ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Българи в чужбина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Дон Кихот
    #2812272 - 01.07.2011 01:22

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NVU
Legend

Регистриран: 09.08.2002
От: USA
Re: Обстановката в Гърция и нашето отношение
    #2812276 - 01.07.2011 01:35 [Re: ]

17 мнения за няколко часа, и вече си натрупала похвалните 2 звезди. Щях да кажа "кога свари", но по-добре да те попитам кой ти беше предния ник, та да продължим дискусията на чисто.

Gerritsen
I
**

Регистриран: 17.01.2011
    #2812277 - 01.07.2011 01:35 [Re: ]

Цитат:

Предвид очакването за затваряне на темата, си позволявам да отворя нова.

С едно основно уточнение към коментарите за българските/европейските адвокати и тяхните възможности.

Първо, се подразних на некомпетентността на canon, относно майчинството и как някои си пращали децата на градина, а после получавали помощи. Това го приемам като липса на реален опит. Но в България майчинството е точно Две години. Момент, в който да дадеш детето си на ясла и да тръгнеш на работа. За тези, които ги дават по-рано с няколко месеца не получават чак... тия 6-7 000-уау!
Така че майките си дават децата на ясла (и вече по-трудно даже), за да почнат именно работа и да не се издържат от помощите на държавата.

Второ. За адвокатите. Понеже така се случи, че съдя шефката, която ме уволни неправомерно. Мога да кажа, че също не тичам по институции и не плащам нищо. А с това се занимават адвокатите, които не мислят само за статистиката, а само се съобразяват със закона и максимална за мен полза, да получа обезщетение не за четири, а за шест месеца. Така че, няма петилетки, а просто закони, които се изпълняват. И отново нищо не плащам

Накрая за Гърция, честно казано не съм наясно нито със законите, нито с майчинство нито с реални държавни бонуси, но всеки се опитва да е осигурен човек, а не нуждаещ се, нали?

Ами на света му омръзна цели маси хора да му висят на социални помощи, това е.

Писна им на хората. Да си се осигурила сама, това е логиката.

Хора остават без пенсии, деца отиват в социални домове. Други сменят професии, защото цели гилдии отпадат и цели браншове се закриват. Динамичен свят. По времето на Втората световна сякаш някой е плащал майчински на майките, че и ясли им е давал, ама е имало повече раждаемост и повече бащи и майки с осъзнати отговорности.

Аз пък си дадох детето на майка ми, за да тръгна на работа още когато бебето беше на 13 месеца. Да не би да съм престъпница, че не съм искала да стоя в къщи?

Какво отношение....четеш ли се изобщо какви глупости пишеш?

Който когато и както иска, това са граждански права и свободи.

Gerritsen
I
**

#2812278 - 01.07.2011 01:38 [Re: NVU]

Тази жена е истерична, и вече регистрира преследване по моя ник. Нямам идея коя е, но не е много добре с главния, да пише по това време от България така истерично и откачено.

Има си адвокати, психолози, психиатри....тя вампирясва и ние се налага да вампирясаме също...това е недопустимо!

Какъв ужас.....напада цели теми, обижда, ругае.....ако видиш мненията й до мене....кога успя? не разбирам....аз излиза да съм заета само на нея да отговарям.....а съм съвсем нова.....кога да прочета каквото и да било?

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2812282 - 01.07.2011 01:50 [Re: Gerritsen]

Моля ви се девойки, не превръщайте съвсем темите в лудница, те и без това са " странни". Ти също имаш 15 мнения.
@ НВУ, упорито отказваш да видиш какво точно пиша, Рекса по- се приближава до това, което казвам. Дори и 1% да е истината, а той казва 15% да са неосигурените в САЩ то си е пак много- става дума за милиони хора. Защо не се осигуряват? Все едно аз да ти казвам, че всичко, което казвате за Гр е 100% неистина, щото само от новини и приказки го чувате.
И тея филми на Майкъл Мур, така и за хиляда теми не изгледах ни един, дори не му ги знам, освен ако не са известни.
Имам един въпрос също- ти, ако Щатите бяха по- социални, не би ли се радвал?
Тази вечер ми казваха за едно момче- в Гр, работи в централата на американска фирма. В 4 ч. му съобщават, че го съкращават. Обезщетение ще има за 2 месеца. При вас как е- като те съкратят, не изгонят поради некадърност или грешки, вземаш ли обезщетения и за колко време?

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Gerritsen
I
**

#2812283 - 01.07.2011 01:53 [Re: Дзвер]

Моля да ми се обясни защо съм обвинена в каквото и да било от теб посреднощ и че съм нова, при положение, че девойката тича по мен през форума и ме напада злобно.

Аз съм била имала 15 мнения, а тя 18, аз нямам звезди се загатна, а тя има две, ми нямам идея какво вметвате. За бога, хора, аз съм нова тук!

Оставете ме поне да се ориентирам какво намеквате и кой кой е!

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: The Windy City
    #2812287 - 01.07.2011 02:10 [Re: Дзвер]

Цитат:

Дори и 1% да е истината, а той казва 15% да са неосигурените в САЩ то си е пак много- става дума за милиони хора.

Казах вече коя е една от главните причини - застраховката е доброволна и повечето от тия хора гледат да си спестят парите за нея. Любопитно ми е знаеш ли колко процента са неосигурените здравно българи - ще останеш изненадана като разбереш .
Цитат:

Имам един въпрос също- ти, ако Щатите бяха по- социални, не би ли се радвал?

Аз лично не бих се радвал. За мен и сега държавата тук е повече от колкото ми се иска социална . В моемнта може 15% американци да нямат здравна застраховка, но пък с охота плащаме на няколко милиона нелегални здравните застраховки на децата им, а и на майките като отидат да разждат. Ама това онова момиче, дето се канеше да остава нелегално тук, ама му анулираха визата не го знае и съответно се разсърди като казахме браво на посолството, а някои хора даже гнусни ни изкараха .
Цитат:

При вас как е- като те съкратят, не изгонят поради некадърност или грешки, вземаш ли обезщетения и за колко време?

В различните фирми е различно - обикновено се вземат обещетения. Тук им казват severance package (това го дава фирмата) отделно има и обезщетения за безработица от щата. Пример от нашата компания - миналата година уволниха един, който отговаряше за гаранцията на продуктите ни заради некадърност но реално написаха просто че е съкратен, за да може хем той да взема помощи за безработни, хем да не се разправят с него по съдилища. Във фирмата е бил 15 г. и накрая си тръгна с половин милион долара, който включваха обещетението му за съкращението и натрупаната сума в индивидуалния му тъй наречен ESOP (Employee Share Option Plan) акаунт. Или един вид план за шерване на печалбата с работниците. Та прави си сметката. Естествено това не е във всички фирми, но пък сега в момента помощите за безработни са за цели 99 седмици и примерно две семейства българи от нашата фирма, които ги съкратиха се пребраха в БГ за през тия две години и като сметнеш че единия взема около 1400$ помощи на месец, то сега семейството си живее в БГ доста добре с по 2800$ на месец. Това по принцип не е много законно от тяхна страна, ама го правят . Така че никой не остава просто ей така на улицата. Единствено ако си бил контрактор (все едно на граждански договор в БГ) не ти се полага обезщетение, защото се смята, че си работил за себе си, т.е. трябва ти да си го плащаш. Шофьорите на камиони, лимозини и разни други такива работят така. Т.е. не си плащат вноските за тези обезщетения и после съответно никой и не им ги дължи. Ако четеш Джакито, той например смята, че и здравна застраховка няма нужда да си купува, защото била измама . Та ей така се събират 15-я процента, дето нямат застраховки . Ама това Мур не го казва. Вземи гледай вече филма му Sicko, та да знаеш за какво става дума тук в темите .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Дзвер
wavedancer

#2812410 - 01.07.2011 13:27 [Re: Reks]

Цитат:

но пък сега в момента помощите за безработни са за цели 99 седмици

И от кого се изплащат тези помощи? Имаш предвид държавни?
Цитат:

че и здравна застраховка няма нужда да си купува, защото била измама

Като оставим настрана личните ви дразги в другата тема, които не бих искала да се намесват тук. Но
с какъв статут се ползват тези професии. В смисъл- ако работиш за някого не е ли задължително той да ти взема пари за здравни осигуровки? Или са като свободни професии и се самоосигуряват? Защото иначе как така плащаш на някой, който не се осигурява, а работи легално не разбирам. В случай, че човек няма здравна застраховка, а е на работа, т.е не е социално слаб, не си ли поема сам евентуални лечения? Нещо не ми се връзва?

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

NVU
Legend

#2812422 - 01.07.2011 14:44 [Re: Дзвер]

В Европа държавата казва на народа си - вие не сте достатъчно зрели да решавате как да харчите парите си, и ако ви дам цялата заработена заплата вие сте идиоти и ще я изхарчите без да отделите пари за здравна застраховка. Затова от всеки ще взема пари и задължително ще го застраховам.

В Америка държавата казва - всеки има глава на раменете си. Аз ви давам цялата заплата без да ви удържам здравна осигуровка, но ако се разболеете а не сте си купили застраховка после да не ми ревете.
Демек Америка остава това решение всеки сам да го направи. Аз съм избрал да си плащам, Рекса също. Като ми потрябва лекар ходя и нямам проблем. 15% от населението обаче са избрали че вместо здравна осигуровка за тях е по-важно да си купят плазма-тв, по-голяма кола, или разходка до Вегас. Те сами са избрали да не си купуват застраховка, не че са поискали да купят а някой ги е спрял.
И после като се наложи те да се лекуват, държавата вместо да им каже - айде отивай мри щом не си купи застраховка а изяде парите, държавата взема от моите и на Рекса вноски и лекува тея без застраховка. И затова всяка година ми скача вноската, а разни "свободни" професии избират да не си купуват застраховка.

Reks
Evil Guild Member

Re: Post deleted by Дон Кихот
    #2812427 - 01.07.2011 14:53 [Re: Анонимен]

Дон Кихоте, много яко заглавие си сложил на темата, направо нямаше как да се измисли по-яко .

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2812431 - 01.07.2011 14:58 [Re: Дзвер]

Цитат:

В случай, че човек няма здравна застраховка, а е на работа, т.е не е социално слаб, не си ли поема сам евентуални лечения? Нещо не ми се връзва?

Въпросните контрактори си имат собствени фирми и така работят. Те реално не са на работа при този, който им дава парите. Някой фирми работят така, точно за да не плащат осигуровки и разни други неща. Затова е голяма грешка като дойдат новите емигранти да гледат само колко им е заплатата на час и да не се интерисуват от другите бенефити . Но всеки си има глава на раменете и да се спасява сам.
NVU, аз не съм избрал доброволно да плащам за застраховка (не казвам, че не бих го направил), просто в нашата фирма е задължително да имаш такава. Ако не искам да ползвам фирмената трябва да покажа доказателство, че съм си купил друга и в тоя случай пък фирмата ми дава кредит между 1500 и 3000$ на година, че не я набутвам с нейната застраховка .

--------------------

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Re: Post deleted by Дон Кихот
    #2812436 - 01.07.2011 15:11 [Re: Анонимен]

Нямам идея коя си , но предполагам си една от тези "възмутените" ...

http://www.btv.bg/news/bulgaria/obshtest...i_pomoshti.html

Като чета сумите са си баш до 6000 лева за някой от най-големите тарикати
Що аджеба като взимате все "не сте знаели разпоредбите" , ама ако трябва да давате винаги си знаете всички права ?

Писнало ми е от тарикати , щото държавата не ги печата тия пари от нищото , а ги взима от хората дето работят.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Дзвер
wavedancer

#2812463 - 01.07.2011 16:06 [Re: NVU]

Е виж, че нещо се научава в тези теми, жалко, че няма други да споделят и за други страни. Примерно винаги съм си мислела, че и в Щатите е задължително да се осигуряваш, в смисъл работодателят да ти взема пари и да те осигурява- без значение дали искаш или не искаш, ако не си контрактор. тук поне доколкото знам за частните фирми е както при Рекса- фирмата сключва застраховки някакъв пакет и ако искаш нещо допълнително частна застраховка, която да ти покрива повече неща. Но при държавните ви служители пак ли е така?
Цитат:

айде отивай мри щом не си купи застраховка а изяде парите

това е гадно и не трябва и да казват така, защото може верно да нямат пари за застраховки хората. Предполагам, че си има някакви държавни пари за такива лечения и държавни болници, в които работят държавни лекари и на тях също се плащат заплати.
От друга страна пък и циганите така правят- никога не плащат нищо
@ Кихоте защо така изтриваш
Имаше някакво мнение, аз не го разбрах много- много, но по коя точка на правилника на форума беше нарушение? После се появи някаква друга дама, дето и нея съвсем не я разбрах
Много хубаво заглавие!

--------------------

NVU
Legend

#2812473 - 01.07.2011 16:24 [Re: Дзвер]

Цитат:

защото може верно да нямат пари за застраховки хората.

Да бе, може и да нямат... те са малко дето пишат тук, но айде да видим колко ще се обадят дето не плащат осигуровки, а имат цветни телевизори, уредби, кабелна телевизия, мобилни телефони, гардероби с дрехи и пълни хладилници? Мнозинството от тези който решават да не си купят застраховка са така. Просто техен избор е, не е че нямат пари, но решават да не се "набутват" да плащат, нека балъците плащат, а на тях като им потрябва тогава ще го мислят.

Ей питай Джаки що не си купува застраховка? Няма пари ли? Не е това, просто приоритетите на хората са различни...

Цитат:

Предполагам, че си има някакви държавни пари за такива лечения и държавни болници, в които работят държавни лекари и на тях също се плащат заплати.

Ха ха, верно ли го написа така "някакви държавни пари"...? Е чии са тези пари, от къде са дошли? Нали това са моите пари които съм платил за данъци. И ако не ги изхарчат както искам, догодина ще гласувам за друг. Имам конгресмен, имам и губернатор (нашия в Джързи се казва Кристи и е много див) - тези хора няма да оставят "някакви си държавни пари" ей така да се харчат. (Не че не се случва, но сравнено с други държави става въпрос)

А понятие пък като "държавна болница" изобщо не съществува. Държавни служители има, но като процент са сигурно една десета от гръцките и заплатите им изобщо не са за завиждане.

Дзвер
wavedancer

#2812483 - 01.07.2011 16:41 [Re: NVU]

ок, значи, ако разбирам правилно:
- работещият в частна фирма плаща към компанията за която работи или индивидуално, но задължително здравна застраховка. При съкращение- му се изплаща обезщетение и в същото време има право на помощи за безработица?
- тези със свободните професии, ако искат плащат застраховки, нямат обезщетение при съкращаване. Имат ли обаче помощи при безработица?
- и за държавните служители, колкото и да не са много нищо не казахте
- и друго- ако си безработен, но получаваш помощи за безработни, не ти ли взимат от тези пари, за да си осигурен или и тогава е по желание?
Така и не разбрах кой ги плаща тея 99 седмици помощи при безработица?

Един страничен въпрос,има ли в английския език някакъв идиом съответстващ на нашето преносно " затягане на коланите" или само austerity се използва в подобен смисъл?

--------------------

canon
На изток от рая

#2812484 - 01.07.2011 16:43 [Re: NVU]

Тук и аз малко няма да ти повярвам.
Не може да бачкаш за правитеслтвото и да няма някакъв келепир/бенефити

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

canon
На изток от рая

#2812485 - 01.07.2011 16:46 [Re: Дзвер]

"тези със свободните професии, ако искат плащат застраховки, нямат обезщетение при съкращаване. Имат ли обаче помощи при безработица?"

В България са задължени да се осигуряват здравно , но сами избират дали да се осигуряват за безработица.
Ако са решили да не внасят за беработица разбира се нямат право на помощи.

--------------------

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #2812487 - 01.07.2011 16:50 [Re: Дзвер]

Цитат:

Много хубаво заглавие!

