ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » България » Бургас

Страници: 1
grad_burgas
неориентиран

Регистриран: 30.10.2010
Петиция срещу Димитър Николов
    #2712498 - 30.10.2010 16:18

http://www.bgpetition.com/dimitar-nikolov/index.html

Здравейте, скъпи съграждани. Предварително искам да предупредя всички поддръжници на бургаския Хари Потър да не си правят труда да изразяват каквото и да е мнение, защото ни най - малко нямам желание и намерение да споря по тази тема. Смятам, че форумите са място, където всеки има право да изкаже своето виждане, а в случая - аз приканвам съвестните бургазлии, които наистина са загрижени за града си да подкрепят тази подписка с пълни сили.
Замислете се. Бургас със сигурност е най - красивия град в България. Град, в който са се родили повече таланти, от където и да е другаде в нашата страна. Оттук са тръгнали 100тици видни имена във всяка една сфера на българското изкуство и не само. Хората, които биват избирани за поста "кмет" на даден град, трябва преди всичко да го обичат, да го разбират и да искат да го запазят и реставрират. Точно така, реставрират. А не променят, защото град Бургас няма нужда от долни и некачествени промени, с каквито се опитват да ни залъжат, има нужда само и единствено от стойностна реставрация. Нима вие, Бургазлии сте готови да се откажете сегашния вид на улица Александровска и тя да изглежда като грозен, шарен детски площад, целия с разноцветни фигурки и бели, заслепяващи плочки. Нима бихте се радвали красивите калдаръмени улици из пресечките на Богориди, които направо са си паметници на културата, заедно с всички старинни къщи по тях да бъдат разбити и заменени с грозен асфалт, покрай който да бъдат построени още и още магазини и магазини...
И най - вече? Съгласни ли сте центъра ни да бъде преместен там където изобщо не му е мястото?

Димитър Николов успя да издейства евро пари, за което получи куп комплимент и прехвали. Но къде, драги съграждани отидоха огромна част от тези пари? Единствената заслуга на прословутия кметчо е че смени канализацията на няколко улици. Огромна част от парите той лапна, а с остатъка направи няколко долни ремонта, последиците от които могат да се видят днес... едва след месеци. Решаваме ние.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
Re: Петиция срещу Димитър Николов
    #2712501 - 30.10.2010 16:27 [Re: grad_burgas]

Цитат:

Предварително искам да предупредя всички поддръжници на бургаския Хари Потър да не си правят труда да изразяват каквото и да е мнение, защото ни най - малко нямам желание и намерение да споря по тази тема. Смятам, че форумите са място, където всеки има право да изкаже своето виждане, а в случая - аз приканвам съвестните бургазлии, които наистина са загрижени за града си да подкрепят тази подписка с пълни сили.

Последно - ти ЗА свободата на словото ли си, или настояваш никой от инакомислещите да не смее да цапа възвишената ти тема?

noushaМодератор
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
    #2712607 - 31.10.2010 01:57 [Re: grad_burgas]

Калдаръм в Бургас няма. Малките пресечки на Богориди, където можеш да си изпочупиш краката по изровените плочки и неравния паваж (това ли смяташ за калдаръм, всъщност?) или да затънеш до уши в кал - тях ли искаш да запазиш?
Бургас е красив град и родно място на много хора на изкуството, аз съм бургазлийка и много се гордея с него, но хайде посмали малко с тези "най-най-най". Говоря принципно, още не съм видяла какъв точно е проектът, но някак си не мога да разбера защо черният асфалт ще е по-добре от бял паваж по главната пешеходна улица, чиято автентичност отдавна е в небитието - погледни снимки на Стария Бургас и ми обясни какво точно ще се реставрира, като го няма?

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

Svil

Регистриран: 18.01.2004
От: Paradise Lost
    #2713676 - 03.11.2010 12:06 [Re: nousha]

Аз пък съм виждал проекта и смея да твърдя, че е добър. Началото на Богориди става изцяло пешеходна зона, без никакъв асфалт по нея. Така, че оня разпенявения горе да си гледа работата. Аз за първи път от 21 години демокрация виждам в този град да се прави нещо свястно.
И на мен не ми става ясно за какъв калдаръм се говори, при положение, че всяко отклонение от Алескандровска и Богориди, в момента значи да газиш в кал и локви или да си разбиеш колата.
Явно обаче политиканстването е обвито в думи на загриженост.

--------------------
Looking down from Ethereal Skies
Silent crystaline tears I cry
For all must say their last goodbye - to Paradise

Grim

Регистриран: 13.04.2007
    #2713689 - 03.11.2010 12:51 [Re: Svil]

Grim

Регистриран: 13.04.2007
    #2713691 - 03.11.2010 12:52 [Re: grad_burgas]

бе мноо ясно че ше краде мошно кмета, нали затва е станал кмет, но и прави нещо за града, не краде всичко

Svil

Регистриран: 18.01.2004
От: Paradise Lost
    #2713792 - 03.11.2010 16:09 [Re: Grim]

Цитат:

Оооо, градски, ко става с тебе?

--------------------
Looking down from Ethereal Skies
Silent crystaline tears I cry
For all must say their last goodbye - to Paradise

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2615

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.042 seconds in which 0.029 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.