ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1
poloko123
неориентиран

Регистриран: 08.07.2010
окачен таван за баня
    #2708496 - 21.10.2010 13:59

Тук смятам да нахвърлям малко от знанията си натрупани през последните 15 години хем да си кажа мнението хем да чуя вие какво мислите.Като говорим за баня трябва да знаем че тавана който ще слагаме трябва да е влагоустойчив.има 5 варианта:
1. Гиспсокартон зелен влагоустойчив лесно се слага евтин е и ако се направи както трябва добре ама има един голям проблем МУХЛЯСВА ако не дай боже те наводнят трябва всичко да се махне при него няма малко мокър всичко се накисва и става грозна картинка.За цената имам предвид стандартна баня като в панелките 170см на 220см цената би била около150 лв ама трябва и да се шпаклова и боядисва което вдига цената още.
2. вариaнт Хънтър Дъглас има го в всякакви цветове става много ефектно особенно огледалният наистина заслужава си но и тук има проблем алуминият кондензира тоест изкъпваш се а на тавана локва ако пък си вземеш перфориран влагата си минава отгоре ти си виждаш всичко над тавана, а пък ако попаднеш и на майстор дето монтира лунички без да ги затъмни картинката е покъртителна.За цената доста е солено най евтиното за горепосочените размери започва от 250 лв а огледалният е около 450 лв.Но въпреки всичко на мен ми допада.
3. вариант ПВЦ и тях ги има навсякъде и във всякакви видове но и тук го има проблема с конденза тавана ви е винаги мокър и жената трябва да ходи да го бърше.Другото което е че почти не позволява разглобяване без да прецакаш поне една ламела.Цената е добра около 150 лв в зависимост от модела
4. опънати тавани тук нищо не мога да кажа аз не съм монтирал и не знам нищо за тях освен че са много скъпи и ми е интересно ако се наложи примерно ти изгори трафа на луничките какво правиш как стигаш до него трябва да режеш плата и да го хвърляш не знам.
5. последен вариант които препоръчвам растерен таван на плочи 60х60 разнообразието от модели, цветове и видове е много голямо както на паната така и на профилите това е единственият таван който диша на него кондез не се получава този таван е напълно разглобяем няма начин влагата да стине над тавана не мирише не си променя цвета и като цена започва от 170 лв до максимум 250 за най скъпата комбинация пана конструкция.Вярно малко като на офис прилича ама според мен е най- доброто.
Целта ми тук не е да си правя реклама имам достатъчно доволни клиенти но ако все пак някой прояви интерес или има въпроси нека пише.

Редактирано от Nadin (21.10.2010 16:42)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
crass
16.9090...91

Регистриран: 09.12.2008
Re: окачен таван за баня
    #2708507 - 21.10.2010 14:08 [Re: poloko123]

Ей са като дойде Хук.а и глей кво те прави!

Направо те "ориентира"...

:-)

Иначе - хубаво си го написал, даже може да свърши работа в Наш дом повече, отколкото в Пазар...

Успех!

:-)

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2711888 - 28.10.2010 20:16 [Re: poloko123]

Цитат:

4. опънати тавани тук нищо не мога да кажа аз не съм монтирал и не знам нищо за тях освен че са много скъпи и ми е интересно ако се наложи примерно ти изгори трафа на луничките какво правиш как стигаш до него трябва да режеш плата и да го хвърляш не знам.

Разбира се, че може да се демонтира.
Платното всъщност в краищата си има различен вид профили, а на стените (тавана) съответно също има профили за които се закача (и откача, като се наложи) .

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

gipsokartonPro
неориентиран

Регистриран: 07.03.2015
    #3262196 - 21.03.2015 17:14 [Re: crass]

Има и 6-ти вариант . Не ПВЦ а алуминиев окачен таван тип Хънтър Дъглас .Проблема с конденза се решава когато се ползват през една перфорирани ламели , които позволяват на тавана да диша (същото важи между другото и за ПВЗ хънтъра).За мен това е най-доброто , когато става въпрос за окачени тавани в баните . По отношение на срока за експлоатация нямат равни и същевременно изглеждат естетически добре.По отношение на цената обаче не са много ефтини . Иначе ако говорим само за естетика опънатите тавани нямат равни .Абе общо взето всички си имат своите предимства и недостатъци зависи кой на какво държи .

Редактирано от Дон Кихот (21.03.2015 18:08)

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12843

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.