Може да си сложите заглавие "Greece deleted by itself". (шегувам се )

NVU
Legend

#2812489 - 01.07.2011 16:51 [Re: canon]

Цитат:

Тук и аз малко няма да ти повярвам.
Не може да бачкаш за правитеслтвото и да няма някакъв келепир/бенефити

Е какъф келепир да има? Имат безплатни бенефити като безплатна медицинска застраховка и доживотна пенсия - това са супер неща, но при ниска заплата не са толкова много за завиждане.
Един агент на ФБР, вади $45-55К - ами не е нещо дето да си струва да те гръмнат. Просто хората в тези среди не са мотивирани единствено от парите.

В частния сектор може да правиш многократно по-висока заплата отколкото в държавния сектор. Естествено някой би казал - да, ама ако те съкратят... Ами това е част от живота, като си наистина добър лесно ще намериш нова работа. Отделно това че си държавен чиновник не значи че не могат да те съкратят. От 2008 до сега знаеш ли колко държавни служители съкратиха? Като няма пари от данъкоплатците и от корпорациите в бюджета, няма как да има за заплати на държавните чиновници, така че нещата тук поне са вързани.

Който е ходил по тукашна администрация вижда каки са чиновниците. Тройкаджиите, дето никоя корпорация не ги е наела, накрая отиват да бачкат за правителството.

NVU
Legend

#2812491 - 01.07.2011 16:57 [Re: Дзвер]

Цитат:

- работещият в частна фирма плаща към компанията за която работи или индивидуално, но задължително здравна застраховка.

Не е задължително. Малко са компаниите (доколкото аз знам) където е задължително да имаш здравна застраховка. Повечето големи компании предлагат застраховка, но не е задължителна. Аз доста се учудих че на Рекса му е задължителна, но може да има нещо връзка с индустрията им. Като цяло е избор на човека, независимо дали бачка за Майкрософт или за друг, дали да си купи застраховката или не.

Цитат:

Един страничен въпрос,има ли в английския език някакъв идиом съответстващ на нашето преносно " затягане на коланите" или само austerity се използва в подобен смисъл?

tighten one's belt
- live frugally and use less resources; "In the new economy, we all have to learn to tighten our belts"
economise, economize, save - spend sparingly
http://www.thefreedictionary.com/tighten+one's+belt

Reks
Evil Guild Member

#2812494 - 01.07.2011 17:01 [Re: NVU]

Бе по последната статистика, дето гледах държавните (федерални, щатски и местни) работници вече са повече от тези, работещи в производството . В Чикаго до колкото знам 3-те най-големи работодателя са пак държавни агенции. Верно не сме стигнали гърците, ама упорито вървим натам .
Chicago's Top Employers
Chicago Organizations # of Employees
The U.S. Government 51,700
Chicago Public Schools 43,783
City of Chicago 39,675
*Jewel-Osco 34,037
Cook County 25,482
*Advocate Health Care 25,279
*UPS 19,000
State of Illinois 17,056
*SBC Communications 16,500
*Wal-Mart 16,350

Тези със * са частни.

Дзвер, иначе който няма застраховка тича в спешното и после познай кой плаща. По последна статистика в спешните отделения в Чикаго плаща само 1 на всеки 6 пациенти и съответно цялата тежест се прехвърля само на този, дето плаща. Посещение в спешно за нещо не чак толкова сериозно, в смисъл без да ти правят някакви интервенции и операции, а само да те държат 2-3 часа за изследвания и т.н. е около 3000-3500$. Иначе има и болници, в които не се плаща като отидеш, но там може да си чакаш цял ден някой да те прегледа. Хората са еднакви на всякъде - аз съм напълно убеден, че ако и в Гърция направят застраховките по жеалние и даже повече от 15% ще имате такива без застраховки. Много хора толкова не им пука как действат, че се стига до следните ситуации: преди години застраховката ни е плащала на 100% посещението в спешно отделение и хората при настинка вместо да си запазят час при личния лекар и да отидат при него и да платят 20$ потребителска такса за около 120$ преглед, на тях им се досвидява да дадат 20-я долара и тичат директно в спешното, къдетп нищо не плащат, но пък сметката за застрахователя става 3-3500$. И по някое време фирмата ни казва баста (нашата застраховка е частна, т.е. от фирмата, а не от застрахователна компания) и почва да плаща вече само 80% от посещението в спешното, за да накара малоумниците да ходят там само коогато наистина има нужда. Предастави си сега, че застраховките се управляват от държавата - ами никога няма да направят тая промяна, за да спрат прахосването на пари. Само за сведение - от Медикеър-а (това е държавната програма за здравните застраховки за пенсионери) всяка година се крадат около 80 млрд. долара. Представи си пък колко се прахостват без смисъл. Например въобще не е рядко болниците да се опитват да удължат живота (съответно мъките и страданията) на 80 г. пациент с 2-3 месеца само срещу 1-1.5 млн. долара, само за да не ги съдят после роднините, че не са направили необходимото. Т.е. социалната система винаги прахосва неимоверно много пари, защото болшинството хора първо, че не им пука как и за какво се харчи, а и отделно много хора се опитват да крадат от системата .

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2812495 - 01.07.2011 17:04 [Re: NVU]

Цитат:

Аз доста се учудих че на Рекса му е задължителна, но може да има нещо връзка с индустрията им.

Няма нищо общо с индустрията, просто е полиси на фирмата .

--------------------

NVU
Legend

#2812497 - 01.07.2011 17:07 [Re: Reks]

Цитат:

Верно не сме стигнали гърците, ама упорито вървим натам .

Ами аз чакам 2012 с бюлетината в ръката, ама пустите републиканци ако пак ми изкарат кандидат с интелекта на тенис ракетата ми, тогава не знам какво ще правим

NVU
Legend

#2812500 - 01.07.2011 17:10 [Re: Reks]

Аз мислех че има нещо в конституцията, което не може да накара някой да те "задължи" да си купиш застраховка, ако ти сам не искаш, ама явно има вратичка...

Моята застраховка е безплатна, но пак имам опция да се откажа.

Дзвер
wavedancer

#2812501 - 01.07.2011 17:11 [Re: Reks]

Аз съм чела в няколко теми в живот в сащ за цените на вашите медицински услуги и меко казано съм изумена. Изследване за 3000$ какво може да струва толкова? Или преди май някой беше писал операция на апендисит, ако добре съм запомнила 25000? Не ми изглежда нормално изобщо.

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2812504 - 01.07.2011 17:19 [Re: NVU]

Цитат:

Аз мислех че има нещо в конституцията, което не може да накара някой да те "задължи" да си купиш застраховка, ако ти сам не искаш, ама явно има вратичка...

Моята застраховка е безплатна, но пак имам опция да се откажа.

Държавата не може да те задължи да сключиш договор с трето лице, но в случая аз един вид сключвам договр с фирмата ни, защото тя е тази, която осигурява застраховката, а не застарховател. Т.е. пак е по желание, защото работата в наща фирма не е насила, докато за живеенето в държавата и какво тя те кара по закон да правиш не е точно много доброволно и няма как да се откажеш ако не ти харесва . Пък и нали самата фирма плаща около 80% от цената на тая застраховка, така че не виждам какъв е проблема.

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2812505 - 01.07.2011 17:23 [Re: Дзвер]

Цитат:

Аз съм чела в няколко теми в живот в сащ за цените на вашите медицински услуги и меко казано съм изумена. Изследване за 3000$ какво може да струва толкова? Или преди май някой беше писал операция на апендисит, ако добре съм запомнила 25000? Не ми изглежда нормално изобщо.

Не е изследване за 3000$ в спешното, макар че има и доста по-скъпи изледвания. От 3-то хиляди сметка около 1200$ са за ползването на стаята и апаратурата в нея (един вид хотела ). Около 5-600$ са за лекарите и останалото е за изследванията, медикаментите и т.н. Нали се сещаш, че като отидеш в спешното и с теб се занимават няколко човека, никой от които не взема по-малко от 50-60 долара на час. В Гърция ако отидеш в спешното да не си мислиш, че като не виждаш реалната сметка то тя е много по-различна от тази тук. Ама там държавата плаща и затова хората придобиват чувството, че е "без пари" . Например един ядрено-магнитен скенер дето го прави Сименс струва същите пари и в САЩ и в Гърция. Консумативите му също, специалистите, дето го обслужват също. Ама това, че в Гърция не ти пращат сметка не значи, че няма такава .

--------------------

NVU
Legend

#2812506 - 01.07.2011 17:25 [Re: Дзвер]

Не ти изглежда нормално, защото сравняваш това със заплата на лекар който е получил безплатно държавно образование.

Тук говорим за лекари, които имат да изплащат по няколко стотин хиляди долара студентски заем. Освен това лекаря не започва да вади пари на 19 години, а на 30. Като добавим че имат задължително разпределение от порядъка на 6-7 години на минимална стажантска заплата, те реално започват да получават "истинска" лекарска заплата на около 35 години. От този момент нататък те трябва да изплатят студентския си заем... Много ясно че цените на докторските услуги са такива.

Като добавка - в Европа ако стане докторска грешка - има упс, сори. Е може ако е по небрежност доктора да го накажат административно, в най-лошия случай - може и затвор.

В Америка ако стане грешка, доктора го съдят и често се присъждат огромни милиони долари в полза на ищеца. Затова всеки доктор от голямата си заплата трябва също да си купи застраховка "докторска грешка" (malpractice insurance) - която струва много пари.

И третия фактор е, че всички тези скъпи лечения са изобретени тук (в огромната си част). Ако ти си изобретателя на хапче за намаляне на холестерол, няма да го пуснеш за 50 стотинки на пазара (колкото струват материалите да се произведе), а трябва първо да платиш заплатите на хилядите си лаборанти, изследователи и анализатори които са работили 5 години за това изобретение. Затова едно такова хапче може да струва 5 долара, понеже има закони които защитават интелектуалната собственост и никой друг няма право да го продава.
В България тези неща не са точно така, затова ти се струват странно тук...

NVU
Legend

#2812507 - 01.07.2011 17:26 [Re: Reks]

И аз така предположих че е.

Дзвер
wavedancer

#2812513 - 01.07.2011 17:41 [Re: Reks]

Цитат:

От 3-то хиляди сметка около 1200$ са за ползването на стаята и апаратурата в нея (един вид хотела ). Около 5-600$ са за лекарите и останалото е за изследванията, медикаментите и т.н.

А ако изследването ти е обикновено и не трябва да седиш повече от 10 мин. в тая стая, не говорим за такива ЯМР, специални скенери и тнт. Едно изследване кръв. Пак ли ще те накарат да ползваш стаята? Щото ок- за лекаря, за консумативите, за лаборант. Но ако не стоиш в болница, защо да плащаш престой? Плюс не си представяй, че в Гърция всичко ти е безплатно, не съм ходила в държавна болница, освен един път по спешност бях вдигнала температура и бяхме в друг град. Платихме изследвания, макар и да не бяха скъпи изобщо.
Всъщност не смятам, че тук в някои отношения държавата непременно е ощетена. Днес отивам да си купя капки за нос и хапчета за температура. И останах като гръмната като ми каза жената 1.50. В България били 8лв капките. Само, че тук ДДСто на лекарства се оказва, че било по- ниско. Така според мен никой не е на загуба. Държавата се грижи за това да имаш ниски цени за основни и не много сложни лекарства като им слага по- ниско ддс, хората не се охарчват много. Обаче за разни други дето не са толкова необходими, много са скъпи, особено хранителни добавки, витамини, неща от тоя сорт.
@ НВУ
Цитат:

Затова едно такова хапче може да струва 5 долара, понеже има закони които защитават интелектуалната собственост и никой друг няма право да го продава.

Да бе и затова после се сключват договори със сума ти държави да си разпродадеш хапчето. Както беше с тами флу и с ваксините

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2812521 - 01.07.2011 17:54 [Re: Дзвер]

Цитат:

Държавата се грижи за това да имаш ниски цени за основни и не много сложни лекарства като им слага по- ниско ддс, хората не се охарчват много.

Ти май не разбираш, че държавата се грижи да му е евтино само на този, дето има нужда за нещо за сметка на всички останали. Еми хубаво, ама аз не искам да плащам, защото Драган имал нужда от нещо .
Иначе това със спешното от по-горе е специфичен пример. Естествено че има и пример как въобще не се ползва стаята или пък как след това се ползва и операционната. Не се концентрирай само върху цифрите, защото аз ти го дадох примера да видиш какъв е принципа, а не да се хванеш за 3-то хиляди долара и да ме караш сега да напиша едва ли не епикризита на проблема, за да оправдая всеки цент в сметката от болницата .

--------------------

Gerritsen
I
**

#2812528 - 01.07.2011 18:00 [Re: Gerritsen]

Ne мога да разбера как се сдобих с две звезди, и защо. По каква причина.

Някой ще ми помогне ли да разбера системата тук, и защо се озовах в центъра на средношна лудница, и кой си позволява да ме оценява спрямо 15 ми мнения, и защо има това право, и какво значи 2.3 звезди. Снощи нямах никакви, идеално ми беше и така. Какъв ви е проблема, че на звезди налитате и без звезди не можете?

Моля за помощ, някой да ми даде разумно обяснение. Все пак, не мога да тичам през форума и някой все да крещи по мен, и да ми лепи звезди, които не съм искала, и които не знам за какво ми се дават.

Къде мога да прочета нешо по въпроса, и има ли някой да ми обясни и да ми помогне да разбера?

NVU
Legend

#2812529 - 01.07.2011 18:01 [Re: Дзвер]

Не се учудвам че смяташ корпорациите за "лоши", ама си помисли ако нямаха финансов интерес да правят рисърч, да измислят нови хапчета и т.н. - Ами то още нямаше даже аспирин да имаме.

Ако корпорациите не очакваха да направят милиони от продажбата на хапчета, не биха наели скъпо платени лекари да правят тези разработки. Ако лекарите не очакваха да получават големи заплати, не биха се хабили с години учене и студентски заеми.

Еволюцията не се движи от тези седнали пред дивана. Движи се от тези дето искат повече и дето си блъскат главите как да дърпат нагоре. Супер умни лекари ако няма корпорация да им предложи охолен живот за да стоят по 18 часа в лабораторията, биха станали просто фелдшери. Тогава кой ще измисля ваксина против варицелата примерно?

Същото е и с айфони, телефони, бмв-та и печени прасета. Във всеки отрасъл има иновации с една единствена цел - печалба.

Не знам какъв социалистически въздух дишаш, но помисли малко наистина.

Reks
Evil Guild Member

#2812530 - 01.07.2011 18:02 [Re: Gerritsen]

Що не си пусна питането в съответния форум, ами ни спамиш темите тук и после се налага някой администратор да ги цепи и трие и да им слага малоумни заглавия, та на другия ден като отворим форума да гледаме 10 минути умно ?

--------------------

Gerritsen
I
**

#2812536 - 01.07.2011 18:08 [Re: Reks]

Защо ме нападате така бе хора?

Снощи една откачила тръгна да ме напада, сега и ти. Може ли малко по-спокойно да я карате, дайте ми възможност да прочета това онова и да разбера какво става тук.

Какво ми се изсипа на главата, а само си подадох носа. Какъв ви е проблема точно? и до въпросния форум ще стигна....ако ми дадете малко време и възможност изобщо....направо ме сложихте под валяка, оправяй се! чакай малко, къде така???

Къде е тоя форум, в който трябва да попитам, и какво да попитам изобщо? гледам какво ми спретвате тука, и звезди някакви ми налепихте, не ви искам звездите, дръжте си ги поне докато разбера какво правите тука, какви са тия детски градини, звезди и плисирани полички и хартиени цветенца....

Какво ви става хора?

Отивам да чета форума и да разбера къде да питам, и моля, не ме звездосвайте! Не искам звезди, да сме наясно! не съм второкласничка, да ме потупват по рамото и да ме щипят под поличката!

