ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
Съвет за почивка на нашето море?
    #2763938 - 10.03.2011 11:28

Ситуацията е следната:
Аз последните 4-5 години не съм правил почивки на нашето море и съответно не съм много в час, обаче мои нет-познати от един руски форум ме молят за съвет.
Решили са август-септември да дойдат на нашето черноморие за около месец. Те са семейство с 2 малки деца близнаци на 2.5г. Досега не са били в България.
За сега се били ориентирали за Поморие, но не окончателно. Питат ме да им препоръчам нещо и дали имам познати, които дават апартаент или стаи.
Аз лично не съм голям фен на Поморие, повече предпочитам Созопол и Несебър, а такива познати, които да предлагат подслон по морето, за съжаление нямам.
Та моля да дадете идеи, че да помогнем на хората.

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
Re: Съвет за почивка на нашето море?
    #2764016 - 10.03.2011 15:37 [Re: Natural]

За мен идеалният вариант за семейство с две малки деца си е Албена и олл-инклузива. Или някой друг курорт по тая система, малките ще бъдат безплатно.
Друг е въпросът дали ще издържат финансово цял месец, но явно хората са си направили сметка.
Аз пък обожавам Поморие, не само по сантиментални причини. Спокойно е и не е скъпо.
Преди 2 год. бяхме там в един апартамент точно на плажа, мисля, че е идеален за семейство с две деца. Ако искаш да разровя за координати.

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

ny_ny65

Регистриран: 30.10.2006
    #2764489 - 11.03.2011 13:30 [Re: Natural]

Много руски туристи почиват лятото в Поморие, за дълго време дори повече от месец, като наемат цял апартамент. Държат на кухненското обзавеждане, заради дългия престой. Защо предпочитат Поморие не знам, навярно защото цените не са високи. След като англичани и ирландци се оттеглиха от П-е жилищета им се изкупиха от руснаци и сега има многоооо руснаци които са собственици на жилища. А следят и продажбите от съдебните изпълнители и участват в публични търгове.

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2764929 - 12.03.2011 10:31 [Re: deputatkata]

Цитат:

За мен идеалният вариант за семейство с две малки деца си е Албена и олл-инклузива.

Подкрепям, брат ми когато не идват в Гърция ходят там и са много доволни Ако помня добре е 100 лева на ден за двамата в 5-звезден хотел, а деца са безплатно

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Мадона на сияйните водопади
участник
**

Регистриран: 29.02.2008
От: В полите на Витоша
    #2764937 - 12.03.2011 11:16 [Re: Shogoun]

Цитат:

Цитат:

За мен идеалният вариант за семейство с две малки деца си е Албена и олл-инклузива.

Подкрепям, брат ми когато не идват в Гърция ходят там и са много доволни Ако помня добре е 100 лева на ден за двамата в 5-звезден хотел, а деца са безплатно

Руснаците много обичат всичко да им е олл-инклузив.
2006 като идваха моите хора кацнаха във Варна в Албена. И стояха там с детето. Само че решиха повече да не повторят. Рум-сървисът казаха, че бил не добър за тези пари.
Не им го казвай на твоите познати, може да имат други критерии. Да те предупредя, че моите хора живеят в панелка, но пътуват по цял свят. Видят рок-концерт в някоя столица - хоп-билетът им и хотелът за там го купуват в пакет. Самото жилище - не държат както нас българите на жилище, на практика го ползват за спален вагон. Това е руски начин на живот горе-долу средната класа в Москва.
Това на Албена рум-сървисът да не им е харесал и да предпочетат всяка година Гърция, където има хотелчета, острови, ол-инклузив развлечения за детето с понита, басейни, разходки - значи има нещо гнило в нашето обслужване.
Нали знаеш, че не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава.

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

deputatkata
влюбена в Дянков!

#2765419 - 13.03.2011 15:45 [Re: Shogoun]

За 100 лв на ден няма олл-инклузив и то за двама, за петзвезден съвсем.
Поне аз не съм намирала.

--------------------

Rozsomák
жилава

Регистриран: 02.07.2008
От: Колибите
    #2766356 - 15.03.2011 09:46 [Re: Natural]

Созопол по време на Аполонията .

Както се казва, it's a must, или поне няколко дни да останат. След това могат да си напряват пътешествие надолу на юг - Приморско, Лозенец, Синеморец, Царево, Ахтопол, Резово - ние така направихме, но за един ден. Поне това за мен е идеална почивка.

Щом децата са малки, трябва да търсят някой от новите хотели, в Созопол има в изобилие.

Но ако предпочитат all-инклузив, някой курорт.

По-интересните къщи обаче не са обявени в интернет, хареса ми семейния хотел на майката на кмета на Созопол. (Не е реклама, не семе отсядали там, а седнахме един ден да пием кафе в барчето им - прекрасен изглед към морето). Има и много други, трябва да се видят на място. Битови заведения...пицарии, кафенета...

Ние миналото лято - 2010 бяхм на Обзор, само за да установим, че през 2011 пак ще сме в Созопол на Аполония.

--------------------
"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Редактирано от Rozsomák (15.03.2011 09:55)

deputatkata
влюбена в Дянков!

#2766369 - 15.03.2011 11:10 [Re: Rozsomák]

Все пак има разлика дали сте на почивка само възрастни, или има и малки деца, а също и за по-продължителен престой ми се стори, че търсят квартира.
Аз намерих апартамента, в който бяхме. При желание от автора на темата ще му го пратя.

--------------------

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2766377 - 15.03.2011 11:52 [Re: deputatkata]

пращай

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Сияйна
заслужил ветеран

Регистриран: 08.11.2004
    #2766819 - 16.03.2011 12:24 [Re: Natural]

Има значение дали ще е август или септември.
От 01 септември започват намаленията по хотелите по морето

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8705

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.075 seconds in which 0.068 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.