ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Самоусъвършенстване

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Salve
moonlight

Регистриран: 13.02.2004
От: Cryst@l Moon
Афирмации
    #2760749 - 03.03.2011 22:10

Афирмация- какво е това? "През последните две десетилетия, физиолозите експериментално показаха, че предизвиканите с думи импулси на втората сигнална система постъпват от кората на полушарията на главния мозък във вътрешната среда на организма и променят жизнеността на тъканите на вътрешните органи за дълго време".

Нашите мисли и емоции формират нашият живот и нашата среда. Важно е да помним израза, че "подобното привлича подобно". И това е точно така: отрицателните мисли привличат негативни събития в живота ни, а страховете, от които ние се страхуваме, обезателно ще се въплътят, тъй като ние сами сме ги проектирали. Положителните мисли и емоции на любовта, щастието и удоволствието, ще привлекат в живота ни щастливи събития и хора, които са ни нужни. ..

Афирмациите – са много мощно и ефективно средство за подмяна на негативното възприемане на живота с позитивно. Тях можете да повтаряте навсякъде, колкото пъти искате и както ви е удобно. Ако искате- мислено, ако искате - на глас, ако искате – по време на разходка, ако искате - по време на работа.

Най-напред трябва да положите усилия да ги запомните, а след това да ги предадете на подсъзнателно ниво. Скоро ще започнете да забелязвате, че вашите желания са започнали да се изпълняват, започнали сте да се оказвате в точното време и на точното място, и така нататък. И вие ще промените живота си! Но, трябва да го искате, да имате желание да работите върху себе си, да не спирате и още повече- да не се връщате назад!!! В крайна сметка, животът е толкова красив, колко много възможности ни предлага?! Доверете му се, доверете се на Вселената, доверете се на Висшите сили, които ви водят. По-надолу са приведени някои примери за афирмации, които са взети от различни източници. Можете да ги използвате, а можете да измислите и свои собствени.

Само не забравяйте едно важно правило: афирмацията е положително утвърждаване и тя не трябва да съдържа частицата "не", защото Вселената не я възприема. Желателно е тя да се формулира като свършен факт: ако вие кажете "искам да бъда здрав" - отговорът на Вселената ще бъде "ти искаш да бъдеш здрав" (добре, продължавай да искаш), но ако кажете: "аз съм здрав" в отговор ще получите "ти си здрав". И всичките ви намерения трябва да бъдат насочени само за благото- на себе си и на другите. Късмет и благоденствие!

Полезна е и книгата “ Поръчки до Вселената “!

Ето някои примери за афирмации в различни ситуации

Благосъстояние
Богатството ми дава възможност да се насладя на всички радости на живота
Парите текат към мен като река, леко и свободно
Аз получавам и давам парите с радост и благодарност към Всевишния Творец
Аз съм магнит за парите и успеха
Живителната сила на изобилието ме изпълва
Моите доходи непрекъснато нарастват
Аз получавам пари леко и радостно
Аз приемам с благодарност даровете на Вселената
Аз привличам богатство и щастие
Аз спокойно приемам потока на изобилие в живота си
Аз ставам по- богат с всеки изминал ден
Моите доходи непрекъснато нарастват
Парите ме обичат
Аз привличам към себе си все повече и повече пари
Парите текат към мен в широк поток
Аз съм център за привличане на пари, успех и любов
Аз съм абсолютно спокоен и уверен в бъдещето си

Любов, семейни отношения, взаимоотношения
Живителната сила на любовта ме изпълва
Аз с радост приемам себе си като сексуално привлекателна личност
Аз се отнасям с любов към своя сексуален партньор и към целия свят
Аз приемам само такива сексуални отношения, които са достойни за мен
Аз се наслаждавам на своята сексуалност и благодаря на Твореца за красивото тяло, дарено ми при раждането
Аз съм магнит за мъжете (жените)
Аз привличам сила, късмет и любов
Аз съм въплъщение на силата и любовта
Аз привличам любов и щастие
Аз съм изпълнен с любов, радост и увереност в успеха
Аз избирам любовта и живота
При мен всичко се получава просто превъзходно
Хората гледат на мен с възторг и възхищение
Аз имам най-прекрасния партньор на света
Всички хора ме обичат и обожават
Аз обичам себе си и одобрявам своите действия
Колкото повече любов отдавам, толкова повече получавам
Моите деца са най-добрите ми приятели
Аз имам прекрасни, хармонични отношения с децата си
Радост и щастие царуват в моето семейство
Моето семейство е източник на Любов и самочувствие

