ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1
bb7
неориентиран

Регистриран: 01.07.2010
Пътуване с Expedia?
    #2677747 - 09.08.2010 13:56

Здравейте,
Преди няколко дни си купих билети до Чикаго от Expedia.com. Разбрах, обаче, че те не изпращат електронен билет по пощата, а само някакъв confirmation number.Та въпросът ми е дали като покажа този номер на check-in ще си получа ли билетите или има още нещо, което трябва. Някой от вас ползвал ли е Expedia.com и какви са вашите впечатления?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
no_bs
Нерегистриран

Re: Пътуване с Expedia?
    #2678153 - 09.08.2010 23:56 [Re: bb7]

Електронен билет означава именно, че не се изпраща нищо по пощата. Като покажеш въпросния confirmation number при чекирането, ще получиш бордната карта (карти) за първата част от пътуването. После на връщане пак така.

Expedia е солидна компания, важното е да си прочетеш условията, на които си се съгласил с покупката - неща като промяна на дати, извънредни ситуации и т.н., за да няма изненади, ако нещо се наложи.

Marillion
Министър на истината
**

Регистриран: 19.11.2004
От: Евразия
    #2678210 - 10.08.2010 08:48 [Re: ]

Дори и този код не е необходим мен ако питате. След успешна транзакцзия и потвърждаващ мейл, вече си в списъка с пътниците и е напълно достатъчно да покажеш документ за самоличност на служителите на летището. Добре е преди полет да се чекнеш онлайн (стига разбира се самата авиокомпания да го позволява), за да не губиш време на летището с тези формалности. Може би вече при този предварителен чекинг ще се наложи да използваш полученият код...

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

no_bs
Нерегистриран

#2678290 - 10.08.2010 14:09 [Re: Marillion]

Цитат:

и е напълно достатъчно да покажеш документ за самоличност на служителите на летището

Това е вярно (преди време понякога изискваха освен документ за самоличност да представиш и кредитната карта, с която си платил билета, но отдавна не се е случвало), но според мен е добра идея човек да има у себе си разпечатка на имейла с въпросния номер + itinerary.

Sonia
May-May

Регистриран: 15.01.2004
    #2679730 - 13.08.2010 00:30 [Re: bb7]

Редовно ползвам експедия. Като получа имайла с потвърждението на полета, го отпечатвам за всеки случай. На летището като си кажеш името ще те намерят в списъка.

bb7
неориентиран

Регистриран: 01.07.2010
    #2680147 - 13.08.2010 23:24 [Re: Sonia]

Благодаря на всички за отговорите!
Имам още един последен въпрос.
В expedia относно моя билет пише следното:
Please be sure to re-confirm your flight at least 24 hours prior to scheduled departure (72 hours prior for flights to Hawaii and international destinations). For international destinations, please confirm your flight with the airline at least 72 hours prior to departure.
Имате ли идея как точно става това потвърждаване(re-confirm),трябва да пиша на авиокомпаниите или какво?

zozinia
почетен член

Регистриран: 24.04.2009
    #2680275 - 14.08.2010 11:08 [Re: bb7]

На мен ми се е случвало да ми искат такова потвърждаване от Олимпик еърлайнс, аз им се обадих по телефона веднага след резервацията, за да разбера за какво става въпрос. Жената ми обясни, че това се правело по-скоро, за да се види дали няма някакво разминаване с данните ( грешно попълнена дата, име ит.н ) и ми каза, че щом съм се обадила един път не е нужно да се обаждам преди полета. Но това си е за тяхната авиокомпания, незнам дали важи за всички.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2368

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.