NVU
Legend

#2812540 - 01.07.2011 18:11 [Re: Gerritsen]

Цитат:

...и да ме щипят под поличката!

Като гледам какъв аватар си си избрала, не съм сигурен в последното...

Gerritsen
I
**

#2812548 - 01.07.2011 18:35 [Re: NVU]

Какво му е на аватара? все някакъв трябва да е. Освен да изпразня всичко, защото каквото и да сложа, все ще има някой да го изкритикува. Не мога да се харесвам на всички без изключение, не съм робот и не съм пишеща машина
и да повтарям речника дословно по Славейков.

Не ви разбирам, повтарям. Едва се появих, и ме атакуваха маса народ, защо??? поне посочете някаква реална причина, какво ви става, каква е тая масова истерия?

Сега пък поличката ми не ви харесва....пак критицизъм....

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2812553 - 01.07.2011 18:56 [Re: Gerritsen]

Хайде да ти отговоря, че да престанеш да спамиш и да се тръшкаш преди някой мод *да ти види сметката*. Погледнато от страна ти нахлу в темата с вой и крясък как някой те преследвал и тероризирал. Тук от 1,5 години си седим тихо и кротко с малко изключения и си коментираме световната криза и в частност Гърция в 35-та поредна тема. При това настояваш, че и се тръшкаш да ти обясняваме, да правим това, да не правим онова. Хайде успокой топката малко, седни и почети наоколо преди да се изхвърляш и с не много голямо усилие и нервни клетки ако имаш желание ще разбереш нещата. За звездите - в профила ти има опция за гласуване от другите потребители оценявайки те като ник (поведение и мнения във форума) със звезди - от 1 до 5. Така до ника ти се появява рейтинг ако някой гласува, който е средно аритметично на гласовете.

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Gerritsen
I
**

#2812559 - 01.07.2011 19:15 [Re: Shogoun]

Цитат:

Хайде да ти отговоря, че да престанеш да спамиш и да се тръшкаш преди някой мод *да ти види сметката*. Погледнато от страна ти нахлу в темата с вой и крясък как някой те преследвал и тероризирал. Тук от 1,5 години си седим тихо и кротко с малко изключения и си коментираме световната криза и в частност Гърция в 35-та поредна тема. При това настояваш, че и се тръшкаш да ти обясняваме, да правим това, да не правим онова. Хайде успокой топката малко, седни и почети наоколо преди да се изхвърляш и с не много голямо усилие и нервни клетки ако имаш желание ще разбереш нещата. За звездите - в профила ти има опция за гласуване от другите потребители оценявайки те като ник (поведение и мнения във форума) със звезди - от 1 до 5. Така до ника ти се появява рейтинг ако някой гласува, който е средно аритметично на гласовете.

Жено, ти можеш ли да четеш? питам те дословно и буквално. Сега се върни горе на темата и ако видиш място, на което съм "нахлула" ти нахлу в темата с вой и крясък как някой те преследвал и тероризирал ами просто онемях на подобна агресия от твоя страна да твърдиш това.

Направо нямам думи! ти изобщо можеш ли да четеш? какви са тези грозни истерии и обвинения? каква е тая социална агресия? горе си стои цитата на оригиналната тема, и аз съм първата да го коментира изцяло по събджекта! какво ти се привижда, не знам...очила ли носиш, също не знам...питам те, и ми отговори с да, или не, ти можеш ли да четеш литературен български, или не можеш? в случай че кажеш да, върни се и прочети отново какво стои в темата, и се върни да се извиниш за грозните си нападки и агресивни грозни неадекватни думи!

Как е възможно това? направо недоумявам! какво ви става хора?????????????????????

canon
На изток от рая

#2812561 - 01.07.2011 19:18 [Re: Дзвер]

Фармацията не е най-чистия бизнес и това е неоспоримо , но без тия корпорации закъде ?
Правителствата ли ще плащат за иследвания и нови медикаменти ?
След определен брой години лиценза на оригиналното лекарство изтича и става свобоен -тоест всеки може вече да го произвежда под някакво си собствено име.
Затова и аспирина или ибупрофена( надявам се след 30-40 години и виаграта ) струват днес жълти стотинки .
Така е с всичко . Дава се един период примерно 5 години изключителни права на фирмата разработчик да си върне инвестициите и да реализира печалба и след това се пуска на народни цени...
Например "Актавис" произвеждат изцяло генерични лекарства (такива със свободен лиценз)

--------------------

canon
На изток от рая

#2812562 - 01.07.2011 19:19 [Re: Gerritsen]

Добре де пиши нещо по темата и стига се карахте.

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2812565 - 01.07.2011 19:31 [Re: Reks]

Цитат:

Та ей така се събират 15-я процента, дето нямат застраховки . Ама това Мур не го казва. Вземи гледай вече филма му Sicko, та да знаеш за какво става дума тук в темите .

Гледай го, Дзвери, тоз филм, не е нищо толкова лошо, престъпно, опасно и апокалиптично както го представят тук Рекс и сие. Само края е малко популистки, но пък е впечатляваш. Те с НВУ-то са си изградили мненията от *Голямата гръцка сватба* пък Мур им боде

Значи, Рексе, просто не искат да си купуват застраховки? Ей така? Какъв % от тези 15% ? или за някои е много скъпо и не могат да си го позволят? Или не работят и нямат пари защото безработицата в САЩ е около 10%? Или им отказват (или оскъпяват прекалено) застраховка поради някаква болест, защото са неизгодни за касата?

Във всеки филм всеки човек може да види различни неща, или иска да види нещо определено или предпочита да говори за нещо конкретно, а друго да премълчава. Същото важи и за филмите на Мур. Още в самото начало на филма се уточнява съвсем ясно, че не става въпрос за всички американци, а точно за определен % и дори бройка. За някого са някаква си цифричка, едни пикливи 15%, но за населението на САЩ това са някакви милиони хора. Вие предпочитате да ги загърбите и да си свиркате нехайно защото не сте от тях. Но тези милиони си имат проблеми и не само от глупост или стиснатост. Защо никой да не прави филми за тези 15% и техните проблеми? Защо, особено след като се правят хиляди филми касаещи останалите 85%? Въпреки, че във филмите не се казва примерно *Джек и Мери са застраховани и затова са безгрижни и могат да се отдадат спонтанно на сладникавата си лИбовна история* и на мебелите (по НВУ) е ясно, че това е точно така. Като гледа човек пригледните образцови градинки и цвъртящото барбекю или изискания ресторант със сигурност е наясно, че посетителите му имат застраховка. Но и незастрахованите са хора. Според мен Мур изкарва наяве доста непрани ризи и то с данни, макар и отнасящи се за малцинство, които вие омаловажавате преднамерено главно плюейки по личността му. И обвинявайки го че прави обобщения, които обаче не всички виждат еднакво с вас. Има и други филми засягащи проблеми с лечение, което ще рече, че не си измисля съвсем. В Сико прилага конкретен списък на заболявания при които застрахователна компания може да откаже застраховка (или да е прекомерно висока) като неизгодна и като питах има ли такъв списък Рекса викна веднага *не*! Обаче от лично потърпевш човек научих, че е истина, освен и от други. Та то така е много хубаво да застраховаш само здрави хора

--------------------

Gerritsen
I
**

#2812567 - 01.07.2011 19:36 [Re: canon]

Ами написала съм го вече, ама кой да чете. Третото мнение под самата тема, да питам ли пак кой може да чете тук.

За мен официалната медицина е измишльотина. Огромна маса хора се занимават с неща, колкото да взимат заплати. Има някаква критична маса хора, които държат ниво, но останалите само ядат и пият около тях.

При това, оригиналата тема нямаше нищо общо с медицината. Сложих цитата снощи отделно, ама кой да чете пак, всички се отплеснаха по медицината. За мен важи само едно правило, и то е римския закон: питаш кой има изгода, и това е извършителя. Ами, пеницилина си е стоял открит и неизползван повече от няколко десетилетия, а Циолковски си е писал формулите за ракетна физика поне 5 десетилетия, преди някой да се усети, че може да вади пари от джоба на данъкоплатеца за което.

А Мария Кюри е плащала от джоба си консумативите по ядрените си изследвания, и сама е чистила хамбарите, в които е работила.....

Омръзнало ми е високопарни идиоти да ми обясняват колко много пари дължа като данъкоплатец. Нищо не ползвам от държавата, цял живот, а все плащам, за да ми натресат същите чиновници още пари за плащане. Имам ли разум да тегля чертата, се казва.

Снощи гледах новини по каналите тук за Гърция. Ами стана ми жал за обикновените хора. И те са излъгани, точно като нас, българите. Правителството се издържа от парите на данъкоплатците, и затова им се плаща на чиновниците, да се грижат за народа си. Обаче сега чиновниците натресоха огромни проблеми на обикновените хора, и сега излиза, че обикновените хора пак са длъжници. Ми не са. Те са платили, и това се нарича обществен договор, на правителството да им защитава интересите, и правителството е назначено по процедурите защото са се съгласили да работят и да бъдат платени и да защитават народните интереси. И значи, чиновниците оцвъкват положението, и пак народа плаща, е докога. Тоя филм го гледаме и в България, не ни ли стига вече да го гледаме 30 години още след комунизма, само личицата на героите се сменят, иначе същото.

Аз мисля, аман.

Да съм казала нещо в друг дух? мисля че не съм. Ако ме накараш пак да си обяснявам гледната точка, мисля, че ще бъде нахално. Изчерпателна ли бях? имаш ли въпроси? по темата ли бях? пак ли ще бъда нападана грозно? надявам се, че някои хора си взеха поука и се вразумиха.

Ако очаквате само аз да съм любезна, а някой друг да си развява байрака, това не е начина и няма да се получи. За да има комуникация, страните трябва еднакво да положат усилия. Ако пък някой се смята за привилегирован, ами мен ме нема в тая схема, аз не си играя игрички в детската градина пък другарко, на мен ми взеха играчката.

Капиш? моля без повече заяжданици и простотии. Грозно е. Сами се обиждате с подобно поведение. Отказвам да бъда държана отговорна за нечия агресия и простотия. Отговарям само за собственото си поведение и думи.

Точка по въпроса, и да не съм чула и прочела някой още да се дърли с мен.

Shogoun
костелив орех

#2812568 - 01.07.2011 19:38 [Re: Gerritsen]

Нека ми, така ми се пада като се правя на добра и губя време да обяснявам...
Тези дето пишат на литературен български били много опасни, бреййй
Но аз, агресивната съм по-опасна, освен това гледам и лошооо

--------------------

Gerritsen
I
**

#2812573 - 01.07.2011 19:47 [Re: Shogoun]

Е, ти направо си извади отровните зъби и директно пусна отровата, какво повече да говорим.

Точно затова направих изказване в друга тема в клуба на чужбината, че българите нямат социални умения. Ето нагледно доказателство. Не четат по каква тема пишат, и тръгват директно на лична разправия, атаки и агресия. Отделно от това, взимат го лично и даже лепят или вадят звездички. Отделно от всичко, не си взимат поука и продължават с личните дрязги и заяжданици. Злоба, мерене на ***** и тръшкане, кой е по-кой.

Ами, нямам какво повече да добавя, Shogoun и авторката на темата нагледно демонстрираха защо съм права и по друга тема.

Нямам какво повече да кажа. Нито по тая тема, нито по другата.

Mimi 1

Регистриран: 02.01.2008
От: NYC
    #2812574 - 01.07.2011 19:49 [Re: Gerritsen]

И на мен ми прави впечатление, че на всички пишещи в тази тема, единствената им цел е да се дърлят с теб и да те нападат по всички фронтове. Те явно само за това влизат в темата.

Според мен, трябва още няколко пъти да им обясниш колко им е непровокирано и грозно поведението.

Shogoun
костелив орех

#2812575 - 01.07.2011 19:50 [Re: NVU]

Цитат:

Не се учудвам че смяташ корпорациите за "лоши", ама си помисли ако нямаха финансов интерес да правят рисърч, да измислят нови хапчета и т.н. - Ами то още нямаше даже аспирин да имаме.

Не вярвам да си толкова глупав да не се сещаш колко двуостър е този нож на финансовия интерес Обаче ти изнася да не споменаваш, че хапчета се измислят само за това, което има интерес. Че за много по-редки болести и не особено тежки също биха могли да са измислени хапчета, но са малко болните от тях , съответно потребителите и няма достатъчно кандидати да ги купуват и от там печалба. Че за някои пък болести хапчетата поддържащи положението са много по-изгодни от еднократното излекуване и така болестите хронизират, а можеха да бъдат излекувани. Ако всички болни от спин примерно се излекуват от раз само с едно хапче кой ще плаща прескъпата поддържаща терапия?
Хубаво е поне , че косвено признаваш че хуманността е само едно клише ...

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2812578 - 01.07.2011 19:57 [Re: Gerritsen]

Цитат:

Нямам какво повече да кажа. Нито по тая тема, нито по другата.

Дай Боже!

Само, за да се опитам да докажа, че ме обвиняваш напълно несправедливо (не че си в състояние да го проумееш, де) ще се опитам пак да помогна с едно упътване - онези розовите хапчета не ги раздават по форумите, продават се в аптека

(Я да видим дали ще си удържиш на горната дума )

--------------------

Gerritsen
I
**

#2812579 - 01.07.2011 20:00 [Re: Mimi 1]

Цитат:

И на мен ми прави впечатление, че на всички пишещи в тази тема, единствената им цел е да се дърлят с теб и да те нападат по всички фронтове. Те явно само за това влизат в темата.

Според мен, трябва още няколко пъти да им обясниш колко им е непровокирано и грозно поведението.

Нали?

Пък и ако се научат да казват любезните думички като моля, заповядай и благодаря, направо цена няма да имат като възпитани пълнолетни български граждани, какво щастие, малей мила, ех ако всеки български гражданин имаше добри обноски и не беше арогантен, нахален и агресивен и особено ако имаше добри социални умения, къде ли щеше да бъде България сега?

Shogoun
костелив орех

#2812583 - 01.07.2011 20:12 [Re: Gerritsen]

Цитат:

Те явно само за това влизат в темата.

Цитат:

като възпитани пълнолетни български граждани,

Объркала си форума, тези са по други форуми, можеш да вземеш и един фенер и да ходиш да ги търсиш в другите форуми. Тук е форум *Българи в чужбина* и повечето са чуждестранни граждани. Иначе сме пълнолетни, но пък възпитанието ни е излишна екстра

(Като гледам не си удържа на думата, но не се и учудвам, де. Чакай да престана, че така без да искам излишно и лъжовно задоволявам прекомерната ти нужда от внимание )

--------------------

canon
На изток от рая

#2812584 - 01.07.2011 20:16 [Re: Shogoun]

Модератора когато намери време няма да е лошо да поразчисти малко

--------------------

canon
На изток от рая

#2812585 - 01.07.2011 20:20 [Re: Shogoun]

Много ясно , че си гледат интереса , но в повечето случаи съвпада с обществения.
Иначе ако ги няма и ако го няма финансовия интерес кой все пак ще го измисли това хапче против СПИН все някога ?
А кои и откъде са хората дето даряват/ са дарили огромни средства в тая насока ?
Не съм чувал Онасис или някой от империите Папандреу и Караманлис , или Лацис и другите корабни магнати да са направили нещо в тая насока.
Виж за Бил Гейтс сме чували всички и не само той.

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2812593 - 01.07.2011 20:36 [Re: Shogoun]

Цитат:

В Сико прилага конкретен списък на заболявания при които застрахователна компания може да откаже застраховка (или да е прекомерно висока) като неизгодна и като питах има ли такъв списък Рекса викна веднага *не*!

