ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1
God Is I
антихрист

Регистриран: 05.02.2008
Калвинизъм по Ръшдуни.. И една зараждаща се секта у нас..
    #2817228 - 14.07.2011 04:03

Добър ден сатанисти и други приятни за мен хора:)

От 2005-а следя развитието на една родна секта, последователи на Ръшдуни (http://en.wikipedia.org/wiki/Rousas_John_Rushdoony) - хомофоб, расист и призоваващ към тотална война срещу хуманизма.

Цитат:

Criticism

Rushdoony was, and remains, a controversial figure, as does the Christian Reconstructionist movement that he was involved in.
Pointing to Rushdoony's dislike of democracy and tolerance and the wide use he would make of the death penalty, the British Centre for Science Education called him "a man every bit as potentially murderous as Stalin, Hitler, Pol Pot or anyone else you may want to name amongst the annals of evil" and "a thoroughly evil man."[5]
[edit]Racism and Holocaust denial

Rushdoony has been accused of Holocaust denial and racism.[12] Rushdoony wrote that interracial marriage, which he referred to as "unequal yoking", should be made illegal. [13] He also opposed "enforced integration", referred to Southern slavery as "benevolent", and said that "some people are by nature slaves".[14]
In The Institutes of Biblical Law he uses the 1967 work Judaism and the Vatican by Léon de Poncins as a source for Paul Rassinier's figure of 1.2 million Jewish deaths during the Holocaust, and the claim that Raul Hilberg calculated the number at 896,292, and further asserts that very many of these died of epidemics. He calls the charge of 6 million Jewish deaths "false witness" against Germany.[15][16] In 2000, Rushdoony stated concerning this passage in his Institutes "It was not my purpose to enter a debate over numbers, whether millions were killed, or tens of millions, an area which must be left to others with expertise in such matters. My point then and now is that in all such matters what the Ninth Commandment requires is the truth, not exaggeration, irrespective of the cause one seeks to serve."[17] Carl R. Trueman, Professor of Historical Theology and Church History at Westminster Theological Seminary wrote in 2009 regarding the passage and Rushdoony's Holocaust denial:
His sources are atrocious, secondhand, and unverified; that he held this position speaks volumes about this appalling incompetence as a historian, and one can only speculate as to why he held the position from a moral perspective... He deals with the matter under the issue of the ninth commandment and, ironically breaches it himself in his presentation of the matter.[18]

От известно време(можеби последните 2 години) се радваме/ или тъжим, на съществуването на един роден сайт в родното интернет пространство(хостван е в пловдив) проповядващ този вид религиозен фанатизъм . http://bgreformation.com

http://bgreformation.com/index.php?id=3 - Ето и забележителните статии, на основната фигура в сектата им-Петър, които са наистина забележителни..

Ако имате нерви и интерес може да ги прочете и коментирате..както и дае..

Отварям темата защото искрено ме вълнува развитието на тази секта, по лични причини. Имам близък който спря да ми говори от 3 години. Тъжно е и не ми се коментира как промиват мозъци тези хора. Просто пускам темата защото искам да знам мнението ви за конкретната секта и начини как бихме могли да се преборим с нея? Ако на някой му пука истински приемам всякакви съвети и стратегии.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tanariilМодератор
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
Re: Калвинизъм по Ръшдуни.. И една зараждаща се секта у нас..
    #2817540 - 14.07.2011 21:13 [Re: God Is I]

Здрасти и на теб.

Хвърлих едно очо на въпросния сайт. Малееее! Много са зле тези хорица. Веднагически се съгласявам. А за идеи за разправяне с тях, не се сещам. В това отношение България е много зле отвсякъде. Знам, че някои секти се себелегализират като фондации и така си перат парите. Сложен е въпросът да се докаже нещо.

God Is I
антихрист

Re: Калвинизъм по Ръшдуни.. И една зараждаща се секта у нас.. *DELETED* *DELETED*
    #2817571 - 14.07.2011 22:37 [Re: tanariil]

Мнението изтрито от tanariil

tanariilМодератор
архидемон
**

Re: Калвинизъм по Ръшдуни.. И една зараждаща се секта у нас.. *DELETED*
    #2817600 - 14.07.2011 23:38 [Re: God Is I]

Мнението изтрито от tanariil

God Is I
антихрист

#2817607 - 15.07.2011 00:00 [Re: tanariil]

Идеята ми е да съсипя петър автора на сайта И тактиката и планът ми са прости.
Просто ще го накарам да мисли, да отговаря на коментари, да е заето съзнанието му с мисли за това, да си губи от времето през деня, всеки от нас който му пише може да загуби 1 час дневно,а той да е зает да чете часовеее и да помисли ще се затормози мн повече;п а съм сиг в предположението си, че със сиг ще чете и мисли какво да отговори. Това ще го изцеди психически. В останалото време да мисли за мен и какво ще му пишат хората.. с други думи да го атакувам психически с което ще го тормози мисълта за мен и изобщо психическото му изнервено състояние ще доведе до повече гняв и агресия през ежедневието. Което пък от своя страна ще рефлектира като домино на целия му личен живот. По-лошо ще се отнася с децата си и жена си..с близиките,с непознатите.. Хората ще го намразят. И ще се отдръпнат рано или късно от него. Което е пъклената ми коварна и подла цел - да срина живота му. Разделяй и владей провокирано от един деликатен домино процес.. Благодаря за смислените коментари-те ги карат да мислят по-задълбочени и ги изморяват по-качествено. Наистина Благодаря И се забавлявай разбира се;д

Редактирано от tanariil (15.07.2011 06:47)

tanariilМодератор
архидемон
**

#2817668 - 15.07.2011 06:47 [Re: God Is I]

Ще ти отговоря на ЛС.

God Is I
антихрист

#3359538 - 03.07.2016 05:21 [Re: tanariil]

Отново моля за връзка с вас. Понеже преди години загубих профила си във фб чрез който комуникирахме. Писах Ви лично съобшение.

Искрено, God Is I

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1587

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.09 seconds in which 0.077 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.