ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1
peshobass
заслужил ветеран

Регистриран: 28.11.2005
От: Newton, MA
Ямайка
    #2782174 - 16.04.2011 17:09 Прикрепен файл (118 тегления)

Здравейте на всички които се интересуват от тази екзотична страна!В самото начало искам да поясня че моите впечатления са от нудистки рисорт,но определено биха могли да се извадят няколко генерални заключения за тази дестинация!Аз поставям на 1 място храната/понеже живеем в Щатите/-това е едно от нещата които веднага правят впечатление-храната е вкусна,винаги предлагат и козе месо,което е традиционно,както и джамейкън джърк,които не е толкова лют,поносим за нашите стомаси.Плодовете са уникално вкусни,както и десертите.Коктейлите с които също са популярни доста,на нас ни се видяха сладникави и ниско алкохолни,но са приятна изненада.В трип адвайзор има доста коментари по повод на нелюбезно отношение на местните аз НЕ съм съгласен!От летището още с едното слизане се създава усещането,че Туриста е Но1 за тях,без да са излишно любезни,хората си заслужават бакшиша според мен!Времето-по думите на местните най-подходящият период е края на март до началото на юни,не духа,няма влага,ако превали е за много малко и пак напича!По едно нещо Ямайка си прилича много с България/за съжаление/ един чисти-100 цапат!Навсякъде можеш да видиш работници да чистят или косят канавките и все пак си е мърсотиика и мизериика/ми то от циганин какво да очакваш??/До колко е криминално-ами курортите се охраняват доста добре,ние си позволихме дори да се разхождаме без дрехи дота надалеч по плажната ивица,срещахме местни,които просто ни поздравяваха и нищо повече!Шопинг тура се организира на специална плаца,на която е фрашкано с секюрити,но за Бога братя НЕ КУПУВАЙТЕ!Просто е безбожно скъпо,продават абсолютно същите неща като на фри шоповете на летището,които са приятно евтини,особено цигари и алкохол!Ние бяхме на 30 мин с автобус северно от Монтего Бей,северния бряг на Ямайка и останахме определено доволни от храна,природа и обслужване.Няма как да е друго,след като от първата до последната минута ти повтарят,,...Ya man,It's Jamaica,no problem,enjoy..."за пушачите-това е мястото,пуши се навсякъде,има си отделен билдинг на ризорта в които спалните са за пушачи,пие се навсякъде от сутринта,дори в бусчето до хотела,за шопинг или екскурзия!Понеже не ме бива по писането спирам до тук,изразеното мнение е мое и на моята съпруга.За тези които се интерсуват специално от нудистки туризъм-питайте,за мен това е най-евтиното и приятно място!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Re: Ямайка
    #2782610 - 17.04.2011 19:13 [Re: peshobass]

А възможна ли е неорганизирана разходка и шопинг или е наистина опасно ?

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

no_bs
Нерегистриран

#2782655 - 17.04.2011 21:07 [Re: peshobass]

Цитат:

ми то от циганин какво да очакваш

А ти защо отиде при "циганите", а не отиде като "бял човек" до някоя по-престижна дестинация? Иначе в известен смисъл аналогията ти е правилна, доколкото Ямайка е точно толкова "екзотична", колкото и България.

peshobass
заслужил ветеран

#2782996 - 18.04.2011 18:05 [Re: canon] Прикрепен файл (65 тегления)