За 6 г. тук не съм видял на човек със застраховка да му е отказано, защото се е разболял. В нашата фирма последната година имахме няколко човека с доста сериозни заболявания (някои и с ракови такива) и на никой не са отказали застраховка, нито пък са му вдигнали цената на застраховката. Хората си излизат в болнични, лекуват се, местото им се пази, плащат им 80% от заплата болнични и като се оправят се връщат. Застраховката може да вдигне цената и/или да откаже лечение само при индивидуална застраховка, т.е. ако сам отидеш и си купиш застраховка на свободния пазар. През групова застраховка не съм чул да е станало такова нещо. Даже миналата година промениха закона и от 2014 г. вече застрахователите няма да могат да вдигат цената и да отказват покритие базирано на медицинска история. Но пък за сметка на това правят застраховката задължителна иначе на края на годината плащаш глоба. Защото сега какво правят някои хора - не си купуват застраховка, за да пестят пари и когато ножа опре в кокала тичат да си купуват тогава и много ясно, че застрахователите ще вдигат цени и ще отказват покритие. Все едно да си купиш застраховка за колата, след като я блъснеш и да искаш застрахователя да ти плати за ремонта от преди момента на купуване на застраховката. Така че всичко си има причини, но някои хора като Мур показват само как застрахователя вдига цените и/или отказва плащане без и дума да споменава за другите неща и после зрителите в Гърция цъкат с език и си викат гледай колко зле било в САЩ .
Даже ако те уволнят от работа имаш право да запазиш застраховката си за още една година и държавата плаща 65% от нея. Така че и довода, че като те уволнят и оставаш без застраховка също не важи .
Шогун, в БГ където уж застраховката е задължителна около 2 млн. човека са без застраховка и не могат да се лекуват. Това са 1/3 от хората. Доста повече от 15-я процента в капиталистическа Америка. Та не се концентрирай на абсолютната бройка колко милиона са, а колко процента от хората нямат покритие. Защото пък в Китай тогава са стотици милиони, демек те са най-зле .

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2812598 - 01.07.2011 20:40 [Re: Shogoun]

Цитат:

Не вярвам да си толкова глупав да не се сещаш колко двуостър е този нож на финансовия интерес

Ако няма финансов интерес никой няма да си мръдне пръста да прави каквото и да било . Без тоя финасов интерес още щяхме да ползваме пощенски гълаби, за да си пишем, а не компютри и форуми в интернет .

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2812607 - 01.07.2011 20:52 [Re: Reks]

Гълъбче, какъв цвят гълъб искаш да ти пратя?

Дам, само идеалист би се учудил колко лесно се слагат в един кюп хуманност и човешки нужди с техника и търговия

--------------------

Gerritsen
I
**

#2812611 - 01.07.2011 21:00 [Re: Shogoun]

Цитат:

Цитат:

Те явно само за това влизат в темата.

Цитат:

като възпитани пълнолетни български граждани,

Объркала си форума, тези са по други форуми, можеш да вземеш и един фенер и да ходиш да ги търсиш в другите форуми. Тук е форум *Българи в чужбина* и повечето са чуждестранни граждани. Иначе сме пълнолетни, но пък възпитанието ни е излишна екстра

(Като гледам не си удържа на думата, но не се и учудвам, де. Чакай да престана, че така без да искам излишно и лъжовно задоволявам прекомерната ти нужда от внимание )

Ма ти още ли ме дебнеш и се заяждаш?

Също като среднощната откачалка, дето сипеше тук провокации.

Да си правя ли труда да регистрирам, за интереса на науката, колко време ще ходиш по мен да се заяждаш и да спамиш? нито си по темата, нито си възпитана и учтива.

Да, и аз мисля, че модератора ще има работа тук.

Shogoun
костелив орех

#2812612 - 01.07.2011 21:02 [Re: Reks]

Цитат:

За 6 г. тук не съм видял на човек със застраховка да му е отказано, защото се е разболял.

Аз доколкото разбрах не става въпрос за заварено положение, а за хора които за пръв път ще се застраховат (или в живота си или на ново място имам предвид) То пък ако и на имащи застраховки веднага щом се разболеят им ги прекратяват или вдигат съвсем нямаше да е нормално.

Рексе, въпроса не е да гледаме какво е в България, то и си го знаем, а да гледаме как е в по-напреднали страни, кое е хубаво, кое е лошо, коментираме и сравняваме, добре беше и да зависеше от нас да можем да променим нещата

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2812626 - 01.07.2011 21:19 [Re: Shogoun]

Цитат:

Аз доколкото разбрах не става въпрос за заварено положение, а за хора които за пръв път ще се застраховат (или в живота си или на ново място имам предвид)

Когато се местиш двете застраховки се застъпват и няма проблем, а когато не си застрахован и решиш вече да се застраховаш като си се разболял кажи ми ти кое е нормалното в случая - някой да се прави на луд, докато не му потрябва застраховка или застрахователя да не иска, тези дето са се правили на луди .

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2812628 - 01.07.2011 21:21 [Re: Shogoun]

Цитат:

Гълъбче, какъв цвят гълъб искаш да ти пратя?

Дам, само идеалист би се учудил колко лесно се слагат в един кюп хуманност и човешки нужди с техника и търговия

Ти ще ходиш ли на работа ако не ти плащат и не си задоволена от някъде другаде (мъж, наследство и т.н.) ?

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2812664 - 01.07.2011 22:00 [Re: Reks]

В това отношение си прав разбира се, но може да става въпрос да кажем за някой млад човек, който ще се застрахова за пръв път и има някакво хронично заболяване - астма, алергии и разни други, за които е ясно че ще трябва периодично да ходи на лекар и да пие лекарства винаги

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2812668 - 01.07.2011 22:04 [Re: Reks]

Да, бих ходила на работа, но бих си избрала друга работа вероятно или нещо като хоби, или доброволно занимание. Става скучно да се седи непрекъснато в къщи.

--------------------

NVU
Legend

#2812669 - 01.07.2011 22:05 [Re: Shogoun]

Няма такова понятие да се застрахова за пръв път. Децата са на застраховката на родителите си до 26 години, после зависи дали е колеж, работа, дори ако са безработни - пак има застраховки.

За да се застраховаш за "първи път" това значи че в някакъв момент сам, напълно преднамерено си решил да си прекъснеш застраховката, защото си решил че е по-добре плазма или пържоли, отколкото здраве.

И като си се разболял, тогава - опппааа, ама аз искам сега да се застраховам, защо не може?
Точно след като се спука гумата, всички решават че искат да имат застраховка пътна помощ.

canon
На изток от рая

#2812672 - 01.07.2011 22:09 [Re: NVU]

"Децата са на застраховката на родителите си до 26 години"

В БГ може да не плащаш никакви осигуровки , но ако постъпиш в болница за сериозно лечение трябва да ги внесеш със задна дата и си ОК !
Адски несправедлива система.
Значи някой си внася редовно като поп , а други ако не постъпят примерно за операция никога няма да внесат и стотинка.
Интересно е , че в тези случаи много бързо намират по 700-800-1000 лева пред перспективата да си платят цялото лечение.

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2812674 - 01.07.2011 22:11 [Re: canon]

Ами нали затова разправяме, че с НВУ-то по ни харесва тук, защото тук тарикатлъка (дребния ) в 99% от случаите не върви .

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2812683 - 01.07.2011 22:21 [Re: NVU]

Цитат:

Децата са на застраховката на родителите си до 26 години,

И все пак след 26 години пак трябва да се застраховат сами за пръв път нали?
Застраховките на безработните предполагам са докато взимат помощите, а после?

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2812684 - 01.07.2011 22:23 [Re: Shogoun]

Цитат:

Застраховките на безработните предполагам са докато взимат помощите, а после?

Ако някой взема помощи за безработни и има застраховка без ограничения във времето, то сещаш ли се колко хора ще искат да работят ? Казах ти как нашенците почват да вземат обезщетения за безработица и духват към БГ-то и си клатят краката 2 г. или пък се хващат нещо да работят там паралелно с обезщетенията. Какво мислиш щеше да стане, ако тези обезщетения щяха да са неограничени ?

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2812688 - 01.07.2011 22:30 [Re: canon]

Цитат:

Лацис и другите корабни магнати да са направили нещо в тая насока.

Аз бих била доволна тези да си плащаха всичките данъци в Гърция

Има и свестни хора и сред милионерите обаче, каноне, и правят много дарения, организират благотворителни мероприятия и др. Преди една година в Атина беше открита първокласна ракова болница за деца (да не дава Господ да е нужна някому) благодарение на Мариана Вардинояни http://www.greekmoney.gr/index.php/permalink/44774.html

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2812690 - 01.07.2011 22:38 [Re: Reks]

Ти нали каза, че безработицата е 99 седмици ли беше? Ясно, че не е неограничена. НВУ-то каза, че има застраховки и за безработни и аз само питах дали застраховките траят колкото и помощите? Все набеждавате Гърция за социална държава, но тук помощите за безработица са до 8 месеца, демек една трета от при вас.

--------------------

NVU
Legend

#2812698 - 01.07.2011 22:48 [Re: Shogoun]

Цитат:

И все пак след 26 години пак трябва да се застраховат сами за пръв път нали?

Става въпрос че не е прекъсната застраховка. При навършване на 26, ако до тогава вече не работи някъде, младежа трябва да си смени застрахователя от "семеен" на "индивидуален" или с други думи да не е на родителите си на плана.
При такава смяна не се получава "прекъсване" на застраховка и няма проблем.

Става дума че много хора решават в определен момент, че вместо да си плащат застраховките е по-добре да си купят екскурзия до Карибите. Така те си прекъсват застраховката, спират да плащат и след 2-3-4 или колкото там години по-късно им се наложи сериозно лечение, те казват - оппааа, имам сериозна болест, чакай сега да се застраховам.
И тогава тръгват да търсят застраховател.
И тогава застрахователя ги пита - имате ли такава и такава болест? Те отговарят - да. И застрахователя им казва, съжалявам, не може да ви приемем.

Същия случай с гума. Ако не си спукал гума, застраховката струва малко, но веднъж като спукаш гума много ясно че никой застраховател няма да се навие да се застраховаш за 20 лв а да получиш нови гуми за 200 лв.

Reks
Evil Guild Member

#2812701 - 01.07.2011 22:51 [Re: Shogoun]

Цитат:

Все набеждавате Гърция за социална държава, но тук помощите за безработица са до 8 месеца, демек една трета от при вас.

Ами те и тук бяха 26 седмици, т.е. половин година, ама дойде социалист на власт и ги направи 99 седмици. Добре че поне не е за постоянно, а само докато уж траела рецесията. макарт че като гледам как сме се устремили към нова рецесия след няколко месеца може и така да си останат тия помощи .

--------------------

canon
На изток от рая

#2812705 - 01.07.2011 22:54 [Re: Reks]

Вашта Сара Пейлин ако се събере с нашия Бойко Борисов ще са страшен тандем

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2812707 - 01.07.2011 22:55 [Re: canon]

Ами да ви я пратим тогава - даже ние ще платим пътните разноски .

--------------------

canon
На изток от рая

#2812718 - 01.07.2011 23:26 [Re: Reks]

Аз мислех ние да ви пратим нашия

--------------------

Hard Rock fan

#2812722 - 01.07.2011 23:43 [Re: canon]

Аз наскоро си мислех пък за сделка с Бразилия - да им поискаме Дилма Русев, щото си е наша, а на тях в замяна пак българска политичка да им предложим - Цецка Цачева може, или Меглена Кунева, Мая Манолова, абе бол достойни има - да си избират...

canon
На изток от рая

#2812725 - 02.07.2011 00:05 [Re: Hard Rock fan]

A , че са ни малко комунистите ами да внасяме и отвън

--------------------

Mimi 1

#2812749 - 02.07.2011 02:17 [Re: NVU]

Все пак, да бъдем обективни.

Ако някой е единствен работещ в семейство и си загуби работата, здравната застраховка за семейството му като нищо ще изчерпа помощта за безработни. При което изборът ще е дали да ядат или да имат здравна застраховка.

За хората на минимална работна заплата предполагам, че положението е същото.

Reks
Evil Guild Member

#2812752 - 02.07.2011 02:42 [Re: Mimi 1]

Мими, за да бъдем обективни вече споменахме, че правителството плаща 65% от COBRA-та за 1 година . Демек на безработния ще му се наложи да плаща само 35% от цялата застраховка.

--------------------

NVU
Legend

#2812762 - 02.07.2011 04:55 [Re: Mimi 1]

Цитат:

Все пак, да бъдем обективни.

Ами нека да бъдем. Не съм казал че няма такива случаи, напротив, поне три пъти казах че "изключението" е това което е интересно и около него се правят филми. Да, сигурен съм че един на всеки десет човека без застраховка е бил принуден да избира хляб на масата или застраховка. Но нека бъдем обективни, останалите девет са точно както описвам - избора при тях е бил кола, почивка, стейк и бира, или... хм.... застраховка...
Е за този 1 на 10 дето не може да си позволи застраховка ако направим математиката от 15% без застраховка ще излезе че 1.5% са по принудителни причини без застраховки, а останалите 98.5% са или застраховани или личния им избор е бил да не се застраховат. Е за какво говорим?

Според мен ако се генерализира каква е Америка трябва да се говори за 98.5% от хората, а не за 1.5% на които наистина им е тежко, не го отричам, но в никакъв случай не са представителна извадка за Америка.

Hard Rock fan

#2812789 - 02.07.2011 10:08 [Re: canon]

Вярно, че е лява, ма тъй кат' наблюдавам повечко чини от наш'те комунисти, може да ги очовечи малко.

canon
На изток от рая

#2812800 - 02.07.2011 10:45 [Re: Hard Rock fan]

Ако доведе и бразилките съм твърдо за !

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2812849 - 02.07.2011 15:10 [Re: NVU]

А как тогава стои положението с новодошлите емигранти?

И да допълня - тук безработицата е до 8 месеца както казах и между 400-600 евро в зависимост от семейство и деца. За да я вземаш трябва да живееш в границите на страната, ако пътуваш или живееш навън (не на екскурзия) ти я прекратяват. Та преди беше трудно за българите, обаче сега нали няма никакви проверки и печати на границата всички си ходят и си стоят в България, идват веднъж месечно само за да я получат, че се получава лично, а не по сметки.
Децата се застраховат от родителите до 23 год. и то само ако следват, иначе до 18. Нормалния брой деца в Гърция е 3, затова и многодетните се броят от 4+.
Тук има и една помощ, която се дава на живеещи под наем с под определен доход. Условието е да нямат собствен недвижим имот, в който биха могли да живеят. До миналата година почти всички българи успяваха да се класират. Но вече гърците се усетиха и от тази година изискват документи от емигрантите, че нямат имоти и в страните си . И т.к. доста българи имаха жилища, които някои даваха и под наем в Б-я тази година не се уредиха. Тя помощта не беше кой знае какво, но се дава наведнъж и събрана на куп си беше сума.

--------------------

no_bs
Нерегистриран

#2812850 - 02.07.2011 15:18 [Re: canon]

Бат Бойко е мъж за поне две жени. Освен Пейлин да ви/му пратим и Мишел Бакман, казвам аз.

Shogoun
костелив орех

#2812851 - 02.07.2011 15:24 [Re: Shogoun]

Дам, сетих се и аз в последствие, че вече доста години в Атина функционира първокласна кардиохирургическа болница на името на Онасис, построена с негови пари.

Каноне, я кажи какво толкова се говори в България по ТВ-то за Гърция, че всички мои хора са се паникьосали. В четвъртък се обажадам на майка ми и веднага ме подхвана *Защо не се обаждаш, какво става?*, пък сме говорили във вторник, само в сряда не сме се чули, защото нямаше нищо ново да си кажем. Вчера във ФБ приятелката ми, кумата - *Какво правите? Как сте? Много съм притеснена за вас.* Днес брат ми *Какво става? Ако имаш нужда от пари, имам едни скътани, можеш да разчиташ.* И за капак онзи ден ми се обажда швейцарската етърва. Племенника ни ще идва и за седмица - две ще е и у нас. А тя - *Какво правите? Аз на сина съм му дала пари да ти ги даде, че той в тази възраст (19 години) яде много.* Аз оставам ей така , падам от коня, после ставам и й казвам *Ма, чакай, ние не сме закъсали толкова, не сме останали да няма какво да ядем.* А тя - *Ами знам, но да не ви притеснявам*.
Трогната съм от загрижеността, разбира се, но никак не ми се иска близките ми да се притесняват.

