ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
keleto
пристрастен
**

Регистриран: 06.06.2006
Re: Относно американското гражданство -част 2
    #3081461 - 15.08.2013 10:43 [Re: keleto]

A също в дмв-то не пазят рекордс на тези с глобите под 500 долара, точно защото не се води престъпление. И да искаш да ги листнеш, ако не помниш датите и сумите, в дмв-то не могат да ти помогнат.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #3081472 - 15.08.2013 11:49 [Re: keleto]

Така. Ти явно не си добре с английския, защото в този линк, който си цитирал, пише:
"Note that unless a traffic incident was alcohol or drug related, you do not need to submit documentation for traffic fines and incidents that did not involve an actual arrest if the only penalty was a fine of less than $500 and/or points on your driver’s license."

Пише, че не трябва да представиш документация, а не, че не трябва изобщо да ги споменаваш

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

dimitrina
член
**

Регистриран: 31.05.2013
    #3081537 - 15.08.2013 16:08 [Re: Milano]

не,че сме имали късмет,просто си пише,че такива малки глоби не е нужно да се споменават

keleto
пристрастен
**

Регистриран: 06.06.2006
    #3081596 - 15.08.2013 20:53 [Re: Milano]

Целият цитат си върви заедно, и това за тикетите е само разяснение. Ключовата дума е офенс.
Тези тук не са официални сайтове, но и техния английски явно е като моя

http://www.uscitizenship.info/blog/traffic-tickets-and-filing-for-naturalization
" You may not be required to inform the immigration officer about traffic fines, if you were not required to pay more than $500 as fine, but you must provide documentation for traffic fines and provide detailed information, if the traffic violation was related to alcohol or drugs. Traffic violations such as speeding, are not major issues and such violations will not lead to the denial of your petition. But if you were jailed or if you had paid more that $500 as fine, you will have to list that in your naturalization application."

Но най-лесно да се докаже, е като се обади в ДМВ-то, сама ще разбере че въпреки тикетите няма да има рекордс за суми по-малки от 500. Така че ако листнеш нещо за което няма доказателство, че се е случило, после върви доказвай че не си измисляш.

Мimi1, вземи напиши дали си успяла да намериш рекордс от дмв-то за твоите глоби.

Редактирано от keleto (15.08.2013 20:58)

Neo2008
новобранец

Регистриран: 10.06.2008
От: Crossroads of America
Ъпдейт за Филаделфия ейриата :)
    #3115580 - 06.12.2013 22:29 [Re: keleto]

Вече и аз мога да се похваля, че съм американски гражданин.

Процеса отне по-малко от 3 месеца. Изпращане на апликацията - след около месец дата за отпечатъци, месец и половина след това дата за интервю, и клетва няколко дена след интервюто.

Подготовката за интервюто не отнема много време - всичко си го има на сайта на USCIS. Другите въпроси са от формата N-400.
От посолството във Вашингтон ДС ми изпратиха бележка за стария паспорт, че е изискуем по закон при получаване на новия и това беше достатъчно.

На самото интервю ми се падна чевръста възрастна дама от азиатски произход с доста лошо произношение и бързо говорене . На моменти даже не и разбирах какво говори. Моят съвет в тая ситуция е да внимавате много и ако не сте сигурни просто я помолете да повтори въпроса, защото не искате да кажете "Yes" или "No" на грешното място особено на въпросите от N-400. Чудя се какво ще стане ако отиде някой, кйто не разбира добре английски.

На клетвата имаше още една българка, която стана като казаха България. За съжаление не можах да остана да я поздравя, защото тя беше голям номер, пък аз не бях сам и т.н. После на снимките видях, че тя най-много се радва като ми дават сертификата.

Ами това е засега. Ако някой има въпроси може да ми пише и на лични.

Успех на всички които им предстои интервю!

--------------------
Винаги се цели в Луната, ако я пропуснеш, ще уцелиш някоя звезда.

NVU
Legend

Регистриран: 09.08.2002
От: USA
Re: Ъпдейт за Филаделфия ейриата :)
    #3115594 - 06.12.2013 23:54 [Re: Neo2008]

Е хайде Честито!

Сякаш онзи ден дойде тук, кога минаха тези години...

Жив и здрав, и не пропускай да гласуваш от сега насетне!

Прилеп
зает

Регистриран: 19.10.2009
    #3115640 - 07.12.2013 14:35 [Re: Neo2008]

Браво Нео,честито.

plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
    #3115785 - 08.12.2013 04:07 [Re: Neo2008]

Цитат:

От посолството във Вашингтон ДС ми изпратиха бележка за стария паспорт, че е изискуем по закон при получаване на новия и това беше достатъчно

Нещо не разбрах за какъв стар и какъв нов паспорт говориш?

--------------------
It's the science, stupid.

Neo2008
новобранец

Регистриран: 10.06.2008
От: Crossroads of America
    #3115793 - 08.12.2013 06:10 [Re: plain]

@ NVU Прилеп

Благодаря! Да времето лети и 5 години се изтъркулиха много бързо.

@ Plain

"Старият паспорт" е този който ми изтече през 2010 и трябваше да го сменя с нов. В стария ми беше оригиналната виза, предишни влизания/излизания от Щатите и се изисква като документ за интервюто. Цитирам:

"Bring all passports and travel documents ( including expired and current ) issued to you by any government."

Най-добрия вариант е ако се сетиш навреме като си сменяш паспорта е да кажеш, че си искаш обратно стария. Те ще го перфорират и ще ти го дадат.

--------------------
Винаги се цели в Луната, ако я пропуснеш, ще уцелиш някоя звезда.

plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
    #3115889 - 08.12.2013 15:47 [Re: Neo2008]

А, ясно. Благодаря за пояснението. За съжаление е със закъснение от 3-4 месеца. Да съм гледал какво се иска за интервюто по-рано, ама кой да мисли.

--------------------
It's the science, stupid.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 39140

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.