ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Мъже и жени

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Чубрик
Terra incognita

Регистриран: 15.08.2005
От: Отровният народ
Re: Какво НЕ е изневяра?
    #2716350 - 10.11.2010 10:33 [Re: cTpaHHo]

Офф айде стига с вашите безмислени спорове - наспамихте темата - има лични изяснявайте се там. Останалите учасници не се вълнуват от пререканията ви.

--------------------
The weak will fall ...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Чубрик
Terra incognita

#2716352 - 10.11.2010 10:36 [Re: Marillion]

Е не знам. Времето ще покаже.

--------------------
The weak will fall ...

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2716354 - 10.11.2010 10:40 [Re: Чубрик]

Зависи какви са чувствата на този, на когото са изневерили, към момента на изневярата (или излизането й наяве, по-точно). Ако един брак (или връзка) е просъществувал благодарение на чувствата, а не на обстоятелствата, изневярата е много голямо препятствие. Тя е предателство не само към другия, а и към семеството, към живота им.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Мадона на сияйните водопади
участник
**

Регистриран: 29.02.2008
От: В полите на Витоша
    #2716360 - 10.11.2010 10:48 [Re: Чубрик]

Чубрик, намесата ти беше много груба. Както и към Овърхейта също.
Излиза, че не даваш на никой друг да се изкаже. Аз оставям разговорът между други хора да си тече в трафика. Може и да е разгорещен, всеки да отстоява нещо си свое, но това е обичайно във форумите. Така че го приемам нормално. Опитай и ти.

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Чубрик
Terra incognita

#2716363 - 10.11.2010 10:56 [Re: Моман]

Според мен хората се делят на две групи - моногамни и полигамни. Моногамните хора могат да обичат само един човек. Когато го обичат този човек те проникват дълбоко в него, просмукват се в него и той в тях, омесват се с него и се превръщат в един нов, друг човек - смесица от двама. Моногамните като цяло са просто шепа, но поради факта, че именно те са в състояние да проникват до дълбочината на любовта, да пият до дъно са станали символ на любовта като цяло.
Останалата и доста по-голяма част от хората никога не обичат изцяло, никога не се разтварят в другия човек, никога не изпиват до дъно - те винаги достигат само до част от обичаният човек, някои по-дълбоко, други по-повърхностно. И поради факта, че не се разтварят докрай в любовта те винаги могат да се отдръпнат, да спасят част от себе си, да се възстановят, могат и често искат повече и още, плуват на плиткото и никога не се спускат в бездните от където няма изход.
Те винаги могат да изневерят защото собственото им самосъхранение го диктува, да не стигат края, да стоят настрана от бездната. Има разбира се и част от тях, които изневеряват защото стигат само до телесното, което ги привлича неудържимо, но и им омръзва бързо, но така винаги остават затворени само вътре в себе си егоисти.
Аз не се наемам да съдя - защото хората са като дърветата, всяко дава своите плодове.

--------------------
The weak will fall ...

Чубрик
Terra incognita

#2716368 - 10.11.2010 11:09 [Re: Мадона на сияйните водопади]

Коленнопреклонно моля за извинение ако намесата ми е била груба / Оуви да се спасява сам/, но дявол да го вземе наистина е ужасно скучно да четеш 15 страници тема, от които цели 10 са просто препирни в стил - ти ли ще ми кажеш Пенке ле ...

--------------------
The weak will fall ...

Marillion
Министър на истината
**

Регистриран: 19.11.2004
От: Евразия
    #2716370 - 10.11.2010 11:10 [Re: Чубрик]

Както винаги разсъжденията ти са интересни и провокативни, но ми липсва отговор на въпрос поставен още в началото на темата:

"Защо се случва така, че твърде често най-ревнивите в една връзка изневеряват на партньора си и защо не проявяват същата ревност към собствената си изневяра, каквато проявяват към евентуална подобна на партньора си?"

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

Чубрик
Terra incognita

#2716375 - 10.11.2010 11:22 [Re: Marillion]

По темата четох мастити психолози, според които патологичната ревност и постоянната изневяра са в основата на неосъзнатият хомосексуализъм, садизъм и влечение към убийство.
Иначе според мен в основата на такъв тип поведение стои страхът от самотата. Има хора, които имат дълбок, паталогичен страх от самотата. На подсъзнателно ниво постоянно имат нужда от "резерви" ако случайно партньора им ги изостави и в същото време изпитват ужас от това той да ги напусне и постоянно го дебнат. Има и такива, които са с партньор, които те смятат, че не "заслужават" / по-красив, богат, умен да се допълни по желание.../ изневеряват му тайно защото така задововляват самолюбието си / ето той може и да си мисли тайно, че аз не го заслужавам, ама ако само посмее да ми каже нещо така ще го смачкам, че ще види той .../
В изневярата има повече самолюбие от колкото чувства или физическо привличане.

--------------------
The weak will fall ...

Спец
спартанец

Регистриран: 12.03.2004
От: Митовете
    #2716394 - 10.11.2010 11:50 [Re: Shonned]

Цитат:

Какво според вас не е изневяра?
Четох една статия на списание, направило проучване по върпоса и имало доста интересни мнения.

Не чети статии, нас питай!
Не е изневяра само това, което и партньора смята, че не е изневяра.

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2716395 - 10.11.2010 11:51 [Re: Shonned]

Питаш, какво мога да приема? - всичко, ако не е трайно обвързващо и с вложение на чувства и пари.
Останалото не е изневяра.

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6880

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.