ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
Re: Относно американското гражданство -част 2
    #2760768 - 03.03.2011 23:09 [Re: DiStefano]

plain прав, на зелената ми карта пише Resident Since и датата на кацането ми в САЩ

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strannik
член
**

Регистриран: 13.02.2010
    #2761205 - 04.03.2011 22:47 [Re: gaiety]

Знае ли някой колко струва в момента кандидатствуването за гражданство?Втори въпрос:ако по някакви причини не издържиш изпита със 100те въпроса какво следва после?

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2761232 - 04.03.2011 23:15 [Re: strannik]

Цитат:

If an applicant fails the English and/or civics test during the first examination, the applicant will be required to take the same version of the test, old or new, when the applicant is retested, even if the retest is scheduled on or after October 1, 2009.

Уеб страница
Относно останалото - прегледай това уеб страница

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
    #2761287 - 05.03.2011 00:16 [Re: DiStefano]

Е, не съм се изразил точно. Имах предвид частния случай, когато се влиза за първи път в САЩ с имигрантска виза. Тогава на ЗК пише датата на влизане в Щатите.

--------------------
It's the science, stupid.

Metallica
делфинче

Регистриран: 14.08.2005
От: looks like heaven but could be...
    #2765733 - 14.03.2011 03:27 [Re: Dezara]

Здравейте! Кой е най-сигурния начин да се пратят документите(N400 и т.н). Priority mail with delivery confirmation? Напоследък никаква вяра нямам на USPS, толкова писма ми загубиха
За снимките: кажете да не ги режат, да ви дадат направо цялото листче и си ги изрежете според указанията

--------------------
Аз искам слънце цял живот да имам и дланите ми винаги да парят, да нося дъх на слънце негасимо
и буйно да горя, да не догарям.

vab

Регистриран: 12.12.2005
От: Bar Harbor, ME, USA
    #2768676 - 19.03.2011 15:41 [Re: Milano]

"Непрекъснатост на престоя в САЩ: прието е, че отсъствия, по-малки от 6 месеца не нарушават продължителността на престоя в САЩ. Ако отсъствието е повече от 6 месеца, но по-малко от една година може да се представят доказателства за оборване на презумпцията, че има прекъсване в постоянното пребиваване в страната."
Моят въпрос е какви трябва да са доказателствата? На нас ни се наложи миналата година да останем 9 месеца в България, а това лято мислим да кандидатстваме за гражданство(Ще сме направили 5 години, 30 месеца престой). Има ли смисъл да подаваме документи? Благодаря предварително.

lessi
с рогата напред

Регистриран: 16.09.2005
От: Chicago NW suburbs
    #2768699 - 19.03.2011 17:00 [Re: vab]

ако ти е правена операция например, представяш епикризи, документи за пост-оперативно лечение, рехабилитация и т.н. Вие си знаете какъв е бил повода да останете 9 месеца в България,съответно решете какви да бъдат доказателствата във вашия случай.

nova mamuna
неориентиран

Регистриран: 01.08.2009
    #2781000 - 13.04.2011 22:41 [Re: lessi]

Здравейте! Аз съм ново чадо,уж от преди имам регистрация,но сега пиша та да си кажа болката,дано някой помогне.Имах интервю за гражданство и случаят ми продължава,защото ми искат документи за издръжка на детето ми,което е на 1г.,живее в България,родено е там.По-сложното е ,че е от друга жена,не от съпругата ми,майката на детето може да представи банкова сметка в долари и да напише едно писмо пред нотариус,че аз съм и ги дал да издържа детето.Въпросът е дали това ще свърши работа? Трябва да ги представа след 20 дена документите,а пишеше че се представя документ за детето,само ако е родено в Америка!!! А сега ми искат актове за раждане и доказателства за издръжка

Clance
потребен
**

Регистриран: 08.04.2006
От: Северозападен Чикаго събърбс
    #2781041 - 14.04.2011 01:04 [Re: nova mamuna]

Сложно е ако законната ти съпруга не знае за това дете ,но не виждам ако детето е припознато от теб ,законно записан си като баща и майката може да потвърди издръжка давана от теб с някакъв документ какво те притеснява.Тях ги интересува ти дали не се издирван за издръжка или да си преследван от закона,а от колко жени са ти децата и дали имаш брак с майките едва ли им е интересно.Ако майката може да ти даде документ за издръжка,какъв е проблема да ти изпрати и копие от акта за раждане ,преведено и легализирано.Действай,успех.

svjat
маркова - по рождение

Регистриран: 29.06.2004
От: пустинята
    #2781062 - 14.04.2011 03:48 [Re: nova mamuna]

Ти нямаш ли някакви документи за изпратена издръжка или банково извлечение за изпратена пари? Ако имаш е добре и тях да приложиш към онзи документ, който ще получиш от майката на детето ти.
Всички деца трябва да фигурират в документите ти без значение дали са родени от настояща или бивша съпруга.

--------------------
"И знай,че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат! "

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 39140

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.04 seconds in which 0.021 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.