--------------------

canon
На изток от рая

#2812858 - 02.07.2011 16:13 [Re: Shogoun]

Не бих казал , че се говори чак в толкова черни краски.

Иначе новините на БНТ , Нова или БТВ може да ги гледаш и онлайн .
Ето примерно снощната емисия на Канал 1 :

http://bnt.bg/bg/productions/76/edition/15448/po_sveta_i_u_nas_emisija_20_00_1_uli_2011

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2812879 - 02.07.2011 17:43 [Re: Shogoun]

Какво става? Промиване на мозъци става, ей- това е. Аз също съм писала, приятелите ми много убедени колко зле е станало тук. Нашите не толкова, защото са били и сме си говорили и за сблъсъците и поне за тях не се притесняват. Но днес си говоря с брат ми и той ми казваше за някакво предаване, където добри хора от Сандански с кръчми предлагали доволно усмихнати " Да идват тука бе, аз ше дам 2 места за чистачки на гъркини". Нищо, че вероятно половината Сандански се изхранва от търговия, туризъм, кръчмарство и зъболечение на въпросните. Много сме злобни понякога. Що са злобни тези хора- мъже, които са оставили жените си сами в друга държава да бъдат домашни помощници? Много са ни важни явно международните новини, особено отрицателните.
А вчера вече евентуално мангали пак за пореден път влезли в къщата на баба ми през един отвор под покрива и съборили тавана, за да слезат долу и да ограбят няколко части от допотопни неработещи телевизори. Баси хората, баси държавата. Понякога ми е мъчно като знам, че има свестни хора, но като се заредят такива истории и някак си ми минава мъчността. Един ден и тухлите ще вземат, убиват хора за 2 лева, за гръцката криза иначе загрижени.
Искам огнехвъргачка и танк!

--------------------

Hard Rock fan

#2812880 - 02.07.2011 17:45 [Re: canon]

Цитат:

Ако доведе и бразилките съм твърдо за !

Ан така, а ние да им пратим наща левица ънблок.

canon
На изток от рая

#2812891 - 02.07.2011 19:06 [Re: Дзвер]

Виж сега нявсякъде извън Гърция медиите отразяват по подобен начин нещата .
Просто журналистическата работа е такава знаеш.
Не мисли , че извън форумите и коментарите под статиите Гърция е сред първите теми за разговор на хората.
Няма да чуеш на масичките в кафенето или на работа хората да бистрят ситуацията в Гърция освен може би дядовците по пейките в парка

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2812925 - 02.07.2011 21:45 [Re: canon]

Каноне, при условие, че разбирам 4 езика, виждам колко и какво точно се отразява. Нали не си мислиш, че във Франция например във всяка емисия новини се дрънка и за кризата тук в контекста, в който у нас се представя.

--------------------

canon
На изток от рая

#2812934 - 02.07.2011 22:16 [Re: Дзвер]

Нормално е да се обръща внимание на нещата в съседна страна.

Това какво толкова ви дразни ?
Вие си знаете и говорите там че нещата не са добре , но когато се казва отвън е кофти ?
Неведнъж казваш , че новини почти не следиш , а сега пък си много добре запозната с медийното отразяване на още четири езика...

Направи бърза проверка на медиите в Англия и Германия от вчера ( работен ден) и ще откриеш доста нелицеприятни материали за Гърция

Ето днешния "Капитал" и ако погледнеш рубриката "Свят" ще видиш , че се обсъждат събития в Гърция , САЩ , Либия , Египет.

http://www.capital.bg/vestnikut/

Това са медийните новини на седмицата и за това се пише.
Ако има някой форумец от Египет сигурно и той ще е много обиден ...или пък някой саудитец заради статия в предния брой

Редактирано от canon (02.07.2011 22:23)

Анонимен
Нерегистриран

#2813020 - 03.07.2011 02:58 [Re: Дзвер]

Спец
спартанец

Регистриран: 12.03.2004
От: Митовете
    #2813028 - 03.07.2011 08:13 [Re: Дзвер]

Цитат:

... Един ден и тухлите ще вземат, убиват хора за 2 лева, за гръцката криза иначе загрижени.
Искам огнехвъргачка и танк!

Еми така поне за кратко забравят хората какво ги чака след 20 години в тая държава. Едно е да си млад глупак и да си мислиш, ч нищо не те касае, друго е да знаеш, че на 50-60 не те чака нищо добро, заобиколен от пълчища гладни мангали.
Освен ако не я върнем тая територия на турците, те ще ги каращисат лесно с кюрдите си там, демек ше ги претопят, начи.
Тука... Правителство след правителство го организира тоя цигански развъдник с надеждата някой ден, когато тук е само цигани и старци, да си харчат отмъкнатите пари из щатите, или на място със закони. Щото тука трудно ще се скрият от циганията в големите си палати. ъхъ, с басейни. ама ония ще са много и гладни, с вили и кирки.
...........................
Гърците са пичове, да си потомък на Леонид и да те карат да плащаш това, което някой изрод е отмъкнал извън държавата?! Очаквам още от този героичен народ, наистина са свободни хора, не мога да не им завиждам за това.

canon
На изток от рая

#2813040 - 03.07.2011 10:35 [Re: Shogoun]

Oстави ти тая болница в Атина това са си вътрешни работи за ваша консумация.
Намери нещо което за другите са направили ?
Нещо за глада или децата в Африка , или за лекарство против СПИН например , или каквото откриеш ще ми е интересно?

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2813043 - 03.07.2011 11:01 [Re: canon]

За децата в Африка тук непрекъснато по ТВ-то се въртят филмчета с приканване за малко помощ, много са популярни Action Aid и UNICEF с програмите за кръстник или приемен родител, не са скъпи и обикновени хора го правят, не чакат на милионери. Иначе не ми се търси, защото не ме и интересува особено. Ясно е, че пари се дават най-вече в родината, да не би Гейтс да е дошъл да даде пари за проучвания в Гърция?

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2813045 - 03.07.2011 11:29 [Re: canon] Прикрепен файл (10 тегления)

Каноне, не сме обидени, просто не ни харесва да се преувеличават нещата с някаква определена цел, а на мен лично не ми се иска близките ми да се тревожат прекомерно

Хора, за пръв път от началото на кризата ми е тъжно, но много тъжно от снощи. Не ми стана тъжно за държавните служители, за затворените магазини, за стачките, за малките островчета, за помрачнелите лица на хората, дори когато орязаха заплатата на мъжа ми. Снощи обаче научих, че ще разпродават плажни ивици. И то хубави. Бяхме на един от най-хубавите плажове, макар, че напоследък силно се комерсиализира - Цампика http://www.rhodesguide.com/travelguide/rhodes_beach_guide.php?ssp=23 - и мъжът ми казва *Край на Цампика, Афанду Голф http://www.oasis-hotel.gr/beaches/afandou-beach.html , Антъни Куин http://www.rhodesguide.com/travelguide/rhodes_beach_guide.php?ssp=21 ... * Викам *Как?* Казва *Ще ги продават* Афанду Голф е един голям плаж пред игрището за голф, което също ще бъде продадено. Антъни Куин е един плаж, който уж беше подарен на актьора като признание за Зорба. Обаче като дойде вдовицата му да си го търси се оказа, че подаръка е фиктивен защото в Гърция по закон частни лица не могат да притежават крайбрежна земя, тя е държавно богатство и следователно на всички. Сега явно ще променят и конституцията. Ще се продадат също и родоския аквариум http://www.matia.gr/7/76/76_1_21.html и един парк в центъра на града. Прасониси е едно малко островче на южния край, свързано е с останалия о-в с тясна пясъчна ивица, която през зимата често е под водата. Интересното е, че ако от едната страна на ивицата морето е тихо, от другата е вълнисто и е рай за сърфистите http://www.rhodes.ws/el/beaches-rhodes-greece/prasonissi-beach . Ако отърве продажбата ще е чудо.
Природните красоти са първото нещо, което те запленява в тази страна и ще бъдат разпродадени на битака....
Жалко....

Цампика, снощи, 20 часа

--------------------

Редактирано от Shogoun (03.07.2011 11:32)

Дзвер
wavedancer

#2813058 - 03.07.2011 12:26 [Re: ]

Опитвам се да открия някъде да съм писала за балчишки баири- не откривам. Ако те интересува по- конкретно, става дума за врачанско. Име на населеното място, трябва ли ти, за да споделиш впечатления?
Едно от нещата, които не понасям е дребната свадливост с клюкарски елемент.
@ Спец , не знам вече какво може да се направи- в това село преди циганин нямаше. Но разпродадоха стопанства, заводи, какво имаше, народа замина за ИСпания и Италия и сега са на кръст сигурно 200-300 старци. Колко пъти нашите тичат да пишат до полиция, нищо, все незнайни извършители. И то всички къщи, в които никой не живее са така, да не говорим, че и там къде има старци, пак ги крадат. Кво- човек да се примири и да им остави всичко на циганите да му вземат ?
@ Каноне, не знам какво една малка страна може да прави, за да е в полза на света с някакви открития, например медицински? Имат разни институти за изследвания, но естествено са неконкурентни на тези в Германия, САЩ, Япония. Но има много големи компании местни, на които част от печалбата отива за деца в Африка. Сещам се за прясно мляко, едни детски играчки. Събират и за лекари без граници, лекари на света, уницеф и разни други организации.
http://www.msf.gr/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1&gclid=CMzk8cby5KkCFVQv3wodckhOXw

http://mdmgreece.gr/%CE%A0%CE%BF%CE%B9%C...%BC%CE%BF%CF%85

За децата с ракови заболявания

--------------------

canon
На изток от рая

#2813062 - 03.07.2011 12:44 [Re: Shogoun]

Ами те затова са ти близки , защото се тревожат повече отколкото трябва.
Те ако не се тревожат кой ?
Нормални неща са това.

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2813075 - 03.07.2011 13:39 [Re: Shogoun]

Дано не променят конституцията за строежи и други, защото ще бъде престъпление да комерсиализират с хотели и ресторанти места като - навагио и сините скали в Закинтос или на Лефкада- егремни и порто кацики. Аааахх, лято е и така ми се ходи вече на егремни, ама няма да е скоро . Ще си гледам клипчета

--------------------

canon
На изток от рая

#2813076 - 03.07.2011 13:42 [Re: Shogoun]

За Гърция не дава , но за Африка дава бол и за изследвания дето няма да са само за САЩ.
Куп други правят същото.
Все пак Гърция е бяла държава и няма нужда от хуманитарна помощ.

Дзвер , Гърция е малка страна , но мултимилионери дал господ
Щото тия програми дето събират по 1-5-10 евро нали видяхме какво става с помощите дето започнахте за спасяването на Гърция миналата година ?
Съвсем друго е да изръсиш примерно едни 150 млн. накуп.

--------------------

Редактирано от canon (03.07.2011 13:48)

canon
На изток от рая

#2813077 - 03.07.2011 13:44 [Re: Shogoun]

Ами като го продадат просто някой ивеститор ще започне да печели от него.
Няма да си го занесе никъде.

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2813098 - 03.07.2011 14:49 [Re: canon]

Не знам защо имам чувството, че не четеш, а се слага едно "плей" и касетката се върти до безкрайност. Става дума при продажби да не се промени конституцията, за да се застрояват тези наистина съкровищни плажове. Около най- красивите няма строежи на незнам колко метра, на тези, които са по- трудно достъпни, дори на километри от тях не се строи. Ако ти се занимава потърси в нета топ плажовете, които са извън населени места и погледни в гугъл дали около тях има застроености.Понеже едни от любимите ми са на лефкада, виж гугъл картите около porto katsiki, egkremnoi ili egremni, не знам как го изписват на английски или отвори на zakynthos- navagio / the shipwreck/- същото.На самос- също и тнт. Та, ако се разреши наблизо да се строи, ще е не ужас, а резил.

--------------------

canon
На изток от рая

#2813099 - 03.07.2011 14:58 [Re: Дзвер]

Отговорих на Шогун , където не ставаше и дума за застрояване.
Възможно е обаче плажа да стане достъпен само за гостите на определени хотели па били те и на километри оттам.

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2813103 - 03.07.2011 15:13 [Re: canon]

Абе никой няма право да приватизира и да прави маймунски плажове с хотелчета за някои неща, създадени от природата и хиляди години незастроени. Не е толкова трудно да отидеш с кола и да повървиш пеша, километър-два, а не традиционния- турист или девойки с чехлички с токче да искат от хотела краката им да се топят в нямам думи, някои от тези места наистина не могат да се опишат, ако не си плувал или не си ги видял. Когато бяхме на закинтос, има едни скали " сините пещери". Няма такъв цвят синьо. Корабчетата спират и ако искаш можеш малко да плуваш в пещерата или отстрани водите. Човешкият мозък е трудно да възприеме такава синьост каноне, не знам, нещо като екстаз е. Аз така си мечтая да бъде в рая водата на морето.
И сега представи си тея вълшебни места с едни изпльоскани като сланини хора, с чаши с коктейли, ядящи като за последно, с шезлонги точно до морето, варени царевици . Нееее

--------------------

canon
На изток от рая

#2813107 - 03.07.2011 15:31 [Re: Дзвер]

Ееее богатите все такива грозни и дебели ли са ?
А за това кой има право...вие готови ли сте да платите цената за да няма нужда от тия продажби ?
Цената кеш ?
Винаги хората могат да съберат средства и плажовете да си остъанат обществени .

--------------------

Mimi 1

#2813108 - 03.07.2011 15:39 [Re: Спец]

Цитат:

Тука... Правителство след правителство го организира тоя цигански развъдник с надеждата някой ден, когато тук е само цигани и старци, да си харчат отмъкнатите пари из щатите, или на място със закони. Щото тука трудно ще се скрият от циганията в големите си палати. ъхъ, с басейни. ама ония ще са много и гладни, с вили и кирки.

Отдавна са чудя по този въпрос.

Според мен, спирането на циганския развъдник може да стане само като се спрат детските. Само че детските не могат да се спрат само на циганите, ще трябва да се спрат и на българите.

Според теб, каква би била реакцията на българите на спирането на детските надбавки?

Аз залагам на "гадното правителство иска да унищожи народа и да сведе раждаемостта до нула, за да останат в тази територия само цигани".

Ако имаш други виждания за спирането на развъдника, ще ми е интересно да ги чуя.

Reks
Evil Guild Member

#2813112 - 03.07.2011 15:54 [Re: Mimi 1]

Абе хора, какви цигански развъдници, какви пет лева бе ? Циганина е плевел (паразит) и не може да има повече плевели, от колкото растения от които те се хранят. Нито теоретично, нито практически е възможно . Осъзнайте се малко и спрете да се захласвате по малоумни популистки изказвания .

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2813115 - 03.07.2011 15:59 [Re: canon]

Цитат:

Ееее богатите все такива грозни и дебели ли са ?

Без значение- богат беден. Лежащите доволни консуматори, които не могат да си направят труда да отидат сами при природата, а искат тя да им се поднесе на тепсия и да я изядат, са ми все едни и същи. Да продават неща, построени от човека, да накарат укривателите на данъци да си платят.
@ Рекс, теоретично не знам как е, практически
ако имаш райграс и детелина. Детелините, които са си плевели си се развиват екстра и след като задушат райграсите. Аз казах, че наш'то село цигани нямаше- имаше едни български цигани, дето ни цигански знаеха и си работеха редом с българите. И се донесоха някакви от родопите първо, после от ломско. Буквално се настаниха в къщите на хората,крадат им добитъка, обират им продукцията, лозята. Кво- да чакаме всички да измрат, всичко да е разрушено, за да си каже човек " айде, вече и те няма кво да ядат". Ми те, просто се преселват към друг приемник. И ако в големите градове тея проблеми не са очевадни, то в малките и в селата са си тормоз за хората. А тея хора с нищо не са по- лоши от останалите, че да бъдат пренебрегван проблема. Щото ако си в София може и малък да ти се вижда проблема, но ако с двете си ръце си сътворил нещо и си изкарваш хляба и един боклук накрая ти го ограби, то този който ти казва " аааа, нема нищо" е също боклук.