Кариера, работа
Аз заслужавам най-доброто в живота
Аз съм живото олицетворение на успеха, радостта и творчеството
Живителната сила на успеха ме изпълва
Аз преуспявам
На мен винаги ми върви
Всичко е възможно, ако го поискам
Аз вярвам в своята щастлива звезда
Животът ми е прекрасен и става все по-добър и по-добър
Аз съм изпълнен с енергия и радост от живота
При мен всичко се получава леко и просто
Аз съм еталон на успеха и просперитета
Аз преуспявам
Аз съм в хармония с потока на живота
Всичките ми мечти стават реалност
Аз знам своето призвание и моята кариера процъфтява

Здраве
Моето здраве е отлично
Аз съм в хармония и мир с Вселената
Моята сила и увереност в себе си растат
Аз младея с всеки изминал ден
Аз съм готов да приема радостта и щастливите изненади на всеки ден

Сигурност
Аз мога всичко и съм под Божествена защита
Аз се доверявам на себе си и живота
Аз живея с удоволствие и пред мен е щастливата вечност
Аз се доверявам на хората
Аз винаги съм в пълна безопасност
Моето щастие е безгранично, също както и любовта на Бог
Аз съм благодарен на живота за прекрасния свят, изпълнен с щастие и хармония
Аз съм мощен творец на красивия и изобилен свят
Аз съм в пълна хармония със света и хората
Аз обичам и одобрявам себе си
Аз напълно приемам себе си като Божествена проява на живота

Помощ и подкрепа
Аз благодаря на своите небесни помощници за постоянната помощ и подкрепа
Моето минало, настояще и бъдеще са великолепни
Този свят е мой
Аз се наслаждавам на потока на изобилието
Аз винаги се намирам в точното време, на точното място и правя всичко добре
Господи, днес аз благославям всеки човек, който ти изпращаш на пътя ми
Аз сам избирам тези мисли, които радват мен и околните
Моят живот с всеки изминат ден става все по-добър и по-добър
Аз получавам помощ и подкрепа отвсякъде и от всички
Хората винаги ми помагат
Аз винаги чувствам подкрепата на моите приятели
В живота ми всичко е наред сега и винаги

Мъдрост и знание
Всеки ден аз се радвам на живота
Аз съм много щастлив. Върви ми винаги и във всичко. Аз привличам успеха
Това, за което аз избирам да мисля и говоря днес - създава моето бъдеще
Аз съм мощен творец на своя свят
Всичко, което се случва, е за моето висше благо
Всички мои проекти се изпълняват
Аз обичам себе си и уважавам своите таланти
Аз свободно и щастливо се занимавам с творчество
Аз винаги вземам правилните решения
Моята интуиция е страхотна
Аз винаги намирам изход от всички житейски ситуации
Моите познания растат с всеки изминал ден

Любими твърдения:
Винаги ми върви
Всички мои желания се сбъдват
Сила, късмет, богатство, успех
Над нас са само звездите
Този свят е мой!!!
Аз се доверявам на живота и с благодарност приемам всичко, което той ми изпраща
Всичко, което не става – всичко е за по-добро
Аз имам любов
Аз имам сила
Аз имам власт
Аз имам успех
Аз мога всичко, при мен всичко се получава

Като цяло, не бива да забравяме, че животът – е творчество! Създавайте свои афирмации, споделяйте ги с другите! Творете, обичайте и живейте в щастие!

Stanislaw Genow

--------------------
Сълзата ти превръща се в кристал
когато осъзнаеш, че си цял
а Цял си-осъзнал Безкрая в Светъл миг
приютил ловеца и сърната в своя лик.....

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ananda
Fair Lady

Регистриран: 15.01.2004
Re: Афирмации
    #2760759 - 03.03.2011 22:42 [Re: Salve]

Тоест афирмациите представляват положителни твърдения,нали така?
За първи път прочетох за тях в книжките на Луиз Хей.Тогава реших да ги приложа на практика и след един месец получих това,което исках.Сбъдването на желанието ми трябваше да ме направи много щастлива,но не стана така.Всъщност по-лошо нещо не ми се беше случвало.
Та мисълта ми е,че трябва да внимаваме за какво се молим и какво утвърждаваме....защото може и да го получим.
А както казва Лао Дзъ:"Когато печелиш,не знаеш какво губиш.Когато губиш,не знаеш какво печелиш."

