ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Цветарство

Страници: 1
Mayte
anti-hero

Регистриран: 23.02.2009
От: Karl's Lair
кокичета, зюмбюли - кога се садят
    #2698706 - 24.09.2010 06:20

и какви грижи се полагат за тях през есента и зимата. Въпреки, че астрономическата есен дойде, тук е още лято (след 10 вечерта, навън е 27 го Целзий). Топло ли е още за луковиците, и ако да - при какви температури навън да ги бодна в градината? И последно - как да ги опазя от катериците?

И да не отварям нова тема - някой развъждал ли е девисил по местните ширини?

много благодаря на всички за отговорите.

--------------------

the purpose of the modern American suburb is to make sure that no citizen is ever more than 500 yards from a food product featuring melted cheese.
--Bill Bryson

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: кокичета, зюмбюли - кога се садят
    #2698888 - 24.09.2010 16:54 [Re: Mayte]

Кокичета, зюмбюли, лалета, нарциси и т.н. садя през октомври, непосредствено преди да застудее, че иначе катериците ми изравят луковиците и ми иде на знам какво да направя Хване ли студ, земята става твърда и позамръзва, та не могат да ги изровят

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2698961 - 24.09.2010 21:01 [Re: Mayte]

Според коментара ти, времето при теб е подобно на нашето поне за момента. Ако по принцип е меко и температурите не падат особено под нулата и не вали сняг можеш зюмбюлите да ги засадиш и в началото на януари, след 1-2 месеца пак ще цъфнат. Особени грижи не полагам, дори не ги вадя, но да знаеш, че купешките зюмбюли ги обработват явно та първата година цъфтят с много гъсти и едри цветове, а после си стават нормални. Аз миналата година за пръв път си донесох кокичета от България, насадих ги в края на октомври и цъфнаха през декември, но много хилавки, не съм ги вадила, ще видим тази година какво ще стане..

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

The mermaid
дете на Пирея

Регистриран: 12.02.2005
От: Морето...
    #2699833 - 27.09.2010 19:43 [Re: Mayte]

Идвам и аз с въпросите относно лукувици..

Лалетата е ясно, че обичат слънчеви места, но минзухарите и фрезиите? Първите имам спомен, че се садят на шарена сянка, ама пък в планината растат на открити поляни.. За първи път ще ге садя в двор, пък дано нещо излезе

--------------------
"Красивото и нежно име с остър ръб ... " П.П.

Mayte
anti-hero

Регистриран: 23.02.2009
От: Karl's Lair
    #2699858 - 27.09.2010 20:50 [Re: Nadin]

А на слънце ли ги садиш, или на шарена сянка? Дали ако сложа мрежа отгоре, катериците ще могат да ги изравят? Под да застудее какво имаш предвид, под или над 32F?

Извинявам се за хилядата въпроси, но съм съвсем боса в градинарството. А вчера излязох от магазина с 100+ луковици за нарциси, лалета и т.н. като добавка към зюмбюлите, минзухарите и другите, които вече имах

@Шогун - при нас времето е доста непредвидимо. Може да имаме много топла зима, може да имаме и нормална. При всички положения сняг има много рядко, но понякога се заледява изведнъж.

--------------------

the purpose of the modern American suburb is to make sure that no citizen is ever more than 500 yards from a food product featuring melted cheese.
--Bill Bryson

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2700419 - 29.09.2010 17:39 [Re: Mayte]

Да, мрежата ще ги спаси от изравяне
Садя преди да паднат темперетурите под +32 Ф. На слънце ( източна и западна страна)

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2702334 - 05.10.2010 20:16 [Re: The mermaid]

С минзухарите нямах много късмет, след първата година изчезнаха, но фрезиите се оказаха лесни поне за мен, на слънчеви места са насадени

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Джен

**

Регистриран: 17.06.2007
    #2708375 - 21.10.2010 12:13 [Re: Shogoun]

А да ми подскажете за саксийно отглеждане на нарциси, зюмбюли и лалета, кога се съдят?
Миналата година всичките ги засях през ноември, зюмбюлите и нарцисите цъфнаха през март. Като цяла зима сандъчето стоя на открита тераса. Обаче от лалетата само едното успя да цъфне . Имам опасения, че сандъчето им е било тясно. Тази година ще разредя луковиците, като ги засея в няколко сандъчета.
Но основния ми въпрос е, по едно и също време ли да сея зюмбюбите, нарцисите и лалетата?

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4354

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.