--------------------

Редактирано от Дзвер (03.07.2011 16:16)

Reks
Evil Guild Member

#2813130 - 03.07.2011 17:22 [Re: Дзвер]

Аз не ти оспорвам наблюденията, а само казвам, че няма как циганите да станат мнозинство .

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2813137 - 03.07.2011 17:54 [Re: Reks]

Абе, как да няма, въпрос на време- след 50-100 години като нищо ще сме се изравнили и дори може да са преобладаващи, ако не се направи нещо така че хората без средно образование да не получават майчински след 1-2 деца. Погледни това-разпределението по страни вдясно, ние най- много цигани ли имаме в цяла Европа като процент спрямо цялостното население?
http://en.wikipedia.org/wiki/Romani_people

И все още не са излезли резултатите от преброяването, макар че те реално не могат и да ги преброят.

Цитат:

В 138 общини делът им е по-висок от средния за страната. В 57 от тях относителният дял на циганите е над 10%, а в 6 общини надхвърля 20%. През 2001 г. в сравнение с 1992 г. се увеличава броят на населените места, в които циганите са преобладаващ етнос с дял над 50%.

http://www.razkritia.com/82787/%D1%86%D0...BB%D0%B5%D0%B2/

Ето едно северозападно село, сигурна съм, че не само там е така
http://blog.vidin-online.com/%D1%86%D0%B...2-%D1%81%D0%B5/

и някакви ще наливат акъл, че не било важно за хората в тези населени места да се справят с проблема, щот видиш ли живота бил станал хубав- имало нов мол у цвръклево.
Извинявай, не е нещо лично към теб, но от вчера ми е гадно как ни полиция можела да се справи. Ми кой, ако не полицията. Те хората, ок ще застрелят някой крадящ мангал, и после бързо бързо ще бъдат сложени в затвора. Защо не може полицията да се справи, защото циганите- най- важните избиратели и защитени видове, а пък ние от друга страна сме толкова над тея неща, че кво да ми пука, ако ми е добре за някакви си бабички и дядовци или някаква селска убита даскаличка, като мога да си пия кафето.
Полицията била вдигнала ръце!!!

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2813140 - 03.07.2011 18:03 [Re: Дзвер]

Можеш ли да ми обясниш как ако циганите станат мнозинство ще се намират пари да им се плащат детски и майчеинства ? Кой ще ги изкарва тия пари, за да им ги дава държавата. Забележи в тая статия от Уикипедията как никъде няма цигани повече от 5%. Даже и в много по-богати и социални държави от България. Колко време мислиш, че трябва та циганите в България да станат от 5% над 50%. Имаш ли си на идея какъв прираст трябва да имат за да стане това нещо? Не гледай само раждаемостта им, а прираста като цяло, защото и смъртността измежду тях е много голяма.

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2813144 - 03.07.2011 18:23 [Re: Reks]

Образно казано мнозинство.Достатъчно е, че са маса, която е нерядко решаваща при избори. тези 4-5% са на социални помощи, помощи за многодетни майки. Също така са пазени от закона, защото или са малолетни престъпници или пък са бедни, дискриминирани и каквото още се сетиш. Т.е те имат сила на мнозинство. Циганинът е лесно мобилен- днес ще разруши на един човек нещата, утре на друг,като скакалец, дето откъдето мине, след него нищо не остава, стои на твоите данъци, утре ще отиде един от тях в Германия или Франция да краде или нещо далаверка и ще праща на родата, която да се плоди.
Дори и да е нереално, че ще станат истинско мнозинство навсякъде в страната, има една критична маса, след която нещата стават трудно или неуправляеми. И според мен в България тая критична точка е достигната, освен ако не се вземат мерки законни да не им се помага, ако нямат поне средно образование и помощи до някакъв брой деца, за които имат гарантиран минимум средства за отглеждането им.
Много ми е любопитно защо още не излизат резултатите от преброяването и доколко реални са, имаше в нета писани, че преброители на много места не са отчитали домакинства в махалите. Аз очаквам да са поне 6-7%.

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2813147 - 03.07.2011 18:29 [Re: Дзвер]

Цитат:

Образно казано мнозинство.

Съгласи се, че всеки има различни образни критерии и аз няма как да знам какви са твоите. За мен мнозинство е 50+ процента, а ти си го приемай за колкото искаш. Мен това по принцип не ме вълнува, защото всеки може да си има каквито си иска въжделения, копнежи, бодежи и сърбежи .

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2813149 - 03.07.2011 18:41 [Re: Reks]

Не мога да разбера какво търсят лирическите ти отклонения за бодежи, копнежи и сърбежи в темата. За бодежи и сърбежи евентуално към аптеката, за копнежи, пиши поезия.
Щото то има абсолютни мнозинства и мнозинства в райони и мнозинства спрямо възрасти и тнт. Малко мисли. Ето, че в някои села са мнозинства. Ако очакваш в София, Пловдив или Варна да станат- ами няма да е така. Но в черно поле видинско, както пише в статията явно са станали, а и да беше само там.

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2813241 - 03.07.2011 22:35 [Re: canon]

Ти сега да не помисли, че просто гледам в канчето на богатите инвеститори? Но не мога да приема да трябва да плащам такса, за да се добера до плажа само и този плаж да е напълно обезобразен или превърнат на някакъв модерен уотър парк... Аз на този плаж ходя 26 години, имам си сантименти, там учех сърф, там си ходех топлес и т.н.

--------------------

Редактирано от Shogoun (03.07.2011 23:32)

canon
На изток от рая

#2813274 - 03.07.2011 23:48 [Re: Shogoun]

Просто държавата има нужда от пари , които няма откъде да вземе.
Ако гражданите са склонни да дадат , защо плажовете да не останат обществени ?
Примерно обявява се цена 1 млн. евро. Жителите на околията или се обявява общонародна сметка събират и плащат тия пари , и плажа си остава свободен.

--------------------

Gerritsen
I
**

#2813282 - 04.07.2011 00:07 [Re: canon]

А защо държавата е ограбена и кой я ограби?

Ограбиха пенсионерите, никой не гъкна.

дадоха горите на царя, никой не гъкна.

Парламента си гласува високи заплати, никой не гъква.

И прочие.

Обраха държавата, и с кое лице предлагаш гражданите да плащат за собствените си права? вместо да си вземат властта обратно и да пратят виновните в затвора, и да си вземат обратно полагаемите се по Конституция обществени терени и права?

Да ти кажа, като видя такива вметки, и ми се изправя косата. Това е отвъд всяка мафиотска фантазия, как да им набуташ още власт и пари в ръцете! дотам ли я докарахте, да мечтаете да робувате цял живот? днес ще си платите собственото ви, а утре пак ще ви го заключат...и пак ли ще плащате, и докога така?

Shogoun
костелив орех

#2813290 - 04.07.2011 00:18 [Re: canon]

Цитат:

Просто държавата има нужда от пари , които няма откъде да вземе.

Държавата има нужда от пари, да, и просто иска да ги вземе по най-лесния начин. Не й се занимава с крадците, защото те трудно ще пуснат кокала, а това е най-правилното. Да хванат и затворят всички, които са крали, да ги принудят да върнат краденото и после ако има още нужда пак ще си говорим...

Не виждам защо гражданите да плащат за нещо, което по конституция им принадлежи и им е принадлежало хиляди години ... Ти наистина ли вярваш, че тези пари ще погасят някакъв дълг? Какво е 1 млн. сравнен с дълга? И 100 плажа да продадат пак са 100 млн., а дълга знаеш колко е ...

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2813316 - 04.07.2011 01:24 [Re: Shogoun]

Цитат:

Да хванат и затворят всички, които са крали, да ги принудят да върнат краденото и после ако има още нужда пак ще си говорим...

Държавата ви има нужда от пари сега, а не след незнам си колко години, ако евентуално осъдят тези, дето уж били крали и крили данъци. Отделно съдебните дела струват пари и не се знае колко ефективно ще е това нещо. Обикновено съдиш някой, за да го накажеш, а не да събираш пари да плащаш държавния дълг. Ситуацията, в която се намирате е спешна и трябва да се реагира бързо. Отделно мнението на кредиторите ви също е важно, а познай те нали ще се навият да ви чакат да съдите някой, за да събирате пари. Цялото ви общество е виновно, не само тези, дето са се облажили най-много и са крали най-много. Не вярвам ти да не познаваш също някои такива хора, ама и ти си си траяла с годините, а не си отишла и да кажеш еди си кой крие данъци и краде. Затова сега ще плащате всички. След 3 месеца като се наложи пак да ви спасяват, тогава и до още други начини за бързо събиране на пари ще се стигне .

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2813401 - 04.07.2011 11:29 [Re: Shogoun]

Шогун видя ли това
http://www.thebest.gr/news/index/viewStory/77232

Звучи като виц, но не е:
За неразбиращите:
Отива Пангалос / един дебел министър, който беше казал " Заедно ги изядохме (парите)" с компания в някаква скъпа рибна таверна в Пиреос. Поръчва си най- скъпите риби.След малко сервитьорът носи грамадно плато с риби ( в Гърция рибите са най- скъпи в ресторантите).
От съседната маса се приближава добре облечен 35 годишен мъж
- Извинете, вие не сте ли господин Пангалос?
- Да, аз съм
- Да ви припомня, че вие казахте " Заедно ги изядохме"
Пангалос, малко смутен:
- Хайде да не се връщаме пак към тея неща
- " Не, господин Пангале, имате право, заедно ги ядохме, заедно ще ги изядем
И взел платото с риби пред очите на министъра. И си ги изяли на съседната маса, а той напуснал таверната

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2813515 - 04.07.2011 15:35 [Re: Дзвер]

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2813520 - 04.07.2011 15:45 [Re: Reks]

Да, държавата има спешна нужда от пари. Как тази нужда стана идведнъж толкова спешна е друг въпрос, след като си креташе и подритваше дълга с години... А ти колко смяташ, че ще отнеме да се продадат плажовете? Да се обсъдят промените в конституцията, да се предложат, да се разискват, да се гласуват, да се реши какво ще бъде продадено, да се предложи, да се проведе търг, да се получат парите.... Сега е лято, започват ваканциите, значи брой от есента. И пак питам колко ще допринесат тези пари?
А крадците първо да бъдат глобени, пък после съдени. Колко мислиш, че отнема проверка на сметки, хайде и специалното разрешение от Швейцария?
Да, за съжаление цялото общество е виновно. И аз може конкретно да не съм знаела някого, обаче виждах че лекари, майстори и др. укриват доходи...Обаче на кого да се оплачеш, като данъчните бяха най-корумпирани? А от тях на кого да се оплачеш?
Отивам да си посипя главата с пепел....

--------------------

canon
На изток от рая

#2813534 - 04.07.2011 16:02 [Re: Shogoun]

Парламента ви и сега ли ще има ваканция ?
Ееее просто сте невменяеми и си заслужава да изпиете горчивата чаша до дъно.
Тва вече ме разби .

Ако кажеш , че и правителството ще излезе в почивка ...

Когатото в България трябваше спешно да се синхронизира законодатекството преди приема в ЕС нямаше никаква ваканция.

--------------------

Редактирано от canon (04.07.2011 16:02)

Reks
Evil Guild Member

#2813571 - 04.07.2011 16:32 [Re: Shogoun]

Значи първо ще глобяваме крадците и после ще доказваме дали са виновни .

--------------------

lamerko
куцо и сакато

Регистриран: 09.04.2008
От: Шумен
    #2813581 - 04.07.2011 17:33 [Re: Reks]

По ваш патент... вижте ко стана с Кан

Shogoun
костелив орех

#2813624 - 04.07.2011 21:37 [Re: Reks]

Не си ме разбрал, ще ги глобим да върнат краденото при доказана вина, а после ще ги съдим за предателство към родината Теб полицай като те хване за превишена скорост нали си ти пише глобата и без съд?

Виж къде отиват плажовете

http://tvxs.gr/news/%CE%B5%CE%BB%CE%BB%C...%84%CF%83%CE%AE
Миналия четвъртак след епизодите правителството е пристъпило към закупуване на 10 000 различни химически бомби за 900 000 евро от Израел, Франция и САЩ. Пак някои ще си напълнят гушите В сряда са били употребени около 2200 бомби . Първоначално целта била да се предпазят депутатите, обаче се говори, че са искали да опразнят площада от всички недоволни. Като оправдание сочат, че уж имало план недоволните да нахлуят в Парламента. Остава въпроса как е бил известен плана, а извършителите са неизвестни?

Каноне, не съм чула нещо конкретно и различно, предполагам че ще е като всяка година - излизат във ваканция на смени, винаги има депутати в Парламента, но са като дежурни и около половината (от тези, които ходят изобщо) и не се обсъждат най-важните решения, които изискват мнозинство. Какво им е на депутатите, дано като се пекат на слънцето да си опекат и акъла както се вика поне

--------------------

canon
На изток от рая

#2813639 - 04.07.2011 22:03 [Re: Shogoun]

A , нищо им няма.
Те от ЕС казаха , че тия 12 млд. ще стигнат точно до есента , та след като бъдат похарчени депутатите ви ще му мислят пак.
Дотогава има пари и всичко е чака-рака

Дзвер , ето днешната емисия на Канал 1 за Гърция и би ли казала , къде виждаш някаква тенденциозност ?

http://bnt.bg/bg/news/view/56136/gyrcija_gubi_suverenitet
http://bnt.bg/bg/news/view/56137/bylgarski_turisti_spasjavat_grycki_kurorti

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2813692 - 04.07.2011 23:00 [Re: canon]

Не мога да я гледам, каноне, просто вече ми става не толкова лошо от новини по гр. телевизия, а от новини за Гр. по българските сайтове и телевизия- Бойко, Гърция, престъпление. Не искам да гледам такива новини.
@ Шогун, имаше едно предаване за химикалите,не се знаело дори какво точно съдържат- т.е на опаковките не пишело. При изследванията казваха за някакво вещество в тях, което се използва само в най- силно нервнопаралитичните спрейове и не причинява сълзене, а асфикция или както там по научно му е възможност от задушаване и че с дъжд, който в Атина ще падне сигурно през ноември дори не се отмивали тези химикали лесно. Гледах тогава, че някои от демонстрантите имаха едни малки пакетчета, от които пиеха нещо. Знаеш ли какво пият? аз знам само за крем по очите и по лицето и лимон май беше другото.

--------------------

canon
На изток от рая

#2813704 - 04.07.2011 23:22 [Re: Дзвер]

Е , то са общо не повече от пет минути...мисля достатъчно обективни.

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2813713 - 04.07.2011 23:34 [Re: Дзвер]

Не, нямам представа какво пият

--------------------

Абу
Чакръкчията

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #2813716 - 04.07.2011 23:39 [Re: canon]

Гърците да връщат парите. Веднага. Иначе пращаме мутрите. От НАТО.
Аре гамото кеарато. Та кануме акоми миа фасария ке тин али фора парапано. Опиос ихе лефта - плиросе. Мас синхорите.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Shogoun
костелив орех

#2813733 - 05.07.2011 00:35 [Re: Абу]

--------------------

canon
На изток от рая

#2814039 - 05.07.2011 21:23 [Re: Shogoun]

Гръцките депутати с тлъсти заплати въпреки кризата

http://dnes.dir.bg/news_comments.php?id=8989168&tag_id=63589

"като брутното им месечно възнаграждение е 9869 евро"

"Друга категория високоплатени служители са членовете на администрацията в парламента. 1333 души, от които само 75 не са на постоянен или безсрочен трудов договор, получават по 16 заплати годишно и ред добавки като такива за извънредно обезщетение, за работа с компютър, за отговорно място, за стаж, както и за транспортни разходи."

