ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
donq_pura
неориентиран

Регистриран: 03.01.2011
Искаме да емигрираме в Австралия
    #2734391 - 03.01.2011 19:46

Здравейте добри хора!
От известно време се ровя по форума и съм прочела почти всичко, тъй като имам огромното желание и мотивация да замина за Австралия.Освен тук, разбира се, преглеждам и сайта за емиграция.Без повече овъртане искам да споделя,че имам доста неясноти и въпроси относно поетия път и ми се ще да бъдете възмойно най-отзивчиви и полезни, а аз ще се старая да не флуудвам ненужно форума с "малоумни " запитвания.
Та случая накратко е следния: аз и моят приятел искаме да заминем за Австралия. За момента не сме предприели нито 1 стъпка,тъй като не сме решили точно за коя виза ще кандидатсваме.Още не сме минали през ЙЕЛТС теста, но и двамата сме с много добро ниво на английски език и по предварителни сметки на точките тои събира над 120. при мен случая е малко по-различен, тъй като лсед месец очаквам да се дипломирам и за съжаление нямам никакъв стаж по специалността,или близка подобна, поради голямата ми заетост в университета и тва си е една голяма греда. Принципно нямаме никакви претенции относно това къде точно в Австралия искаме да сме, стига да е някъде до океана :Д и за това мислехме да кандидатстваме за 475. Та в тази връзка искам да попитам когато видим, че нашата смециалност я има в списъка с търсените в даден щат и искаме да ни спонсорират, какво точно правим? пращаме им молба за спонсориране? добре, а ако нашите специалности ги търсят във всички щати и за нас е без значение къде ше сме, пращаме навсякъде? това не е ли обвързано с много такси?И другото което май първо трябваше да попитам ,както горе споменах нямам нужния стаж, но тъй като искаме да заминем заедно като двойка и явно той ще е титуляр има ли това някакво значение? Има ли някаква врътка как да намеря накакви документи за стаж и някой правил ли е подобно нещо?Плииз не ме обявявайте за поредния малоумник с идиотски въпроси, ако можете посъветвайте ни нещо, даже във връзка с избраната от нас виза...може би някоя друга ще е по подходяща?Не ми се искаше да правя нова тема, за това реших да пиша тук... Благодаря предварително и се извинявам, ако съм ви отекчила :д

Редактирано от Nadin (04.01.2011 02:32)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
stefanstoev
член
**

Регистриран: 03.05.2010
От: София
Re: Искаме да емигрираме в Австралия
    #2734531 - 04.01.2011 05:55 [Re: donq_pura]

Такааа
Радостно е да видиш, че има още кандидат-емигранти
Аз не твърдя, че съм особено компетентен, но все пак ще се опитам да бъда полезен...

Най-важното, тъй като все още не сте предприели нито една от стъпките за кандидатстване за виза, може би няма да успеете да подадете за виза преди юли 2011, което автоматично прави тези 120 точки, които си смятала, безполезни, тъй като цялата система на оценяване ще се промени до това време. Виж постовете на Доника, които са забодени най-отгоре.

Защо няма да успеете - първо - асесмънт. Това е основното. Минава време докато набавите всичките документи, а и сте вишисти и при вас е по-трудно. Аз съм занаятчия и минах само за около 2 месеца. Питай Фрида ако сте инжинери.

Английски - чудесно е, че и двамата имате добър английски, така няма да давате излишно пари. Но все пак ще трябва да се подготвяте за изпита, ако си чела във форума си разбрала, че си има тънкости, без които няма как да изкараш повече от 6. Изпитите имат точно определени дати и записванията стават месец преди това - още 2 месеца за английски като време.
До тук добре, обаче преводите също отнемат време и доста пари. Ако не сте готови финансово с поне 5000 лв. като начало, това също ще ви забави.

На теб /по сегашните правила/ ти трябва да си вземеш само английския. Щом приятелят ти може да събере над 120т. не ти трябва да бухаш и ти пари за твой асесмънт и т.н. Само ще трябва да докажете дефакто връза. Не съм го правил, разпитай из форума.

Истината за визите за Австралия е , че трябва да имаш търпение и пари, за да успееш, а и да четеш много внимателно какво искат.

Ние започнахме да се интересуваме края на 2009 и началото на 2010 запчнахме да набавяме документи. На този етап вече сме подали за виза и чакаме развитие. До колкото разбирам при нас нещата са се развили бързо.
Търпение му е майката. Не си мислете, че за 1 година ще сте в долната земя, ще останете разочаровани.

Хубавите неща стават бавно:)
Надявам се другите съфорумци също да ти пояснят някои неща, НО.. бъди по-конкретна във въпросите си.

down_under
не–пристрастен

Регистриран: 05.03.2006
    #2734591 - 04.01.2011 12:15 [Re: donq_pura]

Не го слушай "Хасп-ела", той отдавна се усуква за Австралия, ама кат не може да мине през ситото с тез "големи уши" и все баснята за Лисицата и киселото грозде повтаря ...

