ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Хомеопатия и Алтернативна медицина

Страници: 1
valeva
почетен член
*

Регистриран: 21.02.2006
МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    #2768058 - 18.03.2011 13:28

Здравейте!!!!!!!!! Страдам от страхова невроза, изразяваща се в безпокойство, постоянно студени крака, треперене, нестабилност, по-често високо кръвно. В последно време имам постоянен стомашен дискомфорт, подуване на стомаха, куркане, отвращение към храната дори само при вида и и мириса и започва да ми се гади и не мога да се храня. Ям само кисело мляко, хляб и маслини. И ред други неразположения като нестабилност, нарушение на съня, ту ми е топло ту студено, повишен холестерол и леко увеличен черен дроб. Мога да изброявам още доста неща като постоянно свит стомах и черва , горчивина в устата т.н. И като капак от 4 години съм с фрактури на прешлени, с постоянни болки и непрекъснато носене на Хесингов корсет, кой държи гръбнака по-стабилен. На 59 години съм и тежа почти 50 кг. Моля Ви да ми кажете, ако започна да пия билката ДЕМИР БОЗАН, дали ще ми помогне да се стабилизирам, но без да отслабвам? Благодаря Ви предварително за проявеното отношение към мен.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
Re: МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    #2768170 - 18.03.2011 16:50 [Re: valeva]

А за какво точно ще пиеш това?
Намерих от сайт съдържанието - котешка стъпка стрък, глог цвят, бял имел стрък, хвощ стрък, великденче стрък и царевична коса. На друго срешнах, че е обичниче. Върви се чуди какво точно е, но бих се отнасяла внимателно към подобни неща, защото не споделям разпространеното мнение, че от билкови отвари вреда няма.
Така че трябва да уточниш този въпрос - какво точно ще пиеш всъщност, може да си навредиш.

За стомашните проблеми - може да е всичко, а може и да е нещо елементарно като лечение - консултира ли се с гастроентеролог? Ако не пиеш лекарства, на които да се дължи дискомфорта, разбира се .
Просто се съмнявам, че всичките ти споделени оплаквания се дължат на невроза .
Имаш си сериозен физически проблем, който сам по себе си може да се манифестира с подобни симптоми, а и възрастта ти - хормонален дисбаланс също не е изключен.
Не мисля, че това нещо ще има ефект при теб, но ти си знаеш.

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2769500 - 21.03.2011 13:40 [Re: Си Ди]

http://www.medicine.bg/bolesti/anoreksiya-nervoza/simptomi

Цитат:

Отначало анорексията се е считала единствено и само за психологическа болест. През последните години обаче лекари откриват и някои физиологически аспекти! Така например, при страдащите от нарушения храненето се наблюдават нарушения на химическото равновесие, сходни с характерния дисбаланс при пациенти с клинична депресия. Установено е, че при някои случаи на анорексия причината е остър недостиг на цинк!

Не пренебрегвам и чисто психологичския фактор. Имам контакти с анорексици и някои техни споделени мнения ме навеждат на следните мисли: някои момичета усещат страх от това, че ще порастнат, а момичетата често са в сложни отношения с майките си. Някои може би се опитват да отговоарят на поставените от родителите им високи критерии, но се чувстват неадекватни – недостатъчно красиви и интелигентни. Страдащо от анорексия момиче може да развие комплеск за малоценност, да се смята за дебела и/или грозна и никакъв здрав разум или убеждаване не могат да променят тази изкривена картина в съзнанието си!

Това е малко отклонение - растройствата могат да се свържат по най-различен начин, но ми се струва, че е по-добре да се ходи на лекар, форумът може само да е някаква насока, но чак за лечение...

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Си Ди
гаргойл

#2769573 - 21.03.2011 15:14 [Re: kapitoliq]

Е не - питането беше за билката конкретно, все пак, за анорексия - не мисля, че е нещо в тази насока, доколкото жената е на средна възраст с достатъчно сериозни физически увреждания, а те, знаеш, сами по себе си могат да повлияят на психиката, поне докторите като болшинство ще те пратят в десета глуха ..
Затова и разсъжденията ми са в тази насока / използвайки Бръснача на Окам /
Иначе споделям, че не е работа нито за билки, нито за форум, ама пък и я разбирам - така ти омръзва от ходенето по кабинети, особено при хронична увреда - изобщо не те "виждат".
А някои неща са "лесни" за овладяване, стига да се видят навреме!

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2769580 - 21.03.2011 15:22 [Re: Си Ди]

Да, да, анорексията я посочих, като причина не само за психически, а и за физически разстройства.
Тя явно е била на лекар, освен ако не си е поставила сама диагнозата "страхова невроза", а от неврозите има доста физически послествия..
А и в този смисъл не виждам, какво я спира, пак да иде на лекар, вместо да се чуди.
Та така..
Сори за офтопика..

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Си Ди
гаргойл

#2769591 - 21.03.2011 15:38 [Re: kapitoliq]

Надявам се да почувства, че, макар и виртуално, не е сама и е по-добре да не се самолекува, въпреки всичко ..

Спомням си преди няколко години като пих така жълт кантарион - ми започнах да се чувствам зле, въпреки всички суперлативи и прочие, и се оказа, че е именно от "безобидния" чай - заради леките увреждания, организмът ми не реагираше, както на здрав човек, или поне на човек без мозъчно-гръбначни травми . И имам две на ум. Та споделения опит може да е полезен.

dex
неориентиран

Регистриран: 27.03.2011
    #2773067 - 27.03.2011 15:12 [Re: Си Ди]

има натурални продукти одобрени от министерството на здравеопазването и от световната здравна организация за такиав проблеми като фобий,маний,неврози,депресий и още куп психоемоционални състояния

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3238

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.