--------------------
Който живее със съзнание за собственото си достойнство, няма нужда да доказва нищо на никого.

Salve
moonlight

#2760760 - 03.03.2011 22:51 [Re: Ananda]

Правилна забележка! Защото не знаеш кое трябва да се случи всъщност, от друга страна....дали си готов да понесеш последствията....затова трябва да се внимава много....но при подобен сорт желания не пропускам да помоля първо Бог да ме напъти....

--------------------

Salve
moonlight

#2760789 - 04.03.2011 02:14 [Re: Salve]

тук ще сложа малко клипчета за календара на маите, обяснено е много добре според мен какво представлява....техния календар им показва как да живеят според Божественото Творение , когато това се прави от всички, еволюцията е много по лесна....

http://www.vbox7.com/play:fe046254

--------------------

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2761515 - 05.03.2011 18:15 [Re: Salve]

Хм, това ти изречение ме смущава
Цитат:

техния календар им показва как да живеят според Божественото Творение , когато това се прави от всички, еволюцията е много по лесна..

Става въпрос за племената с общо наименование майа, или маи - според произношението
Не виждам как точно може да се отъждестви сегашен човек с хуманистична нагласа, към техните ритуали и човешки жертвоприношения
Айретен че имат доста божества/политеистични са/
Разбира се, става въпрос за няколко века, различни племена, за някои от които е известно много малко, макар че има общи аспекти с гръцката или други подобни митологии - което е доста по-интересно, от гледна точка на общото ни историческо минало, но календара, сам по себе си - мм, той е особен, спомням си, че те не са открили колелото, а имаше разни теории, че не е съобразен с техните звезди, както и математиката му е доста сложна, което "говори" за привнесеност ..
Въобще, фактите са интересни, но няма реални факти как са се сдобили с календара - не съответства на останалата част от живота им ..
В тази лекция, не я изгледах цялата, ама поне не се споменава Атлантида май, и това е нещо

Salve
moonlight

#2761572 - 05.03.2011 21:16 [Re: Си Ди]

на мен ми стана странно, че презентиращия книгата Ян Лънголд след две години е починал, все още търся материали как и защо....изгледах всички клипове , говори за интересни неща....но още съм в търсене....

http://mayanproject.hit.bg/tzolkin.html

--------------------

Редактирано от Salve (05.03.2011 22:05)

Мадона на сияйните водопади
участник
**

Регистриран: 29.02.2008
От: В полите на Витоша
    #2762098 - 07.03.2011 10:06 [Re: Salve]

Цитат:

Афирмациите – са много мощно и ефективно средство за подмяна на негативното възприемане на живота с позитивно. Тях можете да повтаряте навсякъде, колкото пъти искате и както ви е удобно. Ако искате- мислено, ако искате - на глас, ако искате – по време на разходка, ако искате - по време на работа.

Проблемът на афирмациите че са като лозунгите в рекламите - някои неща са силно преувеличени.

Какво ще се случи, ако ти си внушаваш една картина, а реалността те сблъсква с конкретно препятствие, което й противоречи?
Представи си колко е бърза и импулсивна е мисълта, че бягаш и си вече някъде, а в същото време краката вървят бавно сред храсталаци и камънаци. Следва пребиване.

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Си Ди
гаргойл

#2762475 - 07.03.2011 21:49 [Re: Salve]

мм, доколкото знам, е починал от рак през две и пета в Мехико
не виждам нищо странно

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

участник
**

#2763330 - 09.03.2011 10:27 [Re: Си Ди]

На мен ми е странно как може един такъв ведър и жизнерадостен човек, с такова чувство за хумор - да почине ей така изневиделица. Болестта не винаги е справедлива.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2763493 - 09.03.2011 15:04 [Re: Мадона на сияйните водопади]

о- за справедливост тук не говорим, за изневиделица при рак пък още по-малко ;
характерът също няма влияние върху болестите - това са неща, които се случват и на добри, и на недобри хора, и на стари, и на млади, и на оптимисти, и на песимисти ..
Както се казва, смъртта е част от живота!