Ако по някаква причина не бързате много да емигрирате, най-добре изчакайте 6 месеца да влезе в сила новата система за оценяване, тъкмо ще имате време да се поогледате и да помислите още върху емигрирането или да се подготвите за ИЕЛТС. Гледам че не питаш нищо за признаването на квалификацията ви, а това е една от най-важните стъпки и отнема доста време, а ако тръгнете сега да го правите може би няма да ви стигне времето да си подадете документите навреме за да ви оценят по старата система.

Гледам че по новата процедура, вече не дават точки за професия- само се изисква да ти има специалността в "дългия" списък, което е добре понеже преди имаше много специалности с по 40-50 точки и хората (и аз включително) правеха всякакви "гимнастики" да се признаят по някоя специалност със 60т. Променили са и оценяването на годините, което е също добре понеже дава възможност да се натрупа няколко години опит в работата без да губиш точки от възраст. Единственото кофти изискване е увеличаването на ИЕТЛТ нивото, но това е разбираемо, без език е трудно с работата. Запознайте се с новата процедура и питайте, пък ако решите да се натискате по старата точкова система -има доста тук дето се пробват по нея и те ще ви кажат кое и как но нямате време за губене.

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
    #2734868 - 04.01.2011 21:33 [Re: down_under]

Цитат:

Не го слушай "Хасп-ела", той отдавна се усуква за Австралия, ама кат не може да мине през ситото с тез "големи уши" и все баснята за Лисицата и киселото грозде повтаря ...

Има някава истина, проблемът е с липсата на време, не с имиграционните. Другата особеност е че ми е интересно да посетя Северната Територия и Наса Тенгара (Индонезия). В Уикипедия прочетох че полетите до Денпазар (Бали) били съспендвани, не че ми е мерак Бали, но Денпазар е основен транспортен център за връзка с Наса Тенгара. Не видях полети до Купанг (Тимор), а имам една книжка от десет години на Лоунли Планет дето там ги имаше? Изобщо, има ли някакъв вариант за комбиниране (Наса ТГенгара / Северна Територия) без прекачване в Сингапур или Джакарта помежду им? Дори гемия върши работа, мразим самолетите и летищата, особено прекачванията. Има ли изобщо някакъв транспорт Дарвин-Купанг?

--------------------
I'm really nostalgic about the future.

donq_pura
неориентиран

#2734911 - 04.01.2011 22:33 [Re: hasp]

Благодарско за отзивчивостта хорица
всяка вечер с моя човек седим и се пулиме в сайта за емиграция и във форума и главите ни се завъртяха вече, честно!
почваме с набавянето на документите за асестмънта. не ни се чака и живее вече в БГ поради адски много причини, които съм сигурна , че поне 50% от тях важат и за другите кандидат емигранти!! НЕ НИ СЕ ЧАКА края на света в БГ!!
та в момента един от належащите въпроси е : можем ли да заминем като двойка? в смисъл това , което можахме да намерим в този сайт е какво точно е "де факто партньор" и какви доказателства за връзка трябват и такива неща, но не намерихме вариант , в който него го одобряват и тои да може да ме вземе с него...в смисъл, трябва ли и аз да кандидатсвам за асестмънт, или само тои и да ме впише някакси като "придружаващ багаж" и изобщо какви варианти имаме, щото мене май май може и да не ме одобрят, освен ако не фалшифицирам документ, което хич не ми се ще :Д
Ще съм ви адски благодарна , ако дадете некво просветление по този въпрос!! Поздрави

donq_pura
неориентиран

#2734942 - 04.01.2011 23:04 [Re: donq_pura]

Имам и още 1 любопитен въпрос: някой обръщал ли се е към австралийското консулство в София, относно въпроса как седят нещата с емиграцията??

ravekittyМодератор
Thunderstorm

Регистриран: 24.03.2007
От: Oz
    #2735034 - 05.01.2011 01:52 [Re: donq_pura]

Той те попълва като 'багаж' във формуляра за виза. Попълва ти имената, че ти си му де факто жена и толкова.
Ако толкова се протеснявате идете му ударете един подпис и ще се сложи край на страданията. И без това още дори не сте почнали процедурата.

