ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1
горски пътник
винаги търсещ
**

Регистриран: 28.05.2005
От: Земята
И кариеси ще има за дечицата добри...
    #2730896 - 21.12.2010 21:46

Здравейте!

Днес беше коледното тържество в градината на Самуил. Всичките родители трябваше да донесат по нещо за ядене за децата, и от тях се приготвят пакетчета за всяко дете.

23 деца, ~46 родители.

Всички, абсолютно всички родители бяха донесли шоколади, вафли и всевъзможно изобилие от шекер. Ние бяхме единствените родители, които донесохме плод! :shock: От 46 човека!

Това е трагедия, разбирате ли, и абсолютно същото беше на тържеството миналата година - от всички родители само ние занесохме плод, останалите предпочетоха бяла захар за децата... И дори не става дума за пари, тези вафли са по-скъпи от ябълки или мандарини.

Предполагам че е така навсякъде.

За какво говорим тогава, за какви здрави зъби при децата? То с това чудовищно невежество или безхаберие от страна на родители, учудва ли се някой въобще, че над 80% от българските деца имали кариеси преди да навършат 6 годинки и сме на първо място в Европа по кариеси при децата?!?

И съвсем не изглеждаха изпаднали, бедни, необразовани родителите, съдейки по вида им и по играчките, които дядо Коледа раздаде.

Е, никой ли не вижда проблема? Че трябва да се финансира образование на РОДИТЕЛИТЕ, вместо да тровят питейната ни вода с флуор и прочие безумия!

Ето снимка само ЧАСТ от нещата, които Сами и всички деца получиха днес.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Signor d'Oro
ценопитагореец

Регистриран: 28.12.2009
От: под Белевите върбета
Re: И кариеси ще има за дечицата добри...
    #2731002 - 22.12.2010 09:39 [Re: горски пътник]

И кариеси, и разбит метаболизъм, и туморчета ще има за дечицата добри, но аз съм мизантроп (моля за извинение!). Когато видя на днешно време бременна жена и крещя:

Цитат:

Това е трагедия, разбирате ли?

Но хората не разбират! Защо не разбират - защото така са програмирани.

Сега, ако излезна от черния хумор, с който започнах, то наистина съм съгласен с теб, че съвременните родители имат децата си много повече за кукли, отколкото за собствени мили деца. Веднъж отивам при една моя позната, която продава детски храни. Казвам и - "Е, ти поне когато ти пристърже на стомаха, отваряш един буркан и си готова!" "К'во-о-о-о?" - ревна познатата ми - "Аз такива боклуци не вкусвам!"... А в магазинчето е пълно с млади маминки.

Големият въпрос за това каква храна ядем е валиден и за кандидат-пенсии като мен.

--------------------

"Я мислех, като да си умрем от старост, а оно така стана', като да си умрем от смех!"
нане Вуте

Bubachko
тя

Регистриран: 10.06.2005
От: на тръстиката
    #2731014 - 22.12.2010 10:33 [Re: горски пътник]

Принципно си прав, обачееее. Плодовете на пазара са генномодифицирани и бъкани с химикали. Кое те кара да вярваш, че огромната лъскава ябълка е полезна за детският организъм? И това не важи само за плодовете разбира се, ако не си произвел сам храната си, всичко друго е пълно с химия.
Честно казано, винаги се чудя на родителите който се бият в гърдите как тяхното дете хрупа само плодове и зеленчуци и колко здравословно се хранело, да ама ако морковите и доматите са от семейната градина, всичко купено от пазара и магазина е толкова полезно, колкото и боклуците с който останалите родители храним децата си, при това малките на страдат от липса на радост от блокче шоколад, вместо изкуствена ябълка.
Ако някой се съмнява, нека занесе в ХЕИ част от зеленчуците с който храни децата си, и сам ще се убеди.
Разбира се, това не значи децата да не ядат плодове и зеленчуци, но не и да се лишават от сладко и да се заклеймява всяка храна дето не е расла на клон и да се осъждат другомислещи родители

--------------------
http://www.sosbg.org

desimira
почетен член
**

Регистриран: 19.02.2006
    #2731043 - 22.12.2010 12:11 [Re: горски пътник]

А може би точно в това е смисъла: шоколадче само като подарък за празниците, а плодове и зеленчуци всеки ден!
Ти наистина си права-повечето хора не си замислят изобщо!аз се дразня на по-възрастните хора, които носят на внуците си предимно сладкиши и само "развалят дисциплината" при малчуганите!

