ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1
burberry
demon hunter

Регистриран: 03.05.2004
От: София
Тапети за котки?
    #2804242 - 06.06.2011 21:50

Здравейте, реших първо да питам преди да потърся такова чудо. Или нещо, което да се доближава до него... Писана, въпреки че си има всякакви чесала + диван, тонколони и матраци, които да използва (и използва) за полиране на ноктите - има непреодолимо влечение към тапетите. И вече е време за нови. Но ми се иска този път да са по-функционални - хем да не може да ги съдере, хем да си чеше спокойно ноктите. Да сте виждали, да знаете нещо подходящо?

--------------------
Diablo III

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
Re: Тапети за котки?
    #2804256 - 06.06.2011 22:23 [Re: burberry]

За съжаление не съм. И в двата апартамента в коридора тапетите са на лентички. И понеже котките скачат до 2 метра, тапетите са раздрани на места чак до нивото на главата ми. Трети път сменяме.... Всичко почва наново.

Ма ако някой намери веднага да сподели, моля.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

tanariil
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
    #2804570 - 07.06.2011 21:36 [Re: Кокерката]

Аз моята котка почти я отучих от тоя и навик да "атакува" тапетите с много дебнене кога ги дере+ отстраняването от тапета в комбинация с много леки шамарчета по носа (в смисъл наистина леки шамарчета: да не я боли и колкото котката да разбере, че не съм одобрила дрането на тапетите) и препращането и към дранилката (ръчна изработка от дъска, покрита с дунапрен и върху него дънков плат). От няколко месеца не съм забелязала да има новоиздрани тапети. Но не зная дали котката ми няма да размисли относно това в един момент и в мое отсъствие да си понаточи ноктите.

Другото, което ми хрумва като идея за момента, но не съм го опитала, това е да се купят от онези тапети, които обещават да са склонни към миене (винилни тапети- водят се да са с PVC покритие) и да се напръскат с препарата, с който се пръскат мебелите, за да не бъдат драни. Не знам дали би действало.

burberry
demon hunter

#2804627 - 07.06.2011 22:37 [Re: tanariil]

Такъв е - винилов... с какво ли не е пръскан - не й пречи. И много добре знае, че не тр да го дере и по принцип не го прави... Но като я прихванат бесовете, само издебва никой да не я гледа, прави бърз набез и изчезва. Сега тапетът е маскирани с парчета от кашони - маца рови, дърпа - само и само да се докопа до тапета, после драс-драс и черта-точка Та се предавам вече, а и не искам да опаковам всичко с кашон. Надявах се да има нещо коткоуспойчиво на пазара... Но явно през година ще подменям тапета - добре, че не е много

--------------------
Diablo III

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2804637 - 07.06.2011 22:46 [Re: burberry]

добре де, не можете ли на това място да прикрепите за стената като драскалка нещо подходящо?

burberry
demon hunter

#2804684 - 08.06.2011 00:03 [Re: Си Ди]

С драскалка няма да я заглавичкам... виж какъв творец с размах е - сама си го е оформила и продължава да дерзае... А може просто тапетът да не я кефи

--------------------
Diablo III

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2804760 - 08.06.2011 11:22 [Re: burberry]

имах предвид на това място, ако щеш като пано да е оформено, да закрепите текстилно нещо, което става за точене на нокти - лично аз ползвам парчета от мокет
нещо такова http://www.biokarpet.bg//?page_id=15&record_id=496, като правя уговорката, че го намерих онлайн, не знам как точно изглежда и е на пипане, можеш да огледаш в някои магазини за такива неща и да си прецените: така и за двете страни ще е по-лесно
има едни по-тънки, без допълнителна основа, каквато имат някои пътеки, мокети, килими и пр. срещу хлъзгане: допускам, че могат да се лепят или застрелят с ония пистолети за кабели - поне навремето съм виждала нещо такова като тапицерия, даже може да стане достатъчно атрактивно и артистично, че да се наложи като "модна тенденция", нали се сещаш - рамка, бордюр, тясна лавица за дреболии като разделител и т.н.
помисли за този вариант, цената няма да ти дойде много по-различна от редовна смяна на тапети, а коте ще бъде доволно да си виси на стената

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2804787 - 08.06.2011 12:13 [Re: burberry]

Цитат:

Здравейте, реших първо да питам преди да потърся такова чудо. Или нещо, което да се доближава до него... Писана, въпреки че си има всякакви чесала + диван, тонколони и матраци, които да използва (и използва) за полиране на ноктите - има непреодолимо влечение към тапетите. И вече е време за нови. Но ми се иска този път да са по-функционални - хем да не може да ги съдере, хем да си чеше спокойно ноктите. Да сте виждали, да знаете нещо подходящо?

Намери си тапети с изображения на свирепи кучета. Плюс един сензор, който включва автентичен кучешки лай при приближаването на писана до стените, плюс малък котешки електрошок, ако дамата се окаже недоверчива и скъси дистанцията под 10 см и - хоп! Тапетите цели!

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2463

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.