ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Култура и Изкуство » Театър

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Urbi et Orbi

Регистриран: 20.04.2010
От: София
Театрален сезон 2010/2011
    #2697068 - 19.09.2010 20:33

Предлагам в тази тема да разискваме и спореляме мненията си за настоящия сезон. Целта е да не се разводняват темите, а да се пише в една. Така ще имаме завършеност и подреденост във форумните дискусии. А и за един бъдещ период, подредбата по сезони считам, че е най-подходяща и закономерна.

--------------------
http://spqr753.blogspot.com/

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
noushaМодератор
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
Re: Театрален сезон 2010/2011
    #2697198 - 20.09.2010 10:47 [Re: Urbi et Orbi]

Ако някой иска да си отвори тема за определена постановка, актьор, театър или каквото и да е в рамките на театралния сезон, може най-спокойно да си го прави и не е задължен да пише в една тема.

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

Urbi et Orbi

#2710238 - 25.10.2010 00:28 [Re: nousha]

За да си изясня ситуацията дали има въобще смисъл да изразям моето мнение за текущи постановки, се интересувам от следното :
Всъщност, къде е темата за Народния ?
Излишна ли остана на фона на огромното многообразие от теми в този форум ?
Какъв е идейният замисъл от изтриването й ?
Съществува ли зачитане и уважение на нечий труд обвързан с дадена позиция ?

--------------------

noushaМодератор
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
    #2710352 - 25.10.2010 12:13 [Re: Urbi et Orbi]

Темата за Народния си е на мястото. Преди да отправяте обвинения наляво - надясно, погледнете по-добре - долу има едно падащо меню, което определя от какъв период на време се показват темите. Цъкнете си го например да виждате всички и току-виж ви се изяснят нещата.
Извинения приемам.

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

Urbi et Orbi

#2711148 - 26.10.2010 23:35 [Re: nousha]

Чак пък обвинения, не бих казал. Нищо лично спрямо вас не съм казал, че да се чувствате обидена. Това, че падащото меню на форума запаметява темите до последните три месеца, не го бях забелязал и го отчитам/признавам като моя грешка . Надявам се толерантния конструктивен тон да продължи да преобладава, както беше досега.

--------------------

Urbi et Orbi

#2711157 - 27.10.2010 00:12 [Re: Urbi et Orbi]

Първата постановка, която гледах новия сезон бе "Снегирьов". Какви ми бяха очакванията ?
Първо - класически поставена с характерната атмосфера на руската драматургия. Очакванията се припокриха напълно.
Ако мога да направя малко несправедлив паралел с "Престъпление и наказание" на сцена на 4 етаж, бих заложил на Снегирьов и то главно заради актьорксата игра. Камен Донев е блестящ, много добър. Обзалагам се, че ще има номинация Икар или Аскеер. Иначе постановката като вземем чисто астрономическия фактор, че е час и малко, би разколебало някои зрители. Аз се чудех дали не е много къса. По-скоро да по отношение на дълбочина,разгръщане и изследване на дилемата, обаче ако беше ненужно увеличена - явление характерно по театралните сцени, тогава щеше да е като в "Престъпление и наказание". Там преобладаваха този тип ненужни,скучни,досадни текстови моменти. Пиесата лично за мен няма потенциал да бъде нещо повече от средния театрален диапазон. Трудно ще изненада с някакво нестрандартно решение и е предназначена за класически тип аудитория.
Като минус мога да отчета неубедителната,речитативно-цитираща игра на Цветан Алексиев. Очаквах много повече от него. Другите роли са прекалено епизодични, та да се коментира тяхното предназначение. Изпълнения със страдания, тревоги и драматични катаклизми Снегирьов е главната фигура. Съвсем спокойно може и да мине за моноспектакъл на Камен Донев. В по-общ план пиесата й липсва нещо осезаемо, да за дръпне. От потенциала, с който е планирана, е изтискано почти максималното. Това НЕ Е постановка, която ще ви разтърси. Поне аз така го чувствам и виждам .

Оценка : Много добър 4.50

--------------------

Urbi et Orbi

#2711164 - 27.10.2010 00:26 [Re: Urbi et Orbi]

След добрия старт на другия ден бях на "Гълъбът". Каквото и да кажа за тази постановка, ще е малко.

Оценка : Слаб 2

Падението ! Най-слабата постановка, на която съм присъствал, от репертоара на Народния. При 40-50 минутно безсилие обилно изпълнено с изпражнения и "екзистенциално-битови" размисли, имах удоволствието да си излезна от залата наред с още 5-6 зрителя. Имах щастието да не усетя вероятния "философско-мистичен-лайнян" завършек в отношенията на двамата герои. Жалко за иначе добрите актьори. Тази постановка считам, че ще е по-подходяща за друга сцена.

--------------------

Urbi et Orbi

#2711961 - 28.10.2010 23:38 [Re: Urbi et Orbi]

За да не се повтарям ще копирам какво съм писал в темата за народния театър относно Т.Москов. "Нямам очаквания обаче за новата на Москов, защото неговите неща са еднотипни, повърхностни, скучни и уж гротескни, а всъщност халтурни". Той плюс това е и традиционалист в тези си качества. Синаро дьо Бержерак е продължение на неговия си начин на играене макар и на малко по-високо ниво. Въобще не ми се обяснява за поредицата безмислени и глуповати диалози макар и в рима. Положителните черти за мен са в страхотната сценография с огромен потенциал и с някои добри развити отделни моменти в постановката. Другият силен момент е актьорската игра. Деян Донков е ясен отдавна, поредната главна роля . Но и другите добре се справят. Замислям се защо Москов нарочно набляга на второстепенните и халтурни изяви на актьорите, а по-драматичните моменти като че ли са набързо претупани. Някак с това чувство оставам. Краят бих го определил като доста добър на фона на просташкото начало. Явно, че той може да престави и по-драматично и вълнуващо някоя своя интерпретация. Отделните елементи, фантазията и въображението не са му чужди и може добре да борави. Жалкото е, че тези моменти бяха 5%, останалите 95% са познатите скечове ала комиците и улицата. Жалко, че такива халтурки го влечат !

Оценка : Среден 3.30

--------------------

Urbi et Orbi

#2712574 - 30.10.2010 22:32 [Re: Urbi et Orbi]

Пускам линк за забележителния филм на Георги Тошев за Наум Шопов. Откровен и истински поглед без излишни хиперболи. http://www.btv.bg/shows/nepoznatite/videos/video/676545731-NepoznatiTE_Naum_Shopov.html

В сайта са качени и другите му филми за всякакви личности. Много съм впечатлен от майсторството и интелигентния подход на направа. По темата има за Цветана Манева

http://www.btv.bg/shows/nepoznatite/vide...ana_Maneva.html

--------------------

measmodean
неориентиран

Регистриран: 31.10.2010
    #2712797 - 31.10.2010 15:47 [Re: Urbi et Orbi]

Незнам , какво ще кажете за кукленият театър... В четвъртък вечер, бях на една постановка, която просто ме разби...никога не съм гледал подобно нещо, докосва те на толкова нива, че оставаш безмълвен.Постановката се казва "МУЗИКАТА В МОИТЕ РЪЦЕ" играе се в УЧЕБЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР , това е сградата до централната сграда на НАТФИЗ. Първо отидох малко скептично настроен, защото братовчедка ми ме накара, но когато започна представлението направо онемях, потопих се в толкова раличен свят, нещо толкова превземащо ума ти...Нямам думи, с които да го опиша , ще ви кажа само отидете и го гледайте, мисля че се играе всеки четвъртък...няма да съжалявате, повярвайте ми....

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 16340

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.