SunBeam
108

Регистриран: 27.03.2005
От: somewhere over the rainbow
    #2768223 - 18.03.2011 18:14 [Re: горски пътник]

Да, това наистина е много тъжно. Трябва да си с яко промит мозък от рекламите, за да не можеш да направиш разлика между жив плод, бил той и най-пръсканият и изкуствено отгледан, и блокче захароза + транс-мазнини + ароматизатори, оцветители и какво ли не още. Първо, комбинация от захар и мазнини няма никъде в природата, това е огромно извращение (и по действието върху човешкото тяло), и второ транс-мазнините (или ходрогенирани мазнини) са напълно изкуствено творение, което не съществува никъде в природата и е практически неусвоимо, действа по-лошо и от "лошия" холестерол.
Сега ще скочат "нормалните" хора да защитават "избора" си. Жалко, наистина. Пълна липса на съзнание.

allyouneed
неориентиран

Регистриран: 02.05.2011
    #2789380 - 02.05.2011 10:39 [Re: SunBeam]

Има пасти за зъби без флуор! Това е много важно.

горски пътник
винаги търсещ
**

Регистриран: 28.05.2005
От: Земята
    #3035381 - 09.04.2013 09:31 [Re: allyouneed]

Всъщност говорим за програма за депопулация и смазване на населението, дирижирана от Евр(оп)ейския съюз. Мислите, че нямат пари да проведат кампании сред родителите, за правилно хранене на децата? Че нямат пари да раздават плодове, вместо кроасани на децата в училищата? Имат, ама кой политик иска държавата да плаща 50 години пенсия на някакъв нещастник, само защото е решил да живее до 110 години? Пенсионера е длъжен да умре по норматив, най-късно 10 години след излизането в пенсия, за да не харчи държавните пари... За целта държавата грижовно скъсява живота на бъдещите пенсионери още от ранно детство... със ваксини и шоколади, като тези на снимката

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #3036048 - 10.04.2013 19:57 [Re: горски пътник]

Знаеш ли, не мога да разбера каква е идеята ти? Да ни просветиш или да ни напомниш, че си тип хейтър? Или да ни поговориш отново за теорията за световната конспирация

Ок, но не забравяй, че плодовете не са панацея, въздухът ни е отровен от десетилетия, водата също, а зеленчуците и плодовете обикновено са третирани с торове и пестициди, някои са генетично модифицирани, а трети просто са отглеждани в области със силно замърсена околна среда.

Maret2
член

Регистриран: 28.04.2016
    #3360526 - 13.07.2016 16:51 [Re: Dr.G]

Цитат:

Знаеш ли, не мога да разбера каква е идеята ти? Да ни просветиш или да ни напомниш, че си тип хейтър? Или да ни поговориш отново за теорията за световната конспирация

Ок, но не забравяй, че плодовете не са панацея, въздухът ни е отровен от десетилетия, водата също, а зеленчуците и плодовете обикновено са третирани с торове и пестициди, някои са генетично модифицирани, а трети просто са отглеждани в области със силно замърсена околна среда.

Абсолютно съм съгласна. В крайна сметка и ние като деца сме обичало сладкото. Нали така? Нямах търпение да се прибера на село и дядо да ми даде един шоколад. Разбира се не става въпрос да си храним децата само със сладко, но и не трябва да се минава в другата крайност, защото в момента, в който започнат сами да си купуват закуски в училище, моментално ще се насочат към сладкото като невидяли.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3367

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.02 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.