Един шопинг тур ни беше включен в пакета/безплатно/ и заради пусти цигари трябваше да излезнем от ризорта,което беше грешка-просто загуба на време.Бусче с климатик и любезен шофиор ни откара на специална шопинг плаца,на която на всеки 10 метра виждаш секюрити. В близост е обаче пристанището на Роял Карибиън от което слизат стотици туристи и цените са безбожни!Уж имали дискаунт,незнам си каво,накрая на касата ти слагат някаква измислена такса,та пак си плащаш реалната цена,ама айде,накрая дадоха по безплатна бира.На летището на заминаване фрий шоповете продават абсолютно същата стока мн по-евтино разбира се!Срещу няколко долара бакшиш на семейство/бяхме 5 в бусчето/ шофиора се нави да ни закара до пристанището,където генерално видяхме 2 основни неща!Мизерия като в Столипиново и насред мизерията най-големия кораб в света-Оазис оф дъ сиис!Навсякъде имаше полиция,едва ли не на всеки 10 метра,отделно зоната на пристанището имаха секюрити,та...ние лично по никакъв начин не сме се чувствали застрашени-напротив.Спирахме на краипътно заведение за по бира и тоалетна-ми...,не ми се струва опасно,вс ти викат здравей,как е...абе щом си ходихме голи по плажа/див и неохраняем/...незнам..?Ние лично не сме от хората дето ще трънем да обикаляме или зяпаме,със снимането нещо пак не ни бива,определено търсехме място за релакс/мързелуване/та,по принцип на рецепцията,пък и персонала ни казаха че винаги могат да ни организират пероснален драйвър и кола за когото гарантират и да си организираш пътуване и зяпане,казаха че не е скъпо,но както споменах,ние просто не се интерсувахме.

peshobass
заслужил ветеран

#2782997 - 18.04.2011 18:05 [Re: canon]

Един шопинг тур ни беше включен в пакета/безплатно/ и заради пусти цигари трябваше да излезнем от ризорта,което беше грешка-просто загуба на време.Бусче с климатик и любезен шофиор ни откара на специална шопинг плаца,на която на всеки 10 метра виждаш секюрити. В близост е обаче пристанището на Роял Карибиън от което слизат стотици туристи и цените са безбожни!Уж имали дискаунт,незнам си каво,накрая на касата ти слагат някаква измислена такса,та пак си плащаш реалната цена,ама айде,накрая дадоха по безплатна бира.На летището на заминаване фрий шоповете продават абсолютно същата стока мн по-евтино разбира се!Срещу няколко долара бакшиш на семейство/бяхме 5 в бусчето/ шофиора се нави да ни закара до пристанището,където генерално видяхме 2 основни неща!Мизерия като в Столипиново и насред мизерията най-големия кораб в света-Оазис оф дъ сиис!Навсякъде имаше полиция,едва ли не на всеки 10 метра,отделно зоната на пристанището имаха секюрити,та...ние лично по никакъв начин не сме се чувствали застрашени-напротив.Спирахме на краипътно заведение за по бира и тоалетна-ми...,не ми се струва опасно,вс ти викат здравей,как е...абе щом си ходихме голи по плажа/див и неохраняем/...незнам..?Ние лично не сме от хората дето ще трънем да обикаляме или зяпаме,със снимането нещо пак не ни бива,определено търсехме място за релакс/мързелуване/та,по принцип на рецепцията,пък и персонала ни казаха че винаги могат да ни организират пероснален драйвър и кола за когото гарантират и да си организираш пътуване и зяпане,казаха че не е скъпо,но както споменах,ние просто не се интерсувахме.

peshobass
заслужил ветеран

#2783012 - 18.04.2011 18:28 [Re: ]

Две неща ме питаш в едно въпросително изречение.Първо за циганите ще ти отговоря простичко-аз съм човек,който в целият си съзнателен живот е свикнал да нарича нещата с истинските им имена,каквото и да ми струва това/особено по време на комунизма/!Защо Ямайка-защото цената беше добра,защото травъл агента ми опсиа точно това което търсехме,защото обичам предизвикателствата /може би/?!накрая и аз да попитам-а какво значи ,,престижна" дестинация,как се рейтингува и кой е критерия?Искам отново да подчертая-НЕ МЕ БИВА по писането,за това съм предложил който се интересува за подробности да пита,просто не намерих много споделени впечтления от българи за Ямайка и реших,че за някой би било полезно!ОПРЕДЕЛЕНО сме доволни и пак бихме отишли там!

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2570

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.