А документи за асесмънт (аз поне го направих) се събират за отрицателно време - 1 цял ден висене в университета и разправяне със всичките лелки от канцелариите и докато ти побелее косата и ти се приреве, и после чакане около 3 дни за всичките справки да ги издадат, че не можели веднага (мойте бяха около 4-5), 1 седмица превод и на 10-тия ден всичко това заминава за асесмент. Какво толкова страшно има не разбрах

ПП. Хората са казали: Има ли желание, има и начин. Ако няма желание, има оправдания

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

down_under
не–пристрастен

#2735077 - 05.01.2011 04:50 [Re: hasp]

Цитат:

Другата особеност е че ми е интересно да посетя Северната Територия и Наса Тенгара (Индонезия). В Уикипедия прочетох че полетите до Денпазар (Бали) били съспендвани, не че ми е мерак Бали, но Денпазар е основен транспортен център за връзка с Наса Тенгара. Не видях полети до Купанг (Тимор), а имам една книжка от десет години на Лоунли Планет дето там ги имаше? Изобщо, има ли някакъв вариант за комбиниране (Наса ТГенгара / Северна Територия) без прекачване в Сингапур или Джакарта помежду им? Дори гемия върши работа, мразим самолетите и летищата, особено прекачванията. Има ли изобщо някакъв транспорт Дарвин-Купанг?

Сега гледах за полети до Kupang - изобщо не го разпознава като дестинация от Австралия, но може да се лети до Dili(Еаст Тимор) и после с автобус да пресичаш границата на East Timor i West Timor за да слезеш до Купанг. Полета до Дили ще е около $450-500. За ферибот/лодки от Дарвин до там едва ли ще има освен да се свържеш с Яхтения клуб в Дарвин и да искаш квота, но мисля че ще е доста "яко"... Мене ако питаш, най-добрия вариант е от Дарвин да летиш до Бали - има много полети Дарвин-Бали, незнам защо казваш че били съспендвани, сега гледах цени на полета за $376 от Януари до Октомври. В Бали има какво да се види и после предполагам че имат много лодки да ходят до островите на Nusa Tunggara i Kupang.

Ако решиш да идваш насам, ще ти организираме едно "плуване" с крокодил - ти ще бъдеш в клетка рабира се, а не крокодила ... Преди имаше често туристи от Америка, сега покрай кризата намаляха, но очакват след шоуто на Опра пак да се увеличат, най-подходящо е времето между Май-Август.
Come and explore the Territory !!!

down_under
не–пристрастен

#2735087 - 05.01.2011 05:12 [Re: donq_pura]

Цитат:

та в момента един от належащите въпроси е : можем ли да заминем като двойка? в смисъл това , което можахме да намерим в този сайт е какво точно е "де факто партньор" и какви доказателства за връзка трябват и такива неща, но не намерихме вариант , в който него го одобряват и тои да може да ме вземе с него...в смисъл, трябва ли и аз да кандидатсвам за асестмънт, или само тои и да ме впише някакси като "придружаващ багаж" и изобщо какви варианти имаме, щото мене май май може и да не ме одобрят, освен ако не фалшифицирам документ, което хич не ми се ще :Д
Ще съм ви адски благодарна , ако дадете некво просветление по този въпрос!! Поздрави

Ако приятеля ти няма проблем да събере необходимите точки, не виждам смисъл да харчиш пари и време да се асесваш и ти, особено пък ако нямаш нужния стаж. Ще има смисъл само ако ви трябват 5 допълнителни точки от твоето успешно оценяване. Друг е въпроса , че щом имаш добър Английски, ще е добре да се явиш и ти на ИЕЛТС за да си спестите $2-3К такса за курсове по англ. език в Австралия. Иначе проблема с времето за получаване на резултата от оценяването, освен от вашата еспедитивност както Kitti-to обяснява, също зависи и от това колко са "бързи" там където ще си пратите документите плюс пощите, празници и т.н.

donika_d
ориентиран

Регистриран: 26.06.2008
От: София , БълХария
    #2737829 - 11.01.2011 17:33 [Re: donq_pura]

Признаването на партньорство с документи за съвместно съжителство от държава като България е меко казано невъзможно. Ние бяхме поставени пред същия въпрос. Отидох да наема платена пощенска кутия на името на двамата- в България може само ако сте семейство. Парадокс. Живееме под наем няма как да имаме общи сметки на наше име. Фактура за наема и сметките не получаваме. В общината за да се регистрираш на адрес еди кой си трябва да се вземе разрешително от хазяина, който пак съотвтно трябва да обясни по каква причина живееш там и т.н една засукана ......в крайна сметка единственото , което успяхме е да направим е да запишем интернета на двамата, като в крайна сметка получаваме едно разпечатано листче, което можеш да си го набереш на Word спокойно и сама без какъвто и да било печат .....и в крайна сметка решихме въпроса като се оженихме.....сега си подготвяме документите и си трупаме стаж като семейство.....

Изхождайки от моя опит според мен ще изгубите маса време да се убедите, че доказването на връзка е много труден процес и възможността визата да ви виси на косъм заради недостатъчно убедително доказване на партньорство е много вероятно.

Ако твърдо сте решили да емигрирате и да споделяте живота си заедно просто подпишете. Цялата разправия с вечерята е няколко часа и определено не боли Но докато стигнеме до този вариант преминахме през месеци лутане и търсене на варианти.

Дано да съм била полезна....

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16122

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.053 seconds in which 0.019 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.