"пенсиониран администратор на парламента след 28,5 години работа е получил основна пенсия от 5169 евро на месец"

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2814045 - 05.07.2011 21:42 [Re: canon]

Викаш има още много да се реже .

--------------------

canon
На изток от рая

#2814061 - 05.07.2011 22:27 [Re: Reks]

Още утре да поставиш пред шефовете въпроса за вредни при работа с компютър и да се преборите за съответните добавки

Те тия търтеи последни ще се лишат от привилегиите.
Една от мерките предвижда изравняване на заплатите в държавния и частния сектор ???
Все едно има частни депутати , частни общински съветници , частни военни или пощаджии , или машинисти...
По какво ли точно ще се равнят като няма съпоставими позиции?

Mисля , че трябва да се искат и репарации от САЩ заради изобретяването на компютъра и трайните вреди които са нанасени на гръцкия чиновник...само дано не стигнат и до Джон Атанасов , че и бедна България ще трябва да плаща

--------------------

Редактирано от canon (05.07.2011 22:35)

no_bs
Нерегистриран

#2814079 - 05.07.2011 23:37 [Re: canon]

Здрасти, банда! Наминавам през темата да видя избистрили ли сте обстановката в Гърция вече? Някой може ли в резюме да ми каже какво става в красивата ни южна съседка?

Reks
Evil Guild Member

#2814084 - 05.07.2011 23:42 [Re: ]

С две думи в резюме - положението е менгеме .

--------------------

no_bs
Нерегистриран

#2814087 - 05.07.2011 23:45 [Re: Reks]

Цитат:

положението е менгеме

А ще се затяга ли още?????

NVU
Legend

#2814090 - 06.07.2011 00:00 [Re: ]

You guys still talking about Greece...? This is so June.

Цитат:

GLOBAL MARKETS-Stocks, euro fall as Portugal cut to junk

http://www.reuters.com/article/2011/07/05/markets-global-idUSN1E7641ME20110705

canon
На изток от рая

#2814091 - 06.07.2011 00:02 [Re: ]

Проблемите са трупани 30 години ти искаш с 30-ина теми да избистрим положението.
Намини насам пак към 2031-ва да видим накъде вървят нещата

--------------------

canon
На изток от рая

#2814093 - 06.07.2011 00:08 [Re: NVU]

Заради помощта за Гърция ли еврото скочи толкова последната седмица ???
Да видим дали новината за Португалия ще окаже ефект макар там проблема да е доста малък спрямо Гърция.
Общо двете държави съставляват около 4.5-5% от икономиката на ЕС , но дават лоши сигнали.
Ако са верни данните , че Ирландия бележи лек ръст ни остава да чакаме какво ще става в Испания до края на годината.
Италия е малко по-далеч от опасната зона , но не е застрахована.
Май пазарите вече са преглътнали в аванс новините за Гърция и Португалия и остава да видим какво ще става с другите.

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2814103 - 06.07.2011 01:06 [Re: ]

Цитат:

Здрасти, банда! Наминавам през темата да видя избистрили ли сте обстановката в Гърция вече? Някой може ли в резюме да ми каже какво става в красивата ни южна съседка?

Няма избистряне тая обстановка! Ще опитам с няколко думи, това е най- кратко, на български много дълго.
Гинете хамос!Дори няма точен превод. Останалото би било малко нецензурно. Един депутатин, за да пътува до Вашингтон, му били необходими 108 000 евро. Сигурно са наемали целия бял дом

--------------------

no_bs
Нерегистриран

#2814406 - 06.07.2011 17:30 [Re: Дзвер]

Цитат:

Гинете хамос! Дори няма точен превод.

Е, поне приблизителен дай де. Какво сега, да чета осем тома тема, за да схвана есенцията ли? Ами ако ми убегне????

Reks
Evil Guild Member

#2814410 - 06.07.2011 17:39 [Re: ]

Май те е налегнал летния мързел .

--------------------

Hard Rock fan

#2814435 - 06.07.2011 18:41 [Re: ]

Цитат:

Наминавам през темата да видя избистрили ли сте обстановката в Гърция вече? Някой може ли в резюме да ми каже какво става в красивата ни южна съседка?

Това е страхотна идея, предлагам да има дежурен (на тема), който през около две страници да спретва резюме на ситуацията.

Нещо от рода на:
1. Рекса в обичайния си ведър оптимизъм по отношение на Гърция, заяви: "Гърция нема да я бъде".
2. Дзверито, плахо се опитва да открие светлинка в тунела.
Рекса й съобщава, че е от идващия влак.
3. Реска, НВУ и Канон провеждат делови разговор относно реалната икономическа ситуация в Гърция и ЕС. Рекса, отново включва на вълна бодър оптимизъм и съобщава: "ЕС нема да го бъде".
4. Шогун се намесва да съобщи, че и Щатите нема да ги бъде.
5. Дзверито прави обективен репортаж на ситуацията в Гърция. С Шогунката провеждат медиен мониторинг на гръцките информационни средства и го коментират.
От време на време възниква по някой локален джихад.
6. Лъркърчето се появява в ролята на миротворец и успокоява страстите. Канон му съдейства.
7. От време на време Рекса се присеща за гръцките овчари.

Сори, ако съм пропуснала някого (нещо), може да допълвате, това беше само драфт, а и моят поглед е доста бегъл.

no_bs
Нерегистриран

#2814437 - 06.07.2011 18:52 [Re: Hard Rock fan]

Е, така не съм се смяла скоро в която и да било тема. Особено ми допада деликатно подчертаната градация в оптимистичните прогнози на Рекса.

NVU
Legend

#2814438 - 06.07.2011 18:53 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

...това беше само драфт, а и моят поглед е доста бегъл.

Недей да скромничиш... смятам че като за "бегъл поглед" доста добре си ги резюмирала нещата...

Reks
Evil Guild Member

#2814443 - 06.07.2011 19:03 [Re: ]

Цитат:

оптимистичните прогнози на Рекса

Въпреки последното (кое ли под ред - май никой не ги брои вече ) "спасение" на Гърция двугодишните книжа са пак на 27%. Свалиха рейтинга на Португалия до ниво джънк и съответно дебелогъзите бюрократи от ЕС се разпискаха, че не било честно . Доброволното или доброзорното желание на някои банки да поемат загуби с гръцкия дълг дефакто е фалит на Гърция. Нещата са супер прости - ако можеше с политически мерки и/или простотии да се избегне фалит на държава, то нямаше да съществува такова понятие като "фалит на държава" . Да повторим още един път - което не може да се плати, няма да се плати . Стигнем ли до Испания и/или Италия и заспалия слон в стъкларския магазин на ЕС ще се събуди и ще почне да чупи наред .

ПП. Опааа, инфото ми било старо - гръцката лихва вече е 28.3%, не 27%. А португалската днес е стигнала вече 13% по 10 годишните книжа. По всичко изглежда, че Гърция (а и другите прасенца също) е "спасена" .

--------------------

Редактирано от Reks (06.07.2011 19:49)

Reks
Evil Guild Member

#2814444 - 06.07.2011 19:06 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

Това е страхотна идея, предлагам да има дежурен (на тема)

Така като гледам добре се справяш с дежурството, така че предлагам повече да не търсим дежурен по тема, защото го намерихме .

--------------------

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2814455 - 06.07.2011 19:49 [Re: Reks]

Цитат:

двугодишните книжа са пак на 27%

Еми, купувай тогава 4 годишни.
Те ти една хартийка с 6.1% лихва и падеж 2015

GR0114023485.

На 68% е, кво му плащаш?

--------------------
Седим и мислим, мислим и седим, па по едно време гледам, че саде седим.

Дзвер
wavedancer

#2814456 - 06.07.2011 19:54 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

Цитат:

Наминавам през темата да видя избистрили ли сте обстановката в Гърция вече? Някой може ли в резюме да ми каже какво става в красивата ни южна съседка?

Това е страхотна идея, предлагам да има дежурен (на тема), който през около две страници да спретва резюме на ситуацията.

Нещо от рода на:
1. Рекса в обичайния си ведър оптимизъм по отношение на Гърция, заяви: "Гърция нема да я бъде".
2. Дзверито, плахо се опитва да открие светлинка в тунела.
Рекса й съобщава, че е от идващия влак.
3. Реска, НВУ и Канон провеждат делови разговор относно реалната икономическа ситуация в Гърция и ЕС. Рекса, отново включва на вълна бодър оптимизъм и съобщава: "ЕС нема да го бъде".
4. Шогун се намесва да съобщи, че и Щатите нема да ги бъде.
5. Дзверито прави обективен репортаж на ситуацията в Гърция. С Шогунката провеждат медиен мониторинг на гръцките информационни средства и го коментират.
От време на време възниква по някой локален джихад.
6. Лъркърчето се появява в ролята на миротворец и успокоява страстите. Канон му съдейства.
7. От време на време Рекса се присеща за гръцките овчари.

Сори, ако съм пропуснала някого (нещо), може да допълвате, това беше само драфт, а и моят поглед е доста бегъл.

Точно, фен! Много забавно резюме +1 вот за резюмиращия.
@ но-бс, общо взето е синоним на нашия израз " става лудница".
Обаче жегата пречи на лудницата и сигурно просто следващия етап ще е една лятна сиеста.
ПС: Днес четох в един бг сайт, че по време на ам. кризата не били свалили рейтинга от ааа на по- нисък, а сега защо и горката Португалия тормозят? Що така се получава?

--------------------

no_bs
Нерегистриран

#2814466 - 06.07.2011 20:26 [Re: Дзвер]

Цитат:

ПС: Днес четох в един бг сайт, че по време на ам. кризата не били свалили рейтинга от ааа на по- нисък, а сега защо и горката Португалия тормозят? Що така се получава?

Сигур' щото криза не криза, ама не сме спрели да си плащаме сметките.

Верно малко кофти тайминга на ваш'та криза. Патриотизъм и протести едно на ръка, но има узо да се пие и октоподи да се пекат по гриловете. Човек трябва да си знае приоритетите!

Reks
Evil Guild Member

#2814471 - 06.07.2011 20:35 [Re: Дзвер]

Цитат:

Днес четох в един бг сайт, че по време на ам. кризата не били свалили рейтинга от ааа на по- нисък, а сега защо и горката Португалия тормозят? Що така се получава?

Дзвер, ти правиш ли разлика между икономическа криза, рецесия и държавата не може да си плаща дълга. Тия неща дори и да ти изглеждат еднакви, не е задължително да се застъпват. Например може да няма икономическа криза и държавта така да се набърбальокала с кредити, че да не може да ги обслужва. Може и да е в дълбока криза, но пък външния и дълг да е толкова малък процент от БВП, че да няма никакви грижи да го обслужва - България например. А може и да не е в криза, но да има огромен дълг, който при малко сътресение в икономиката и да се окаже, че няма да може да го плаща - примерно това може да се случи с Япония, държавата с най-висок спрямо БВП дълг в света. Около 220% им е дълга спрямо БВП ако не се лъжа. Т.е. доста по-зле като показател от Гърция, ама икономиката им работи горе-долу засега и никой не е тръгнал да им сваля рейтингите. Същото и с щатите - може и да си имаме дълг близо до 100% от БВП, ама засега го плащаме, т.е. все още ни смятат за надежден платец и не ни понижават рейтинга. Така че криза не е непременно свързано с невъзможност на държавата да плаща и от там да и свалят кредитния рейтинг . Внимавай на какви медии позволяваш да ти промиват мозъка .

--------------------

Hard Rock fan

#2814473 - 06.07.2011 20:35 [Re: Дзвер]

Благодаря на всички, истината е, че дискусията ви ме вдъхнови да правя резюмета (има право НВУ, следя я с интерес, темата ме интересува , а вие определено смислено я обсъждате), а но_бс ме вдъхнови с идеята.

@Рексе, ти направо по американски тертип: deal.

Пропуснах, разбира се, някои моменти, като например:
-обсъждане на щедри предложения за наша логистична подкрепа за братския гръцки народ, за която има консенсус между участниците, че би се явила спасителен пояс за гръцката икономика;
-спорадичните и безуспешни опити на романтични и възвисени души да отклонят вниманието на участниците, поне за миг, от мрачните мисли за тежката финансова ситуация в Гърция и вместо това да вперят замечтан поглед в звездите ("стига ти да погледнеш звездите, за да бъдеш щастлив...", както казва Екзюпери)...

Reks
Evil Guild Member

#2814474 - 06.07.2011 20:38 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

@Рексе, ти направо по американски тертип: deal

Ами така де - тук така се действа, попада ни точния човек за нещо, правим му предложение, което не може да откаже и веднага го слагаме на позицията . Е, не действат така в 100% от случаите (особено с държавните постове), ама това е друга тема .

--------------------

NVU
Legend

#2814478 - 06.07.2011 20:40 [Re: Дзвер]

Цитат:

Днес четох в един бг сайт, че по време на ам. кризата не били свалили рейтинга от ааа на по- нисък, а сега защо и горката Португалия тормозят?

Рейтинга на САЩ не бе свален, защото не е имало съмнения че дълга, стоящ срещу тези книжа ще бъде изплатен.

В единия случай Америка взема заеми в долари и като дойде време да ги връща може да ги напечата, може да ги извади от резерва - но не закъснява с плащането.
В другия случай, било Португалия и Гърция (евро заеми), било навремето Русия и Аржентина (доларови заеми) - заемите им понеже не бяха в тяхна валута, като дойде време да ги връщат, като няма пари в хазната - искат, не искат - не могат да си ги напечатат и тогава се налага да се "предоговори" заема (което си е фалит с други думи).

Както е казал Рекса, естествено ако си дебелогъз бюрократ от ЕС - първото нещо което ща направиш е да измрънкаш колко лоши са кредитните агенции. Знаеш ли това обаче какво е - все едно да ядеш по 6 кюфтета сутрин, обед и вечер и накрая да напсуваш кантара, че те изкарал дебел

lamerko
куцо и сакато

#2814482 - 06.07.2011 20:45 [Re: NVU]

Не мисля, че САЩ ще си изплати дълга. Не и докато лихвите му са прекалено ниски. А и тенденцията е към увеличаване - близо 30-на пъти са вдигали лимита

Reks
Evil Guild Member

#2814493 - 06.07.2011 20:51 [Re: lamerko]

А за времето на тия 30 вдигания на лимита на дълга щатската икономика на едно място ли е стояла или и тя се е вдигала ? Много хора правят грешката да се концентрират само на абсолютните цифри и тогава естествено, че 14 трлн. долара ще изглеждат много. Ама отнеси ги към БВП и после виж исторически как се е променял тоя показател да видим тогава дали само се е вдигал или е имало и моменти, в които е намалявал . Нещата са същите, както при хората. Казваме си - еди си кой е много зле, защото има 20к баланс на кредитни карти, ама не виждаме, че прави по 200к на година, а пък другия, дето уж бил супер с 10к баланс по картите не виждаме, че прави по 20к на година .

--------------------

NVU
Legend

#2814513 - 06.07.2011 21:04 [Re: lamerko]

Цитат:

Не мисля, че САЩ ще си изплати дълга. Не и докато лихвите му са прекалено ниски. А и тенденцията е към увеличаване - близо 30-на пъти са вдигали лимита

Че ако на мен ми са лихвите ниски, и аз няма да бързам да си изплатя дълга. Между другото на жена ми колата е при 2.5% лихва. Мога да я изплатя в кеш утре, ама защо да им пращам чека, като същите пари мога да ги държа инвестирани в друго?

