ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Чалгар
селянин

Регистриран: 02.04.2008
От: Цървуландия
Re: Относно американското гражданство -част 2
    #2937597 - 19.08.2012 09:33 [Re: Milano]

значи моя опит показва че за дете над 16 г. се попълват всички докс като за възрастни, но за дете под 16 г. не попълвах никакви докс и на база нашите натур. документи издадоха ам. паспорт - това от пощата

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Brinniel
Нерегистриран

#2937708 - 19.08.2012 16:45 [Re: Milano]

Цитат:

Кое по-точно не е вярно??
Ако родителят стане американски гражданин, децата под 18 години стават автоматично американски граждани - НО, за да получат съответните сертификати и американски паспорти, се подава форма N-600, която струва $600 за всяко едно дете.
Та, което казваш, не е вярно?

Н-600 не им е нужна, както Чалгар е написал на базата на техните натур. док. му се идава паспорт на детето.

If you and your child meet all of these requirements, you may obtain a U.S. passport for the child as evidence of citizenship. If the child needs further evidence of citizenship, you may submit an "Application for Certificate of Citizenship" (Form N-600) to USCIS to obtain a Certificate of Citizenship. (NOTE: A child who meets these requirements before his or her 18th birthday may obtain a passport or Certificate of Citizenship at any time, even after he or she turns 18.)

Редактирано от Brinniel (19.08.2012 16:50)

lafcho
SHLEBIDANAIKO

Регистриран: 12.05.2007
От: Chicago, Stanimahos
    #2981400 - 21.11.2012 17:01 [Re: Dezara]

Един въпрос и от мен. Как стоят нещата ако искам да се променя първото име? Става въпрос само за една буква.

--------------------
Споделяйте с другите това, което знаете за пътя. Който помага и на него ще помогнат, за това трябва да предадем на останалите онова, което сме научили.

Национализмът не е нищо друго освен една преувеличена реакция, породена от чувство за малоценност.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2981413 - 21.11.2012 17:36 [Re: lafcho]

Доколкото помня, във формата N-400 има поле "Would you like to legally change your name?" ( или нещо от сорта), погледни точно къде беше. Отбелязваш "да" и пишеш името.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #2981414 - 21.11.2012 17:37 [Re: lafcho]

като подаваш за гражданство има поле за смяна на името, ако не, на интервюто пак може да го обсъдите и да го нанесат като корекция

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Божката

Регистриран: 10.12.2005
    #2981521 - 22.11.2012 02:19 [Re: gaiety]

Някой пресен да каже колко време отнема от отпечатъците до дата за интервю ?

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2981522 - 22.11.2012 02:25 [Re: Божката]

По последни данни (лятото) около месец и половина-два по тукашните земи.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

lafcho
SHLEBIDANAIKO

Регистриран: 12.05.2007
От: Chicago, Stanimahos
    #2982048 - 24.11.2012 08:33 [Re: Nadin]

мерси много. Аз това го видях но ме интерсува повече последствията от смяната. Особенно като в българският паспорт ще съм с друго.

--------------------
Споделяйте с другите това, което знаете за пътя. Който помага и на него ще помогнат, за това трябва да предадем на останалите онова, което сме научили.

Национализмът не е нищо друго освен една преувеличена реакция, породена от чувство за малоценност.

dicheva_79
новак

Регистриран: 24.04.2010
    #3072480 - 15.07.2013 09:30 [Re: lafcho]

Копирам си въпроса от друга тема,надявам се тук да ми помогнете с инфо
Не искам да отварям нова тема,за това ще пиша тук . На децата ми пристигнаха паспортите с визите и вече имаме самолетни билети.Жената ,която ни оправяше документите ни беше казала преди време,че след като дойдат децата в Америка на база на това,че баща им е американски гражданин,ще може да задействаме процедура за изкарването на сертификати на децата и след това съответно-паспорти.Но сега е казала друго,че на база сертификата на мъжа ми можем направо да изкараме паспорти,а серификатите след това.Това според баща им не е възможно.Та това ,е някой знае ли каква е процедурата за изкарване на паспорти на деца под 18 год(на 2 и на 6),на които единият родител е американски гражданин?
Само да допълня,че визите са след петиция И 130.

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #3072501 - 15.07.2013 13:03 [Re: dicheva_79]

http://www.uscis.gov/policymanual/HTML/PolicyManual-Volume12-PartH.html
Цитат:

A person who automatically obtains citizenship is not required to file an Application for Certificate of Citizenship (Form N-600). A person who seeks documentation of such status, however, must submit an application to obtain a Certificate of Citizenship from USCIS. A person may also apply for a U.S. Passport with the Department of State to serve as evidence of his or her U.S. citizenship.

A person who is at least 18 years of age may submit the Application for Certificate of Citizenship on his or her own behalf. If the application is for a child who has not reached 18 years of age, the child's U.S. citizen biological parent, adoptive parent, or legal guardian must submit the application.[10]

USCIS will issue proof of U.S. citizenship in the form of a Certificate of Citizenship if the Application for Certificate of Citizenship is approved and the person takes the Oath of Allegiance, if required to do so.[11]

И прочетете това, за да видите вие на кое условие отговаряте.
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/m...000b92ca60aRCRD

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 39161

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.