Salve
moonlight

#2763638 - 09.03.2011 17:59 [Re: Си Ди]

много често мисля за тези неща, Си....пак работя в сферата на дечицата с множества увреждания....и не спирам да си задавам въпроса : Защо? Защо се случват такива неща....защо по тоя начин се раждат хора, защо го наричаме карма....няма идеални хора, защо има такива "наказания".... обърквам се, не знам дали "Карма" е правилния отговор....не е точно така май

Енергии....може би неправилно балансирана енергия по време на зачатие, или износване , са причина....хм, главоблъсканица

ПП: Разбира се изключвам това, което пише в учебниците, гени, наследство, зачатие с дрога, алкохол, в износването куп особености....тия неща ги изключвам....и мисля в друга , съвсем различна посока....

--------------------

Редактирано от Salve (09.03.2011 18:02)

darr
неориентиран

Регистриран: 11.02.2011
    #2763660 - 09.03.2011 18:43 [Re: Salve]

Здравей, salve, Вадим Зеланд има изградена теория "Транссърфинг на реалността" за това как човек сам избира съдбата си и слоя на своя свят. Доста подробно е обяснил теорията си в цяла поредица от книги, първата от които се нарича "Пространство на варианти". Много от идеите не са нови, срещали сме ги и във филма "Тайната", отделни елементи има и при Луиз Хей, Джон Кехоу, а вероятно и много други.

Си Ди
гаргойл

#2763812 - 09.03.2011 23:43 [Re: Salve]

това, което неправилно и често наричаме карма определено не е
може би ще ти хареса идеята за "натрупаната в рода" енергия, положителна и/или отрицателна, която новия човек, раждайки се, започва да консумира и на свой ред да генерира?
що се отнася до : гени, наследство, зачатие с дрога, алкохол, в износването куп особености.. не бих изключила с лека ръка, доколкото ..е, не бих могла да го обясня с две думи, но това кръстосването, комбинирането, рецесивни и доминантни гени, мутагенни фактори и прочие .. просто не бих махала толкова лесно с ръка
е, и вирусите, разбира се , а и самият ни строеж, цялата тази сложнотия - клетки, клетки, клетки - толкова сложно организирана структура , а при толкова независимо действащи и същестевременно пряко оказващи влияние процеси, грешките са по-скоро нормала, отколкото другото
наскоро прочетох .. даже не помня в каква връзка, сигурно някое крими, напоследък такива чета, че кравите живеели заради бактериите в стомаха си, а тревата била за да си нахранят бактериите /или нещо подобно/ - взаимовръзките са много сложни, така че някакво общо и лесно обяснение няма

Си Ди
гаргойл

#2763818 - 09.03.2011 23:50 [Re: darr]

Цитат:

Здравей, salve, Вадим Зеланд има изградена теория "Транссърфинг на реалността" за това как човек сам избира съдбата си и слоя на своя свят. Доста подробно е обяснил теорията си в цяла поредица от книги, първата от които се нарича "Пространство на варианти". Много от идеите не са нови, срещали сме ги и във филма "Тайната", отделни елементи има и при Луиз Хей, Джон Кехоу, а вероятно и много други.

да, Зеланд си има теория, но да съдим за достоверността й по филм/и или по други сходни теории, не е най-умното нещо, което можем да направим
да споменавам ли също, че и една лъжа, повторена сто пъти, ставала "истина"?
/пример напоследък е с това "предсмъртно писмо" на Левски /
нне винаги това, което ни харесва като звучене е и истина непременно

darr
неориентиран

#2763886 - 10.03.2011 08:19 [Re: Си Ди]

Аз нямам претенции да съм много умна, но когато видя една идея в много източници, се замислям. Все още се уча, правя грешки, но моите лични наблюдения са ми доказали, че при мен тези неща работят. Всеки е свободен да опита.
Хубав ден на всички!

Си Ди
гаргойл

#2763908 - 10.03.2011 09:34 [Re: darr]

Цитат:

Аз нямам претенции да съм много умна, но когато видя една идея в много източници, се замислям.

Кой от кого е преписал ли?
Да си интелигентен не значи да си умен
Хубав ден! И недей да се подценяваш, дори на думи. Темата е за афирмациите, все пак.

Salve
moonlight

#2763919 - 10.03.2011 10:30 [Re: darr]

Цитат:

Аз нямам претенции да съм много умна, но когато видя една идея в много източници, се замислям. Все още се уча, правя грешки, но моите лични наблюдения са ми доказали, че при мен тези неща работят. Всеки е свободен да опита.
Хубав ден на всички!

защо се чудиш....примерно понякога аз много време си мисля за някои неща и се чудя дали съм права...усещам, че е така, но пък не съм учен или изследовател за да съм сигурна....минава време и след това същото , което е занимавало мислите ми го срещам в някоя книга и изпадам в истинска радост....че някой , някъде е мислил за това и го е доказал дори....ние сме само антени....