По същия начин Рекса ти е дал и примера с лимита. Като дойдох тук първата ми карта имаше лимит $300 (секюърд), после първата без депозит беше 1000. Няколко години по-късно се радвах като дете на $6000 лимит (забравих с коя банка беше), а сега имам две карти с лимит по $20,000 ама не ми пука, щото не е важно колко ти е лимита, а колко е комфортната сума която може да ползваш без да ти е проблем да я изплатиш...

И да не забравим, не става въпрос че САЩ няма проблеми, напротив - има. Но в случая става въпрос за сравнителен анализ между САЩ и друга страна, та при такова сравнение смятам нещата са очевадно ясни.

lamerko
куцо и сакато

#2814517 - 06.07.2011 21:07 [Re: Reks]

Еее де... лимита не е на твърда сума, а процент от БВП

lamerko
куцо и сакато

#2814519 - 06.07.2011 21:08 [Re: NVU]

Ем точно това и аз казах - няма да изплатят дълга, докато имат тези смешни лихви...

Reks
Evil Guild Member

#2814520 - 06.07.2011 21:11 [Re: lamerko] Прикрепен файл (8 тегления)

На мен ей това ми беше идеята:

--------------------

NVU
Legend

#2814527 - 06.07.2011 21:16 [Re: lamerko]

Цитат:

Еее де... лимита не е на твърда сума, а процент от БВП

Ако вадиш $30К на година, повече от 6% ще ти е трудно да спестяваш. Ако вадиш $60К, може без много да се напъваш да спестиш 10%. Ако вадиш $200К, тогава и 25% да спестиш, пак ще ти останат достатъчно за да живееш комфортно...
Нали ми схвана математиката?

Shogoun
костелив орех

#2814683 - 06.07.2011 23:42 [Re: ]

В свободен превод *Изгубили сме му края...*
Затуй не ти отговоряме, а не че ни мързи или други подобни.

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2814693 - 07.07.2011 00:00 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

Пропуснах, разбира се, някои моменти,

Ще те върнем на поправителен
Така ще имаш възможност да добавиш мераците на скъпите ни американски съфорумци, станали милионери чрез компаниите за които работят, за някой и друг гръцки остров на атрактивна цена

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2814698 - 07.07.2011 00:11 [Re: Reks]

Цитат:

Викаш има още много да се реже

На тези да им режат, до кокал ако трябва...

Дзвери, питах моичките синковци и ми казаха, че това което пият демонстрантите, когато има газове били антикиселинни препарати, всъщност обикновени лекарства при киселини в стомаха. Имат основно pH и неутрализирали киселините на газовете, но нямало голям резултат.

И още - излязоха данните за юни - 27% увеличение на чуждестранните туристи за Родос (намаление на гръцките с 2,74%) http://rodiaki.gr/article.php?id=113884&catid=1&subcatid=8 (Да оправдаем резюмето, де)
Най-много са се увеличили туристите от Израел, Русия, Полша и Финландия. На първо място са англичаните, на второ - немците, а руснаците са успели да изместят италианците от третото място.

И въпреки кризата е открит нов 5-звезден хотел
http://www.tripadvisor.com.gr/Hotel_Revi...Dodecanese.html

Редактирано от Shogoun (07.07.2011 00:30)

no_bs
Нерегистриран

#2814732 - 07.07.2011 01:36 [Re: Shogoun]

Цитат:

мераците на скъпите ни американски съфорумци, станали милионери чрез компаниите за които работят, за някой и друг гръцки остров на атрактивна цена

Не мога да не ти призная, че си адски права да отбележиш този ключов момент.

Анонимен
Нерегистриран

#2814733 - 07.07.2011 01:38 [Re: ]

no_bs
Нерегистриран

#2814756 - 07.07.2011 03:43 [Re: ]

Аз преди зададения вчера въпрос не съм вземала участие. Евентуално заслужавам най-много ролята на късно включил се гръцки хор или нещо от сорта.

Дзвер
wavedancer

#2814887 - 07.07.2011 13:45 [Re: ] Прикрепен файл (8 тегления)

Тъкмо навреме с дионисиевите празници си!
Един нов местен лозунг " Ти изпълни ли дълга си към Родината!? Браво! Сега Родината ти връща дълга!"
Не можах да се въздържа да не му спретна подходящо плакатче, преобразувайки един американски постер

--------------------

no_bs
Нерегистриран

#2815067 - 07.07.2011 23:01 [Re: Дзвер]

А ти ли го направи тоя пръст така мургав, че да изглежда гръцки или така си беше?

Дзвер
wavedancer

#2815157 - 08.07.2011 12:10 [Re: ]

Пръстът е американски оригинален, без променен цвят, но може да мине и за гръцки, лято е, сега хората нали са потъмнели от плажовете.
Ти беше поставила въпроса за приоритетите относно октоподопеченето и борбата с кризата. Мисля, че първият изброен приоритет е взел надмощие съдейки как кварталите се изпразват от люде и всичко заминава по островите / да им се порадва яот нали ще ги продадат /

--------------------

canon
На изток от рая

#2815269 - 08.07.2011 17:32 [Re: Дзвер]

Само министър Венизелос явно не е на плажа , а в Германия да "проси" помощи .
Няма как наесен някой трябва ще трябва да плаща за плажа

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2815285 - 08.07.2011 18:46 [Re: canon]

Az, takova, vi 4eta v momenta ot plaja, mnogo mi e hubavko i niamam nikakvi namerenia da pla6tam naesen . Nai-mnogo da im pratia edin grucki pozdrav s razperena ruka. Canone, ne se motai, a idvai dokato plajovete sa bezplatni. Jalko , 4e ne moga da pratia snimka kakuv kef e tuk.

--------------------

saharrah
Нерегистриран

#2815288 - 08.07.2011 18:57 [Re: Shogoun]

Цитат:

Jalko , 4e ne moga da pratia snimka kakuv kef e tuk.

прати поздрави на гръцкото моренце всичките ви морета са ми любими

canon
На изток от рая

#2815293 - 08.07.2011 19:14 [Re: Shogoun]

Изобщо не се и съмнявам за плажовете.
Безплатни /платени хора все ще се намерят.
Справка Ривиерата където по закон се редуват платени/безплатни зони досами един друг.
Споко няма да плащате , нали затова казвам , че Венизелос урежда сметката в Германия

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2815369 - 08.07.2011 22:22 [Re: ]

Ще отида пак утре и ще предам непременно

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2815376 - 08.07.2011 22:37 [Re: canon]

Цитат:

Венизелос урежда сметката в Германия

Ахъм,ако трябва пак ще доведе ВИП германци насам в някой 5-звезден хотел, този път може и Мадона да дойде да им попее, ще ги пригледа с всички екстри и в удобния момент ще им даде да подпишат сметката. А те вече ще са убедени, че гърците са един път и е просто наложително и съвсем естествено да им се помага.
Майтапа на страна, ако не се стигне до прекаляване и разни недомислици и безразборни разпродажби, няма да е лошо да се преосмислят нещата. Днес както си бях в лежерно настроение се замислих колко бяхме прекалили с консуматорството в тази страна. Редно е да си направим равносметката и да престанем да прекаляваме, да преоткрием радостта от обикновените неща. Аз днес не правих кой знае какво, но деня ми мина много приятно и ми остави един хубав вкус. Хубав уикенд на всички!

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2815415 - 09.07.2011 01:54 [Re: Shogoun]

Заспалия италиански слон започва да си отваря лека-полека едното око :

--------------------

canon
На изток от рая

#2815682 - 10.07.2011 12:13 [Re: Shogoun]

Турска формула срещу гръцката криза
News.dir.bg - 09 Юли 2011, 19:42

Авторитетният турски финансист Кемал Дервиш, на когото се приписва заслугата, че като министър на икономиката е извел Турция от финансовата криза през 2001 г., предлага формула и за спасяването на Гърция, съобщи турската частна телевизия СиЕнЕн-Тюрк.

Дервиш, който сега е вицепрезидент и директор на Програмата за Глобална икономика и развитие към вашингтонския мозъчен тръст "Брукингс", посочва в статия за в. "Файненшъл таймс", че растеж на гръцката икономика може да бъде осигурен от морето, корабите и слънчевата енергия.

Според Дервиш без да бъде осигурен растеж на Гърция, съотношението на дълга към БВП ще продължава да се увеличава, а без да бъдат създадени нови възможности за работа, прилаганата в Гърция програма за икономическо оздравяване няма да може да продължи, предаде БТА.

Кемал Дервиш посочи още, че освен краткосрочните цели трябва да бъде помислено и за дългосрочна стратегия. Според него изключително важен за бъдещето на Гърция е туристическият сектор.

Наред с него земеделието, корабоплаването и потенциалът на Гърция във вятърната и слънчева енергия и зелените технологии могат да бъдат основните източници за икономически растеж, смята турчинът

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2815808 - 10.07.2011 23:34 [Re: canon]

Санторини - най-хубавия остров на света според американското списание Travel + Leisure http://news247.gr/ellada/eidiseis/h_santorinh_to_omorfotero_nhsi_toy_kosmoy.1181188.html

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2815834 - 11.07.2011 04:21 [Re: Shogoun]

Упссссс:
Exclusive: EU calls emergency meeting as crisis stalks Italy
Иначе нямало криза, те само се събирали спешно, за да си обсъждат разни маловажни нещица .
Italian Yields Reach Nine-Year High as Debt Crisis Spreads; Bunds Surge
Мръсни, гадни и долни спекулатори .

--------------------

Абу
Чакръкчията

#2815837 - 11.07.2011 04:38 [Re: Reks]

Абе и наще тук голям пазарлък водят.
Да видим какъв ще е американския рейтинг на 3ти август.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Reks
Evil Guild Member

#2815851 - 11.07.2011 06:39 [Re: Абу]

Нашите не водят никакъв пазарлък ами си играят на "Кой пръв ще мигне" . Нищо особено няма да стане на 3-и август. Такива ситуации са се случвали до сега няколко пъти .

--------------------

Абу
Чакръкчията

#2815854 - 11.07.2011 07:08 [Re: Reks]

Да взема да нагъна една кредитна катра преди да са мигнали и да купя един декар на Родос. Има един плаж точно покрай крепосната стена, горнищата на банските са забранени за жените - ей там да си натопя косматите крака. После, ако ги има художниците на моста - може и един портрет да ми спретнат, но да се подчетрае средиземноморския ми загар.
И понеже говорим за Гърция ...
Ех, мана му. На думе тоте ти ине и зои. На дулевун и маври. О илиос та'рти ке сти дики мас гитония. Панда ехи елпида... макари.

Редактирано от Абу (11.07.2011 07:13)

canon
На изток от рая

#2815857 - 11.07.2011 07:40 [Re: Абу]

Taка , така преди да фалира Америка е време да се помисли за изход към фалиралата Гърция

Бе Рексе не е като и федералното правителство да не скърца със зъби на агенциите и да се оправдава като ученичка , как видите ли ли всичко е ОК и не било вярно.
Кой знае Сорос и сие какви планове имат и за САЩ

Редактирано от canon (11.07.2011 07:41)

Reks
Evil Guild Member

#2815864 - 11.07.2011 08:42 [Re: canon]

Цитат:

Кой знае Сорос и сие какви планове имат и за САЩ

Големи .

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2815936 - 11.07.2011 12:47 [Re: canon]

Цитат:

Според Дервиш без да бъде осигурен растеж на Гърция, съотношението на дълга към БВП ще продължава да се увеличава, а без да бъдат създадени нови възможности за работа, прилаганата в Гърция програма за икономическо оздравяване няма да може да продължи, предаде БТА.

Кемал Дервиш посочи още, че освен краткосрочните цели трябва да бъде помислено и за дългосрочна стратегия. Според него изключително важен за бъдещето на Гърция е туристическият сектор.

Наред с него земеделието, корабоплаването и потенциалът на Гърция във вятърната и слънчева енергия и зелените технологии могат да бъдат основните източници за икономически растеж, смята турчинът

Естествено, че никакъв напредък няма да има така, прав е човека, но то всеки би трябвало да го знае.
Какво правят сега- нищо, държавните служители съкращения няма да имат, освен тези дето уж са на срочен договор, можело да не им се подновят, резнаха им бонуси. Но иначе качват акцизи и данъци, за да може още с по- голямо желание да ги укрива народа, междувременно и контролът по събирането не се е засилил спрямо тея, частният бизнес издиша и дори големи местни вериги, даващи работа на стотици, даже хиляди хора просто затварят. До толкова култова е ситуацията, че решиха всички незаконни строежи да се узаконят с 1000-2000 евро. Нищо, че сума гори бяха подпалени умишлено за да могат разни тъпаци да си построят имения. Разпродажби, без някаква дългосрочна програма. И хубаво сега лятото островчета, дъра- бъра, но след лятото идва есен.
В момента на някои острови бензина бил 1.80, а за есента го готвят да стане 1.90/л

--------------------

canon
На изток от рая

#2815970 - 11.07.2011 14:25 [Re: Reks]

"От сега е ясна позицията на демократите, които са против посегателството върху тези две инстанции. Социалните помощи в момента са източник на доходи за две трети от възрастните американци, а близо една трета от всички домакинства в Щатите зависят под някаква форма от социалните обезщетения. Фронт на недоволство има и срещу предложението болните да доплащат за лечението си, което ще се получи, когато бюджетите за медицина бъдат орязани."

Обама икономисва $ 4 трлн
http://darikfinance.bg/novini/58585/%CE%...%F0%EE%E2%EA%E8

За какви социални помощи става дума ?

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2815978 - 11.07.2011 14:48 [Re: canon]

Цитат:

За какви социални помощи става дума ?

Предполагам парите за бедни и черни и за обезщетенията за безработни .

--------------------

canon
На изток от рая

#2815979 - 11.07.2011 14:54 [Re: Reks]

Имах предвид тези "две трети от възрастните американци"

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2815981 - 11.07.2011 14:56 [Re: canon]

Тия статистики не ги знам - нито за двете трети, нито за това колко възрастни са тия възрастни американци. Ако говорят за пенсионерите и смятат пенсията за социални помощи може и да излезнат сметките .

--------------------

canon
На изток от рая

#2815984 - 11.07.2011 15:00 [Re: Reks]

Е то пенсията няма нищо общо със социална помощ.
В България не е точно така де , нали тук всеки при опеделена възраст дори без да има и година стаж може да се пенсионира.

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2815994 - 11.07.2011 15:29 [Re: canon]

Ти сериозно ли мислиш, че 2/3 от пенсионерите в която и да е държава е възможно да бъдат хора, пенсионирали се по тоя начин ?

--------------------

canon
На изток от рая

#2816009 - 11.07.2011 16:15 [Re: Reks]

Изобщо не мисля , а и нали в САЩ не може да се пенсионираш така...или можеш ?

Цифрата ми стана интересна , отде идват тия две -трети дето ползват някакви социални там неща.
Ако си си внасял чинно през годините пенсията ти накрая няма нищо общо със социалното подпомагане.
Не е цитиран оригинален източник и не съм търсил , но го видях и в няколко новинарски емисии та ще трябва да поровя за какво точно става дума.

--------------------

Редактирано от canon (11.07.2011 16:17)

NVU
Legend

#2816013 - 11.07.2011 16:22 [Re: canon]

Цитат:

Е то пенсията няма нищо общо със социална помощ.

Е няма общо, ама нали за да си журналист в България изискването е да имаш пулс. Затова някой малоумник като е писал статията, мозъка му е стигнал само до там, та да преведе тукашните пенсии наречени social security payments - социални помощи щото имат думичката "сошъл" в името си.

Въпроса всъщност трябва да е точно обратния. Щом само 2/3 от пенсионерите получават пенсия, какво ядат останалите 1/3 дето не получават пенсия? Ама ако очакваш преводач на чужди статии, наричащ се журналист, да има повече от 2 мозъчни клетки - много ги надценяваш.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, znaiko 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5853

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.108 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.