ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Mimi 1

Регистриран: 02.01.2008
От: NYC
Re: USA vs. Germany
    #2734117 - 02.01.2011 13:40 [Re: Borisio]

Цитат:

Не действат само когато се намеси правителството. Точно по тази причина имаме финансови проблеми в САЩ.

Тук влизаш в известно противоречие с Алън Грийнспан.

Greenspan Concedes to `Flaw' in His Market Ideology

Предполагам, че то е, защото Грийнспан нищо не разбира или защото има закостеняло комунистическо мислене.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Borisio
Нямам представа какъв

Регистриран: 13.09.2009
От: САЩ
    #2734150 - 02.01.2011 17:45 [Re: Mimi 1]

Цитат:

Тук влизаш в известно противоречие с Алън Грийнспан.
Предполагам, че то е, защото Грийнспан нищо не разбира или защото има закостеняло комунистическо мислене.

ФЕД-а е противоконституционна банкова организация. Централната банка е тази, която се бърка в пазарната икономика и играе с финансовия пазар. Прочети конституцията. Всички т.н. "депресии" и "рецесии" започват след 1913 г., когато ФЕД-а се появява.

Borisio
Нямам представа какъв

Регистриран: 13.09.2009
От: САЩ
    #2734166 - 02.01.2011 19:21 [Re: hasp]

[quoteДруже, с двуседмичен курс по английски в читалището в Тутракан имаш илюзията че знаеш езика?

Не става въпрос за знание на английски. Става въпрос за закостенялото ви мислене и за незнание на българския език.

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
    #2734174 - 02.01.2011 20:47 [Re: Borisio]

Цитат:

Всички т.н. "депресии" и "рецесии" започват след 1913 г., когато ФЕД-а се появява.

....а това какво е: уеб страница
борисио, не искам да правя прибързани заключения, но тези приказки за Федералния Резерв и раздразнението ти от чуждиците показва някаква неудоблетвореност, братчет! Анадънму? Дали това идва от недостатъчно секшуъл интеркорс с твойто или ротивополижното джендър или си росто перко не ми е работа да знам. Засягаш теми изискващи поназнайване на факти а ти се опираш на собствени допускания,които понеже са твои - няма как да са грешни.
Особено паказателно е възмущението ти от чуждиците, докато не се появят някои като англичаните в Ирландия дето са убивали на место заради употребата на ирландския през седемнайсети век, нема да се плашиш.

--------------------
I'm really nostalgic about the future.

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2734928 - 04.01.2011 22:51 [Re: TramposaBG]

Преди да раздаваш своеволно квалификации се опитай да вникнеш в това, което пускаш На мен наистина английския ми не е силен, но доколкото разбрах пише, че старата теория е поставена под съмнение, никъде не прочетох доказателства, споменават се някакви нови открития, но до там.
И да, добре е преди да съдиш другите да накараш новосъздадените си мозъчни клетки да проумеят каква точно си ти.

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2734933 - 04.01.2011 22:56 [Re: hasp]

Аз пък допускам, че ти намираш Уикипедията за силно специализирана, обективно аргументирана и особено ценна научна литература от която черпиш особено стойностна информация, която не смяташ подлежаща както на анализ, така и на съмнение

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

TramposaBG

Регистриран: 22.08.2005
От: Мадисън, Уисконсин
    #2735963 - 06.01.2011 16:55 [Re: Shogoun]

Аз добре съм проумяла за какво става въпрос, не се притеснявай. Пуснах ти уики, защото там е най-лесно обяснено. Ако искаш мога и научни статии да ти пусна, но там пък съвсем ще се объркаш.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6767

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.038 seconds in which 0.019 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.