ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
toto22
тyk сме!!!!

Регистриран: 07.06.2010
Акт за раждане
    #2746067 - 31.01.2011 23:34

Разглеждах формуляра за попълване при издаване на ССN и видях, че изискват да се представи Акт/Удостоверение за раждане. Може и да е разисквано преди, но аз лично не открих такава тема. Какви са изискванията относно актовете за раждане, които носим в САЩ - трябва ли да са с печат за чужбина / те имат определена валидност /, трябва ли да имат превод / който, ако ще се легализира Акта е в друг формат /, изисква ли се легализация за определени случаи и т.н.

--------------------
Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са
дреболии.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
Re: Акт за раждане
    #2746072 - 31.01.2011 23:46 [Re: toto22]

Можеш да представиш паспорта си. То си го пише на самата форма.
Evidence of Age
In general, you must provide your birth certificate. In some situations, we may accept another document that shows your age. Some of the other documents we may accept are:
●
U.S. Hospital record of your birth (created at the time of birth)
●
Religious record established before age five showing your age or date of birth
●
Passport
●
Final Adoption Decree (the adoption decree must show that the birth information was taken from the original birth certificate)

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

mgery
ljubopiten
**

Регистриран: 15.07.2008
    #2746074 - 31.01.2011 23:51 [Re: toto22]

Здрасти
Лично аз си направих копие в общината по местораждане на акта за раждане. Него го преведох от лицензирана фирма и го легализирах-реших за всеки случай. Нека и другите да споделят ако не са го легализирали...но няма как да не го преведеш на английски.А никой оторизиран преводач няма да преведе оригинал,защото фирмите преводач си слагат техни печати...захващат си с кламери...слагат марки и т.н. което немогат да направят върху оригинала( ако ти потрябва за нещо друго ?! ) Всеки ,официално оторизиран превежда копие на документите-заверени при нотариус,че са 100% идентични с оригинала или се вади от обшината копие( в този случай не се минава през нотариус-общината гарантира за автентичността на документа)
Така,че със сигурност трябва да го преведеш...но дали е задължително да го легализираш....аз го направих...нека другите да споделят ако не са го легализирали имали ли са някакъв проблем.
Надявам се да съм ти помогнала поне малко.

mgery
ljubopiten
**

Регистриран: 15.07.2008
    #2746075 - 31.01.2011 23:52 [Re: mgery]

А,ето...докато аз се обеснявам надълго и широко Муха ти е подготвила точни данни -както обикновенно

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2746092 - 01.02.2011 00:50 [Re: toto22]

Първо честито!
Преди известно време ходих с нови зеленокартовци да подадем документи за СС#, освен паспорта искаха и акт за раждане, техните бяха преведени, така че свършиха работа.

Преди години нашите актове за раждане свършиха работа другаде, нашите са преведени и легализирани, ама това, защото преди години, идвайки, не знаехме какво и как и бяхме превели и легализирали де що имахме документи ), дипломи (барабар с дипломата на първокласника), академични справки и т.н. ( това последното беше добре дошло) Та, мисълта ми е имайте преведен акт за раждане със себе си.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

plain
Iland

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #2746113 - 01.02.2011 03:11 [Re: toto22]

Аз си извадих дупликат на Удостоверението за раждане. Става в служба ГРАО на общината по местоживеене, струва по-малко от 10 лв и отнема няколко минути. После го дадох за превод и легализация във фирма, като те си поемат грижата да го занесат до МВнР, за да му сложат апостил. Не струва много и не отнема много време, ама досега не ми е послужил за нищо тук вече почти две години.

sanbernar
unleashed
**

Регистриран: 19.05.2010
От: Under Bay Bridge...
    #2746180 - 01.02.2011 08:09 [Re: plain]

И на мен така, като пресен зеленокартовец, от 3 месеца в Щатите, никой не ми го е искал, дори въобще не съм си правил труда да го нося в Щатите.
Единствено ако за щатски паспорт го искат, иначе просто за друго не мога да се сетя за какво би ми потрябвал в Щатите.

За ССН само паспорта ми искаха на мен лично, за зелената карта нищо не са ми искали, тя си дойде по стандартната поща.

--------------------
Fortune = ln((1-DeltaOff$)/Span))/t1-t1

glacius
член

Регистриран: 16.06.2010
От: Bay Area,CA
    #2746183 - 01.02.2011 08:24 [Re: sanbernar]

Цитат:

И на мен така, като пресен зеленокартовец, от 3 месеца в Щатите, никой не ми го е искал, дори въобще не съм си правил труда да го нося в Щатите.
Единствено ако за щатски паспорт го искат, иначе просто за друго не мога да се сетя за какво би ми потрябвал в Щатите.

За ССН само паспорта ми искаха на мен лично, за зелената карта нищо не са ми искали, тя си дойде по стандартната поща.

И при нас така беше,въобще не са ни искали Акт за раждане никъде,изкарах си ССН с международния ми паспорт

toto22
тyk сме!!!!

Регистриран: 07.06.2010
    #2747728 - 04.02.2011 15:37 [Re: Nadin]

Благодаря, Надин за поздравлението! Благодаря и за отговорите на останалите. Аз съм направила само превод на копие на актовете за раждане /не са нотариално заверени копия/, и мога да представя превод - не ми беше ясно дали някой някъде някога ще поиска нещо повече от обикновен превод. Преминах през легализации на 5 комплекта дипломи/приложения/академични справки и вече не ми се легализира, особено ако никой няма да ми изиска този документ. Опитвам се да избягвам губене на време и пари - но пък и после да не ми излезе многократно повече губенето и на време и пари.
Не разбрах само след изтичане на 5-годишния период на ЗК при подаване на документите за ам.гражданство има ли специфични изисквания към актовете за раждане.

--------------------
Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са
дреболии.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2747729 - 04.02.2011 15:41 [Re: toto22]

Имаше за този на детето - поискаха да им изпратим освен превода и оригинала
Иначе преводи са достатъчни.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6122

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.