ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Божката

Регистриран: 10.12.2005
Re: Завръщане в България
    #2688660 - 02.09.2010 08:05 [Re: Sisona]

Цитат:

И още един пример ще дам - От САЩ си купиш ботуши за 25$ и издържаха 3 години /зимата/ а от БГ за 200 лв - издържаха 2 седмици.

А ако живееш в САЩ, ботушите ти ще живеят вечно, защото тука не се оди никаде пеша. Най-много се ходи вътре в мола или в уол-марта, това е

--------------------
нямам ламбо Мамо, но ръката ми през джамо

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Satoshi
boxing academy

Регистриран: 24.09.2010
От: София
    #2698877 - 24.09.2010 16:35 [Re: Sisona]

Цитат:

Била съм в САЩ, малко в Европа, видяла съм малко от бита на хората там.
Не искам в България, защото тук човек няма избор! Имам образование, хубава работа но на всякъде хората са злобни, завистливи и мрънкащи. Това е което ме измъчва тук. Например - хващам си такси за къса дестинация в София ок. 4 лв. и таксиметровия щофьор почва да мърмори, че клиентите не мислели за шофьорите на таксита! Трябвало аз да си хвана таксиото от другия край на града! А не да хващам от там, от където го взех! друг пример - качваш се в автобус на градския транспорт и там мръсно, задушно, горещо, мирише на лошо и джипчии има на всичко отгоре! За много от проблемите си сме виновни ние и по-скоро манталитета ни. Затова като идем да живеем и работим в др. страна ни е трудно да се интегрираме. Аз изкам в чужбина, защото ми омръзна от мрънкащи и недоволни хора, които не се къпят!

И още един пример ще дам - От САЩ си купиш ботуши за 25$ и издържаха 3 години /зимата/ а от БГ за 200 лв - издържаха 2 седмици. В бг работя в офис, хубава работа за 1200 лв и не ми стигат дори за наема, храната и дрехите. Добре че е свекървата да помага. А в САЩ с 2000$ излизах на разходка и шопинг много по-често, отколкото в БГ!
Хората стават сервитьори, защото получават повече, отколкото ако са инженери.

Няма кой да те оспори.
Следователно,който се чувства можещ и знаещ нека пробва на запад/зад океана/.Не мисля,че го чака нещо лошо.

All the best дет се вика

Редактирано от BJJ (24.09.2010 16:38)

Ailqk
член
**

Регистриран: 22.12.2009
    #2699276 - 25.09.2010 20:25 [Re: Satoshi]

Правилно!Късмет на всички!

Borisio
Нямам представа какъв

Регистриран: 13.09.2009
От: САЩ
    #2700260 - 29.09.2010 00:30 [Re: Metallica]

Цитат:

Не само, а и кандидат заминаващите се опитва да разубеди, има нещо гнило. Но аз лично съм съгласна с него, кой където се чувства най-добре там да си седи, няма смисъл да се самоизмъчваме.

Когато отиваш да живееш в друга държава, трябва да станеш един от тях. Специално в САЩ ако искаш да се чувстваш добре, не може да живееш по български. Иначе животът ще ти е мъка.

Satoshi
boxing academy

#2700405 - 29.09.2010 16:47 [Re: Borisio]

Цитат:

Цитат:

Не само, а и кандидат заминаващите се опитва да разубеди, има нещо гнило. Но аз лично съм съгласна с него, кой където се чувства най-добре там да си седи, няма смисъл да се самоизмъчваме.

Когато отиваш да живееш в друга държава, трябва да станеш един от тях. Специално в САЩ ако искаш да се чувстваш добре, не може да живееш по български. Иначе животът ще ти е мъка.

Абе,може точно като тях да не станеш,ама е нужно прясно стъпилите на US земя да си поизбиват леко типичните BG привички /дай по две ракии...,и после що шефа ме гледа
така/ т.е. да са по-близо до цивилизацията,а не до селото...

Поздрави

~!~
Нерегистриран

#2700577 - 30.09.2010 06:44 [Re: Satoshi]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Абе,може точно като тях да не станеш,ама е нужно прясно стъпилите на US земя да си поизбиват леко типичните BG привички /дай по две ракии...,и после що шефа ме гледа

Поздрави

що си мислиш, че няма и такива американци?!?
защо поставяте всички под един знаменател. И тук има хора живеещи по един начин и хора живеещи по другия начин. Във всяка една държава го има. Навсякъде зависи в каква среда ще попаднеш. Ама никаква разлика няма къде се намираш! Единствената разлика е случващото се около теб! Ако някой си мисли че като е бил в БГ в кофти среда и всичко му е било не на тамЪн и като отиде някъде ще избяга от тази си среда, се лъже жестоко!Човека е като птицата - където и да отиде си свива гнездото по един и същ начин!!!! Ако в тази гора ти е било калпаво гнездото и в съседния храсталак да идеш пак ще ти е калпаво! Просто обяснено, но истина!!!

~!~
Нерегистриран

#2700578 - 30.09.2010 06:45 [Re: Borisio]

...аз в бг не си читих колата редовно и какво - тук ли ще почна да си я чиста редовно да да !!! Аре у лЕво!

Satoshi
boxing academy

#2700615 - 30.09.2010 11:07 [Re: _Валентин_]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Поздрави

що си мислиш, че няма и такива американци?!?
защо поставяте всички под един знаменател. И тук има хора живеещи по един начин и хора живеещи по другия начин. Във всяка една държава го има. Навсякъде зависи в каква среда ще попаднеш. Ама никаква разлика няма къде се намираш! Единствената разлика е случващото се около теб! Ако някой си мисли че като е бил в БГ в кофти среда и всичко му е било не на тамЪн и като отиде някъде ще избяга от тази си среда, се лъже жестоко!Човека е като птицата - където и да отиде си свива гнездото по един и същ начин!!!! Ако в тази гора ти е било калпаво гнездото и в съседния храсталак да идеш пак ще ти е калпаво! Просто обяснено, но истина!!!

Най-вероятно има - ти си там,ти ще кажеш..
Аз се радвам за всеки заминал да търси по-доброто,то лошите примери винаги ще си ги има,било то български или американски.А,че Киро,Пешо и Вуте и тука и там ще се събират да си махат главите то е ясно,ама в Америка няма да изкарат много...

Живи&Здрави

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13574

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.042 seconds in which 0.023 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.