--------------------

darr
неориентиран

#2763924 - 10.03.2011 10:40 [Re: Salve]

Ами аз вече не се чудя, просто се опитвам да държа Наблюдателя в мен буден. Не винаги успявам, разбира се. В много житейски ситуации разбирам защо се е получило именно така и когато на практика нещата се вързват с теорията, нямам нужда от друго доказателство за верността на тази теория.

участник
**

#2766135 - 14.03.2011 20:37 [Re: darr]

Цитат:

http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=10153

За 78 дни?

Някъде бях мернала книга "НЛП за 21 дни."

Възможно ли е това?

--------------------

участник
**

#2766340 - 15.03.2011 08:28 [Re: Мадона на сияйните водопади]

Практический курс за 78 дней

--------------------

Търсач
сахаджа йога
**

Регистриран: 27.10.2009
От: София
    #2766396 - 15.03.2011 14:09 [Re: Salve]

Имай предвид, че БОГ не разбира от пари.

Шри Кришна:
”Йога кшема вахамйам” - отначало ще се погрижа за вашата йога, а след това за вашето благополучие (кшема)

--------------------
"Аз съм Утешителя обещан от Христос"-Шри Матаджи Нирмала Деви

Salve
moonlight

#2766549 - 15.03.2011 20:02 [Re: Търсач]

Имай предвид, че когато достигнеш до състоянието да материализираш Афирмация, преди това сам си се отказал от материалното....

--------------------

darr
неориентиран

#2766573 - 15.03.2011 20:59 [Re: Мадона на сияйните водопади]

Здравей, това, което виждаш за 78 дни е само есенцията на теорията. Ако наистина искаш да научиш нещо повече:
http://www.spiralata.net/booklist.php?LangID=0&Letter=%C7
Успех!

участник
**

#2766702 - 16.03.2011 07:57 [Re: darr]

Да, благодаря, аз вече започнах да "чета" в аудиоформат на руски. Така ми е по-удобно в уличните задръствания на транспорта.

Още в самото начало на книгата за 78 дни се говори за махала.
Ян Лунголд изглежда е попаднал без да осъзнава в абсолютното зло - махало. Съзнанието за 5-я ден - когато в съответния цикъл Земята ще изчезне - се случва индивидуално с него. Фаталните му прогнозит за 5-я ден и петата нощ се явяват за най-големия мах на този енергетически феномен, който Владимир Зеланд нарича "махало". Конкретно за 2004 и 2005 година той твърди, че човечеството може да умре, но тези години се оказват фатални за самия него - 2004 може би се разболява и 2005 самият той умира.

Ето 6-тия филм, където хората написали в коментарите, че говори измислици. А той е тук във фаза на най-голямо противопоставяне на сегашния свят и с най-голям емоционален подем:

http://www.vbox7.com/play:9858d300

Относно съвета му, че трябва да приемем всичко, за да не откачим - говори за себе си - той трябва да приеме собствената си смърт.

П.С. @Салве, аз неволно така свързах нещата.

--------------------

Търсач
сахаджа йога
**

Регистриран: 27.10.2009
От: София
    #2766899 - 16.03.2011 14:39 [Re: Salve]

Цитат:

Имай предвид, че когато достигнеш до състоянието да материализираш Афирмация, преди това сам си се отказал от материалното....

A това нужно ли е? Ние нищо не материализираме, защото сме само инструмент.

--------------------
"Аз съм Утешителя обещан от Христос"-Шри Матаджи Нирмала Деви

Salve
moonlight

#2779033 - 09.04.2011 20:26 [Re: Salve]

--------------------

Salve
moonlight

#2779036 - 09.04.2011 20:29 [Re: Търсач]

Цитат:

Цитат:

A това нужно ли е? Ние нищо не материализираме, защото сме само инструмент.

Инструмент за реалността / както искаш го наречи/....Съвършеният сънувайки твори реалност.....първо в идейния свят, там в Утробата на Творението....

