ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Re: Загреб, Плитвички езера и още НЕЩО
    #2783811 - 20.04.2011 15:30 [Re: toto2]

Ааа Скопие няма конкуренция за най-скучна столица може би следван от Любляна
И в Тирана е много по-забавно.

Относно Загреб - това е една от най-чистите столици в Европа и аз не го намирам скучен!
Вечер на "Tkalciceva ulica" и наоколо не може да се разминеш от народ , а и хърватките са ммм...

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Urbi et Orbi

Регистриран: 20.04.2010
От: София
    #2783887 - 20.04.2011 17:53 [Re: Suzz]

Цитат:

Прави впечатление,че снимаш само сгради, сигурно е свързано с професията ти...

Не е свързано с професията ми или по-точно с това, което съм завършил . Просто съм обикновен любител - пътешественик и едно от хобитата ми е да се самообразовам в сферата на изкуствата в това число и архитектурата, като за целта си набавям през определени периоди подходяща литература. Тук е моментът да препоръчам на всеки, който има интерес и би искал да понаучи повече ( главно в теоретичен аспект ), томовете на Джансън "История на изкуството" - в 4 по-дълги или 10 по-кратки тома.

--------------------
http://spqr753.blogspot.com/

Urbi et Orbi

#2783932 - 20.04.2011 19:35 [Re: Urbi et Orbi]

Плитвички езера

Природна местност, която се намира на около 130 км. от Загреб. Ако планирате тази дестинация и желаете по-пълноценно да изживеете тази водна красота, е добре да имате предвид, че поне половин ден ще ви отнеме ( без да включвам пътя дотам) освен ако не изберете най-късия маршрут .

Най-вдясно на картата е най-добре да се започне маршрута ( това е първият вход, който изниква пред вас като идвате от Загреб). Точно там има и безплатен паркинг. Защо е най-подходящо за старт оттам ... предстои да разберете !!!

Големият водопад - един от бисерите в природния парк

В билета за посещение се включва и разходка с корабче през най-голямото езеро. Докато чакаш поредното корабче да дойде, е обособено място за отдих

На корабчето

Спирката на отсрещния край

На това място при тези риби би ви свършил маршрута, който е най-често използван, минаван и препоръчван от гидове. Нека спомена, че при навлизането в парка е добре да си изберете един от вариантите A,B,C,D и др. Буквите отговарят на приблизителния престой и съответно езерата, които ще посетите.
Ако решите да изберете маршрута на досега изминатия снимков път, ето на какво няма да се насладите !

другият видимо по-голям водопад

и въобще серията от по-малки, но достатъчно на брой водни пиршества за окото и душата

--------------------

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #2783953 - 20.04.2011 20:26 [Re: Urbi et Orbi]

Прекрасно място!Често си говорим за Плитвичките езера с роднини.Учудих се от празните скамейки и корабчето с трима човека.Дали заради сезона е тази липса на туристи?

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

Urbi et Orbi

#2784333 - 21.04.2011 15:29 [Re: Менада]

Корабчетата минават през 15-20 минути, но наистина нямаше много туристи, както очаквах. Все пак паркът е огромен и е нужно значително количество хора, за да се усети, че има голям туристически поток.

Темата за Загреб ще я завърша с няколко мои наблюдения за града в две категории :
1 ) очаквано
- инфраструктура на високо ниво - пътища, тротоари
- чистота
- миенето вечер на улиците с един специфичен препарат, което придава една свежест и приятен мирис
- центъра е с австро-унгарско влияние
- извън централната зона града прилича на София и Белград макар и в подобрен аспект относно панелки и междублокови пространства

2) неочаквано

- хората - очаквах да са с по-хубави черти
- темперамента - нищо общо със Сърбия и България. Студени, въздържани и леко изолирани от заобикалящата ги среда.
- вечер в центъра може да се случи да не срещнеш и един човек. Кръчмите празни, заведенията празни, тишина ( говоря за района около театъра им и разбира се веднага направих съпоставка с градинката пред нашия Народен, където не можеш да си намериш място). Липсват денонощни магазини, което също е някакъв индикатор за пасивността на хората.
- за сметка на това има денонощен транспорт, което ме навява на мисълта, че просто не съм попаднал на правилното място вечер. Може на други места да е по-оживено.
- липсва атмосфера на града. Това си е чисто субективно възприятие, но с микса от скуката на града и сдържаността на хората, не бих си представил да живея на такова място, както и да го посетя отново ( поне в близките години ). Освен ако ... причината за посещението е извън контекста на досега изброенто.

Такъв бе и моят случай миналата седмица.
"Нещото" в заглавието на темата - концерта на Роджър Уотърс от Пинк Флойд, който в Арена Загреб ме "отвя" със съвършенното представяне на албума-легенда THE WALL.

- описание - трудно

Пускам няколко снимки с не много добро качество ( с gsm снимани ), защото с апарати не пускаха вътре

Стената се срутва

Краят

Остатъците

Залата отвътре

Залата отвън

До нови пътешествия !

--------------------

canon
На изток от рая

#2784344 - 21.04.2011 16:23 [Re: Urbi et Orbi]

Не си попаднал в района със заведенията.
Около театъра има два снобарски ресторанта на кръст и там само майките си разхождат децата в градинките

По-горе написах коя е улицата . Живеят и още как...
Отделно са тези в Новия град.
Според мен имат доста прилики със сърбите макар и толкова да го отричат , виж словенците вече са наистина студени както го описваш.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (21.04.2011 16:25)

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
    #2784482 - 21.04.2011 21:46 [Re: canon]

Цитат:

виж словенците вече са наистина студени както го описваш.

Опитват се да се правят на австрийци, въпреки че австрийците ги гледат отвисоко и ги имат за втора категория хора. Така разправя един приятел бил в Каринтия-там имало словенско малцинство.

--------------------
I'm really nostalgic about the future.

canon
На изток от рая

#2784533 - 21.04.2011 23:21 [Re: hasp]

Бил съм в Грац и наистина има много славяни .
Отделно е голям университетски център и притегателно място за много източноевропейски младежи , които разбира се след това гледат да останат в Австрия.
Това е добре и се вижда съвсем визуално в лицата на хората.
Викаш си " Брей колко красиви австрийки , а то се оказва че славянската кръв си казала думата"

--------------------

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
    #2784638 - 22.04.2011 01:44 [Re: canon]

Грац не беше ли в Щирия? Аз споменах Каринтия.. и не разни довлякли се наскоро източноевропейци а словени живееши там от, де да знам, хилада години?

--------------------
I'm really nostalgic about the future.

canon
На изток от рая

#2784697 - 22.04.2011 09:55 [Re: hasp]

В Щирия е , но все пак им е втория най-голям град
Освен това също е граничен район именно със Словения и има много словенци там

--------------------

Редактирано от canon (22.04.2011 09:57)

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 6505

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.011 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.