ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
tanariilМодератор
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
Бог порази с мълния Исус- видео
    #2693586 - 12.09.2010 14:17

Статуята на Исус Христос, поразена от мълния в Охайо.

Изглежда господ, нещо не харесва Исус, щом допуска да бъде зацелван с мълнии? Не мисля така. Всъщност причината това да се случи е, че не съществуват абсолютно никакви висши сили, които да "позволяват" или да "пречат" на такива събития. И всичко станало е според законите на физиката, а не на религията.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mallyk
ентусиаст

Регистриран: 16.08.2010
Re: Бог порази с мълния Исус- видео
    #2695472 - 15.09.2010 21:19 [Re: tanariil]

Цитат:

Изглежда господ, нещо не харесва Исус, щом допуска да бъде зацелван с мълнии? Не мисля така. Всъщност причината това да се случи е, че не съществуват абсолютно никакви висши сили, които да "позволяват" или да "пречат" на такива събития. И всичко станало е според законите на физиката, а не на религията.

От това не посрада Истинския Исус .Защото не е подчинен на земни закони,не е и суетен,че да си пази паметниците.

tanariilМодератор
архидемон
**

#2695593 - 16.09.2010 04:14 [Re: mallyk]

Исус никога не е съществувал и колкото пъти съм искала доказателства за това, така и не са се появили стабилни. Освен това при наличието на над 3000 религии, направо съм затруднена кой по-точно бог да поканя на кафе, че да коментира случая и да се разбере суета ли е настъпилото събитие, не е ли...

Костадин

Регистриран: 21.05.2005
От: София ,България
    #2701768 - 04.10.2010 09:28 [Re: tanariil]

Цитат:

Исус никога не е съществувал и колкото пъти съм искала доказателства за това, така и не са се появили стабилни. Освен това при наличието на над 3000 религии, направо съм затруднена кой по-точно бог да поканя на кафе, че да коментира случая и да се разбере суета ли е настъпилото събитие, не е ли...

Всичко е ясно живеем в демокрация и печели мнозинството на религийте
А Сатаната не е ли твоя Господ ?
Всички слова са имена на Бога!
Мисля ,че сте религиозна секта

tanariilМодератор
архидемон
**

#2701859 - 04.10.2010 15:52 [Re: Костадин]

1. Пише се "религиИте" , а не "религиЙте". Научи правописа.
2. Има над 3000 религии. Не вярвам в нито една от тях и не почитам абсолютно никакви висши сили. И висшите сили нямат възражения по този въпрос, понеже няма как да възразява нещо несъществуващо.
3. Аз мисля, че ти написа наизуст това за сектите. Моля следващият път да помислиш, преди да обиждаш.

DarkEye
вълк единак

Регистриран: 11.05.2011
От: Русе
    #2798325 - 18.05.2011 14:31 [Re: tanariil]

Цитат:

Забавно видео. Проблемът е, че интелектът и доказателствата са несъвместими със сляпата вяра. Колкото и пъти да съм пробвал с инструментите на мисълта и с липсващите доказателства да "оборвам" вярващите, обикновено не се получава. Ние сме като предавател и приемник, настроени на различни честоти. При тях в крайна сметка всичко пада на "волята божия" и "нарочно е така, за да ни бъде изпитана вярата". После разбира се може да следва кратък преглед на сляпата вяра и нейната "полза" - кое всъщност движи света, носи познание и развитие, кое вкарва в заблуди. Но не! Лично аз предпочитам да не си губя енергията с религиозни люде-ботове. Да си вярват във феята на зъбчетата ако искат, само да не пречат на другите и да не натрапват нонсенса си.

--------------------
"Most people would sooner die than think; in fact, they do so." - Bertrand Russell

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2798336 - 18.05.2011 15:19 [Re: tanariil]

Цитат:

Бог порази с мълния Исус- видео

Архидемонче, моем ли забележим, че заглавйето ти е бая калташко - иде реч за статуя на Иисус, а не за Иисус?
Само отбелезвам, не че нещо особено тая попръдня

toto2
от маалата

#2798337 - 18.05.2011 15:22 [Re: DarkEye]

Цитат:

Проблемът е, че интелектът и доказателствата са несъвместими със сляпата вяра. Колкото и пъти да съм пробвал с инструментите на мисълта и с липсващите доказателства да "оборвам" вярващите, обикновено не се получава.

Хе, хе - ентелегенднозттта не върви и с мераците да се "оборва" Вяра, ама кой да знае, кат се има за толкоз ентеуегентен
Мараба, Перник
Караш ли Гоуфо, караш ли по новата магестрала

DarkEye
вълк единак

Регистриран: 11.05.2011
От: Русе
    #2798358 - 18.05.2011 16:24 [Re: toto2]

'Земи едно листче и пиши: "Чети, преди да постнеш, мисли, преди да постнеш, пиши, преди да постнеш". После го залепи на монитора си.

--------------------
"Most people would sooner die than think; in fact, they do so." - Bertrand Russell

toto2
от маалата

#2798498 - 18.05.2011 20:59 [Re: DarkEye]

Цитат:

'Земи едно листче и пиши: "Чети, преди да постнеш, мисли, преди да постнеш, пиши, преди да постнеш". После го залепи на монитора си.

Хе, хе - знаех си, че дума няма да обелиш за "оборваческите" си мераци, като интересна форма на ентеуегенднос.
Ударил си го на многозначителни съвети, копнати от изданието "Сборник мъдрости за глупаци", раздел "Какво да кажем, когато няма какво да отвърнем по същество". Браво - Гоуф интелект и тва си е
Мараба, Перник

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9256

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.104 seconds in which 0.089 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.