материализираме ето как:

--------------------

iti_
(без)пристрастен

Регистриран: 02.03.2005
    #2782634 - 17.04.2011 20:24 [Re: Си Ди]

хаха, хуманистична нагласа... Хората хуманисти се борят на пръсти... Дори и рима има :Р. Просто живеем в тясно свързана обществена структура, която не толерира агресивността. Ако ги нямаше външните забрани и очаквания наложени от обществото, щеше да видиш хуманисти само в сънищата си... или в ковчези... Всичко е въпрос на натиск, и кой го осъществява. Какво човек трябва да направи, за да си получи нужното - храна, партньор, полезни връзки и т.н.... Ако може да ги вземе със сила, което му е най-близко до природата - ще го направи...Всъщност всичките тия идеи, с пожеланията, и успехите, дойдоха благодарение на този колективен начин на живот. Няма никакви "вселенски закони" които да ги подкрепят... Има по-развито общество, чрез което отделния индивид може да постигне нещо, и то вече не разчитайки просто на груба сила. Повечето не се замислят само преди 300-400 години какво е било... Справедливостта и възможностите ги създава добре изграденото общество... Не е въпрос на мистика, така че особено в Бг, с тая тежка народопсихология, хората по-добре да се замислят от къде наистина идва "хляба"... Освен това, трябва и човек да се замисли, че обществото, в крайна сметка си има и граници, и нещата които стават в него, са коренно различни пък от нещата които стават вън от него. Нека ние си мечтаем, как печелим тотото, пък някое сомалийче си мечтае за малко хляб. Толкоз народ измря от глад и болести, заради политика и обществен непукизъм, пък само трябвало да си "поръча"... Ето, той си е виновен. Иронията е, че живеем в държава в която няма кой да ни спаси от собствената ни глупост, и самите ние малко по-малко се озоваваме в оная безисходица, в която поръчките вече не работят...
По-скоро поръчките към Вселената са като поръчките в ресторанта - първо, трябва да го има някъде налично в менюто това което го искаш, и второ, трябва да имаш възможностите да си го купиш. Разбира се, чисто теоретично, те могат да ти го дадат и безплатно, ама на мен лично до сега не ми се е случвало... Няма как да продадат книга обаче в която ти обясняват, че... бозата била с пари...

Salve
moonlight

#2783191 - 19.04.2011 00:25 [Re: iti_]

http://vesy.wordpress.com/2008/12/28/%E2...D0%B5%E2%80%9D/

--------------------

Salve
moonlight

#2801994 - 28.05.2011 23:34 [Re: Salve]

