [Re: Azalea]

Цитат:

За два дни нищо не можеш да видиш освен да се разходиш по някой от мостовете. А колко други неща има , и сгради и църкви, и открития музей и разходка по Дунава...

Така е , но тук доколкото рабирам не става дума за подробна културна обиколка.
Иначе мостовете и замъка + музея там да кажем може и за ден .

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Urbi et Orbi

Регистриран: 20.04.2010
От: София
    #2624123 - 12.05.2010 18:22 [Re: canon]

Бих казал, че не си падам по повърхностните обиколки по градовете..освен ако не ти достига време, но в случая с Будапеща мисля, че ще имаме. Тъй че благодаря ви за информацията и ако нещо се сещате по-специфично за градовете, на линия съм

--------------------
http://spqr753.blogspot.com/

burgasblacksea

**

Регистриран: 28.01.2010
    #2646417 - 19.06.2010 14:44 [Re: Urbi et Orbi]

Хващам се за тази тема, тъй като именно тя ме провокира да осъществя една извънпланова разходка до Будапеща
И така - седя си пред компютъра и си пътувам по света виртуално, както винаги. Попадам на темата, и ми става любопитно. За Милано и Болоня и аз имам какво да споделя, ама виждам, че други вече са го направили преди мен. Будапеща! Толкова пъти съм минавал през нея, но все на път за някъде си. Та си помислих - що не взема да я посетя най-после?!
Сетих се, че Wizzair пускат четири нови дестинации от Бургас за летния сезон. Проверявам в сайта им. Има сутрешни полети на 15-ти и 17-ти. Чудесно! Чеквам за цени - по 29 лева в посока. Ами прекрасно!
Съобщавам новината в семейството - всички са ЗА!
След пет минути билетите вече бяха платени, а след четири дни - в небето към Будапеща
Няма да пиша пътепис /мисля, че ти ще свършиш по-добре тая работа/, но ще се опитам да отговоря на някои от въпросите ти.
Цитат:

Иначе за Будапеща и Болоня нещо ако можете да кажете..

Прекрасен град с невероятна атмосфера! И архитектура!Признавам си - надмина далеч очакванията ми

Цитат:

1. Много ли е времето за Будапеща( 4 дена)

Ами зависи. Доколкото съм запознат с интересите ти, може и да не ти стигнат. Но, ако групичката ви не са дотам заинтересовани да обикалят по музеи и църкви, времето е предостатъчно.

Цитат:

Интересува ме превоза от летищата на Милано,Будапеща,Болоня към съответните градове.

Има шатъли по 4 евро на човек в посока. Можеш да си ги букнеш през сайта на Wizzair, или на самото летище. Ние предпочетохме такси. Струва 25 евро до центъра на Будапеща. По-добре е обаче да си смените форинти. Цената е 5200 форинта, което е равно на 18,50 евро. /1 EUR = 280 FOR/
Така е и по заведенията, магазините и т.н. Затова най-добре сменете си в местна валута.

Цитат:

Бих казал, че не си падам по повърхностните обиколки по градовете..освен ако не ти достига време, но в случая с Будапеща мисля, че ще имаме.

И все пак - препоръчвам, пък било то и само за разузнаване една обиколка с откритите туристически автобуси. Струва 20 евро и валидността на билета е 24 часа. Както навсякъде между впрочем. Към билета имаш и две едночасови разходки бонус с туристически корабчета по Дунав - една дневна и една нощна. А също и талони за куп заведения с нелоши отстъпки.
Естествено, ще посетите района на Vaci utca - пешеходна, туристическа зона, където са скупчени повечето заведения, магазини, атракции и пр., но препоръчвам да си търсите заведения по скоро в широк център. Има ги в изобилие. Кухнята е великолепна. Атмосферата - типична, с жива музика. Обслужването - перфектно. Тук е мястото да споделя, че абсолютно всички говорят много добър английски, в което предварително бях предубеден от предните си похождения в Унгария. В Будапеща със сигурност не е така.
А, забравих да спомена за хотелите. Много трудно се намират тройни стаи, или пък са прекалено скъпи. Затова предпочетох да запазя апартамент в близост до центъра, който впоследствие се оказа, че е на пъпа на града. Апартаментът струваше 98 евро за две нощувки и беше тристаен /три стаи и голям хол/. Тази цена е за 6 души, но ние бяхме само трима. Чист, с всички удобства, в затворен тип комплекс, със заведения, магазини и пр. Персонала на рецепцията - млади момче и момиче - изключително приветливи и отзивчиви.
Препоръчвам го! А и цената, ако се раздели на шест /групичката ви ще е поне толкова, нали?/

