ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
Re: България - устойчиво корумпирана страна
    #2733800 - 31.12.2010 19:30 [Re: baby12]

Цитат:

Е, да така, да има Ами има разлика разбира се особено по нашите географски ширини с нашата история особено имало е дистанция и то огромна Ами че то и сега я има тази дистанция ти кой от народа случаен виждаш във властта сега? И когато и да е било в последните 21г. Нали за това говоря.

Удебеленото от мен! Ясно, за теб разделението на една държава е "народ"-управляващи. Няма да те питам до кое ниво на държавната администрация... ....малко като анархистите...а съм до тук в тази тема, стана ми безинтересно.

--------------------
I'm really nostalgic about the future.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #2733801 - 31.12.2010 19:36 [Re: kaprizna]

Цитат:

Ако кажеш на баба ми, която преди комунизма е носела конопена риза и е яла месо само по празници, по време на комунизма е построила две къщи, а сега пенсията и не достига дори да си купи лекарства, та ако и кажеш, че комунизма е лош и тя не се съгласи с теб, трябва ли да я обвиняваш, че е душевно болна.

A ако кажеш на другите пък хора, на които по време на комунизма са им взели по две къщи и по още толкова фабрики, че комунизма е бил по-добър за всички, тогава пък какво ще получиш за отговор, а ? По време на комунизма много хора, които при нормални условия не биха могли да си построят къщи си построиха такива просто, защото беше настанало масово крадене на всичко, защото всичко беше общо, т.е. на никой. Сега да не се засегнеш нещо, защото нямам предвид конкретно баба ти . Та то и по времето на 2000-2006 г. и тук много хора си накупиха/построиха къщи, ама не защото реално можеха, а защото така се получи и сега всички дружно им сърбаме попарата и всички дружно плащаме заради това, че хора, които нормално би трябвало да са бездомни си накупиха къщи като палати . Та трябва малко по-леко да се спекулира с това, кой какво си бил построил и какво бил постигнал по някое си време . Ако още не си разбрала - социализма/комунизма падна, защото фалира. А фалира, защото е невъзможно всички да живеят като бели хора, а е невъзможно, защото болшинството са мързеливи, прости и незаслужаващи да живеят така .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2733803 - 31.12.2010 19:39 [Re: baby12]

И кво предлагаш след всичките анализи, дето ги направи?
Да се обърнат хората, да гледат като бикове назад и да сочат " социализма" или да се втурнат назад, за да го преборят и унищожат? И ако не доведе до резултати, ще опитаме и турското робство да го оправим да не се е случвало. Айде стига- аз не познавам убит, изпратен в Белене или изгонен човек- фабрикант, банкер или дори фелдфебел. А уж познавам такива хора. Взели са им всичко- истина, даже на баба ми са им конфискували всичко, но сами са емигрирали сестрите й и родата им зад голямата вода, а не защото някой ги е гонил или заплашвал. Имам познати наследници на фабриканти, същото. Съсипват се много неща, ок.
Не знам на колко си години, аз съм на 36 и не ми е било забранявано да слушам каквато и да е музика, нито ми са рязани коси, панталони, дори за комсомолци не ни изпитваха и всъщност май не станах в комсомола, защото се разпадна. Питаха другите еди кой си мач колко е завършил и кой завод в Бг какво произвежда.Учителката ни по литература ни стимулираше даже да не мислим в " системата". Пак ще кажеш, че съм промит мозък, но Не че ми е харесвало супер тогава. Но пък сега не ми харесва с всичките войнствени орди цигани, селски престъпници или мутроостатъчни продукти, с наследническите партийни променени в други цветове остатъци.
Обаче кажи ми не си ли съгласен/а с теорията от псилохогията, за която писах?

И тази година баницата с късметите взе неочаквано извънземна форма и консистенцията й изглежда като вулкан преди изригване
Весела Нова Година на всички! Да е добра и честита!

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Reks
Evil Guild Member

#2733806 - 31.12.2010 19:45 [Re: Дзвер]

Цитат:

Не знам на колко си години, аз съм на 36 и не ми е било забранявано да слушам каквато и да е музика, нито ми са рязани коси, панталони, дори за комсомолци не ни изпитваха и всъщност май не станах в комсомола, защото се разпадна.

Ами аз пък съм само 2 години по-дърт от теб и всички тези неща, които не са ти се случвали на теб на мен са ми се случвали по няколко пъти. Например спомням си с насмешка първия ден във втори курс в техникума как курсовия ме кара за един ден да се подстригвам 3 пъти, защото все не му харесваше колко късо съм се подстригал . И сега като му го припомням това, защото сме си добри приятели и се виждаме всяка седмица и се прави на луд и не вярва, че било баш така .

--------------------

NVU
Legend

Регистриран: 09.08.2002
От: USA
    #2733807 - 31.12.2010 19:46 [Re: Reks]

26 страници? Няма ли модератори тук бе, сигурно от сутринта са подкарали празнуването новата година...

Смятам сега е момента хаспа да пусне Секретариат...

Reks
Evil Guild Member

#2733808 - 31.12.2010 19:46 [Re: NVU]

Тихо ве, виж колко готино си лафим в последния ден на 2010 г. .

--------------------

Страници: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14483

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.049 seconds in which 0.027 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.