Промените и фотонния пояс

Нашата Земя, заедно с другите планети от Слънчевата система, се върти около Слънцето. От своя страна Слънцето се върти около Централното Слънце, известно като Алцион. Всъщност Централното Слънце е онази част от нашата галактика, където има най-голямо струпване на маса – центъра на Млечния път, погрешно определян като черна дупка. И то масивна. При движението си в Космоса нашето Слънце попада под влиянието на различни енергийни полета. А както е известно, всичко е съставено от енергия – от атома до планетите, звездите, галактиките и всички те взаимно си влияят.
Всяко енергийно поле има своите свойства и качества. Например, енергийното поле на Луната достига до всяко същество на Земята и промените му засягат всички.
Сега Земята се насочва към Сириус, а енергийното поле на звездата се нарича фотонен пояс. Той се състои от 12 огромни вортекса от интензивните вълни на Светлината, смята се, че навлизането в първия вортекс се е случило през 1999г.
Сириус, Алцион и нашето Слънце обикалят заедно около центъра на нашата галактика – Млечен път (Централното Слънце).
Енергията на Фотонния пояс е синя на цвят и неуловима. Тя е много високо вибрационно ниво и интелигентна, както всичко в Сътворението. Много хора вече усещат въздействието на енергиите на фотонния пояс по своето състояние (сънливост, умора, изменение на режима за сън и хранене и др.)
Фотонният пояс се управлява от Сапта Ришите, а високото вибрационно ниво е характерно за по-високо духовно състояние.
Изводът е, че с приближаването към Фотонния пояс, част от хората, ще се издигнат на по-високо вибрационно ниво.
Според очакванията, на 21.12.2012 г. Земята ще навлезе в епицентъра на Фотонния пояс и ще остане там точно 505 години. Същевременно на тази дата в своето движение на Слънчевата система от горната плоскост на галактиката към нейната долна плоскост, Земята ще се намира точно на равнината на диска на галактиката. В момента на изравняване на двете плоскости , от Централното Слънце ще бъде изстрелян фотонна енергия която еновременно ще играе ролята на стартов бутон, и нова програма, съответстваща на енергиите на новата епоха. Именно това ще обуславя повишаването на вибрационната честота на Земята. Днес вибрационната честота на планетата е 8 херца. След тази дата вибрационната честота плавно, но скоростно ще нарастне на 12 херца.
При навлизането в него енергиите му се абсорбират първо от планетите на Слънчевата система. Оттам ще се промени и всичко живо на Земята. Затова всякакви астрологически предсказания след 2012 г. ще са неверни. Тъй като високовибрационното поле на Фотонния пояс е положително, при навлизането в него нищо отрицателно не може да преживее. Унищожаването на всичко негативно ще се възприеме много положително от голяма част от хората и ще бъде удар върху тези, които са градили своя живот върху алчността за пари, власт и слава.
За тези, които са невинни, честни, добри, пълни с любов, състрадание и грижа за близките си и хората, за природата, при навлизането във Фотонния пояс ще се почувстват прекрасно, защото тези качества ще ги доближат бързо до високите вибрации.
За тези, които нямат споменатите качества, но желаят да се променят в добри човешки същества, навлизането в пояса ще им даде възможност да израстнат духовно.
Фотонният пояс носи много оздравителни енергии и това ще доведе до излекуването на много болести, включително и рак. На Земята ще получаваме положителни енергии пряко от Фотонния пояс, а също така и препратени до нас от Слънцето.
Поясът ще повиши нашето Съзнание. Това означава да започнем да мислим и помагаме на околните. Той ще промени човека в същество на Вселената. Преди да достигнат енергиите своя пик през 2018 г., някои хора ще се трансформират напълно, други ще бъдат в началото или в процес на трансформация, а трети (тези, които не желаят да се сбогуват с миналата епоха, и най-вече хората от годподстващата каста) въобще няма да си помислят за никакво начало на трансформация.
Всички съществуващи системи сега са на базата на бартер – да даваш и да получаваш. Индивидите, организациите и държавите зависят от този начин на търговия, за да преживеят. Страхът да нямаш ни прави извор на конкуренция, скъперничество и алчност.
Сега идва краят на тази ера - Риби (Кали Юга), и ние навлизаме в ерата на Водолея (Светлината и Безусловната Любов). Но какво всъщност е Кали Юга, и как става преминаването от една ера в друга?
Да се спрем на прецесията на равноденствията. Оста на Земята е наклонена 23,5
градуса. Когато Земята се движи около Слънцето, оста й остава наклонена, на което се дължат годишните времена. Но тъй като и самата ос се движи, получава се и осова промяна с изместването. Оста се придвижва с по един градус всеки 72 години. През 2160 години тя навлиза в ново съзвездие и прави по този начин пълна обиколка за 25 920 години. Така за период от 25 920 години точката на северния полюс очертава една елипса. В една точка от тази елипса земята е най-близо до центъра на галактиката, а в друга точка е най-далече. И много древни народи са били забелязали, по-точно тибетците и индусите, че с отдалечаването от центъра на галактиката ние заспиваме, а когато завием, за да се приближаваме към този център, започваме да се събуждаме.