Пускам и линк към уеб страница

Май се поолях с препоръките
Ще пусна някоя снимка, а ако имаш въпроси, насреща съм

И нищо нашенско

В заключение: За по-малко от 48 часа имахме усещането, че сме били там поне седмица. Прекрасна разходка на съвсем поносима цена

--------------------
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.

Urbi et Orbi

#2646457 - 19.06.2010 16:27 [Re: burgasblacksea]

Идеално, тамън тези дни четох различна информация за Будапеща. Равносметката от интернет е, че ако човек тръгне да чете масово пътеписите за града ( и не само за Будапеща) - почти нищо няма да се разбере за града. Обаче добре са застъпени проблемите на някой си с кредитната му карта или всякакви несъществени елементи свързани със собственото му битие. Между другото, това е основната причина да пиша тук. Още като не бях регистриран и следях всякакви интернет пътеписи по блогове и форуми, само тук и на други по-слабо застъпениместа ми направи страхотно впечатление, че можеш да научиш за много интересни места - теоретически и най-вече визуално. Вярвам, че този форум е най-сериозният относно обмяна на впечатления в бг интернет пространството.

Сега по темата... отказахме се от Милано и Болоня. Пътуването ще с ... ха влак. Причината - от Бургас за средата на август си бяха скъпички билетите и понеже по-интересно и различно ще е с спалните вагони.. та така. Навръщане и в Белград ще постоим за ден, тъй че ще пусна двоен пътепис Иначе засега нямам въпроси... ако има нещо ще питам. 3 цели дни сме планирали като от музеите този http://en.wikipedia.org/wiki/Museum_of_Fine_Arts_(Budapest)
е задължителен.. за другите едва ли. Всъщност къде още си заслужава да се влиза- парламентът,църкви и т.н. ??? Все пак по снимките мисля, че основната стойност на града е разходката по откритите пространства. В този смисъл при добро планиране може мн красиви места да се обиколят, а така като гледам има впечатляващи сгради и улици.

--------------------

Редактирано от Urbi et Orbi (19.06.2010 17:43)

Urbi et Orbi

#2675854 - 05.08.2010 13:11 [Re: burgasblacksea]

Пускам няколко въпроса за Будапеща, които ще ми бъдат полезни да бъдат разяснени :

1. Замъкът Буда посещава ли се ? Намерих инфо за някакви лабиринти ама мисля да ги пропускам освен ако посещение на замъка не се включва. И по какъв начин се стига дотам? Освен въжените влакчета може ли пеша или с друг транспорт?

2. Гелерт.. заслужава ли си ? Гледам, че има хубава гледка към града. Пак същият въпрос дали само с въжените превозни средства се стига ? И какви са им цените понеже не намирам инфо. Както и въпрос за пещерната църква ? Изглежда интересно, ако нещо знаете ще ми бъде улеснение.

3. Някое местно известно заведение да препоръчате. Аз това намерих http://www.budapest-tourist-guide.com/historic-budapest-coffee-houses.html .

4. Разбрах, че църквите Матияш и Ищван, както и синагогата са с входове. Заслужава ли си да се влиза в тях ?

5. Евентуално и за корабче по Дунав кажете няколко думи : откъде се взима и колко струва ?

--------------------

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4864

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.