ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Цветарство

Страници: 1
Casta Diva

Регистриран: 28.07.2008
От: някъде там
Пиния
    #2724004 - 02.12.2010 21:30

Здравейте!
Преди години след едно ходене в Сицилия си донесох една шишарка.Доста голяма.Тази пролет установих,че се е разтворила и засадих семките й в саксия.И след известно време видях,че нещо е поникнало,не ми беше ясно обаче какво.И след кратко издирване в интернет на вида шишарка открих,че това е пиния,или по-точно съм засадила кедрови ядки.
Въпроса ми е дали би могло да се отгледа това дърво тук?Доколкото знам боровете се приспособяват бързо ,а и това което расте пред очите ми ,го прави доста смело
Та който знае нещо ,или пък се е опитвал да отгледа това дърво да пише.
Благодаря предварително.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
Re: Пиния
    #2726802 - 10.12.2010 14:53 [Re: Casta Diva]

В уикито пише, че издържа до -18*С, но това предполагам не за дълго. Така, че трябва да го предвидиш, все пак всяко растение си има изискванията, а пинията иска средиземноморски климат . Аз примерно мъчих един люляк, един чемшир, един рододендрон, но все хилави едни такива , никакви и след време загинат, само чемшира още мъждавее, преместих го на сянка от северната страна та да видим... Иначе тук пиниите ги има и се развиват много добре и бързо, но климата им е подходящ, не искат нищо. Само общи неща мога да кажа - ако решиш да го пресадиш внимавай по никакъв начин да не нараниш ни най-малко корена (това важи за всички борови) иначе изсъхва, расте добре на леки песъчливи, добре оттичащи се почви.

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2475

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.