Древните мъдреци са разделили елипсата, получена от процесията на равноденствията, на сегменти, наречени юга. По-голямата част от информацията относно тези периоди юга са натрупани през последните 2000 години, период, известен под наименованието Кали Юга. Случайно това е отсечката на най-дълбок сън от цялата елипса. Така почти всичко, което е било написано за космичния цикъл през тези последни 2000 години, е било тълкувано от заспали хора, които са се опитвали да търсят извадки от древните текстове, които те дори не са разбирали. И впоследствие така са променили тези текстове, че никой друг да не може повече да получи от тях някакво знание. С други думи, на по-голямата част от тези информации изобщо не може да се вярва. Древните са открили две противоположни точки, които са отдалечени една от друга на разстояние 900 години, в едната от които ние заспиваме, а в другата се пробуждаме. И двете точки са свързани с невероятни изменения -промяна в съзнанието на отделните хора и изменение в положението на полюсите на планетите. Сега ние се намираме точно в точката на обрат, в началото на движението за завръщане към центъра на галактиката и в началото на пробуждането. На 180 градуса спрямо последното обръщане, точно на обратната страна, и следващото обръщане е неизбежно предстоящо. Именно затова ние вече стигаме до критичния праг, който включва между другото и свръхнаселеността, и състоянието на околната среда.Всяка мисъл, емоция и действие на духовно издигнатите хора ще се гради на Безусловната Любов (положителна, градивна енергия) и това ще се отнася както към околните, така и към животните и заобикалящата ни природа. Такава любов се излъчва само от чувството за единство с всеки и всичко. Това автоматично ще повиши нашето вибрационно ниво към това на Фотонния пояс и ние ще преодолеем всичко без трудности. Ако по-голямата част от човечеството се трансформира в тази насока, ще се намалят и преодолеят по-леко предстоящите промени.
През последните няколко хиляди години хората са натрупали огромно количество негативна енергия чрез негативни мисли, емоции, действия и са изградили негативно поле от енергия около Земята. При навлизане във Фотонния пояс това негативно поле ще се дезинтегрира и ще предизвика катаклизми на физическо ниво. Количествата и силата на катаклизмите ще зависи доколко хората са готови да посрещнат промените при навлизане във Фотонния пояс.
На тези, които са здраво привързани към своите собствености и богатства и не са готови да възприемат друг, нематериалистичен светоглед, ще им бъде разрешено да запазят тези чувства, но тъй като тук, на Земята , това няма да бъде възможно, то те ще трябва да избират да ги запазят на една от другите 7 Земи. С други думи тези, които не желаят да се променят, няма да бъдат съдени, но ще бъдат отлъчени от нашата Земя и ще бъдат прехвърлени там, където ще могат да живеят избрания от тях начин на живот. Но преди да бъдат преместени, те ще трябва да напуснат сегашните си физически тела и да приемат нови, които съответстват на новите им местожителства.
Ришите са много тъжни от продължаващото отношение на унищожение на Майката Земя и с навлизането във Фотонния пояс ще започне процес на оздравяване на Земята за възвръщане на предишната й хубост.
Ришите казват, че отсега нататък ние трябва да живеем живот, пълен със Светлина, иначе ще понесем сериозни последствия. Това няма да бъде наказание , а отговор на нашите действия.
Ако мнозинството от хората се издигнат духовно, то Преходът през 2012 г. няма да бъде труден. Тези, които приемат Трансформацията, ще повишат своето Съзнание, ше бъдат издигнати на ново вибрационно ниво и няма да бъдат видими от останалите.
С навлизането в пояса трансформацията на хората ще премине през 12 етапа, които съответстват на 12-те вортекса, излъчвани от пояса.
1. Хората се пробуждат и разбират, че трябва да се трансформираме
2. Хората приемат и се приготвят за промените, правят ясен избор
3. В зависимост от нашия избор ние ще се сблъскаме с различни препятствия. Когато ги преодолеем, ще осъзнаем доброто и злото и ще имаме контакт с по-висши създания.
4. На този етап ще можем да получаваме Прана (жизнена енергия) от Слънцето и да живеем от нея. Ще преодолеем необходимостта да ядем храна
5. Тук осъзнаваме единството и ставаме същества на Вселената
6. Много Риши и Аватари ще се появят и присъствието им ще се усеща
7. Тези, които са преминали Трансформацията, ще напътстват и помагат на другите да се трансформират
8. На този етап всеки с физическо тяло преминава в Светлинно тяло
9. Всеки приема Светлината
10. Хората достигат самоосъзнаване. Това е първата крачка към единение с Твореца. Те стават безсмъртни и достойни да влязат в Златната Ера
11. Хората стават Богове (Сътворци). Около 50 процента могат да преминат този етап
12. Започва Златната Ера, която ще трае 20000 години. Навлизаме в Царството на Единството.
Тези, които не могат да преминат определените етапи, ще бъдат премествани другаде.
12-ият етап завършва през 2018 година и започва Златната или Нова Ера. И след като навлезем в нея, ние продължаваме да се усъвършенстваме духовно и дoстигаме най-високото ниво след 7000 години.
Ерата на Мрака или Кали Юга след повече от 5000 години привърши през 1974 година. От тогава ние сме в транзитен период и навлизаме в Ерата на Светлината или Сатя Юга. Нормално този транзитен период е от 432 години, през които хората имат възможност да се трансформират и адаптират към новите условия на Ерата на Светлината.
Златната Ера ще продължи 20304 години и след това духовните ценности на хората ще започнат да се влошават през следващите 15228 години, 10152 години и негативността ще достигне своя пик през последния период от 5076 години. Това ще бъде така, защото всичко се подчинява на цикличността. Земята е преминавала през тези етапи многократно.
Транзитният период от 432 години ще бъде намален от Фотонния пояс на 44 години и така Златната Ера ще започне през 2018 година .
http://www.facebook.com/profile.php?id=1533129114

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Diomet, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 2746

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.068 seconds in which 0.046 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.