ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Екология и Околна среда

Страници: 1
Мадона на сияйните водопади
участник
**

Регистриран: 29.02.2008
От: В полите на Витоша
Таблица за вредните хранителни добавки
    #2749262 - 08.02.2011 11:10

Какво означават Е-тата

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
участник
**

Re: Таблица за вредните хранителни добавки
    #2749266 - 08.02.2011 11:20 [Re: Мадона на сияйните водопади]

От други форуми и блогове -
линкове и препратки:

Да поговорим за Е-тата

Информация за добавките в храните

Опасни хранителни добавки - "Часът на мама"

Радио дарик тръби за вредните субстанции в храните

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

liubo_iotoffМодератор
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
    #2751623 - 13.02.2011 03:04 [Re: Мадона на сияйните водопади]

хм в момента държа една кока кола 0 в ръцете си и гледам какво има в нея - от изброените има 3 или 4 броя - е950, е951, е952 и е338. едното от тях причинявало стомашни разстройства, другото - кожни болести, а третото (доколкото си спомням руския) - било забранено и къде е забранено, понеже в кока кола нула го има?! да не би само в русия да е забранено?

егати с какви отрови ни поят и хранят империалистите, еййй

и като казах империалисти - вчера гледам един билборд - дарете 12 евро за ваксини на децата в африка. викам си - ей ся, тичам! вместо да стъпите на ушите на трилиардерите от фармацевтичните гиганти - дай да ми вземете залъка от устата, та да се наплюскат още малко пак те...

чакам 2012 с нетърпение вече, да видя как ше си занесат тировете с пари на оня свят, евентуално

това нашето на нищо не мяза вече, аз ако бях господ - досега да съм измел всичко от тая недомислица, в която сме се превърнали и да съм почнал отначало на някоя друга планета, честно

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2752165 - 14.02.2011 14:01 [Re: liubo_iotoff]

Че то и на същата планета може да се почне от начало, какво й е на планетата, много си е хубава даже. Или беше хубава преди да я подреди нашего брата.
Мога да ти покажа как се прави Пепси (забранено е, но ако дойдеш насам ще те уредя), обещавам ти че повече няма да пиеш нищо, което е кола. Пък аз все още понякога пия

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

участник
**

#2755583 - 21.02.2011 10:48 [Re: Shogoun]

Моля те да споделиш в темата. Това е важно!

Току-що хапнах локум... Никога няма да пия кока-кола Открих това:

Ако не знаете какво е кармин E120, който се съдържа почти във всичко сладко или с червеникав цвят, като кока-кола, локум и т.н., можете да се осведомите:

Категория: Оцветители
Име: Кохинил, Карминова киселина, Кармини

Какво представлява:
Получават от екстракти от кохинил, който се състои от изсушени тела на женското насекомо Dactylopius coccus Costa. Активното оцветяващо вещество е карминова киселина. Комерсиално се произвежда в Централна Америка, Африка и Испания.

Къде се среща:
алкохолни напитки, газирани напитки, десерти.

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2756781 - 23.02.2011 17:08 [Re: Мадона на сияйните водопади]

Цитат:

1. Локум (рахат): За по-мек локум-

Стопява се 3/4 кг захар в 1,5 л вода. Отделно в малко вода се размива 150 г нишесте, прибавя се към захарния сироп и се вари при непрестанно бъркане като сладко до сгъстяване - капната капка да застива. Щом заври се прибавя сока на половин лимон. Преди да се махне от огъня се добавят аромат (розова вода, ванилия, сакъз и др.) и ядки по желание (фъстъци, орехи, бадеми)
Налива се в (правоъгълна е по-удобна за последващото нарязване) тава, избърсана с масло и като изстине се нарязва на кубчета, които се овалват в пудра захар.

За по-твърд локум : 1,5 л вода, 250 г нишесте и сок от 1 лимон

бих казала, че е малко вероятно в продавания наоколо локум да има кохинил, но може, кой знае
шегата настрана - правила съм и аз /навремето/ лакунь, но наистина е захар, нишесте, вода, лимонтозу и пудра захар / между другото, нишесте и линотузу могат да бъдат изобразени като Е-та /

А - и кохинилът се извлича И от яйчения жълтък, къде наоколо тва насекомо да го търсим, че да го изсушим?

Освен това и без да има Е с номер, някои вещества и до днес се използват в домашната ни кухня при производство на вино, туршии, кисело зеле, сладка и т.н.
С горното не оспорвам вредата от прекалено-многото Е-та, или вредността на някои от тях, а "демонизирането" им на общо основание
Навремето солта е била единствения наличен консервант, като се замислим, а днес е бял враг номер едно - но дозата прави отровата!

--------------------

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2758465 - 27.02.2011 13:35 [Re: Мадона на сияйните водопади]

Какво да споделям? Ако можеш да се въздържиш не пий и толкоз

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

участник
**

#2776586 - 04.04.2011 14:41 [Re: Shogoun]

Излиза, че и това не мога да пия:

ягодата е 0.1 %, всичко останало е познайте какво

П.С. а иначе го докарва силен ягодов аромат!
Състав: хибикус, арония, ябълка, касис, шипка, аромати, портокалови кори, ягода 0.1 %

--------------------

участник
**

#2776591 - 04.04.2011 14:49 [Re: Мадона на сияйните водопади]

Изберете българското!

--------------------

Джен

**

Регистриран: 17.06.2007
    #2776946 - 05.04.2011 11:01 [Re: Мадона на сияйните водопади]

Както се казва "отровата е в дозата".

Притеснителното е, че въпросните Е-та фигурират в храните и напитките и постепенно организмът ни става резистентен към тях.

Чувам, че във въведените нови стандарти тези Е-та ще се намялат - все пак продуктите трябва да се консервират. Трйността на хляба "България" щяла да бъде 48 часа.
Горе-долу толкова ми издържа и собственоръчно замесения хляб. Като на 100% съм сигурна, че и в продуктите, които ползвам за замесването му има добавени консерванти.

За съжаление няма как да избегнем тези консервати напълно, ако не си направим частно стопанство за производство на всички основни хранително продукти, но дори и тогава не можем да сме сигурни, дали няма да се засели някой ГМО проудкт довян от вятъра в нашата перфектна еко-градинка

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  liubo_iotoff 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4470

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.043 seconds in which 0.028 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.